Stín krkavce 1–3

Strhující epická trilogie Stín krkavce z pera brilantního vypravěče Anthonyho Ryana je prodchnuta sugestivní atmosférou války, krutosti a smrti, která prostupuje příběhem až do poslední stránky. Spletité životy ovlivní příběh jednoho muže. Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, aby ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Dárkové balení trilogie Stín krkavce obsahuje tituly Píseň krve, Pán věže a Královna ohně. Píseň krve: Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých šesti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět. Pán věže: Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpočtem bitev. Jedinou odměnou mu však byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpírském žaláři touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd. Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo. Jakmile však vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dříve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráněno, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil. Královna ohně: Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406207/stin-krkavce-1-3-ROF-406207.jpg 3.918

Stín Krkavce

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, Host

Kniha Stín krkavce 1–3

AlLois

První díl možná má nějaké kvality - třebaže pro mě to byl víceméně průměr. Další dvě knihy jsou pak jen narychlo napsaným výrobkem pro nakladatelství, které se chtělo svézt na úspěchu první knihy. Obecně ovšem všechny knihy série sdílí spoustu nedostatků. Svět, který nám představují, je neskutečně nezajímavou kopií sterilních šablon pro tvorbu fantasy světů, hlavní postavy jsou buď jenom nudné, nebo dokonce nesympatické (světlou výjimku zde tvoří ten básník, který zemřel chvíli poté, co dostal hlavní úlohu) a co se dějové stránky týče, tak budu spravedlivý, v první knize se skutečně něco dělo (a třeba zvrat na konci byl zajímavý). Ale další knihy jsou ve zkratce jen o tom, že postavy putují z bodu A do bodu B a buď nabírají vojáky, nebo válčí (jsou zde samozřejmě i nějaké rozdílné dějové linie, ty jsou sice obvykle lepší než nekreativní vyjmenovávání počtu vojáků, ale stále se nejedná o nic co by si zasloužilo pozornost). Vřele tedy doporučuji o tyto knihy v knihkupectví ani nezavadit. Jsou mnohem lepší věci na čtení a lepší možnosti ztráty volného času.

Nejlepší série všech dob.

apq

Pro mě jedna z nejlepších knižních sérií.

Eldar80

Trilogii nedoporučuju. Ani první díl. Sice tam jsou dobré nápady, ale vzhledem k počtu stran to je bída. Doporučuju nejdřív přečíst negativní komentáře. Už z hodnocení je zřejmé, že kvalita knih je sestupná.
Aktuálně: 93%, 90% a 80%. Komplet 73% k roku 2019. Ostatně hodnocení budou dál přibývat. Pokud jste nekritický fanoušek fantasy, tak si to klidně přečtěte, ale jestli máte větší nároky, tak se tomu vyhněte.
Celá trilogie je napsána hrozně zdlouhavě. Hlavní děj je doplněn spoustou událostí, které vše jen natahují. Jenže když víte k čemu to směřuje, máte pocit, že vás to jen zdržuje. Dobré asi jen pro fanoušky fantasy, kteří mají rádi vymyšlené světy a kvalita provedení je příliš nezajímá.
Pokud někoho zaujme svět Vélina a jeho společníků a zároveň pro něj nebude důležitá logika děje, asi bude knihami nadšený. Celá trilogie byla zajímavý zážitek právě kvůli popisu kultury různých národů a jejich fiktivní historie.
První díl se mi nelíbil, protože to byl vlastně jen začátek. Pán věže začal výborně, ale postupně začal vadit natažený děj. Třetí díl bylo jen pokračování Pána věže. Vůbec se nevyužil možný potenciál.
Koncepčně nezvládnuté. Originální myšlenka magie, Vélinův svět i docela povedené postavy nedokáží zakrýt, že autorovi se závěr nepovedl. Pokud přirovnáme dobré literární dílo k dobrému vínu, tak tahle trilogie působí jako výborné víno smíchané s vodou. Ani jako šťáva to není dobrý…
Opět je lepší nad dějem moc nepřemýšlet. Pokud si vážíte času, zkuste raději něco jiného. 55%

Miqqie
16.08.2019

Totální propadák.
První kniha byla slabá a zoufale monotónní, což způsobila pouze jedna dějová linie. Byla nezáživná, fádní, pouze místy originální a zoufale jednoduchá či prostá. Byla ale jakžtakž čtivá a tiše jsem doufal, v povedenější pokračování.
Druhá kniha již měla naštěstí více dějových linek. Byla tak o něco lepší, ale furt mnohem slabší, než moje několikaleté očekávání právě k této knize.
Třetí díl byl jednoduše hroznej. Čtení bylo dlouhé utrpení a musel jsem zvolit rychločtení, kdy jsem se podle vybraných slov v odstavcích rozhodoval, zda číst vše, a nebo přelítnout rovnou na další odstavec. Nejhorší díl série a hořké zklamání. Cítím velkou úlevu, že už je to za mnou.
Celá trilogie je nehorázně natáhlá, nezáživná a plná krutosti, cynismu, brutální scén, válek, bitev, soubojů, smrtí, chaosu: ,,…všude jen vraždění a mučení…‘‘.
Opravdu nevím, komu knihu doporučit, snad někomu, koho zaujme dříve zmíněné. Nedoporučuji tak ke čtení a nad hodnocením mi zůstává rozum stát.

elpirato
09.05.2019