Stín noci

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství… 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154071/stin-noci-o6u-154071.jpg 4.3386

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice (2.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Shadow of Night (2011)

Kniha Stín noci

Niky91

U druhého dílu z mého pohledu klesla kvalita, tedy jsem ubrala hvězdičku. Je zajímavé, jak se procházejí v minulosti, i co tam nacházejí, ale raději mám přítomnost.

Niu

Na to, že jsem knihu četla cca měsíc a půl, to byla nesnesitelně dlouhá doba. Omlouvám se všem příznivcům. Někdy u šesté kapitoly byl pocit - tak tohle fakt nepůjde. A pak jsem si řekla, že to dočtu, abych ten odpad mohla dát. Ale nakonec dávám dvě *. Napsat knihu je umění a líbí se mi zasazení do historie a proplétání osobností. Co už se mi nelíbilo - lidí i jmen bylo až moc (asi i pan King by byl překvapen a že já Kingovky zbožňuju); to co bylo tak rozvláčně napsáno na pět set a něco stran, mohlo být zkráceno na polovinu. A ach jo, ale tenhle Twilight šmrcnutý Padesáti odstíny šedi ... to jako fakt???? Hlavní hrdinové jsou mi až moc proti srsti. A autorku jsem nepochopila v popisování kouzlení - nedovedla jsem si představit, co Diana zrovna dělá. Do knihy jsem se začetla až po několika kapitolách a to pak šlo rychle, ale odhodlat se začít, pro mne jako milovnici knih - největší horor. No, nebýt Čtenářské výzvy, asi bych to po té šesté kapitole vzdala, ale když jsem vydržela 2/3, tak i tu Knihu života přelouskám, aby byla série definitivní a výzva splněna.

Mikky01

Příběh byl uveden do krásného 16. století, kde byl popsán tehdejší život a Londýn roku 1590. V průběhu toho, co jsem četl knihu jsem si musel dohledávat různé informace o této době, protože většina postav je uvedena podle skutečnosti, tak abych věděl co a jak :-D. Každopádně, samotný příběh byl takový, jaký jsem ho očekával - Diana konečně zjistila, jaké má schopnosti, Mathew se dozvěděl bližší informace o varu krve a smířil se smrtí svého otce a stala se z nich v té době opravdová rodina :-). Sice druhý děj byl trošku utahanější, ale to vůbec ničemu nevadí.

akinomV

Opět skvělý příběh jako v prvním díle. Navíc se mi líbilo, že se část děje odehrávala v Praze za Rudolfa II nebo v alžbětinském Londýně.
Ačkoliv by někdo mohl namítat, že děj je pomalý, mě toto tempo naprosto vyhovuje a na to, že kniha má přes 500 stran, přečetla jsem si poměrně rychle.

Monul.ka

Někdy trochu zmatené až jsem se občas ztratila v souvislostech. Víc postav, které se občas pletly. Každopádně mě druhý díl bavil víc než první (přičítám to pro mě zajímavějšímu 16. století)

roman9276

Nooo, tak pokračování Času čarodějnic se oproti prvnímu dílu táhlo trochu víc až mě to docela otravovalo, proto mi taky trvalo docela dlouho se Stínem noci prokousat. Ale pak se to docela svižně rozjelo, konečně odhalíme jaké schopnosti Diana má a začne s nimi pomalu pracovat. Úžasná část byla, když hlavní postavy navštívily Prahu. Golem, Rudolf II. a procházky po Praze, to bylo úžasný, hned jsem dostal chuť se do té doby podívat, ale tak nějak jsem čekal bitku nebo větší akci, ale bohužel, jsem se nedočkal, snad teda v příštím díle.

Pavla79

Ano, trochu utahané.., ale po dočtení celého dílu si myslím, že to tak mělo být. Samozřejmě nejkrásnější část Praha, kdy se spolu s četbou misily vzpomínky na Pekařův Císař, nebo na Werichovu píseň o Gólemovi. :) Pokud dotočí i seriál, jsem moc zvědavá na tuto pasáž. Jdu se vrhnou na konečný, třetí díl.

Dani3

Stín noci má neuvěřitelně pomalý děj. První polovině by výrazně pomohlo zkrácení, autorka se tu věnovala spoustě nový vedlejších postav na úkor děje a ústřední dvojice. Druhá polovina byla už zajímavější, zejména ta část z rudolfínské Prahy.

Na můj vkus Diana až moc dlouho hledala čarodějku, která by ji učila. Líbilo se mi, co Diana zjistila o sobě a o své moci, ale tkaní kouzel pomocí barevných provázků mi přišlo hodně úsměvné. Taky mě trochu překvapilo, jak neschopného tu vykreslila autorka Matthewa. Měl to být přece světa znalý válečník a špion, ale skoro nic se mu nepodařilo.