Vánoce Hercula Poirota

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Simeon Lee přišel ke svému bohatství v mládí díky nalezišti diamantů, se kterými se teď – o mnoho let starší – rád laská a mazlí. Jednou na vánoce přichystá pro své potomky krutou hru. Všechny je k sobě pozve a postará se o to, aby nemohli přeslechnout instrukce, které uděluje svému právníkovi. Instrukce ke změně poslední vůle. Pak si je vezme všechny na paškál a postupně je nařkne z hamižnosti, slabosti a hlouposti. Po svém výlevu vykáže rodinu ze své pracovny. Z té se později ozývají podivné zvuky a výkřiky. Pracovna je zamčená, po vyražení dveří se všem naskytne otřesný pohled. Vrah se ale přepočítal, neboť šéf místní policie má u sebe na návštěvě Hercula Poirota…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61632/vanoce-hercula-poirota-9MB-61632.jpeg 4.6775
Série:

Hercule Poirot 19.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Karel Voleský
Originální název:

Hercule Poirot’s Christmas, 1938


více info...
Nahrávám...

Komentáře (130)

Kniha Vánoce Hercula Poirota

zipporah
11. února

Posledných 15 strán neskutočné hysáky :D Ak niekto toto uhádol, tak tu máme na svete ešte jedného Poirota a kúpim mu fúzy, ak mu chýbajú.

mahdal
08. ledna

Hodnotím v rámci knih A. Christie. Další opravdu skvělá detektivka z pera této autorky. Zápletka a vražda byly promyšlené neskutečným způsobem a vraha se mi nepodařilo v průběhu četby odhalit. Popravdě jsem na tu osobu v průběhu četby ani nepomyslel.
Jsem rád, že jsem tento díl opravdu četl o Vánocích, a tak mi mohl alespoň částečně navodit anglickou atmosféru Vánoc.

Doporučuji!


LibraryGirl
29.12.2022

Nakonec to bylo docela zajímavé, ale nepřijde mi, že si s tímto příběhem dala Agatha práci. Od půlky knihy jsem se trošku nutila do čtení a byla jsem ráda, že je pak už konec, ale i tak to bylo celkem dobré čtení...
A ještě poznámka k televiznímu zpracování, vymazali tam některé postavy :-(

Vojslava
24.12.2022

Tenhle příběh jsem si z dřívějška pamatovala jen matně a spíš mi byly povědomé některé detaily, ale na navození vánoční atmosféry (a to jak v reálném, tak mírně ironickém smyslu) kniha posloužila velmi dobře. Jen překlad mi připadal místy poněkud školácký, což ovšem neubíralo na kvalitě řešení dalšího brilantního Poirotova případu!

FlexiMZ
23.12.2022

Jeden starý muž pozve na Vánoce své syny do velkého rodinného domu. Vánoce jsou prý časy klidu a pohody... jak kde. Velký dům, zapeklité vztahy mezi členy rodiny a samozřejmě - vražda!

Brilantní! Tak čtivé, že jsme se nemohla odtrhnout a čím víc jsem se zamotávala do skládačky, tím víc jsem lačnila po tom, dozvědět se kdo je vrah. Agatha Christie je opravdu královna detektivky. Moc mě bavily výslechy všech zúčastněných, byly svižné, plné informací a také bylo díky nim skvěle ukázáno, jaký charakter každý vyslýchaný má a jak se mezi sebou liší. Prostě skvělé!

Vraha jsem jednu dobu podezřívala, ale během čtení jsem svůj typ párkrát změnila, až jsem to nakonec vzdala a na konci jen nevěřícně kroutila hlavou, jak proboha tohle někdo mohl vymyslet a napsat na tak málo stranách. Agatha je prostě jistota! Těším se na její další detektivky.

elenai
16.12.2022

Díky mé superschopnosti zapomínat, kdo je vrah, jsem si mohla čas předvánoční zpříjemnit touto klasickou vraždičkou z pera Paní všech detektivek. Pravda, vánoční to nebylo vlastně ani trochu, ale tísnivou atmosféru a brilantního Poirota kniha zcela určitě nepostrádá. Některé detaily mi kupodivu v hlavě utkvěly, ale zaboha bych z toho neposkládala, kdo je vrah.:-D Jediné, co bych mohla trochu vytknout, je pomalejší rozjezd. 95%

EliBla
20.08.2022

Opět velmi zdařilá detektivka. Do poslední chvíle nevíte, kdo to udělal. Agatha má důmyslně propracované zápletky. Knihy jsou krátké a čtivé. Doporučuji.

martineden
26.06.2022

Ta Agatha je génius! Tolik knih, tolik kvality... Ale Hercule je naštěstí jen jeden.

1