Zubr si hledá hnízdo

Co dělají zvířátka v zimě? Medvěd, veverka nebo zubr? Některá zvířátka v zimě spí. Jednoduše celou tu nelehkou dobu, kdy všechno pokryje sníh, zaspí. Ó, to by byla krása, zasní se zubr. A vydá se k tukoňům, kouzelným lesním bytostem, které pomáhají zvířátkům uložit se k zimnímu spánku. Podaří se zubrovi přesvědčit tukoně, že i on by rád celou zimu prospal a probudil se až s prvními paprsky jarního slunce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345692/zubr-si-hleda-hnizdo-GoU-345692.jpg 4.457
Pro děti a mládež, Pohádky, Pro nejmenší
Vydáno:, Host

Зубр шукає гніздо (2016)

Kniha Zubr si hledá hnízdo

kristeen

Krásně ilustrované, milý příběh...Škoda, že tak krátký, ve světě tukoňů by se jistě dalo vydržet i déle.

Aknel26

Je mi líto, ale zde půjdu proti hodnocení ostatních. Příběh byl celkem prima a sváděl k dalšímu povídání (hlavně kvůli otevřenému konci), ale obrázky nás nezaujaly. Zubr vypadá jen jako hnědá skvrna...

haha_ja

Kniha je krásně ilustrovaná, má svůj nápad. Jde o něžný příběh pro malé děti. Není nutné se držet striktně dle textu, ale díky bohatým ilustracím je možné vyprávět dětem příběh dle obrázků. Ano, konec se zdá být ne úplně dokonalý, ale tím že je otevřený, může rodič s dítětem příběh dovyprávět dle svých úvah a fantazie. Vždyť to není jen o tom přečíst dětem knihu, ale zamyslet se nad ní, popovídat si s dětmi co si myslí, že bude následovat apod. Určitě synovi seženu i další knihy od této autorky.

Dragell

Kouzelná kniha pro budoucí malé čtenáře, kterým tuto knihu bude číst maminka. Bohaté celostránkové ilustrace, nový svět tukoňů - skřítků starajících se o les.
Kniha předává dítěti informaci o zimním spánku zvířat skrze vtipný příběh, kdy si zubr usmyslí, že chce jít přes zimu spát jako medvěd a snaží se uvelebit v pelíšku jiných zvířátek.

aydam

Úplně mě rozněžnila!

lenkaBajza
24.10.2018

Bože,to jsou parádní ilustrace, budu si knížkou ještě několikrát listovat a stále se smát:D
"Tukoni" je úžasný název-překlad pro tvory, kteří ukládají zvířata k zimnímu spánku...a jak chodí s peřinama na zádech:)
Ilustrace jsou prostě ty nej´žasnější,škoda, že pohádce chybí konec☺️

Hoshi
16.05.2018

Jsem nadšená! Tohle je jedna z nejroztomilejších knih, kterou vlastním. A ten konec.. vždyť tam je :) Myslím, že ji budu otvírat často, jelikož stále nacházím něco nového. Doufám, že se od autorky dočkáme další takto krásně ilustrované knihy.

Mr.Elmo
20.03.2018

Podle uživatelky Candide je smutné, že vítězí forma nad obsahem. Já si ale myslím, že v tomto případě ani nešlo o hluboký obsah. Autorka je především výtvarnice a ilustrátorka. Autorské knihy jsou často spíše o celkovém umění a mě osobně se tato obrázková kniha líbila. Autorka se již několik let zabývá lesními "skřítky" zvanými Tukoňi a do této knihy je nádherně zakomponovala.
Kdybych měla autorské knihy hodnotit jen z pohledu obsahu, tak by to byla šílenost.