Vánoce Hercula Poirota

Simeon Lee přišel ke svému bohatství v mládí díky nalezišti diamantů, se kterými se teď – o mnoho let starší – rád laská a mazlí. Jednou na vánoce přichystá pro své potomky krutou hru. Všechny je k sobě pozve a postará se o to, aby nemohli přeslechnout instrukce, které uděluje svému právníkovi. Instrukce ke změně poslední vůle. Pak si je vezme všechny na paškál a postupně je nařkne z hamižnosti, slabosti a hlouposti. Po svém výlevu vykáže rodinu ze své pracovny. Z té se později ozývají podivné zvuky a výkřiky. Pracovna je zamčená, po vyražení dveří se všem naskytne otřesný pohled. Vrah se ale přepočítal, neboť šéf místní policie má u sebe na návštěvě Hercula Poirota…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61632/vanoce-hercula-poirota-9MB-61632.jpeg 4.6682

Hercule Poirot 19.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Karel Voleský

Hercule Poirot’s Christmas, 1938

Kniha Vánoce Hercula Poirota

Alizon

Klasická perla od královny detektivek. V jejích knihách miluji tyhle "rodinné sešlosti" ve velkém domě. Nádherně starosvětské. A k tomu jedna nemožná vražda.

Lolila

Opäť A.CH. nesklamala. Výborná zápletka .... a znova prekvapenie na záver:-).

NannyOgg24

Poirot nezklame. Vždy přijde s neobvyklým vyřešením případu.

nikikostadinova

tak jsem se minulý rok naladila na vánoční atmosféru. Poslouchala jsem podle mého názoru skvěle namluvenou audioknihu. Postavy byly zajímavé, ačkoliv příběh byl celkem spletitý, nakonec dával smysl. Jak to má být ve správné detektivce.

Mája777

Brilantní. Krátké ohlédnutí za Vánocemi.
Teď jsem si trochu odskočila ke klasice. Bylo to příjemné.
(18. 1. 21 - 3 248 - 7)

Dáduše

Doufala jsem, že se bude konat větší vánoční atmosféra. Detektivky nikdy nebudou můj šálek čaje a klasické už vůbec ne. Nebudu tedy moc hodnotit. Agatha je bezpochyby královnou detektivky. Kniha byla velice dobře napsaná, promyšlená. Na mě byla příliš suchá, asi jako anglickej humor. Prostě nejsem čtenář detektivek. V pubertě jsem od autorky pár knih nedočetla. Maminka má totiž úctyhodnou sbírku. Tak jsme to teda jednou dokázaly Agatho.

Lusik88
01.12.2020

Je to tam! Konecne jsem uhadla vraha. Za posledni dobu jsem precetla nekolik Poirotu a nikdy se mi to nepovedlo. Je teda pravda, ze Agatha tady nechala velkou napovedu... Skvely pribeh, patri ke spicce z Poirotu!

Kontryhelka
01.12.2020

Mám ráda jak knižní tak i filmovou verzi. Velice pěkně napsaný příběh, pečlivé vykreslení postav a jejich povah a to nejlepší rozuzlení opět nakonec.