Stín noci

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství… 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154071/stin-noci-o6u-154071.jpg 4.3365

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice (2.)

Shadow of Night (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Stín noci

Monul.ka

Někdy trochu zmatené až jsem se občas ztratila v souvislostech. Víc postav, které se občas pletly. Každopádně mě druhý díl bavil víc než první (přičítám to pro mě zajímavějšímu 16. století)

roman9276

Nooo, tak pokračování Času čarodějnic se oproti prvnímu dílu táhlo trochu víc až mě to docela otravovalo, proto mi taky trvalo docela dlouho se Stínem noci prokousat. Ale pak se to docela svižně rozjelo, konečně odhalíme jaké schopnosti Diana má a začne s nimi pomalu pracovat. Úžasná část byla, když hlavní postavy navštívily Prahu. Golem, Rudolf II. a procházky po Praze, to bylo úžasný, hned jsem dostal chuť se do té doby podívat, ale tak nějak jsem čekal bitku nebo větší akci, ale bohužel, jsem se nedočkal, snad teda v příštím díle.

Pavla79

Ano, trochu utahané.., ale po dočtení celého dílu si myslím, že to tak mělo být. Samozřejmě nejkrásnější část Praha, kdy se spolu s četbou misily vzpomínky na Pekařův Císař, nebo na Werichovu píseň o Gólemovi. :) Pokud dotočí i seriál, jsem moc zvědavá na tuto pasáž. Jdu se vrhnou na konečný, třetí díl.

Dani3

Stín noci má neuvěřitelně pomalý děj. První polovině by výrazně pomohlo zkrácení, autorka se tu věnovala spoustě nový vedlejších postav na úkor děje a ústřední dvojice. Druhá polovina byla už zajímavější, zejména ta část z rudolfínské Prahy.

Na můj vkus Diana až moc dlouho hledala čarodějku, která by ji učila. Líbilo se mi, co Diana zjistila o sobě a o své moci, ale tkaní kouzel pomocí barevných provázků mi přišlo hodně úsměvné. Taky mě trochu překvapilo, jak neschopného tu vykreslila autorka Matthewa. Měl to být přece světa znalý válečník a špion, ale skoro nic se mu nepodařilo.

Eeli

Oproti prvnímu dílu byl tento opravdu slabý. Přes sedm set stran trvající nudy. To důležité pro posun děje by se vešlo na méně než polovinu. Vývoj postav téměř nijaký (až na pár výjimek) a zapojení autentických historických postav tentokrát nepřineslo kýžené vysledky. Celkově této knize prostě tak nějak chyběla dynamika.

x-lee-x

Jsem nadšená. Byly tam chvíle, kdy sem měla problém se prokousat textem, ale to bylo jen zpočátku, kdy se přenesli do minulosti a mě trvalo než sem zvládla překonat cestu časem i já. Oblíbila jsem si tam hlavně některé postavy a bylo mi líto, že se s nimi musím rozloučit. Nejúchvatnější byla asi Praha. Třetí díl na mě už čeká :)

Peetullka

Knihu jsem vzdala a odložila. První strany vás vtáhnout do děje, ale za dalších padesát nuda . Velmi natažené a dlouhé dialogy . Vztah Matthewa s Dianou bez emocí. V postavách ze 16.stoleti jsem se ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Jedna scéna s Philipem mě velmi zaujala a dala jsem knize ještě šanci, ale ne, nedá se to.
Seriál mě velmi bavil, ale kniha i stylem psaní obrovská nuda.
Takže na vývoj toho příběhu si počkám ve formě seriálu.

Shanib

Strašně mě to mrzí, ale vzdala jsem to. Ačkoliv mám tento žánr ráda a první díl se mi líbil, tohle byla strašná nuda. Dlouhé rozhovory v podstatě o ničem (když jsem nakoukla o pár stránek dál, zjistila jsem, že by se nic nestalo, kdyby to tam nebylo). Množství nových postav, jejichž jména se mi slévala a hodně jsem se v nich ztrácela (a vlastně to bylo jedno). Vztah Matthewa a Diany ve mně nevyvolával už žádné emoce a navíc mi lezlo na nervy, jak se Diana pořád snažila vyhýbat tomu, aby se naučila ovládat své schopnosti.
Nevěřím tomu, že to říkám, ale počkám si na vývoj příběhu prostřednictvím seriálu.

čarodějnice magie upíři démoni

Deborah Harkness