Čas čarodějnic

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92462/cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4.2579

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice (1.)

A Discovery of Witches (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Čas čarodějnic

akinomV
předevčírem

Tak tohle čtení jsem si užila. Hodně mi to připomínalo Twillight ságu jen v dospělejším provedení, Na to, že je to docela bichle jsem ji četla rychle a vůbec jsem se nenudila, takže pokud nečekáte nějakou intelektuální bombu, ale příjemnou oddechovku, tak do toho :-)

Eeli

Po tomto žánru jsem sáhla zcela výjimečně a původní skepsi vystřídalo příjemné překvapení. Kniha je poměrně rozsáhlá, přesto má každá událost i každá informace své místo, ať je to posun v ději nebo "jen" zabalení příběhu do působivé omáčky. Zajímavě na mě působilo propojení fantasy a skutečné historie.

Dani3

Kniha se mi líbila, ale prokousat se přes první stránky byl téměř nadlidský úkol. Knihu jsem několikrát odložila a nebýt blížícího se termínu vrácení knížky do knihovny, asi by mi ještě dlouho ležela na stole.

První třetina příběhu byla zbytečně zdlouhavá. Určitý posun v ději nastává až době, kdy Diana opouští Anglii a spolu s tímto se začínají postupně objevovat nové postavy. Paradoxně jsou mnohem zajímavější než hlavní hrdinka samotná.

Nejvíc se mi líbila poslední třetina, kdy se autorka začala věnovat i něčemu jinému než romantické lince. Hodně mě bavil kouzelný dům Dianiných tet a všichni jeho obyvatelé.

Jsem zvědavá na další díly.

ydnac

Nádherné:-)škoda že napsala jen 3 díly

dontbullshitme

Nalákal mě hezký obal a pravděpodobně i nějaká americká booktuberka. Četla jsem to půl roku a to nejen proto, že jsem hrozně pomalá, bylo to jednoduše strašné. Vztah hlavních hrdinů nemá žádný vývoj, je to láska na první pohled, dobře, možná na druhý, ale i tak se mezi nimi vše událo hrozně rychle. Navíc máte pocit, že jsou světaznalí, což u upíra, který žije několik stovek let, ještě nějak okecáte, ale u člověka? Jasně, chápu, Diana má za sebou nějakou tu vysokou školu, ale ani tak se z vás nestane chodící encyklopedie, anebo ano? Nechci být však čistokrevný hater, musím uznat, že se mi líbí prostředí a najdou se tam i zajímavé detaily.

Shanib

První polovinu jsem naprosto hltala a byla jsem z knížky nadšená. Jenže pak tam začalo být čím dál víc vaty a vývoj hlavních postav pro mě ztratil dynamiku. Diana a Matthew se dali strašně rychle dohromady. Hned po prvním "miluji tě" se z nich stali manželé a jeden bez druhého nemůže být...a já mám najednou pocit, že jsem si jejich vztahem strašně jistá, přestala jsem být nervózní z dalšího vývoje a ani se o ně nebojím. Jejich společné chvíle dostali určitý vzorec, který mě po chvíli dost ukolébal. Vím z doslechu, o čem bude další díl a doufám, že jejich příběh získá zpátky pořádnou energii.
Námět i jeho pojetí se mi jinak moc líbí. Okamžiky, kde se na scénu dostaví Kongregace, jsou napínavé a stejně tak Dianiny magické kousky.
Jako mnoho jiných čtenářů jsem ke knize přišla díky působivému seriálu, kde jediné, co mi vadí, je výběr herce pro roli Matthewa.

x-lee-x

Jsem mile překvapená. Knížka se četla skoro sama a sotva jsem začala tak už sem najednou koukala na poslední stránku. Začala jsem číst až po shlédnutí dvou dílů seriálu, protože se mi nechtělo čekat až vydají další díl. Rozhodně ji řadím mezi oblíbené knížky. Sem zvědavá jestli i další díly budou stejně čtivé.

kristyna4977

Četla se jedna báseň. Příběh je dobře napsaný a děj se ani necourá ani nepádí. Začala jsem číst po shlédnutí prvního dílu stejnojmenném seriálu.

čarodějnice láska upíři démoni magie zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness