Stín noci

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství… 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154071/stin-noci-o6u-154071.jpg 4.3568

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

Shadow of Night, 2011

Kniha Stín noci

lucie5197

Tenhle díl byl mnohem lepší, než první. Ty zdlouhavé popisy mě bavili a byla jsem fakt ráda, že většina postav z historie byli skutečné osobnosti, autorka si to mohla ulehčit a klidně postavy smýšlet. Hvězdičku navíc za Prahu! Jen jsem tedy čekala více zaměření i na současnost, závěr knihy byl kvůli tomu vcelku chaotický a nedával moc smysl, na rozdíl od seriálu, kde se tomu věnovali více. Samozřejmě logika se v tom hledat nedá, i tak jsem vlastně spokojená.

jarmuk
08.11.2020

Lepší než první díl. Ženské téma, ale bavilo mne to.

Zlajda95
05.11.2020

O něco slabší v porovnání s prvním dílem. První polovina knihy se mi velmi táhla, v druhé polovině to bylo už lepší. Chování některých postav mi ale hodně lezlo krkem.

katallinka
17.10.2020

Tak 3,5 *, protože svět i příběh jsou skvělé. Mám ráda, když se cizí autoři nechají inspirovat naší krásnou historií a se spojením s fantasy světem a cestováním v čase je to prostě geniální kombinace. Pouze text je hodně pomalý a zbytečně dlouhý. I přestože se mi kniha velmi líbila jsem ji četla na můj vkus moc dlouho. Poslední díl si určitě přečtu, jsem moc zvědavá jak vše dopadne.

katasokolov
27.09.2020

Tohle je další skvělá série, která mě bavila až do konce!! Kdo by se na chvíli nechtěl ztratit ve světě démonů, čarodějek a upírů !! Bože, jak já se těším na leden 2021 a na druhou řadu seriálu!! It begins with absence and desire. It begins with blood and fear. It begins with a discovery of witches. / Once the world was full of wonders, but it belongs to humans now. We creatures have all but disappeared. Deamons, vampires and witches hiding in plain sight, ill at ease, even with each other./ But in every ending there is a new beginning.

ludek.n
18.09.2020

„Uzel první spočívá, zaklínadlo začíná. Uzel druhý roste, zaklínadlo prosté…“ čarodějnice Diana Bishopová společně s upírem Matthewem Clairmontem hledá v minulosti pravdu o sobě samé. Že alžbětinský Londýn či rudolfinská Praha nejsou o mnoho bezpečnějším místem než současný Oxford, z něhož nesourodý pár utekl, je nabíledni. Děj Stínů noci je přesto výrazně statičtější a chudší na adrenalinové události, než předchůdce. S časovými paradoxy to Harknessová vzala zkrátka a hlavu si s nimi příliš nelámala. Čím je její pojetí elegantnější, tím více skřípe v logice. Ale což, Harknessová používá cestu časem jen jako nástroj, který jí umožní dostat své postavy do nových vztahových souřadnic a vystavit je novým a překvapivým interakcím. Stejně koneckonců funguje i exkurze po dvoře českého krále Rudolfa II., která v dějové osnově vykružuje podivně nesmyslnou smyčku a ostentativně tu trčí jen sama pro sebe. Historické kolokace jsou zajímavé, zbytek tentokrát tak trochu přešlapuje na místě.

Cress
05.09.2020

Trochu jsem se bála, protože první díl se mi líbil hodně a tento taky nezklamal. Příběh se čte sám a i když má spoustu chyb, je to pro mě jedna z těch knih, kdy jsem je ochotná přehlédnout a knihu milovat.

ydnac
03.09.2020

Nádherná série, skvěle napsáno. Matthew byl úžasný, stejně tak Diana. Bravurně propracováno, kniha mě vtáhla do různých období a to se mi moc líbilo. Někomu mohlo připadat hodně popisování zdlouhavé, ale mně to nevadilo, užívala jsem si to. Snad autorka napíše nějakou další sérii :-)