Píseň krve

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207398/stin-krkavce-pisen-krve-UPI-207398.jpg 4.7902

Stín Krkavce (1.)

Blood Song: A Raven's Shadow novel I (2013)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Miska2001
12. listopadu

Knížka se mi moc líbila. Svět a postavy jsou promyšlené a já, jelikož jsou boje ve fantasy knížkách mé oblíbené části a tady jich je spousta, se od toho zkrátka nemohla odtrhnout.

HYPNOS88

Pravda, byly tam pasáže které by ta kniha mohla postrádat, ale jako celek velmi poutavé čtení. Trošku jsem měl chaos v té nekonečné záplavě cizích jmen a názvu, ale po zatčení už mi to tak neprislo. Skvělá kniha, parádní příběh, těším se na další díly.

Krizovakri

Celkem povedená fantasy, která je spíše pro pány. Chyběla mi zde nějaká ženská postava a trochu lásky. :-) Ale jinak moc hezky napsané.

AngeloTommy

Skvělý začátek této série. Výcvik mladého Vélina není vůbec nudný, jak by někoho mohlo napadnout. Neměl jsem problém číst tuto knihu jedním dechem. Jen jedna rada pro ty co to ještě nečetli. Pamatujte si každé jméno postavy, která se v knize objeví, byť sebebezvýznamnější. Nejednou se mi stalo, že jsem narazil na jméno postavy, o které byla zmínka na pár řádcích asi o sto stran dříve. Ale když si budete pamatovat všechny postavy, nebudete mít nejmenší problém.

Nicolynni

Skvělý první díl trilogie. Kniha se od začátku četla sama, v některých částech to lehce pokulhávalo, ale za chvilku jsem o tom nevěděla. Doporučuji přečíst :)

jakub6611

Byl jsem spokojený, ač v jedné části děj trošku upadl. Dál jsem ztratil pojem kolik Velinovi vlastně bylo.
Dále bych ještě zmínil že pokud jste natěšení na knihu stylu Hry o trůn tak budete zklamáni. Spíš Gemmell než Martin.

Šnek86

Skvěle zpracovaná fantasy trilogie.První díl zcela jistě nejlepší.S dalšími knihami úroveň lehce klesá, ale určitě i tak stojí za přečtení.Vykreslení Al Sornova dětství a života nemá chybu. Bohužel jsem se občas ztrácel v množství postav a podobných jménech, takže si dát do souvislostí, kdo je kdo byl občas oříšek, ovšem příběh tím rozhodně neztrácí.

rampapa

Pěkně se četla.

Bess.h

Z téhle knihy mi ještě dlouho bude běhat mráz po zádech. Autor mě dokázal upoutat svým vyprávěním tak, že se mi líbilo číst poměrně dlouhých dvě stě padesát stránek (+-) jen o výcviku životě za zdmi řádu hlavního hrdiny. Autor mě dokázal přinutit chvilku hrdinu obdivovat, pak se o něj bát, pak ho zase nemít rád, ale nakonec mu stejně fandit. Někdy trochu ponurý styl vykreslení prostředí a situací mi přinesl haluškovitý sny a chuť knížku raději odložit, ale pak mi to stejně nedalo a prostě jsem jí musela dočíst. Dále se mi líbilo jen opatrné přimíchávání nadpřirozených sil, takže hrdina působil, že si veškeré schopnosti opravdu získal tréninkem a jeho schopnost byla jen bonus. Navíc je plně ovládl až vlastně na posledních stránkách. Jen mi přišlo škoda, že autor hrdinovy vynechal taková ta vzdorovitá léta v dospívání. Na druhou stranu byla krásně vykreslena jeho mladistvá naivita, o kterou přišel, když byl vržen do intrik krále. Říkám si, jestli pak Vélin nelitoval, že zachránil tu ženu z vězení? Autorovi musím jen vytknout, že jsem se pak ztrácela kolik je vlastně Vélinovi let a jak dlouho byl v učení řádu. Závěrem už jen snad, že si další díly rozhodně přečtu (i když jsem zvědavá o čem budou, když měla tahle knížka skoro uzavřený příběh, jen s pár nezodpovězenými otázkami), ale asi si dám chvilku pauzu a přečtu si něco jiného, než se na ně vrhnu. Tahle knížka byla pro mě vržením do trochu náročnější fantasy než jsem zvyklá, tak to musím nejdřív zpracovat. :-D

rosalee3974

Dlouho jsem přemýšlela, jaké hodnocení mám napsat, a kolik hvězd mám udělit. A budu upřímná... Z počátku jsem chvílemi váhala, jestli mám chuť číst o chlapci, který se v Šestém řádu učí bojovat, zažije několik záhadných dobrodružství, která zdánlivě nedávají smysl, a najde si partu kamarádů. Teď jsem ráda, že jsem knihu dočetla až do konce. Jen u pár vyvolených knížek jsem totiž pocítila beznaděj, strach, šok i rozhořčení, zatímco jsem rychle hltala slovo za slovem. A Píseň krve mezi ně opravdu patří.

Shashlick

Kniha je výborně napsaná, skvěle se čte a příběh ubíhá. Trochu víc mi seděla první část, kde autor dokázal naznačovat i bez toho, aby přeskakoval v čase tam a zpátky.

Co mi vadilo, bylo vytahování obočí snad všech postav v království. Připadalo mi, že tam všichni chodí s obočím až někde na čele. Ale v druhé polovině knihy tohoto výrazně ubylo.
Víc mi vadilo v překladu přechylování ženských jmen. U takových exotických jmen je to jako pěst na oko.

AURIL

Tahle knížka žije... tajemství, přátelství, intriky, temné síly, milosrdenství, lži, boj, láska, smutky, msta, věrnost, ztráta, napětí, hrdinové i slaboši... aneb šest set patnáct stran, na kterých je přesně toto k nalezení. Přísahám, že tohle všechno dohromady v Písni krve krásně funguje a ani jedna jediná stránka z těch mnoha mě nenudila.

rss11

To je pecka

Malýmedvěd

Velmi povedená a výborná fantasy kniha. Má v sobě vše co od velké ságy očekáváte, dobře vymyšlený svět, zajímavé postavy, výbornou zápletku, intriky, bitvy, lásku, tajemno a opravdu spoustu dobrodružství. Děj krásně plyne a čte se to úplně samo. Vyprávění se převážně věnuje jedné hlavní postavě, což nepovažuji za chybu, spíš je to prostě styl vyprávěče. Jediné co bych vytkl, je "příliš dokonalý" hlavní hrdina. Ocenil bych, kdyby dělal více chyb a byl si méně jistý sám sebou. Je to kniha, která by se dala přečíst na jeden zátah, kdyby člověk neměl žádné jiné povinnosti a nemusel jíst a spát. Doporučuji všem milovníkům fantasy žánru.

Metla

Anthony Ryan je zdatný vypravěč a jeho „Píseň krve“ je velmi čtivý román plný mečů a v menší míře magie. Děj není kdovíjak komplikovaný ani originální, ničím nepřekvapil, přesto mě nikde neuspával, stále udržoval solidní tempo a spolehlivě táhnul vpřed, což je při cihloidním rozsahu malý zázrak.
Mám poněkud problém s hlavním hrdinou Véllinem al Sornou: sice je to docela sympaťák, zároveň však příliš dokonalý, než aby působil reálným dojmem. Občas je tak nepravděpodobně soucitný a dobrotivý, až to z něj dělá idiota. Většina ostatních charakterů není zpracována příliš do hloubky, ale dokázala jsem si mezi nimi najít oblíbence.
Dlouho jsem zvažovala hodnocení kolem devadesátky, leč poslední třetina přece jen opouštěla svou sevřenou formu, autor začal tahat z klobouku magickou havěť… ne že by přímo nečekaně, nicméně pro mě zvolený směr příběhu mírně ztratil na atraktivitě a utlumil očekávání ohledně druhého dílu. Proto „jen“ 4*, jakkoliv jsem si knihu dobře užila.

kristy2711

Celou dobu jsem čekala kdy přijde něco "VELKÝHO". Něco, co mě přinutí si koupit další díl. Nakonec jsem to dočetla, ale nudila jsem se. Další díl si nekoupím.

LadyKet

Dejte dohromady Zaklínače, Křižácké války a množství postav jako v Hře o trůny a vyleze vám toto. Neříkám, že je to špatné, ale zas tolik to nepřekvapilo, ale ani neurazilo. Další díly si ráda přečtu. Ale rozhodně to není zrovna "cestovní" knížka, leda že máte extra batoh na knížky :).

Nomia

Můj vnitřní knižní fetišista si zachrochtal blahy nad délkou prvního dílu a po přečtení musím říct, že těch 600 stránek za to prostě stojí. Zase jednou napínavá hrdinská fantasy jako víno, velmi povedený začátek celé trilogie, který bez debat naláká ke čtení dalších dílů.
Mně osobně trošičku bavila víc ona úvodní výcviková část knihy, ale nic to nemění na tom, že i pozdější - drsnější půlka knihy je výborná, neztrácí tempo a nemá v sobě hluchá místa, kde by si čtenář říkal, že tohle je tam zbytečné atd. Ryan si za tenhle počin rozhodně zaslouží "zlatého bludišťáka". :)

Etallfa

Velmi úžasná knížka, která vtáhne do děje a jdete s hlavním hrdinou. Jedině konec mi připadal zbytečný.

Vladislav

tak to mě fakt dostalo,hodně čtivá ,těch 600 stránek jsem přečetl hodně brzy,je zde vše,co má pravá fantasy mit , těším se na další díl.

OndřejMergl

To mi řekněte, kam se schovávala tahle série, že jsem ji objevil (v zásadě náhodou) až teď!

Že si Vraha Nadějného zamiluji během prvních pár vět bylo jasné. Zbylé kapitoly jsem už jenom slintal blahem - středověk, škola pro ultramegaválečníky, skupina věrných bratrů v triku, politikaření, boje o moc, magie, romantika a hlavně ušlechtilost v krutém světě. Hra o trůny by se mohla učit.

Po dočtení prvního dílu bych z úcty k Vélinovu příběhu sérii uzavřel, jenomže ono zůstalo tolik zajímavých linek otevřených, že stejně poběžím obratem do knihovny pro další díl, byť mám neblahé tušení, že první knize se další už nevyrovnají. Už dlouho se mi nic netrefilo takhle do vkusu.

ilicka

Výborný origin série Stín krkavce. Zajímavé postavy, především řádových bratří, a pozvolné odhalování informací a motivací postav pro další rozvoj série.

witko

Hodně čtivý příběh.

Psenda31415

Perfektní fantasy! Je to psáno jiným způsobem, který se mi velmi zamlouvá (jen nevím, jestli je to překladem, či je takový rozdíl i v originále). Každopádně palec hore a těším se další serii od tohoto autora, která právě vychází! :-)
Hodnoceno až po přečtení celé série a musím říct, že jsem si každý díl vážně užil.

astroweb

Téměř jsem knihu dočetl, abych zjistil, že tento typ fantasy pro mě není. Příliš rozvláčné.

michal3736

Excelentní rozjezd trilogie, kniha místy hodně připomíná Hoffmanovu trilogii, ale musím říci, že lepsí :-)

Arwen777

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla. Dlouho jsem s koupí váhala, protože na trhu je toho dnes hodně a máloco stojí za přečtení. Knihu jsem si půjčila v knihovně, ale po přečtení jsem si ji hned koupila, abych ji měla doma a mohla se k ní vracet.
Neuvěřitelně napínavý děj, rozsáhlý, ale v žádném případě ne rozvleklý. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dobře vykreslené postavy a dějové linky, je neuvěřitelné, že je to prvotina! Pro příznivce této literatury určitě doporučuji.

RaDaR26

Jedna z nejlepších fantasy, která vás chytne tak, že knihu nebude moci odložit. Oceňuji zejména autorův neobyčejně pěkný a čtivý styl psaní. Vymyslel nový svět a originální zápletku, což samo o sobě není v současném fantasy světě nic jednoduchého. Shrnu-li to: dávám pět hvězdiček - dal bych i šest, kdybych mohl : )

Lenka40

Tohle byla moje první epická fantasy co jsem četla.A jsem nadšená .Krásně napsaný příběh ,kde se s hlavní postavou Vélinem Al Sornou seznamujeme už v jeho dětském věku a postupně s ním procházíme výcvikem ,zkouškami o přežití , válčíme , odoláváme intrikám i temným silám .Anthony Ryan píše opravdu čtivě. Určitě si druhý díl také koupím , protože jsem moc zvědavá jak to vše bude pokračovat dál.

P-man

Asi jsem čekal něco jiného. Každopádně kniha není špatná, lehce nadprůměrná a stojí za přečtení.
Bohužel ve výsledku nějak nechápu konec. Něco mezi Pánem prstenů a Her o trůny.