Píseň krve

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207398/stin-krkavce-pisen-krve-UPI-207398.jpg 4.7945

Stín Krkavce (1.)

Blood Song: A Raven's Shadow novel I (2013)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

terezaki

Začnete ji číst a nebudete se moci odtrhnout. Tak skvělá tato kniha je. Pokud na čtení nemáte prostor, pak doporučuji audioknihu, která je skvěle namluvená. Nebudete chtít přestat poslouchat.

Sitth

Kniha se známým klišé příběhem - on mladý, neznámé minulosti, neznámé síly, je cvičen, aby byl někým.... Dalo by se říct, že je to další stejná omýlačka.... Ale, on se to čte dobře, autor píše dobře a sem tam se objeví dobrá myšlenka! A docela koukám, jak ten děj sype a autor nezneužil tlustoty knihy pro rozvláčněné popisy krajiny...
Jakožto první díl série výborné, ale doporučil bych číst jen tomu, kdo strpí upadávání kvality s příchodem dalších dvou dílů.... Anebo se spokojte s prvním a budete nadšeni.
Za mě 85% (ale jen díky pokračování)

Detroit

Nedokázal jsem se odtrhnout! 100% naprosto zaslouženě

termitovo

Souhlasím s komentářem Atlantis. Hlavně uvěřitelná.

erousek007

Píseň krve mě zaujala hned svou první kapitolou

hankapimi
30.12.2018

Přečetla jsem Píseň krve i Pán věže na základě vysokého hodnocení čtenářů Databáze knih. Píseň krve se mi líbila, u Pána věže jsem se trápila přehnaným zabíjením v nekončících bitvách a množstvím usekaných lidských končetin a hlav a další díl už nedám... Mezi masakry mi chyběl nějaký smysluplný a uvěřitelný děj. Ale zřejmě je chyba na mé straně, nebudou tyhle řežby můj šálek čaje...

Targa Dall
25.12.2018

Zajímavé čtení, pokud člověk vydrží prvních cca 100 stran, kdy mi to přišlo jako chlapecká kniha. Poté se to poměrně rozjelo, ale stejně doufám, že je to spíše úvod do dalších knih, na které mám dobré reference.

Atlantis
23.12.2018

Fenomenální fantasy. Čtivá, bez jakýchkoliv logických kiksů a hlavně uvěřitelná. Vélin se chová jako normální člověk, není to blázen s pokřiveným morálním kompasem, jeho dialogy a chování nešustí papírem. Pro mě ztratila Píseň krve trošku rychlost po tom, co naše hlavní postava dospěla, ale velice rychle kniha nabrala druhý dech. POkud hledáte novou fantasy ságu, nenechte si Stín Krkavce utéct.

denniys
23.12.2018

Tato kniha je Ryanova prvotina??? Tomu se snad nedá ani věřit!! Ve svém pomyslném žebříčku ji stavím na úroveň Tetovaného ( P. Brett, démonský cyklus), Zaklínače ( A. Sapkowski) nebo Ságy trhlinové války...na Hru o trůny pořád nemá, ale je to teda něco..začala jsem ji číst v elektronické formě a během četby ji dostala od kamarádky :) ani netuší, jak dobrou knihu mi vybrala :) a ke knize samotné lze jen říct, že to je prostě další fantasy nátěr, který nepustí a okamžitě potřebujete další díl, jelikož jak je psáno na obale - na scénu nastoupil nový mistrovský vypravěč..Píseň krve = povinná četba milovníka fantasy žánru!

brodequin
19.12.2018

Jak to, že mě se to tolik nelíbilo? Takové hodnocení... říkal jsem si, že je to sázka na jistotu. Začátek fajn, ale později jsem se začal trápit, když příběh vlastně nikam nevedl. Stále jsem čekal, co bude dál, co se vlastně stane, o co vlastně v tom příběhu jde. Informace jsou však rozkouskované a k některým věcem se vrací až na konci knihy. V tu dobu jsem už skoro vůbec nevěděl, kdo je kdo. Jména už mi v tu dobu nic neříkala. Druhou půlku jsem tedy doposlouchal jako audio knihu, ale i tak jsem se častokrát nudil. Styl psaní je fajn, ale nic víc - čte se dobře a to je vše. Často jsem se díky tomu nesoustředění ztrácel i v tom, co se právě děje, nebo dělo o den dříve, kdy jsem naposledy četl. Přitom byly chvilky, kdy jsem byl celý napnutý a postava Vaelina Al Sorny se mi líbila. Stejně jako jeho bratři. Po dočtení první části už však nemám chuť na další díly. A pořád nějak nedokážu pochopit to hodnocení... fakt mi to neleze do hlavy... :-)

anid
11.12.2018

Po spustě young adultovek zaměřené spíše na dámské publikum, byla tahle kniha něco co jsem potřebovala. Románky decentní a spíše se tam nenacházejí..... Svět jako takový není špatný, ale jsou autoři s lepšími světy. Zde jde hlavně o um vytvořit příběh a vyprávět ho (dle mého ta těžší část psaní knih). Příběh a hrdina mi velice sedl. Bylo zde dobře vyvážena frekvence akce a klidu (který je taky důležitý..... ale zas ho nemůže být moct) a příběh má zajímavý konec
Jediný co bych chtělo vyknout je jak plyne čas. Protože fakt nemám ponětí kolik Vélinovi je v jakou chvíly. Pak na konci se hodně nečekaně objevuje retrospektiva, a chvilku mi trvalo, než mi došlo, že to vlastně retrospektiva je (I když vlastně celý příběh je jedna velká retrospektiva..... Ehm takže retrospektiva v retrospektivě?????). Někomu možná bude dělat větší počet postav a jmen, ale pokud dáváte jiné rozsáhlejší fantasy, zas tak velký extrém to není.

Petronela258
01.12.2018

První polovina mě bavila, od půlky jsem se knížkou pročítala skoro dva týdny, nakonec jsem ani nedočetla. Moc se mi líbil styl psaní spisovatele, četlo se to krásně a knihu hodnotím určitě kladně! Ale... bohužel jsem dospěla k názoru, že ještě nejsem dost dozrálá na takovouhle knihu. Ráda se k ní jednou vrátím a víc si čtení vychutnám, zatím ji doporučím všem a i svému příteli.

Miska2001
12.11.2018

Knížka se mi moc líbila. Svět a postavy jsou promyšlené a já, jelikož jsou boje ve fantasy knížkách mé oblíbené části a tady jich je spousta, se od toho zkrátka nemohla odtrhnout.

HYPNOS88
17.10.2018

Pravda, byly tam pasáže které by ta kniha mohla postrádat, ale jako celek velmi poutavé čtení. Trošku jsem měl chaos v té nekonečné záplavě cizích jmen a názvu, ale po zatčení už mi to tak neprislo. Skvělá kniha, parádní příběh, těším se na další díly.

Krizovakri
11.10.2018

Celkem povedená fantasy, která je spíše pro pány. Chyběla mi zde nějaká ženská postava a trochu lásky. :-) Ale jinak moc hezky napsané.

AngeloTommy
09.10.2018

Skvělý začátek této série. Výcvik mladého Vélina není vůbec nudný, jak by někoho mohlo napadnout. Neměl jsem problém číst tuto knihu jedním dechem. Jen jedna rada pro ty co to ještě nečetli. Pamatujte si každé jméno postavy, která se v knize objeví, byť sebebezvýznamnější. Nejednou se mi stalo, že jsem narazil na jméno postavy, o které byla zmínka na pár řádcích asi o sto stran dříve. Ale když si budete pamatovat všechny postavy, nebudete mít nejmenší problém.

Nicolynni
02.10.2018

Skvělý první díl trilogie. Kniha se od začátku četla sama, v některých částech to lehce pokulhávalo, ale za chvilku jsem o tom nevěděla. Doporučuji přečíst :)

jakub6611
02.10.2018

Byl jsem spokojený, ač v jedné části děj trošku upadl. Dál jsem ztratil pojem kolik Velinovi vlastně bylo.
Dále bych ještě zmínil že pokud jste natěšení na knihu stylu Hry o trůn tak budete zklamáni. Spíš Gemmell než Martin.

Šnek86
28.09.2018

Skvěle zpracovaná fantasy trilogie.První díl zcela jistě nejlepší.S dalšími knihami úroveň lehce klesá, ale určitě i tak stojí za přečtení.Vykreslení Al Sornova dětství a života nemá chybu. Bohužel jsem se občas ztrácel v množství postav a podobných jménech, takže si dát do souvislostí, kdo je kdo byl občas oříšek, ovšem příběh tím rozhodně neztrácí.

rampapa
21.09.2018

Pěkně se četla.

Bess.h
14.09.2018

Z téhle knihy mi ještě dlouho bude běhat mráz po zádech. Autor mě dokázal upoutat svým vyprávěním tak, že se mi líbilo číst poměrně dlouhých dvě stě padesát stránek (+-) jen o výcviku životě za zdmi řádu hlavního hrdiny. Autor mě dokázal přinutit chvilku hrdinu obdivovat, pak se o něj bát, pak ho zase nemít rád, ale nakonec mu stejně fandit. Někdy trochu ponurý styl vykreslení prostředí a situací mi přinesl haluškovitý sny a chuť knížku raději odložit, ale pak mi to stejně nedalo a prostě jsem jí musela dočíst. Dále se mi líbilo jen opatrné přimíchávání nadpřirozených sil, takže hrdina působil, že si veškeré schopnosti opravdu získal tréninkem a jeho schopnost byla jen bonus. Navíc je plně ovládl až vlastně na posledních stránkách. Jen mi přišlo škoda, že autor hrdinovy vynechal taková ta vzdorovitá léta v dospívání. Na druhou stranu byla krásně vykreslena jeho mladistvá naivita, o kterou přišel, když byl vržen do intrik krále. Říkám si, jestli pak Vélin nelitoval, že zachránil tu ženu z vězení? Autorovi musím jen vytknout, že jsem se pak ztrácela kolik je vlastně Vélinovi let a jak dlouho byl v učení řádu. Závěrem už jen snad, že si další díly rozhodně přečtu (i když jsem zvědavá o čem budou, když měla tahle knížka skoro uzavřený příběh, jen s pár nezodpovězenými otázkami), ale asi si dám chvilku pauzu a přečtu si něco jiného, než se na ně vrhnu. Tahle knížka byla pro mě vržením do trochu náročnější fantasy než jsem zvyklá, tak to musím nejdřív zpracovat. :-D

rosalee3974
13.09.2018

Dlouho jsem přemýšlela, jaké hodnocení mám napsat, a kolik hvězd mám udělit. A budu upřímná... Z počátku jsem chvílemi váhala, jestli mám chuť číst o chlapci, který se v Šestém řádu učí bojovat, zažije několik záhadných dobrodružství, která zdánlivě nedávají smysl, a najde si partu kamarádů. Teď jsem ráda, že jsem knihu dočetla až do konce. Jen u pár vyvolených knížek jsem totiž pocítila beznaděj, strach, šok i rozhořčení, zatímco jsem rychle hltala slovo za slovem. A Píseň krve mezi ně opravdu patří.

Shashlick
13.09.2018

Kniha je výborně napsaná, skvěle se čte a příběh ubíhá. Trochu víc mi seděla první část, kde autor dokázal naznačovat i bez toho, aby přeskakoval v čase tam a zpátky.

Co mi vadilo, bylo vytahování obočí snad všech postav v království. Připadalo mi, že tam všichni chodí s obočím až někde na čele. Ale v druhé polovině knihy tohoto výrazně ubylo.
Víc mi vadilo v překladu přechylování ženských jmen. U takových exotických jmen je to jako pěst na oko.

AURIL
13.08.2018

Tahle knížka žije... tajemství, přátelství, intriky, temné síly, milosrdenství, lži, boj, láska, smutky, msta, věrnost, ztráta, napětí, hrdinové i slaboši... aneb šest set patnáct stran, na kterých je přesně toto k nalezení. Přísahám, že tohle všechno dohromady v Písni krve krásně funguje a ani jedna jediná stránka z těch mnoha mě nenudila.

rss11
09.08.2018

To je pecka

Malýmedvěd
06.08.2018

Velmi povedená a výborná fantasy kniha. Má v sobě vše co od velké ságy očekáváte, dobře vymyšlený svět, zajímavé postavy, výbornou zápletku, intriky, bitvy, lásku, tajemno a opravdu spoustu dobrodružství. Děj krásně plyne a čte se to úplně samo. Vyprávění se převážně věnuje jedné hlavní postavě, což nepovažuji za chybu, spíš je to prostě styl vyprávěče. Jediné co bych vytkl, je "příliš dokonalý" hlavní hrdina. Ocenil bych, kdyby dělal více chyb a byl si méně jistý sám sebou. Je to kniha, která by se dala přečíst na jeden zátah, kdyby člověk neměl žádné jiné povinnosti a nemusel jíst a spát. Doporučuji všem milovníkům fantasy žánru.

Metla
30.07.2018

Anthony Ryan je zdatný vypravěč a jeho „Píseň krve“ je velmi čtivý román plný mečů a v menší míře magie. Děj není kdovíjak komplikovaný ani originální, ničím nepřekvapil, přesto mě nikde neuspával, stále udržoval solidní tempo a spolehlivě táhnul vpřed, což je při cihloidním rozsahu malý zázrak.
Mám poněkud problém s hlavním hrdinou Véllinem al Sornou: sice je to docela sympaťák, zároveň však příliš dokonalý, než aby působil reálným dojmem. Občas je tak nepravděpodobně soucitný a dobrotivý, až to z něj dělá idiota. Většina ostatních charakterů není zpracována příliš do hloubky, ale dokázala jsem si mezi nimi najít oblíbence.
Dlouho jsem zvažovala hodnocení kolem devadesátky, leč poslední třetina přece jen opouštěla svou sevřenou formu, autor začal tahat z klobouku magickou havěť… ne že by přímo nečekaně, nicméně pro mě zvolený směr příběhu mírně ztratil na atraktivitě a utlumil očekávání ohledně druhého dílu. Proto „jen“ 4*, jakkoliv jsem si knihu dobře užila.

kristy2711
30.07.2018

Celou dobu jsem čekala kdy přijde něco "VELKÝHO". Něco, co mě přinutí si koupit další díl. Nakonec jsem to dočetla, ale nudila jsem se. Další díl si nekoupím.

LadyKet
30.07.2018

Dejte dohromady Zaklínače, Křižácké války a množství postav jako v Hře o trůny a vyleze vám toto. Neříkám, že je to špatné, ale zas tolik to nepřekvapilo, ale ani neurazilo. Další díly si ráda přečtu. Ale rozhodně to není zrovna "cestovní" knížka, leda že máte extra batoh na knížky :).

Nomia
29.07.2018

Můj vnitřní knižní fetišista si zachrochtal blahy nad délkou prvního dílu a po přečtení musím říct, že těch 600 stránek za to prostě stojí. Zase jednou napínavá hrdinská fantasy jako víno, velmi povedený začátek celé trilogie, který bez debat naláká ke čtení dalších dílů.
Mně osobně trošičku bavila víc ona úvodní výcviková část knihy, ale nic to nemění na tom, že i pozdější - drsnější půlka knihy je výborná, neztrácí tempo a nemá v sobě hluchá místa, kde by si čtenář říkal, že tohle je tam zbytečné atd. Ryan si za tenhle počin rozhodně zaslouží "zlatého bludišťáka". :)