Království hříšných

Dvě sestry. Jedna vražda. Touha po pomstě, která rozpoutá peklo… Emilia a její dvojče Vittoria byly celý život nerozlučné. Jako streghe – čarodějky tajně žijící mezi lidmi – vědí, jak nebezpečné je upoutat na sebe pozornost. Pracují ve vyhlášené rodinné sicilské restauraci a žijí víceméně v utajení. Jenže jedné noci se Vittoria nevrátí domů. Nedlouho poté rozrušená Emilia objeví neuvěřitelně zohavené tělo svého milovaného dvojčete. Zničená Emilia přísahá, že za každou cenu najde sestřina vraha a pomstí se mu. I kdyby to znamenalo, že bude muset použít temnou magii, která je dávno zakázaná. Potom se Emilia seznámí s Irou, jedním z Hříšných – pekelných princů, před kterým ji už od dětství varovali. Ira tvrdí, že je na Emiliině straně a byl pověřen svým vládcem, aby vyřešil sérii vražd na italském ostrově, ve které je Vittoria zatím poslední obětí. Jenže když jde o Hříšné, nic není tak, jak se zdá…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484481/big_kralovstvi-hrisnych-BJN-484481.jpg 4.4202

Království prohnilých / Kráľovstvo hriešnych 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

Kingdom of the Wicked, 2020

Kniha Království hříšných

Ivka14

(+ SPOILER) Emilia a její dvojče Vittoria čarodějnice žijící mezi lidmi na Sicílii, pomáhající s provozem restaurace rodičům. Jedné noci se Vittoria neukáže na večeři, a když to jde Emilia prozkoumat, najde znesvěcené tělo svého dvojčete. Emilia, hnána touhou po pomstě, se nezastaví před ničím, aby zjistila, kdo zavraždil její sestru. Vstoupí Wrath, princ pekel, před kterým byla Emilia varována už od dětství. Tvrdí, že je na stejné straně jako Emilia, protože nalezení vraha, který loví mladé ženy, slouží jeho vlastní agendě. A ten konec???

O MŮJ BOŽE!! Jestli další kniha bude tak skvělá, jako takhle, tak se tohle stane mojí nejoblíbenější fantasy sérií. Byla jsem do knihy začtená od začátku do konce a nemohla jsem přestat. Vůbec bych se nezlobila, kdyby ta kniha byla o něco delší :)

Ajwy

Moc jsem se na tuhle knihu těšila. Několik měsíců na mě koukala z knihovny, než jsem konečně svolila.
Neříkám, že jsem úplně zklamaná ale....nebylo to TO.
Děj byl celkem dobrý, akce sem, akce tam, démonský princ sem, démonský princ fuč, ďábel bude, nebude...
Emilia mi chvílemi lezla neskutečně na nervy s tou její pomstou a vzteklinou, která se dá pochopit, samozřejmě, ale občas to bylo dosti dětinské.
Každopádně i tak si další díl přečtu, pač jediný, kdo byl z celé knihy fajnovej, byl Ira, i když tam měl dost málo prostoru a proto jsem zvědavá, jestli ho v dalším díle bude mít víc.

barbb8k

Když jsem četla všechny ty zahraniční ohlasy na tuto knížku, věděla jsem, že je to must read a nespletla jsem se. Tato knížka byla skvělá.
Začátek, asi prvních padesát stran, nebyl podle mě úplně ono, ale později, když se všechno pořádně rozjelo, jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Svět, zápletka magie, vraždy a princové byli v knize úplně úžasně popsáni. Autorka si prohrála s každým malým detailem, abychom se do příběhu přímo přenesli a následně do sebe vše krásně zapadlo.

Většinu postav jsem si oblíbila hned. Některé mi byly sympatické od první chvíle, na některé jsem si však musela zvykat déle, ale spousta z nich si nakonec vydobyla místo v mém srdci.
O romantické lince nemluvě. Takto dokonalou hate-love jsem už dlouho nečetla.

Celkově tato kniha byla skvělá. Děj, příběh, zápletku jsem si moc užila. Zase tuto knížku moc doporučuju.

Dela90

(+ SPOILER) Emilia má sestru Vittorii - jsou to dvojčata. Obě jsou čarodějnice. Babička jim od dětství vypráví báchorky o sedmi pekelných princích, ani jedna tomu příliš nevěří. Jejich rodina vlastní vyhlášenou italskou restauraci. Jednoho dne se Vittoria nevrátí domů a Emilia má tu smůlu, že najde její zohavené tělo v klášteře a sklání se nad ní démon. Nad tělem své sestry vyřkne přísahu, že najde jejího vraha. Použije temnou magii a vyvolá tím jednoho z Hříšných, pekelného prince Iru. I on se snaží vypátrat kdo na italském ostrově vraždí. Chtě nechtě se musí spolčit právě s Irou a vydat se hledat stopy, které snad povedou k vrahovi její sestry. Jenže nic není takové, jak se na první pohled zdá. Všude číhá nebezpečí.

Klobouk dolů autorce. Mě ten příběh tak neskutečně bavil. Je to úplně něco nového, bylo to neotřelé. Skvělý nápad se sedmi pekelnými princi coby smrtelnými hříchy. Opravdu zajímavé pouto mezi Emilií a princem Irou. Dávné proroctví. Nebezpečí fakt na každém rohu. Skvěle popsané prostředí. U těch receptů jídel se mi doslova sbíhaly sliny. Líbilo se mi, že u některé kapitoly byla na jejím začátku poznámka či čarodějné doporučení z grimoáru. U některých scén mi doslova běhal mráz po zádech a nebudu nic předstírat fakt to bylo děsivé. Přitom jsem pořád chtěla vědět, jak to bude dál. Příběh je mega čtivý a už se nemůžu dočkat na pokračování.

NicaCola

"Dám ti radu, čarodějko. Když vykřikneš ZABIJU TĚ, tak překazíš nečekaný útok. Ale když mě nemůžeš zabít, alespoň se pořádně procvičíš..."
"Možná tě nedokážu zabít, ale přinutím tě trpět."
"O to už se postarala tvoje přítomnost!"

Omg! Tak strašně dlouho mi chyběla kniha, ve které bude pořádná romantická hate-to-love story! A tohle bylo ono... nabité sarkasmem, humorem, napětím i očekáváním, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Líbí se mi celkový příběh o pekelných princích, přičemž každý oplývá jedním ze smrtelných hříchů. Přimíchejte do toho drzou čarodejku, která se žene za pomstou a spravedlností a uvidíte, že tahle kniha opravdu stojí za přečtení!

Vůbec nebudu komentovat konec knihy... co vám budu povídat, nejradši bych hned sáhla po dalším díle...

Za mě rozhodně 5*/5*

kikikrat

Autorka umí skvěle popsat prostředí a atmosféru. Dýchá na mě z jejích knih ta doba, to místo a to se mi opravdu líbí. V Po stopách Jacka Rozparovače mi něco chybělo a to něco jsem našla tady. Bavilo mě téma čarodejnic a hříšných princů, s kterýma jsem se zatím nesetkala. Bavil mě ten vývoj hlavní hrdniky od vaření po pomstu. Nejlepší na knize byl bezpochyby princ Ira a to, že do poslední chvíle nevim co si o něm vlastně myslet. Ostatní mýtické bytosti a detektivní linka, děj skvěle doplňují. Konec byl fasnicující a já se těším na další díl.

maja8148

Díky různým hodnocení na instagramu jsem od této knihy čekala, že bude plná jídla. A ano jídlo tam bylo, ale prostě jsem ho čekala víc. Takže toto očekávání vzbuzené internetem nebylo bohužel uspokojivě splněno. A jiné očekávání jsem od knihy neměla. Takže mě nemohla nějak zklamat. A nezklamala. Ovšem ani nenadchla.
Neříkám, že je špatná, ale... Měla jsem strašný problém s časovým zařazením a to mě celou dobu neskutečně štvalo. Prostě to, že jsem netušila v jaké době se odehrává. V současnosti? Před padesáti lety? Před dvěma sty lety? Ne vážně, ze začátku jsem měla za to, že se to odehrává v současnosti, podle chování postav. A to nejen hlavní hrdinky (protože ty se často vymykají standardům doby), ale i podle jednání všech vedlejších postav, protože kdy bylo normální, aby máma jen tak přihlížela tomu, že její dcery se loudají bůh ví kde a s bůh ví kým? A od kdy je tetování natolik normální, že jej nikdo nekomentuje a nepřijde nikomu nějak extrémně divné?. A těchto věcí tam bylo více. Na druhou stranu hlavní hrdinka nosí celou dobu jen šaty (zde se mi líbilo, že konečně nějaká holka opravdu každý den řeší, co má na sobě) a ano byť by to mohl být její styl oblékání asi by si je nebrala na souboj s démonem, když hledá oblečení v kterém se ji bude nejlépe běhat. A navíc párkrát se zmíní i o korzetu. A nikdo tam ani jednou nepoužije telefon, tedy se dostáváme minimálně do 19. století. A také si svítí svíčkami. A prostě toto mě celou dobu strašně štvalo. A ano uvědomuji si, že je to fantasy, ale odehrává se v našem světě a v tu chvíli by za mě měli být alespoň trochu časově ukotveno a tomu odpovídat prostředí a chování lidí.
Asi i díky tomuto jsem se nedokázala plně vžít do děje (a díky občas trochu hloupé a naivní hlavní hrdince) i když kniha se četla sama a detektivní zápletka nebylo úplně špatná. Ovšem jestli sáhnu po dvojce to v tuto chvíli nevím. Je možné, že ano, ale stejně tak je možné, že se ji vyhnu. Asi záleží v jakém rozpoložení budu až se objeví na pultech knihkupectví.
Co se hodnocení týče, tak jsem někde přesně mezi 3 a 4 hvězdami, ale na ty 4 tomu prostě něco málo chybí...

MonaR0se

Království hříšných je prvá kniha, ktorú som čítala od Kerri Maniscalco a moje očakávania boli asi až príliš vysoké. Vôbec to nebola zlá kniha, autorka píše super - jednoducho, odľahčene a zaujímavo, takže sa mi čítala veľmi dobre. Jednoznačne v sebe mala niečo, čo ma poháňalo vpred.

Môj problém bol ten, že som pri čítaní mala pocit, že všetko som už niekde čítala. Nejako som v knihe nenašla žiadny originálny prvok, ktorý by vo mne vyvolal to povestné VAU. Nepomohla ani talianska kuchyňa, aj keď z opisov niektorých jedál som zostala veľmi hladná.

Postavy ma však bavili, boli charizmatické a dokázala som sa do nich vžiť. Pekelní princovia mali tiež niečo do seba, no zatiaľ som si ich nedokázala zamilovať. Najviac sa mi páčili tie časti, v ktorých figurovala mágia a legendy.

K detektívnej linke som mala jemné výhrady. Vrah bol totiž jasný od začiatku a tak sa u mňa nekonal žiadny moment prekvapenia a navyše mi prišlo zvláštne, že žiadnej z budúcich obetí nedošlo, že sú v ohrození. Ale možno som len niečo nepochopila.

Avšak, moje zmiešané pocity vylepšil úplný záver knihy. Dovtedy som mala pocit, že po dvojke pravdepodobne nesiahnem, no posledné riadky ma donútili moje rozhodnutie prehodnotiť. Nadobudla som pocit, že prvá kniha bol len taký úvod do deja... Že to bol len taký dlhší 367 stranový prológ a ten skutočný príbeh, ten ktorý stojí za to, na mňa čaká v dvojke.