annes annes komentáře u knih

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Tukoni, Tukoni, Tuko, Tuko, Tu-ko-ni. Paráda, jak o obvykle. Vážně jsem si tyhle bytůstky moc oblíbila.A myšlenka téhle knihy, je naprosto úžasná i pro dospěláky dost poučná.
Zvažuji zakoupení i dalších doplňků od autorky, třeba jako záložky :D

15.11.2023 5 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Hehe, po přečtení prvního dílu Rebelky z Oxfordu, jako bych se dostala do podobné knihy, až podezřele podobné. Nevím, jestli to autorka nechala inspirovat četbou téhle série, ale já osobně (až na to že styl psaní který je dost odlišný, místy až zdlouhavý skrze detaily a jsou zde také detektivní prvky) vidím opravdu velkou podobnost.
Nicméně takhle kniha rozhodně zabere delší čas, ale i tak je to takové milé čtení s hlavní hrdinkou, která není úplně tak dokonalá, romantickou linkou, která není zase tak předvídatelná a záhadou, která je nakonec více záhadnou než se zdá být.

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tenhle titul mou pozornost upoutal již mockrát, ale až letos jsem si to díky ČV teda půjčila. ACHJO! Proč jsem to neudělal dřív?
Příběh a hlavní zápletka jsou úplně jasný hned na začátku, ale byla to taková parádní slaďárna. Fakt skvělý, čtivý, rychlý (místy až moc), že jsem se po přečtení musela k některým pasážím vrátit a přečíst s nadšením znovu.
Doufám, že v dalších dílech budou příběhy Anabelliných kamarádek taky tak dobré jako tenhle.

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Jedamane! Třikrát jsem si to musela půjčovat jako e-knihu, protože mi vypršel čas :D ten střed (v podstatě skoro celá "válka") byla mooooc dlouhá. Jakože vážně hodně. Začátek frčel, pak dlouho nic a pak frčel konec.
Musím uznat že na konci jsem ještě byla trochu zmatená, jestli je to vážně konec nebo si autorka nechává otevřeno pro další díl?
A teda s Kieranem jsem čekala trochu lepší konec, než tohle "vyvrcholení". Vážně měly dobře našlápnuto, ale tohle mi přišlo jedním slovem asi "divné".
Jo a ještě se podělím o aha moment celé knihy pro mě - zkrácenina hrdinčina jména je vlastně v překladu vlčí mák (říkanka z jejích vzpomínek). Předpokládám, že v originále to bouchne do očí hned, ale mě to fakt unikalo celou dobu :D do příště musím být bystřejší.

15.11.2023 3 z 5

Německé pohádky Německé pohádky Jacob Ludwig Carl Grimm

Kniha od dvou autorů do čtenářské výzvy a malé dítě doma - super kombinace tohle vytáhnout. Kromě známých klasik jsem našla i dobré nové příběhy na vyprávění, ale teda ty pohádky se zvířaty mě fakt nechytly. Některé mi zase připadaly až moc hloupé a nebo moc přehnané/nedomyšlené, ale to asi pohádky můžou být, protože v nich se může stát cokoliv.
Pro zájemce doporučuju něco přeskočit a nebo zvolit jiné vydání s méně pohádkami, tohle už bylo hodně.

Havraní dvůr Havraní dvůr Viktorie Veselá

Nadchla mě obálka, nadchl mě popisek příběhu, ale bohužel kniha nesplnila vůbec moje očekávání. Skvělý nápad, takže snad se autorka trochu rozepíše a příště to bude lepší.

15.11.2023 2 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Otevřela jsem kvůli obálce od známé. A teda než jsem si zvykla na chemii mezi hrdiny trochu mi to dalo zabrat i některé pasáže z vězení. Ale je to čtivé, to se musí nechat, takže nakonec jsem celkem spoko a snad brzy na další díl.
Jo a jméno hlavní hrdinky - Bože?! Kdo to vybíral?! Ještě teď si na tom lámu jazyk. Ale zase X a W u hrdinů si u nás doma ceníme ;-)

Legenda o Ladě Legenda o Ladě Jana Švecová

Chtěla jsem něco se slovanskou mytologií a tohle mě mile překvapilo. Shodou okolností jsme na podzimky měly pro děti podobné téma a to co jsme vymyslely, bylo dost podobné příběhu. Škoda že to nebylo naopak.
Červenák to není, ale hlavní hrdinka je sympatická, odvážná a rozhodně stojí za to si její příběh přečíst. Přirovnala bych podobnost s mytologickými prvky asi k trilogii Zimní noci.

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Tohle byla slabota. Asi to mělo mít něco jiného stylem psaní, ale mě to asi uniklo. Dlouho mi unikal konec, protože v knihovně pak bylo vypůjčeno, ale od autora si asi nic dalšího nepřečtu.

15.11.2023 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nechala jsem se zlákat na seriál a po shlédnutí bylo jasné, že přijde čas i na knihy. První díl rozhodně nezklamal. Velkým plusem je atmosféra vš, studium v knihovně, nádech historie a v neposlední řadě, že je to lehká romantika, ne žádná červená knihovna, jak bývá nyní zvykem. Příběh má své kouzlo a rozhodně si zase otevřu další díl.

15.11.2023 5 z 5

Nejznámější pohádky bratří Grimmů Nejznámější pohádky bratří Grimmů Jacob Ludwig Carl Grimm

Super vydání, přesně co jsme potřebovala pro čtení před spaním pro dvouletou dceru - každá pohádka max na dvojlist s velkým obrázkem.

14.11.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Některé popisky (třeba představování jednotlivých postav) mě moc nenadchly. Naopak motiv vražd se mi líbil, jen tedy ten závěr byl dost drsný. Postava hlavní hrdinky je skvělá, zpustošená a neutěšená a zároveň systematická a výkonná.
Konec knihy a celý podtext mi zanechal pachuť v ústech a žaludek celkem na vodě. Ale já jsem citlivá a ještě rodič malého malého dítěte, tak mě to hodně vzalo.
Nicméně to byl skvělý případ s dobrou zápletkou, zvraty a napětím, takže pro nadšence Oddělení Q a tak určitě doporučuji :-)

25.08.2023 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Na tenhle díl jsem si chvíli počkala. V pekle s princi to bylo skvělé, jen teda mi přišlo že se moc tajemství neodhalilo, spíš přibylo nových otázek a některé zůstaly nezodpovězeny. Konec nečekaně navnadil na pokračování, ale upřímně Emilie už mi není tak sympatická, ani Ira, občas se oba chovali jako dva blbci :-D chápu proč ale zároveň nechápu. Autorka mě mile překvapila netradičním popisem pekla a některými obraty a přirovnáními popisů ohledně šatů, výzdoby a míst.
Jo a překlad démonrůvkové víno je nejlepší!

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

A jéje.. Na tuhle obálku jsem narážela hezkou chvíli, než sem se rozhoupala ji otevřít. Jaká škoda, že jsem čekala tak dlouho. První díl jsem zhltla rychle - sympatická hrdinka, vaření, Itálie, vražda, pakt s démonem a hodně tajemných otázek - jo bylo to super.
Druhý díl jsem málem rozečetla v angličtině, jak jsem čekala na možnost online výpůjčky, ale naštěstí jsem nemusela čekat dlouho. Upřímně doufám, že letos vyjde i trojka, protože jestli ne, tak si to možná přečtu ještě jednou :-D

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Reda asi dobrý, Vlk určitě dobrý a obecně příběhy s tajemným lesem jsou moje srdcovka. Kněžky byly trochu zklamáním a nějak moc předvídatelné.
Co se mi vážně líbilo byl příběh pláště, autorka z toho udělala moc pěknou tradici.
A teda ten otevřený konec a náběh na další díl mi teda celkem zkazil celkový dojem. Trochu zbytečné natahování, ale i tak jsem zvědavá, kdo je ten další tajemný věznitel a jestli autorka využije i další pohádky.

13.05.2023 3 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tak takhle kniha mi vážně sedla! Objevena před výzvou ale čtena až teď. Vikingové, představa poklidné chaty ve Švédsku i milostný příběh se mi líbily. Jen si teda moc nedokážu představit pokračování, spíš sérii podobných příběhů. Uvidíme, rozhodně si to nechám v hledáčku.

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Achjo, Rosie. Achjo, Alexi. To bylo hrozný, tolik mlčení a ztraceného času. Katie to pochopila naštěstí rychleji :-D Čekání na konec bylo hroozně dlouhé, ale rozhodně mi to postava Rosie hodně usnadnila. Ty její vtipy, hlášky a vnímání života s dcerou. Skvělý!

27.04.2023 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Normálně by se mi tenhle detektivní příbeh líbil, bez výjimek, ale Daisy mi teda nesedla. S ní bych kamarádit nechtěla, celou dobu mě štvalo, jak se chová, jak využívá ty malý holky, aby jí dělaly defakto služky. Sice ji Hazel omlouvá a snaží se čtenáři vysvětlit proč se to tak děje a že je to jen Daisina maska, ale neuvěřila jsem.
Upřímně doufám, že jestli otevřu další díl se ta její povaha srovná, třeba když bude jiné než školní prostředí... uvidíme;-)

15.04.2023 4 z 5

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Vážně nádherné čtení s tématikou tajů zimy. Paráda.

30.03.2023 5 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Chtěla jsem Zubra, protože se mi líbila obálka. Dcera nechtěla chodit spát, tak vyhrál medvěd. A ukrajinská autorka do výzvy to završila. Ale SAKRA, jak mi Tukoni mohly unikat tak dlouho? Vážně. Mě? Po přečtení jsem hnedka vzala Jedličku a už jsem si klikala do nákupního košíku Tukoní záložky :-D
Pro všechny nadšence jemných linek a nadšence pro tajemství lesa.

30.03.2023 5 z 5