Medvěd nechce jít spát

Co dělají zvířátka v zimě, když všechno zasype sníh? Třeba takový medvěd celou zimu prospí. Počkat, ale já nechci jít spát! Co kdyby mi něco báječného uteklo? Podzim pomalu končí. Brzy přijdou tukoni a uloží medvěda k zimnímu spánku. Už pro něj připravili krásný teplý pelíšek. Jenže medvěd potká zubra, který mu vypráví, jaké to je v zimě. Ach, to musí být nádhera, zasní se medvěd. Taky bych chtěl poznat sníh i mráz a zažít zimní radovánky. Podaří se tukoňům medvědího neposluchu přemluvit, aby šel spát?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388258/medved-nechce-jit-spat-ryb-388258.jpg 4.532
Pro děti a mládež, Pohádky, Pro nejmenší
Vydáno:, Host

Vedmìd’ ne choče spaty

Kniha Medvěd nechce jít spát

haha_ja

Další kniha od této autorky, kterou jsem představila svému 3 a půl letému synovi. Kniha ho zaujala více než její předešlá publikace "Zubr si hledá hnízdo". Tentokrát i mě přišel příběh o malinko lepší a propracovanější. Ilustrace jsou jemné a kouzelné. Kniha se nám moc líbila. Konec je opět otevřený.

Dragell

Kouzelná kniha pro budoucí malé čtenáře, kterým tuto knihu bude číst maminka. Bohaté celostránkové ilustrace, nový svět tukoňů - skřítků starajících se o les.
Kniha předává dítěti informaci o zimním spánku zvířat skrze vtipný příběh, kdy medvěd nechce jít spát a tak si vymýšlí, jak pro něj pelíšky nejsou dost dobré.

aydam

Konec se mi zdá useknutý.

Greena

Ukrajinská autorka knih a zároveň jejich ilustrátorka si vymyslela půvabný svět tukoňů, kouzelných bytostí, které se starají o les, a na podzim mají za úkol uložit zvířátka k zimnímu spánku. V této knize se postarají o medvěda. Připraví mu pelíšek, nanosí voňavé listí a navrství ho do velké peřiny, obstarají dobrůtky a medvěda se pokusí pěkně uspat. Jenže medvěd má na spánek úplně jiný názor než tukoni, a spát v žádném případě nechce. Bojí se, že by přišel o velkou spoustu zimních radovánek.
No a jak to s tím spánkem dopadne, si pojďte přečíst a hlavně prohlédnout…

bibi.r

Oksana Bulo má opravdu nádherný výtvarný projev a i příběhově je knížka krásná.
Tentokrát se jí podařilo příběh dotáhnout do konce. :)

Hoshi
15.12.2018

Jednoduchý, příjemný příběh s krásnými ilustracemi. Snad se dočkáme i nějaké další knihy :3

lushi
14.10.2018

Tuto ilustrátorku / autorku zbožňuji! Ohromně roztomilé obrázky a vtipný obsah :)

batalka
11.10.2018

Synova nejoblíbenější, sám si ji vybral a od té doby má rád všechny medvídky.

Oksana Bula

Oksana Bula
ukrajinská, 1989

všechny knihy autora

Kniha Medvěd nechce jít spát je: