Království hříšných

Království hříšných https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484481/bmid_kralovstvi-hrisnych-BJN-484481.jpg 4 651 153

Království prohnilých / Kráľovstvo hriešnych série

1. díl >

Dvě sestry. Jedna vražda. Touha po pomstě, která rozpoutá peklo… Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení. Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná. Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí. Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Wicked , 2020

Viky27
Viky27
18.02.2024 2 z 5

Tak tedy abych byla upřímná, vůbec jsem se nemohla začíst. Nejvíc mě asi štvalo to vaření. Italskou zbožňuju, ale čeho je moc... Celkově to bylo takové nijaké, nápad skvělý, příběh taky, ale takové nedotažené. Vím téměř jistě, že k této sérii se nejspíš nevrátím. Což je škoda, Ira je opravdu boží:-)

Ospalý_Táta
Ospalý_Táta
14.02.2024 3 z 5

Všechno kolem dobré až na hlavní hrdinku... To je taková kr......

zirafinec
zirafinec
09.02.2024 5 z 5

Když jsem to četla poprvé, v komentáři jsem psala, že konec nedává smysl, a proto dávám čtyři hvězdičky. Nyní dávám pět s tím, že konec smysl dává a je super. Doporučuji!

Artep071
Artep071
04.02.2024 5 z 5

Wuau to bylo úžasné, napínavé, misteriozní dobrodružství... Těším se na pokračování.. Wuau

6Nikki6
6Nikki6
27.12.2023 5 z 5

Můj návrat k fantasy a jsem nadšená, přečteno za dva dny a už jsem za polovinou druhého dílu !

Nifgai
Nifgai
28.11.2023 5 z 5

Knížka mě úplně pohltila. Moc se mi líbilo prostředí Sicílie. Čarodějky, které nevěří na příběhy kolem Hříšných a pověstí co jim vypráví babička. Jak to tak bývá né všechno jim babička řekla. Emilia byla docela v šoku. A to napětí tam?! Wow. Jsem rozhodně zvědavá co přinese druhý díl.

lucyvase4
lucyvase4
15.11.2023 4 z 5

Dvě sestry, jedna vražda a touha po pomstě...

Emilia a Vittoria (dvojčata)žijí poklidný život na Sicílii. Jejich rodina vlastní restauraci a celou knihu je krásně popisováno italské jídlo. Máte na něj úplně chuť Navíc jejich rodina pocházejí z jednoho ze 13 rodu čarodějnic v Palermu.
Jejich babička jim ale tají spoustu věcí. Což si myslím, že je kámen úrazu hnedka na začátku. Nebýt toho mohlo být vše jinak.
Poklidný život naruší vraždy dvou čarodějek, navíc jejich těla jsou zmrzačená. Něco se děje a ve městě je někdo, kdo prahne po srdcích čarodějnic.
Když Emilia najde svou sestru mrtvou a bez srdce rozhodně se jí pomstít ať to stojí, co to stojí.
Najde Vittoriin deník a zjišťuje , že sestra věděla víc než jim babička říkala. Emilia se rozhodne přivolat démona a doufá, že ji pomůže sestřinu vraždu objasnit. Jaké je její překvapení, když se neobjeví obyčejný démon ale hned jeden ze sedmi princů podsvětí...
Podaří se jí zjistit kdo za vraždami stojí?
Co bude výměnou za pomoc princ Ira chtít?

Příběh se mi moc líbil. I prostředí Sicílie.
Jediné co bych vytkla je, že už na začátku si myslíte jak to bude a ono to tak i skutečně je . Předvídatelny příběh.
A občas mne rozčilovala Emilia. Někdo ji řekne aby něco nedělala a má to efekt jako by jí řekl jdi a udělej to.
I tak ale nutně potřebují dalsi díly

Tess_BooksNerd
Tess_BooksNerd
12.11.2023 3 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná. Čarodějky, démoni, tajemství.. Samé lepší téma. Četla se mi vcelku dobře, až na pár prvních Kapitol. Asi někde v půlce jsem se přistihla, jak mě to ke knize táhne a chci zjistit, zda se Emilia zamiluje do Iry. To se bohužel nestalo. Nemyslím si, že bych se v brzké době ke knize vrátila, ani nemám v plánu pokračovat v sérii. Alespoň prozatím. Co mě ale opravdu dostalo, byl popis prince Iry. Kalhoty nízko posazené, Havraní vlasy, arogantní, sexy, hadí tetování. Jako by spisovatelka opsala korunního prince pekel Rotha ze série Dark elements. Což mě dost překvapilo a zamrzelo. Tento pocit se se mnou táhl celou knihu, a to byl asi důvod, že jsem si knihu neužila naplno.

Lofda
Lofda
07.11.2023 3 z 5

Na čtení fantasy jsem možná už příliš stará? Oceňuji ten promyšlený svět, protknutý dávnými legendami ze Sicílie, ale pořád neumím uchopit, co ve mě kniha vyvolala. Vlastně celou dobu mi dělalo problém se začíst, přitom jsem byla zvědavá co bude dál, ale pak byly chvíle, kdy jsem chtěla odložit knížku nedočtenou.. Takže moje hodnocení je půl na půl a i když chci vědět, jak si Emilie povede dál přímo v království Hříšných, dám si chvíli přestávku, než se pustím do dalšího dílu..

SilvieB
SilvieB
26.10.2023 4 z 5

3,5*

Je škoda že anotace prozrazuje tak moc, děj je proto dost předvídatelný. Myslím, že některé věci byly napsány až moc uspěchaně, pár scén by si zasloužilo více prostoru.
Hlavní hrdinka mi strašně lezla na nervy a Ira mě taky nijak nezaujal, ale věřím že se v dalších dílech víc projeví.
Na druhou stranu se mi moc libilo prostředí restaurace a italské výrazy dodávaly knize tu spravnou atmosféru.
Hodně originální mi přišlo to, že ze sedmi smrtelných hříchů autorka vytvořila sedm pekelných princů. Další plus je nádherná obálka, ta se opravdu povedla.
Celkově kniha nebyla špatná, ale žádné vau se u mě bohužel nekonalo.

alzbeta2843
alzbeta2843
23.10.2023 4 z 5

Ja som sa do kniha veľmi začítala, že som si ani nepomyslela, že ide o fantasy alebo o knihu pre mládež, pretože sa príbeh odohráva na Sicílií (aspoň teda tento diel) a problémy hlavnej hrdinky mi neprišli až tak mladistvé. Hlavní hrdinovia si ma získali a stretnutie s hriešnymi bratmi bolo zaujímave a rozhodne sa teším na pokračovanie, kde sa objavia ostatní.

espesita
espesita
19.10.2023 4 z 5

Styl psaní autorky mi sedl, příběh mě okamžitě vtáhl a četlo se to samo. Dějově to ale za mně není nic převratného, děj je vcelku jednoduchý a průhledný, některé myšlenky se mi zdály nedotažené a jednání hlavní hrdinky, co se "detektivní" linky týče, bylo místy zmatené a nepochopitelné. Přesto hodnotím knížku velmi kladně, rozhodně mě zajímá, jak bude příběh pokračovat, romantická linka se vyvíjí slibně :-)

Konfu97
Konfu97
14.10.2023 4 z 5

Prvních asi 80 stránek uteklo ani nevím jak.. Pak se bohužel moje chuť do čtení nějak zasekla a musela jsem se ke čtení trochu přemáhat. Ale posledních asi 100 stránek mě příběh zase pohltil a rozhodně jsem zvědavá jak bude vypadat další díl.

Emilia mi chvílemi lezla hrozně na nervy, zato Ira.. Ten chlap si mě získal okamžitě. :D

Celý příběh protkaný záhadnými úmrtími, princi z pekla a čarodějkami je rozhodně zajímavý a já se rozhodně brzy vrhnu na další díl.

juni
juni
13.10.2023 5 z 5

První díl naprosto skvělý. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem ji nedočetla a hnedka se vrhla na pokračování. Příběh se mi moc líbí. Rada čtu knížky, které mají spojitost s Podsvětím. Doporučuji.

Jája92
Jája92
11.10.2023 4 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě čtení této knihy tak pohltí. Svět čarodějek a Hříšných, tajemná atmosféra, nebezpečí, ale i erotické jiskření.
Autorka má vskutku zajímavou fantazii a vytvořila poutavý svět, do kterého jsem se okamžitě ponořila a nechtěla z něj odejít.
K tomu vás autorka navnadí na italská jídla, až máte pocit, že cítíte jejich vůni i chuť.

lailaj
lailaj
04.10.2023 2 z 5

Líbí se mi námět a kombinace démonů s detektivkou, ale něco mi ve způsobu psaní nesedlo, nebyla jsem schopná se vcítit do hlavní hrdinky a vlastně kdybych nechtěla vědět, kdo byl vrah, tak bych to nedocetla.

mmmisulka.r
mmmisulka.r
02.10.2023 5 z 5

První ze tří dílů serie Království hříšných na vezme do podmaniveho světa magie a hříchu. A také do Sicilskeho města Palerma, tak jak ho ještě nikdo nezná.
Dvě sestry, dvojčata a temný osud každé z nich. Čarodějky. Když je jedna ze sester brutálně zavražděna, tak se ta druhá rozhodné pro pátrání a odhalení viníka. Vše ji postupně dovede k tomu, aby byla nucena použít zakazanou temnou magii, jenže s tou není radno si zahravat. Má mnoho nezodpovezenych otázek a odpovědi by ji mohl poskytnout někdo z podsvětí. Proto privola démona, jenže z toho se nakonec vyklube samotný princ z pekel. Tedy jeden ze sedmi... Mnohokrát byla varovana, ale vztek a zlost byla silnější. Stojí tváří v tvář jednomu z Hříšných.
Neskutečně čtivý a poutavý první díl, který vás prevalcuje, chytne a nepustí. Prostředí Itálie, její gastronomie, smrtelné hříchy a magie. Kombinace, která překvapivě neskutecne dobře funguje! Je to fantasy příběh s detektivní zápletkou, špetkou jiskření a záhad. Vše je vyvazeno a neskutecne to baví.
Tuto sérii mám už komplet a jsem moc ráda, že jsem s jejím čtením počkala až budu mít všechny díly. Což doporučuji i vám, je to vysoce návykové a budete potřebovat ihned vědět, co bude dál.
Skvělé napsané, čtivé, zajímavé, napínavé a dost sexy, jistě víte proč. Ale nečekejte žádnou eroťárnu. K tomu se doufám dopracujeme později .
Doporučuji

annora_cte
annora_cte
23.09.2023 4 z 5

„Žiješ ve světě svobodné vůle. Uvědom si to a porazíš své nepřátele.Vždycky máš na výběr, i když máš omezené možnosti. Nikdy na to nezapomeň.“

U knihy mě na první pohled zaujala obálka, protože ta je zkrátka překrásná, magická a v knihkupectví vás jednoznačně trefí do tváře.
Příběh se odehrává na Sicílii po roce 1800, což jsem si musela najít, protože časové období v knize není zmíněno a já ho sama nedokázala přibližně určit.
Celý děj vidíme z pohledu hlavní hrdinky Emilie, která s rodinou žije v Palermu, kde provozují malou rodinnou restauraci. Emilia a její dvojče Vittoria patří mezi čarodějky, které všechny vědomosti o magii, démonech a peklu pochytily od své babičky.
Emilia mi přišla sympatická, byla docela jiná než její sestra. Bavil mě její zápal a odhodlání najít vraha svého dvojčete. Udělala by pro to cokoliv.
Pak je tady démonický princ Ira, který si vás získá už jen uhrančivým pohledem. Je tajemný, ďábelsky okouzlující a se svým vytříbeným chováním vás dostane do kolem a pobaví zároveň.
Tahle dvojice společně pátrá po vrahovi a je to pořádná jízda. Kniha je temná, hezky napsaná s nádechem detektivky a originálním námětem.
Co bych ráda vychválila je popis. Prostředí, příprava jídla, jehož vůně pronikla až do mého pokoje, šatstvo. Všechno se mi krásně představovalo, jako kdybych byla součástí příběhu. Ale vážně. Pokud se na knihu chystáte, doporučuji si připravit jídlo z italské kuchyně, protože jinak budete nad knihou hlady slintat.
Nemůžu jinak než doporučit, kladná hodnocení mě nezklamala. První díl série stojí za to.

Hatshepsut
Hatshepsut
18.09.2023 4 z 5

"Magie je živoucí, dýchající entita. Živí se energií, kterou jí dodáš. Jako všechny přírodní síly, není dobrá ani špatná. Závisí na záměru toho, kdo ji používá. Dodej jí lásku a ona rozkvete a poroste. Přiživ ji nenávistí a vrátí ti ji desetinásobně."

Určitě zajímavý začátek této pekelné fantazy v italském prostředí. V celku originální námět s detektivní linkou. Jsem ráda, že nemusím čekat na další díly, takže se těším na další pokračování příběhu Emilie, tentokrát pravděpodobně v "pekle"?!

Katebe
Katebe
16.09.2023 5 z 5

Tuhle knihu čtu už podruhé, abych si ji oživila před dalším dílem a pořád je to pecka! Zhltla jsem ji téměř jedním dechem. Kombinace čarodějek a pekelný princů se mi moc líbila. Trochu mi vadilo, že jsem si nebyla schopná pořádně představit Silicii, protože mi tam chybělo nějaké dobové přiřazení. Ale na čtivosti tomu nijak neubralo. Hned se vrhnu na další díl.