Jak svrhnout vévodu přehled

Jak svrhnout vévodu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486379/bmid_jak-svrhnout-vevodu-8ir-486379.jpg 4 529 529

Rebelky z Oxfordu série

1. díl >

Píše se rok 1879 a svět ovládaný muži se otřese v základech. Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity. Stipendium jí poskytne dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Má to ovšem jednu podmínku ­– Annabelle musí na oplátku najít vlivného muže, který se postaví za zájmy spolku. Jejím cílem se stane chladný a vypočítavý vévoda z Montgomery, který na příkaz královny řídí britskou politiku. Když si Annabelle najde cestu na jeho panství, rychle si uvědomí, že největší výzvou bude mu odolat. Vévodu tvrdohlavá intelektuálka dohání k šílenství, a co je ještě horší, zdá se, že kvůli ní úplně ztrácí svou chladnou rozvahu. Ale nebyl by nejlepším stratégem v zemi, kdyby se s ní nepokusil vyjednat docela jinou dohodu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Bringing Down the Duke , 2019

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak svrhnout vévodu. Přihlašte se a napište ho.

broskev28
04.06.2024 5 z 5

Chtěla jsem do knihovny objednat už dříve, ale obávala jsem se příliš lehké a oddechové četby. Podle hodnocení tady na databázi jsem se nakonec rozhoupala a po přečtení moc děkuju za „pošťouchnutí“ k nákupu. Bavila jsem se skvěle a navíc jsem se poučila také o tehdejších oxfordských studijních poměrech a o anglickém hnutí sufražetek. Zajímavý byl pro mě především autorčin doslov, z něhož plyne, že nejsilnějším odpůrcem volebního práva žen byla sama královna Viktorie!
Takže za mě výborné sladké čtení s historickými vsuvkami na téma ženské emancipace. Jen ten název mi nesedí; slovenská verze tady na webu mi připadá povedenější.

Carol1122
05.04.2024 5 z 5

Hezká obálka, zajímavý příběh z viktoriánské Anglie a ještě ke všemu téma sufražetek a feminismu? Co dodat, třešničkou na dortu byly otevřené a velmi detailní erotické scény, které si čtenářky a milovnice romantiky rády vychutnávají:) Líbilo se mi to a četlo se to jedna báseň! Těším se na další díl.

dooky
05.03.2024 3 z 5

Moc hezká historická romance. Víceméně klasický vzorec, na který jsou čtenáři u tohoto žánru zvyklí. Bonus navíc je téma ženských práv a sufražetek.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Knižní novinky (5. týden)

30.01.2022

10 právě čtených knih podle uživatelů (leden)

17.01.2022

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Jak svrhnout vévodu v seznamech

ve Čtenářské výzvě147x

Štítky knihy