Stín krkavce 1–3

Strhující epická trilogie Stín krkavce z pera brilantního vypravěče Anthonyho Ryana je prodchnuta sugestivní atmosférou války, krutosti a smrti, která prostupuje příběhem až do poslední stránky. Spletité životy ovlivní příběh jednoho muže. Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec sloužil jako rytíř králi Janusovi, panovníkovi Sjednoceného království, rozhodl se však Vélina zbavit jeho práv a v pouhých deseti letech ho zanechal na prahu Šestého řádu. Chlapec ho za to nenávidí. Během pobytu v řádu se Vélin dozvídá zatím netušené podrobnosti o své matce, která zemřela, když byl ještě dítě. Postupně také odhaluje důvody, jež jeho otce vedly k tomu, aby ho řádu svěřil. Jedna pravda je však důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, jež změní nejen království, ale také celý svět. Dárkové balení trilogie Stín krkavce obsahuje tituly Píseň krve, Pán věže a Královna ohně. Píseň krve: Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých šesti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět. Pán věže: Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpočtem bitev. Jedinou odměnou mu však byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpírském žaláři touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd. Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo. Jakmile však vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dříve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráněno, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil. Královna ohně: Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406207/stin-krkavce-1-3-ROF-406207.jpg 48

Stín Krkavce

Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno · Host

Kniha Stín krkavce 1–3

Miqqie

Totální propadák.
První kniha byla slabá a zoufale monotónní, což způsobila pouze jedna dějová linie. Byla nezáživná, fádní, pouze místy originální a zoufale jednoduchá či prostá. Byla ale jakžtakž čtivá a tiše jsem doufal, v povedenější pokračování.
Druhá kniha již měla naštěstí více dějových linek. Byla tak o něco lepší, ale furt mnohem slabší, než moje několikaleté očekávání právě k této knize.
Třetí díl byl jednoduše hroznej. Čtení bylo dlouhé utrpení a musel jsem zvolit rychločtení, kdy jsem se podle vybraných slov v odstavcích rozhodoval, zda číst vše, a nebo přelítnout rovnou na další odstavec. Nejhorší díl série a hořké zklamání. Cítím velkou úlevu, že už je to za mnou.
Celá trilogie je nehorázně natáhlá, nezáživná a plná krutosti, cynismu, brutální scén, válek, bitev, soubojů, smrtí, chaosu: ,,…všude jen vraždění a mučení…‘‘.
Opravdu nevím, komu knihu doporučit, snad někomu, koho zaujme dříve zmíněné. Nedoporučuji tak ke čtení a nad hodnocením mi zůstává rozum stát.

elpirato

Totální bomba.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Anthony Ryan
skotská, 1970