Píseň krve

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207398/stin-krkavce-pisen-krve-UPI-207398.jpg 4.7811
Série:

Stín Krkavce (1.)

Originální název:

Blood Song: A Raven's Shadow novel I (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (167)

Přidat komentář
OndřejMergl
14. července

To mi řekněte, kam se schovávala tahle série, že jsem ji objevil (v zásadě náhodou) až teď!

Že si Vraha Nadějného zamiluji během prvních pár vět bylo jasné. Zbylé kapitoly jsem už jenom slintal blahem - středověk, škola pro ultramegaválečníky, skupina věrných bratrů v triku, politikaření, boje o moc, magie, romantika a hlavně ušlechtilost v krutém světě. Hra o trůny by se mohla učit.

Po dočtení prvního dílu bych z úcty k Vélinovu příběhu sérii uzavřel, jenomže ono zůstalo tolik zajímavých linek otevřených, že stejně poběžím obratem do knihovny pro další díl, byť mám neblahé tušení, že první knize se další už nevyrovnají. Už dlouho se mi nic netrefilo takhle do vkusu.

ilicka
10. července

Výborný origin série Stín krkavce. Zajímavé postavy, především řádových bratří, a pozvolné odhalování informací a motivací postav pro další rozvoj série.

witko
25. června

Hodně čtivý příběh.

Psenda31415
19. června

Perfektní fantasy! Je to psáno jiným způsobem, který se mi velmi zamlouvá (jen nevím, jestli je to překladem, či je takový rozdíl i v originále). Každopádně palec hore a těším se další serii od tohoto autora, která právě vychází! :-)
Hodnoceno až po přečtení celé série a musím říct, že jsem si každý díl vážně užil.

astroweb
11. května

Téměř jsem knihu dočetl, abych zjistil, že tento typ fantasy pro mě není. Příliš rozvláčné.

michal3736
08. května

Excelentní rozjezd trilogie, kniha místy hodně připomíná Hoffmanovu trilogii, ale musím říci, že lepsí :-)

Arwen777
13. dubna

Jedna z nejlepších fantasy, které jsem četla. Dlouho jsem s koupí váhala, protože na trhu je toho dnes hodně a máloco stojí za přečtení. Knihu jsem si půjčila v knihovně, ale po přečtení jsem si ji hned koupila, abych ji měla doma a mohla se k ní vracet.
Neuvěřitelně napínavý děj, rozsáhlý, ale v žádném případě ne rozvleklý. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dobře vykreslené postavy a dějové linky, je neuvěřitelné, že je to prvotina! Pro příznivce této literatury určitě doporučuji.

RaDaR26
12. dubna

Jedna z nejlepších fantasy, která vás chytne tak, že knihu nebude moci odložit. Oceňuji zejména autorův neobyčejně pěkný a čtivý styl psaní. Vymyslel nový svět a originální zápletku, což samo o sobě není v současném fantasy světě nic jednoduchého. Shrnu-li to: dávám pět hvězdiček - dal bych i šest, kdybych mohl : )

Lenka40
07. dubna

Tohle byla moje první epická fantasy co jsem četla.A jsem nadšená .Krásně napsaný příběh ,kde se s hlavní postavou Vélinem Al Sornou seznamujeme už v jeho dětském věku a postupně s ním procházíme výcvikem ,zkouškami o přežití , válčíme , odoláváme intrikám i temným silám .Anthony Ryan píše opravdu čtivě. Určitě si druhý díl také koupím , protože jsem moc zvědavá jak to vše bude pokračovat dál.

P-man
23. března

Asi jsem čekal něco jiného. Každopádně kniha není špatná, lehce nadprůměrná a stojí za přečtení.
Bohužel ve výsledku nějak nechápu konec. Něco mezi Pánem prstenů a Her o trůny.

fons
19. března

Knihy, které vydává HOST, jsou pro mně automaticky zárukou kvality. Nespletl jsem se ani tentokrát.

"Píseň krve" se mi dostala do ruky, když se jako jediný výtisk v knihkupectví krčila vedle zprofanované "Písně ledu a ohně", která mně doposud ke čtení nezlákala. První díl série "Stín krkavce" upoutá zejména věrohodnou surovostí a neprvoplánovým násilím, tudíž čtenář snadno nabyde dojmu, že se jedná o historické reálie a nikoliv bravurně napsané fantasy. Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněl na mého milovaného Zaklínače a na přednášky o řádu templářů. Autor má obdivuhodný smysl pro detail, takže veškeré činy hlavního hrdiny jsem doslova cítil na vlastní kůži.

Jedná se o intenzivní a mnohdy nelehké čtení, ale mám obrovskou radost, že se na poli fantasy literatury, jakkoliv se zdá být vyčerpaná, objevil talent, který nerecykluje již napsané, nýbrž sám za sebe překypuje nápady a kvalitním projevem. Díky osudu za to, že jsem na tenhle knižní klenot v regálu narazil! Doporučuji!

Alma-Nacida
19. března

Knihu jsem zhltla jako malinu a užila jsem si každou stránku. Je to zkrátka hrdinská fantasy jak má být. A teď proč jsem ubrala jednu hvězdu: Jako milovnice fantasy jsem spokojená, ale pořád čekám na to "něco" navíc. Když se dočkám v dalším dílu, ráda hvězdu přidám. :)

whiolet
19. března

Srovnávat knihu se ságou Hry o trůny je opravdu kravina,protože každá je úplně jiná.
Píseň krve se rozjíždí pomalu a do nějakých 100 stránek jsem silně pochybovala o tom, zda mě to vůbec bude bavit.
nakonec mě příběh bavil a to díky sympatickému Vélinovi a Šrámovi :)
Bohužel kniha ve mně nevyvolala ten "WAU" efekt, ano bylo to fajn,ale nic ohromujícího.

petaSk
09. března

[audiokniha]
Nabušená historická fantasy. Ne tak rozmáchlá a plná postav jako Hra o trůny, ale o to lepší. Víte, kdo je hlavní hrdina a fandíte mu. Je to klaďas s lidskou tváří. I ostatní postavy jsou dobře prokreslené. Dobrodružství je zde spousta, ale nezahltí vás to.
Jsem ráda, že vím u 3 dalších pokračováních, na která se můžu vrhnout.

katallinka
07. března

Vím, že úvody v knížkách jsou většinou nic neříkající, ale na začátku knihy jsem si říkala: ,,sakra, co to je?! Jak to muže mít tak dobré hodnocení a jak mužů vydržet 600 stran. Tuto nedůvěru jsem pociťovala na začátku knihy už podruhé. Poprvé u Zlodejky knih a teď u Písně krve. V obou případech naštěstí po cca 50 stránkách převladlo nadšení a já se nemohla od knihy odtrhnout Kniha mi malinko připomínala Hraničářova učně, ale pro dospělé. Hlavního hrdinu Velina jsem si strašně moc oblíbila. Kniha se skvěle četla a ani jsem se nenadála a byl konec. Autor vytvořil zajímavý a propracovaný svět. Navíc v knize nebyly nudné pasáže. Velinův výcvik a následně bitvy, kterých se účastnil byly skvěle a poutavě napsány. Co nejdřív se pustím do dalších dvou dílů, protože jsem z objevu tohoto autora velmi nadšená.

fair_isle
07. března

Popsat můj pocit po přečtení poslední stránky knihy by bylo na delší dobu. Strhující od začátku do konce, navíc velice čtivé.
Někdo naráží na podobnost s GoT....nechci urazit fanoušky Martina, ale kdybych měla volit mezi těmito dvěma autory, určo zvítězí Ryan.

Adamson
03. března

Hodně dobrá kniha. Fakt mě to strašně bavilo. Jak dobře napsané postavy tak skvěle vymyšlený svět vás naprosto pohltí a jediné co budete chtít je číst dál a dál. Hlavní hrdina je veliký sympaťák a hned se s ním sžijete. Občas mi, ale přislo, že některá jeho rozhodnutí byla dost hloupá, ale bez nich by to asi nešlo.

Pro milovníky fantasy je to jasná volba, ale vřele doporučuji i všem ostatním.

Tesset
02. března

Přirovnáno ke Hře o trůny? Za mě daleko lepší! Klasická fantasy, zajímavý příběh, propracované postavy. Za mě jedna z nejlepších fantasy vůbec.

Ahmose
18. února

Uprimne celkom nerozumiem množstvu komentárov, ktoré knihu chvália, mne osobne sa príbeh nepáčil. Prvá polovica knihy sa čítala tak nejak sama, je venovaná detstvu hlavného hrdinu, jeho výcviku, spoznávaní priateľov. Hrdina je zo začiatku veľmi sympatický. V druhej polovici knihy sa dej začína zamotávať, ale zároveň sa autor mnohým veciam venuje veľmi plytko a iné menej dôležité rozpisuje na veľa strán. Hrdina sa v priebehu druhej polovice mení na zatrpknutého slabocha, ktorý sa bojí postaviť svojej viere, za ktorú bojuje, hoci dávno vie, že je to celé založené na klamstve a všetko začína brať ako svoj osud a nič s tým nehodlá robiť. Viera v knihe zohráva veľmi dôležitú rolu, ale na druhú stranu je velmi slabo vykreslená. Do konca knihy som sa napríklad nedozvedel čomu sú niektoré rády zasvätené. To isté sa týka politiky. V krkolomných menách vedlajších postáv som sa strácal. Prirovnávať knihu k sérií Pieseň ľadu a ohňa je veľmi trúfalé. Kniha má samozrejme aj svoje pozitíva akčné bojové scény a pekné prostredie. Napriek tomu, že mi príbeh nesadol, čítal som aj oveľa horšie knihy ako je táto. Za mňa 75%.

MrNoisy
07. února

Po trilógii Stín krkavce som siahol hneď po prečítaní ságy o Zaklínačovi, takže som mal vysoké nároky na kvalitnú fantasy. Zároveň som po tak výbornom a komplexnom zážitku chcel niečo "jednoduchšie" a dielo Anthonyho Ryana mi z anotácii prišlo, aj napriek výborným ohlasom, ako klasická (možno dokonca generická) fantasy. Veľmi som sa mýlil.

Autor si síce vypožičiava veľa prvkov od iných fantasy spisovateľov, ale na tom nie je nič zlé, pretože ich využíva naozaj dokonale a nebojí sa ich obohatiť o vlastné nápady. Svet ktorý Anthony Ryan vytvoril mi skvelo zahral na strunu, pretože mi pripomínal obdobie reformácie v Európe a napríklad Štvrtý rád sa náramne podobal inkvizícii. V prvej knihe zo série je nám svet predstavený do dostatočnej hĺbky aby sme pochopili jeho pravidlá a históriu, ale zároveň zostáva dosť hmlistých miest, ktoré nám budú odkryté neskôr v ďalších dieloch. Príbeh je vyrozprávaný retrospektívne odo dňa kedy je hlavný hrdina Vélin Al Sorna prijatý do kláštora bojovníkov proti nepriateľom viery až po "súčasnosť" v ktorej sa Vélin o svoj životný príbeh delí s kronikárom. V priebehu rokov tak sledujeme Vélinov výcvik, odhaľovanie minulosti jeho rodičov, naväzovanie vzťahov s kráľovskou rodinou, ale hlavne rozvoj a zmeny jeho sprvu neoblomného postavenia k viere. Vélin sa môže zdať ako príliš dokonalý a neomylný, nie je to však chyba vykreslenia postavy, pretože je obdarovaný akýmsi vnútorným hlasom, ktorý ho chráni pred nebezpečím a dovoľuje mu "vidieť" do duší ostatných ľudí.

Síce som hľadal niečo "jednoduchšie", ale namiesto toho sa mi dostalo ďalšieho skvelého a komplexného príbehu zasadeného do uveriteľného sveta, ktorý sa nebojí odbočiť z predpokladaného vývoja, nie preto aby zaplnil hluché miesta (ktorých je minimum vďaka celkovej dynamike románu), ale pretože tieto zmeny majú svoje opodstatnenie na základe rozhodnutí a činov postáv ktoré sledujeme, ale aj tých ktoré nám sú skryté. Vrelo odporúčam.

jockjock
29. ledna

Skvělá kniha,když přijdete ke mně do knihkupectví a budete chtít poradit nějakou fantasy, tak tato bude hned druhá kterou vám doporučím poněvadž je ještě jedna a proto této nemůžu dát pět hvezdiček protože bych tím pádem ji řadil stejně vysoko jako tu lepší a já si ji musím držet někde jinde.Kdyby to někoho zajímalo tak se jmenuje Jméno větru...

Pigface
24. ledna

S Anthony Ryanem jsme si zřejmě padli do oka. Hrdinskou fantasy, vyprávějící na dokonalost dosahujícím stylem životní osudy Vélina Al Sorny jsem hltal od prvního do posledního písmene. Je to rozsáhlá a pestrá mozaika, kde každý dílek zapadá přesně tam, kam má, i když některé dosednou později. Několikrát jsem se musel ve vyprávění vracet zpět abych úplně pochopil, kam mám zmíněný dílek mozaiky zasadit. A není to na škodu věci, protože postavy se vynořují a zase mizí, aby se opět po desítkách stránek a letech příběhu objevily.
Ano, takhle si představuji hrdinskou epickou fantasy současnosti - odkazuje na vzory a zároveň nahlíží za horizont zítřka. A především čtenář (já) nemá pocit, že čte o Bajajovi.

Ésperance
23. ledna

Kniha mě zaujala již od první stránky. Styl psaní autora je velmi čtivý, vypráví příběh s takovou věrohodností až má čtenář pocit, že postavy a země skutečně existují. Libí se mi jak autor postupně přidává do děje další detaily, zápletky a souvislosti, a přesto nemá čtenář pocit, že se ztrácí, spíše naopak. Doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi příběhy o životě, přátelství, magii, ale i o lidských vlastnostech a motivech, které mohou mnohdy překvapit.

Scream
16. ledna

Bomba! Doporučuju..

jxr
13. ledna

Naprostá bomba !!!
( z knihy jsem měl trochu strach, bál jsem se, že mě zklame...opak je však pravdou. kniha se dobře čte - hodně dějových zvratů, které nutí k další četbě, autor perfektně vytvořil prostředí a charaktery ( super jsou ilustrované mapky a při četbě jsem do nich často nahlížel, abych obraz, který kniha vyvolává, podpořil a dobře se orientoval...). kniha je plná dobrodružství, přátelství, zrady, intrik, poselství, fantazie, epických bitev....).
Těším se na další díl a pak na další autorovi knihy....

natalie2171
10. ledna

Moje první četba v novém roce a jestli budou ostatní knížky natolik dobré, jako ta moje první, tak mě čeká úžasný rok.
Co si budeme povídat, Píseň krve byla knížka, která mě polapila již po pár prvních stránkách. Jen málokdy mě něco nadchne hned ze začátku a tentokrát jsem každému na potkání vykládala, jakou úžasnou knížku čtu.
Z počátku to bylo až nevinné, dobrodružné. Prostě fantasy o Vélinově výcviku a to jsem si náramně užila. A jak knihu čtete dál, z pár stránek se najednou vyklube stovka a z jedné stovky už jste v polovině knížky, příběh se prohlubuje, přidává na fantastičnu a vše není tak jednoduché, jak se z počátku knihy zdá. O čem by ale ta zbylá polovina téhle bichle byla, že ano.
Kniha čtenáře nenechá vydechnout, je zde tolik zajímavých věcí, že si knihu snad přečtu ještě jednou, než se ponořím do dílu nadcházejícího. A když se zdá, že příběh se nějak trošku ukončí ke konci knihy, zdání je pouze klam a já zírám.
Věřím, že jen tak nějaká knížka Píseň krve v mém žebříčku nepřekoná.

tlllk
05. ledna

Chvíľami som mal pocit ako by to po sebe autor nečítal, ale to možno bolo tou audioverziou. Osobne kvitujem, že tej fantasy zložky tam nebolo spočiatku moc (tým sa mi to podobalo na GoT.) Už sa teším na ďalšie časti, len dúfam že čoskoro vyjdu aj v audiopodobe.

HynekBee
03. ledna

Velmi čtivé. V tuto chvíli čtu druhý díl (Pán věže), takže vím, že první byl jenom odvar. Doporučuji.

annes
02. ledna

Dlouho jsem nečetla tak napínavou knihu, plnou nečekaných zvratů a tajemných zápletek. Vélina a jeho partu si člověk zamiluje hned od začátku a prožívá s nimi každý kousek příběhu, kterým prochází. Samozřejmě nechybí ani zakázaná láska, královské intriky a velmi pěkně propracovaný svět.

kvetfana
29.12.2017

Naprosto skvělá... Škoda jen, že si tak vysokou laťku další díly již udržet nedokázaly.