Čas čarodějnic

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/big_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4.21139

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice 1.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches, 2011

Kniha Čas čarodějnic

Radovan_R

Dost zvláštní kniha, ale když se začne číst, je těžké přestat, protože člověk chce vědět, co bude dál. Zkraje to moc zajímavé není - skoro furt se sedí v knihovně. Pak se konečně začne něco dít, ale zas to sklouzne do kruté romantiky. No a ke konci je to spíš pohádka s kouzelným domečkem.
Konec to nemá - je to trilogie a evidentně se musí přečíst celá. Tak to zkusím, zatím to bylo celkem slušné.

Adris

rereading

Knihu jsem četla již před lety, ale byla na mě těžká, nechápala jsem alchymistické a genetické popisy. Bylo to, jako číst nějakou odbornou publikaci. Plus úryvky z latiny a jiných jazyků - no, dalo mi to zabrat, ztrácela jsem se a jelikož tyto záležitosti byly docela důležité pro sledování posunu příběhu, do dalších dílů jsem se nepouštěla. Nedávno jsem však náhodou zhlédla seriál podle této série a byla jsem nadšená. Konečně jsem vše pochopila a rozhodla jsem se dát příběhu další šanci. Jelikož již znám rozuzlení, četbou si jen doplňuji mezery v seriálu. Přiznám se, že půlstránkové popisy budov přeskakuji a latinu a jiné "odbornosti" přejedu očima. I přesto mám opět co dělat, abych stíhala vše sledovat. Moc tomu nepomáhají i podobná jména účastníků (Matthew, Marcus, Miriam, Marthe.. Vážně?!). Každopádně příběh má potenciál. Musím mu však vyčíst ještě jedno - autorka z hlavní hrdinky udělala všemocnou bytost, ovládající všechnu magii, na kterou kdo pomyslí, ať je údajně vzácná, jak moc chce. Jak pravděpodobné je, že jeden člověk, ač magická bytost, bude oplývat NĚKOLIKA extrémně vzácnými magickými schopnostmi? A ještě má velice vzácnou DNA ... Tady se autorka nechala až přespříliš unést. A Matthew se má asi chovat sexy ochranitelsky, na mě to však působí nemocně, komandátorsky. Nařizuje Dianě, kdy má jít spát, jestli má nebo nemá hlad apodobě. A její pokorné reakce mě docela děsí. Však se svou mocí by si ho měla být schopná srovnat raz dva ne? . Prostě mám výhrady. Přesto mě příběh oslovil a chci pokračovat v krasojízdě. 500 stran za mnou a 500 předemnou. Uff.

Eva193

Napínavá kniha s promyšlenou zápletkou, ovšem, je to trilogie a musíte opravdu přečíst všechny tři díly, aby byl příběh kompletní. Viděla jsem napřed seriál a byla jsem tak napjatá jak to dopadne, že jsem rozhodně nehodlala čekat až natočí třetí sérii. Vědoma si toho, že se seriál může výrazně odchýlit od předlohy jsem začala číst od prvního dílu. Kniha parádně doplňuje seriál, kde je děj pochopitelně trochu ořezaný, ale drží se předlohy. Moc se mi kniha líbila.

holkazbrooklynu

Ze začátku jsem se obávala, že se v knize nic moc dít nebude, ale díky postupnému pohlcení příběhem tato obava opadla. Kniha byla opět něco nového díky probojení více magických druhů (čarodějnice, upíři, démoni) což tato kombinace není úplně běžná. Velmi hezky napsané, občas s pár zbytečnými detaily ale jinak v pořádku. Stojí za přečtení avšak s další knihou klesá atraktivita příběhu. Pozor nekombinovat se seriálem . Ač je to srovnatelné postava Matta je vykreslena v jiném světě.

vera4097

Trošku trvalo než se tam začalo něco víc dít. Kniha je řekla bych dost podrobně popsaná .... na detaily? popisy míst, jak chutná víno ( což mě osobně, protože nepiju moc neoslovilo :D ), a další... Zmiňovaná taky dost historie.
Jinak mě příběh bavil, bylo to chvílemi napínavé, a určitě přečtu další díly.
Mrkla jsem i na seriál.... jsou tam... samozřejmě nesrovnalosti, ale jinak dobrý.

karolina7748

Faktem je, že jsem jako první viděla seriál, jelikož jsem se chtěla dozvědět víc nebo spíš vše, co se do jinak skvělého seriálu nevešlo,tak jsem si to musela přečíst a vůbec nejsem zklamaná. A díky skvělému hereckému obsazení jsem mohla knižním hrdinům přiřadit obličeje. Mně se to líbilo.

Podle hodnocení a komentářů tady jsem asi četla jinou knihu :) Děj se neskutečně táhnul a hlavní hrdina mi byl vyloženě nesympatický. Na jednu stranu prezentovaný jako nelítostný chladný zabiják, ale s Dianou to byl takový mazlík. Taky nemám ráda love story, kde aby mohla ústřední dvojice zůstat spolu, klidně dá všanc všechny a všechno kolem sebe. Zkusím dát šanci ještě seriálu, ale do dalších knih se asi pouštět nebudu.

P.S. Nevím, co má autorka furt s tím vínem, ale většinu knihy jsem si připadala jak na sommeliérském kurzu :D

Dashmo

Kniha mala veľmi pomalý rozbeh. Čítať na 200 stranách ako upír a čarodejnica pijú a voňajú víno, na 10tich stranách podrobný opis ich spoločnej večere, cvičenie jogy..Mala som čo robiť, aby som sa prinútila čítať ďalej. A potom zrazu z jednej strany na druhú akoby šlo o inú knihu. Konečne to malo akciu a niečo poriadne sa dialo. Niektoré veci mi prišli už veľmi pritiahnute za vlasy aj na fantasy svet ale nebol to pre mňa nejak rušivý element. Akurát som si pomyslela sem tam, že TOTO FAKT :D ? Nie je to kniha, z ktorej padnem na zadok, alebo na ňu intenzívne po prečítaní myslím ale bolo to ako celok veľmi dobré. Som zvedavá na pokračovanie. Už keď som pol roka zháňala ďalšie dve časti, na SR kompletne vypredanej trilógie, dočítam to aj keby ma malo poraziť :)