Píseň krve

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207398/big_pisen-krve-cs2-207398.jpg 4.61584

Stín Krkavce 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

Blood Song, 2013

Kniha Píseň krve

medjed

Úžasné, slupnul jsem všech 5 kousků jako maliny i přes množství postav, ve kterém jsem se občas ztrácel. Ano, jsou tam i méně zábavná místa, ale pak zas děj nabere na obrátkách. Líbilo se mi, že žádná z postav není úplně jednoznačně jen kladná, i ten Vélin občas prochází temným obdobím pochyb. A ano, je tam hodně krve a násilí, ale není samoúčelné, i takový je občas život a špatné nezmizí jen tím, že se na něj nedívám. A párkrát jsem musel přestat číst, abych si osušil slzy dojetí. ...

jjanca

Výborne napísaný príbeh a postavy. Svet sa autorovi podarilo dokonale vykresliť. Dej je plný akcie a zvratov a aj napriek množstvu strán sa v knihe nenachádzajú žiadne prázdne miesta, pri ktorých by som sa stihla nudiť.
Velín je sympaťák a rovnako som si obľúbila jeho bratov. Zo začiatku som nechápala, prečo sa kniha radí medzi fantasy žáner. Takmer žiadne fantasy prvky sa tam sprvu nenachádzali, maximálne tak náznaky. Ku koncu už to bolo ale zaujímavejšie a magické prvky sa tam začali postupne objavovať. Teším sa na ďalší diel.

Julinka679

Ano, ano a ještě jednou ano!
Úžasné fantasy, které má skvěle vytvořený svět i postavy a i když je to tlustší bichle tak to opravdu stojí za to!
Vélina jsem si okamžitě "zamilovala" a jen jsem čekala co si na něj autor nachystal a jak se s tím vypořádá. Sice moc nemusím "bitevní fantasy", kde se odehrává nespočet soubojů ale tady mi to nevadilo a atmosféru knihy to skvěle dotvořilo.
Pokud jste fanoušky fantasy tak tohle si prostě musíte přečíst!
Plný počet 5* a naprosto doporučuji! :-)

~.Lucy.~

Musím říct, že po opravdu dlouhé době, mě překvapil závěr knihy. Knihu jsem několikrát odložila, a tak bylo někdy těžší se v ní najít a pamatovat si všechny souvislosti, ale neskutečně jsem si ji užila.

kyklop123

Naprosto skvělá kniha, určitě jedna z nejlepších co jsem četl. Příběh neskutečně dobře vymyšlený a propletený. Vélin je úžasná postava, bratři jsou také skvělé postavy. Jediné co mě opravdu zaráželo bylo, že se tak snadno vždycky nechal ovlivnit králem. Ale nakonec to vše mělo smysl a dávalo to hlavu a patu. Rozhodně doporučuji, pravděpodobně to přečtete během pár dní :).

ChristineGilgun

No, tak po přečtení téhle knížky můžu říct, že je jediný štěstí ,že to čtu tak pozdě a nemusím čekat na překlad dalších dílů ,protože bych to asi nevydržela. Boží, chytlavý a přesně tenhle styl temné středověké fantasy mi v poslední době mezi těma všema YA knížkama s opakujícím se dějem s čarodějkama,mágama a tak dále chyběl !
Nechápu,proč jsem to tak odkládala.
Kdyby byl náhodu někdo se čtením taky tak pozadu jako já, rozhodně doporučuju. :)

Kiuska

Hrozně dlouho přemýšlím, co k tomuto dílu říct, protože se to tolik liší od věcí, které běžně čtu (YA fantasy a contemporary)... Ale doufám, že tato série je první krok k tomu, abych se podobným příběhům věnovala více, protože mě to opravdu chytlo.

Poslouchala jsem to jako audioknihu, která je velmi dobře zpracovaná a namluvená. Doporučuji. Okamžitě mě zaujal způsob vyprávění a kompozice knihy. Příběh začíná vyprávěním Lorda Verniera, který doprovází jakéhosi barbara že severu. Jde o ich-formu a já na začátku byla zmatená, jak lesní včela Pak to střídá vyprávění hlavního protagonisty Vélina a my se pomalu dozvídáme jeho příběh, již v er-formě. To střídání a prolínání je za mě velice zajímavé a příběh tím ožívá ještě víc. Děj je napínavý, plný akce, zvratů, intrik, magie, i trocha té lásky se tam najde. Postavy jsou za mě všechny skvělé, rozmanité, nejsou černobílé a Vélin si skutečně získal mé srdce. Pravdou ovšem je, že ve jménech postav jsem se poměrně ztrácela a až do konce v nich měla „bordel“.

Nejlepší byla za mě první polovina knihy a Vélinovo dospívání a učení. Pak to trochu ztratilo největší jiskru, ale konec mě totálně rozsekal. Do poslední stránky netušíte, co může přijít. Práce s příběhem a jeho kompozicí je opravdu skvělá.

Jediné co mě trochu rozčilovalo, byla ta jejich Víra. Zaprvé nijak není popsáno, v čem spočívá, čtenář na to přichází postupně sám, ale stejně neví nic jistě, a doteď v tom tápu. Hlavně mi přijde úplně na hlavu. Zadruhé je ta jejich Víra neustále omílána dokola, až jsem měla chuť s tím někdy praštit. Je ale jasné, že jsou to bratři v klášteře, takže to asi být musí. Naštěstí to nakonec moc nenarušuje můj celkový zážitek. Doufám, že mě celá série bude bavit a dostanu se pak k dalších fantasy příběhům, které nejsou primárně určené pro mladé.

Chytuš

UCHOKNIHA - s překvapením letošního roku.
Píseň krve jsou ve zkratce řečeno takové Hry o Víru (a bez draků)... Tahle fantasy má ale úplně všechno, co čtenář, lačnící po dobré fantasy chce - zajímavý příběh, skvělé postavy, které se s každou stránkou vyvíjí, rozsáhlý svět ve středověkých kulisách, barvitě vylíčený, spoustu akce - jak při drsném výcviku, tak ve "skutečných" bojích, trochu magie, nějaké ty intriky, lásku... Navíc nic není černobílé - postavy se mění a vyvíjí, zlo a dobro nejsou kategorie jednoznačně dané, ale vzájemně se doplňující a mísící...
Má píseň krve při poslechu slabě šuměla hned od začátku a zpívala mi, že tohle je pro mě opravdu to pravé ořechové. Jak se děj dál rozvíjel, rozzvučela se do obdivuhodných tónin - ano, tomuhle jsem úplně propadla a nestydím se za to...