Čas čarodějnic

Čas čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92462/bmid_cas-carodejnic-cas-carodejnic-lxD-92462.jpg 4 1274 290

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

A Discovery of Witches , 2011

2368
28.09.2012 3 z 5

Začátek knihy byl nudny a zdlouhavý, až jsem začala uvažovat nad tím, že knihu ani nedočtu.Autorka opravdu v sobě nezapře své povolání, na můj vkus jsou zde až moc podrobně popisované historické pasáže a dále i genetika.Ani jednomu moc nefandím, proto mě to nebavilo.Jinak téma je zajímavé a jsem ráda, že jsem knihu dočetla.Určitě si přečtu i další díl.

Čarodějka0458
23.08.2012

Tato kniha mě zaujala na první pohled svou obálkou. Když sem ji začala číst z prvu mě ta kniha přiša trohu nudnější ale když jsem ji četa dál, něak sem se do ni začetla a nemohla sem se od ni odtrnout. Mám velmi ráda knihy na téma čarodějnictví, upíři, atd.
Tato kniha se mi velmi líbila a těším se na další díl který bude navazovat na konec prvního. Tuto knihu velmi doporučuji :))

bookcase
06.08.2012 1 z 5

Mě to tak těžce nebavilo. Moc roztahané. Škoda, těšila jsem se, zdejší recenze mě nalákaly, ale něčím mi to nesedlo :(

Andulienka
05.08.2012 5 z 5

Fantastický príbeh a mňa doslova očaril !!!!!! Neviem sa dočkať pokračovania... Nenechajte sa odradiť rozsiahlejšími popismi histórie, je to vskutku zaujímavé a patrí to k tomu....Krásna, krásna, krásna !!!!!

padajicidvere
25.07.2012 5 z 5

Při pohlédnutí poprvé na obálku jsem si řekla "Tuctová kniha..", ovšem musela jsem se podívat tady na její recenzi. A výsledek mě opravdu překvapil (stejně jako kniha sama). Nedalo mi to, a musela jsem tu knihu hned mít..a začala sem okamžitě číst. Při prvních stránkách sem ovšem myslela že usnu..nebo upadnu do kómatu..nuda. To se ale hned změnilo s příchodem "stínového muže", a já knihu přečetla jedním dechem! Je to naprosto úžasný příběh, který má své kouzlo a kvalitu. Tolik představivosti jsem si přála jednou přečíst v knize, jako je tato. Hlavního hrdinu jsem si hned zamilovala, a těšila se na další stranu s ním. S Dianou sem se snažila cítit..i když je to většinou nemožné. Ale představa o smíšené józe, mi připadla trochu absurdní. A taky mi dělal problém neustálý přísun nových postav.

alipeli
15.06.2012 4 z 5

Tahle kniha mě opravdu mile překvapila...moc jsem od ní totiž neočekávala a ani se mi do ní nechtělo, ale už od začátku se tam něco děje a ani nevíte, jak rychle se tahle tlustá kniha (upozorňuju, že to má i relativně malá písmena) čte...jestli se do Času čarodějnic začtete jako já, nebudete chtít přestat a budete nejspíš ponocovat stejně jako já, takže jsem se zase celý týden nevyspala...ještě že budu mít teď ty prázdniny :) už aby vyšel další díl...kdo nečetl, určitě si to přečtěte

trpaslyk
01.06.2012 5 z 5

Nemám moc ráda téma čarodějnictví, a tak i když jsem si tuhle knížku půjčila na základě četných pozitivních recenzí a doporučení knižních blogerek, chtěla jsem ji nakonec nechat netknutou a přečíst jiné z knížek, které čekají v pořadí. Jenom pro klid svědomí jsem ji otevřela a rozečetla, ale už po pár stránkách mi bylo jasné, že mě chytila. Snoubí v sobě inteligentní hlavní hrdiny, zajímavý a propracovaný příběh bez předem jasného konce univerzitní prostředí, knihy a knihovny, upírství, kvalitní vína – to všechno mám ráda, takže jsem se brzo nemohla od knížky odlepit.
Autorka klade velký důraz na líčení smyslových zážitků, zajímavé je hlavně její detailní a jakoby odborné popisování chuti a vůně vína, které hlavní postavy ochutnávají, ale také kávy a čaje. Postavy jsou propracované, mění své názory na základě prožitých událostí. Příběh je velmi pěkně propracovaný a z každého slova čiší autorčin velký rozhled a její vzdělanost.

bend-ik
01.06.2012 5 z 5

Už naozaj dávno som neprežila takýto pocit, dojem, pohnútku:
Je príjemný jarný nedeľný večer a mne na návštevu príde kamarátka z môjho rodiska. Sadneme si na terasu, objednáme pivko, no pohodička najväčšia. Ako je teda možné, že po prvých minútach mnou šije nedočkavosť, kedy už budem môcť zaplatiť, rozlúčiť sa a (verte, takmer doslova) utekať domov, k rozčítanej knižke..
Je to knihou. Je to upírom. Je to čarodejnicou. Je to PRÍBEHOM..
A to je vlastne všetko, čo som potrebovala povedať :)

Schullerka
30.04.2012 4 z 5

Úžasná knížka,nezaobírá se jenom jedním tématem- je do ní zapojena historie,věda,kouzla, upíři, démoni, duchové atd. atd. Tahle knížka rozhodně vystupuje mezi nynějšími knihami a mými favority... prostě nezapomenutelný zážitek, doporučuju a těším se na další díly x)

trynitrix
14.02.2012 5 z 5

Moc pěkný příběh co se týká jak je to napsané čte se to lehce děj vás zaujme i když jsem si dávala na čas abych to neměla hned přečtené a knihu se pořádně vychutnala :-) a co se mi nejvíc líbilo že je to udělané tak když čtete že netušíte dopředu co se stane jako u většiny knížek a to spojení romantického příběhu s historii nemá chybu vřele doporučuji ted jen čekat na další díly.... :-)

upíři láska magie čarodějnice démoni zfilmováno – TV seriál

Deborah Harkness