Temný cypřiš

Elinor Carlislová se ocitla před soudem, obviněná z vraždy Mary Gerrardové. Celý příběh však začal v den, kdy Elinor a její snoubenec Roddy obdrželi anonymní dopis, v němž je pisatel vyzývá, aby si dali pozor na někoho, kdo se snaží vloudit do přízně Elinořiny tety Laury a dopomoci si tak k jejímu nemalému dědictví. Elinor a Roddy se jedou na vážně nemocnou tetu podívat a zjistí, že tou záhadnou osobou je Mary, dcera správce, se kterou si oba jako děti hrávali. Roddy se do ní okamžitě bláznivě zamiluje. Teta Laura umírá, aniž by po sobě zanechala poslední vůli. Když přijede Elinor vyklidit její dům, přijde ji na pomoc i Mary a jedna z ošetřovatelek…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61634/big_temny-cypris-slp-61634.jpeg 4.5411

Hercule Poirot 20.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

Sad Cypress, 1940

Kniha Temný cypřiš

jeremies

Príbeh mal spád a ani chvíľu ma čítanie nenudilo. Od začiatku bolo jasné, kto vrah nie je a taktiež sa mi potvrdil predpoklad, kto vrah je. Aj keď vás autorka brilantne dejom manipuluje , takže do samého konca si nie ste istí kto vrahom v skutočnosti bude, keďže nik nemá evidentný motív. Taktiež vo mne po prečítaní zostala rezonovať otázka ako vrah mohol vedieť, že pochutinu s jedom si dá len osoba, ktorá bola cieľom vraždy. Toto bolo trochu podľa mňa nedomyslené.

Ava365
27.12.2021

Výborná detektivka. i když souhlasím s komentářem přede mnou, že nepatří k autorčiným úplně "top".

Alizon
13.11.2021

Dala jsem sice "jenom" 4 hvězdičky, protože mezi úplně ty nejlepší od autorky bych ji nezařadila,ale určitě patří mezi ty lepší. Zajímavá zápletka se závětí, správná atmosféra. Poirot nastoupí na scénu trochu později, ale potom to stojí za to.

knihomolka1197
11.10.2021

Další úžasná detektivka, kterou jsem přečetla mnohokrát a pokaždé jsem si čtení užila.

Lie
26.08.2021

Opět výborná, napínavá detektivka, jen jedna věc mě mate (pozor, teď bude trochu spoiler) : ví někdo, jak mohl vrah vědět, že si Elinor nedá ten v čaj?

Knihomolka506
25.07.2021

"vikendovka"
Když je bohatá dáma po smrti, nenapíše závěť a jedna z teoretických dědiček najednou zemře po tom, co sní pár sendvičů s pomazankou. A to asi není všechno... Na scénu vstupuje dobře známý malý muž s černým knírkem, aby vyřešil další záhadu.

Deia
05.07.2021

Ďalšia z kníh, ktoré sa čítajú samé a ešte aj na jeden záťah. Príbeh to bol opäť napínavý a (aspoň pre mňa) nepredvídateľný. Postupne som podozrievala každú postavu, takže v podstate mi jeden tip vyšiel. Rozuzlenie bolo znova dokonale logické (veď ako inak). Tiež sa mi páčilo, že v knihe mali väčší priestor ostatné postavy a ich vzťahy a sám Poirot bol skôr v pozadí. Opäť veľmi príjemné čítanie.

nikikostadinova
14.06.2021

tak už mám za sebou další Poirotovku a pokračujeme dál.