Stín noci

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství… 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154071/stin-noci-o6u-154071.jpg 4.3356

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice (2.)

Shadow of Night (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Stín noci

Eeli
včera

Oproti prvnímu dílu byl tento opravdu slabý. Přes sedm set stran trvající nudy. To důležité pro posun děje by se vešlo na méně než polovinu. Vývoj postav téměř nijaký (až na pár výjimek) a zapojení autentických historických postav tentokrát nepřineslo kýžené vysledky. Celkově této knize prostě tak nějak chyběla dynamika.

x-lee-x

Jsem nadšená. Byly tam chvíle, kdy sem měla problém se prokousat textem, ale to bylo jen zpočátku, kdy se přenesli do minulosti a mě trvalo než sem zvládla překonat cestu časem i já. Oblíbila jsem si tam hlavně některé postavy a bylo mi líto, že se s nimi musím rozloučit. Nejúchvatnější byla asi Praha. Třetí díl na mě už čeká :)

Peetullka

Knihu jsem vzdala a odložila. První strany vás vtáhnout do děje, ale za dalších padesát nuda . Velmi natažené a dlouhé dialogy . Vztah Matthewa s Dianou bez emocí. V postavách ze 16.stoleti jsem se ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Jedna scéna s Philipem mě velmi zaujala a dala jsem knize ještě šanci, ale ne, nedá se to.
Seriál mě velmi bavil, ale kniha i stylem psaní obrovská nuda.
Takže na vývoj toho příběhu si počkám ve formě seriálu.

Shanib

Strašně mě to mrzí, ale vzdala jsem to. Ačkoliv mám tento žánr ráda a první díl se mi líbil, tohle byla strašná nuda. Dlouhé rozhovory v podstatě o ničem (když jsem nakoukla o pár stránek dál, zjistila jsem, že by se nic nestalo, kdyby to tam nebylo). Množství nových postav, jejichž jména se mi slévala a hodně jsem se v nich ztrácela (a vlastně to bylo jedno). Vztah Matthewa a Diany ve mně nevyvolával už žádné emoce a navíc mi lezlo na nervy, jak se Diana pořád snažila vyhýbat tomu, aby se naučila ovládat své schopnosti.
Nevěřím tomu, že to říkám, ale počkám si na vývoj příběhu prostřednictvím seriálu.

maca1245

Líbil se mi o trochu míň, než první díl. Podle mého tam bylo více hluchých a nudných pasáži.

mandari

Narozdíl od prvního dílu mě tento dost nudil. Nebylo to vyloženě špatné, ale hrozně zdlouhavé a dost špatně se v tom orientovalo. Doufám, že poslední díl tomu opět pozvedne kvalitu.

slezakmartajh

Druhý díl se mi líbil o to víc že byl z 16.století historické romány mám ráda,popis středověku se mi líbil Alžbětinská doba, Pražské historky super.Pravda místy je děj zbytečně zdlouhavý jindy zase naopak uteče půl stránky a je po...:-)
Ale knížky mě pohltily a chystám se na třetí díl.

Michalka98

I druhý díl této trilogie mě nesmírně bavil. Líbilo se mi propojení fantasy příběhu s historií. Musím velmi pochválit autorčin popis středověku, protože já měla pocit, že se skutečně nacházím v 16. století. Těším se na poslední díl.

čarodějnice magie upíři démoni

Deborah Harkness