Syn času

Co je třeba, aby se z člověka stal upír? Na bojištích americké revoluce se Matthew de Clermont setká s Marcusem MacNeilem, mladým vojenským lékařem z Massachusetts, a to v době politického probuzení, kdy se zdá, že svět stojí na prahu lepší budoucnosti. Když Matthew nabídne mladíkovi šanci na nesmrtelnost a nový život, bez omezení vštípených puritánskou výchovou, Marcus se jí chopí a stane se upírem. Avšak jeho proměna není snadná a pradávné tradice a závazky rodu de Clermontových se srážejí s Marcusovou hlubokou vírou ve svobodu, rovnost a bratrství. Skok do současné Paříže, kde se Phoebe Taylorová – mladá zaměstnankyně aukční síně Sotheby’s, do níž se Marcus zamiloval – chystá na vlastní cestu k nesmrtelnosti. Ačkoli moderní verze celého procesu působí na první pohled nekomplikovaně, Phoebe s Marcusem brzy zjistí, že úskalí čekající na člověka, který se chce stát upírem, jsou stejně zrádná jako v osmnáctém století. A stíny, kterým Marcus unikl už před staletími, jak aspoň věřil, se možná vrátí, aby je pronásledovaly oba – navždy. Syn času vypráví příběh vášnivé lásky, a zároveň zkoumá i sílu tradice a možností nejen změny, ale přímo revoluce. Propracovaný nadpřirozený svět a fascinující, zvolna se rozvíjející romance, které udělaly z trilogie Čas čarodějnic okamžitý bestseller, jsou zpět – tentokrát v jiném dějinném období a v osudech překlenujících staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460351/syn-casu-Drq-460351.png 4.231

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Laser-books (Laser)

Time's Convert, 2018

Kniha Syn času

Ryorka
dnes

Mám pocit, že to psal někdo jiný. Patetické, jednání postav na facku ( obzvlášť ženskejch )Za mě škoda peněz oproti původní trilogii.

Slůník
včera

Neznalost předcházející trilogie nevadí, prolínání tří rovin příběhu je osvěžující.

slepÝVoko

Ani nevím z jakého konce to mám uchopit. Sérii Čas čarodějnic mám velice ráda, proto jsem se tak moc těšila na tuto knihu. Ale asi mé očekávání byla až moc velká. Linka o Marcusovi byla zajímavá a jeho celkově ze série miluji, tudíž toto mě potěšilo. Ovšem děj o Dianě, to mě akorát tak vytáčí. Celkově mě vytáčí kam se feministka Diana od první knihy posunula, až po super ženu co vládne světu a je "matka roku". Všechny ty její problémy s výchovou mi přišly umělé a zbytečné. Těšila jsem se jaký bude jejich život po hlavní sérii, ale absolutně jsem ztrácela zájem u čtení. A pak děj Phoebe.. chápu, že stát se upírem asi není lehký přerod, ale udělat z ní umíněně děcko a přistupovat k tomu jako k nejdokonalejší výchově ultra dokonalé budoucí člence ultra nadrodině upírů. To bylo taky trošku moc. Jednak tam bylo těchto proměn více a snad všichni zúčastnění to zvládali lépe než Phobe a to ona jediná měla největší komfort a informace. Z mého pohledu opět úplně uměle vytvořené problémky, aby toho kniha měla asi více co nabídnout. Kdyby se věnovala více Marcusovi a měla třeba jen jednu kapitolu o Dianě a Phobe... Rozhodně je tam sputu postav, které by si zasloužily vlastní knihu. Celkově je to slabší kniha celé série, ale i tak jsem ráda za další informace o rodině de Clermont.

Jana65

Sérii Čas čarodějnic mám přečtenou už 2x a proto jsem se těšila na další knihu z této série a musím říct, že se mi kniha Syn času moc líbila. Nebyla to kniha jen o Marcusovi. Byla i o malých dvojčatech Diany a Matthewa, prostě tak nějak o celé jejich upírské rodině. Jen doufám, že bude ještě nějaké pokračování. Moc se mi tyto knihy líbily.

akinomV

Tak moc ráda jsem se opět setkala s hrdiny trilogie Čas čarodějnic. A ačkoliv jsem si říkala, že mě ta Marcusova americká linka nebude tolik bavit, opak byl pravdou. Opět jsem se dobře pobavila.

MíšaS.

(+ SPOILER) Přiznám se, že jsem rozpolcená někde mezi 3-4*, protože návrat do Les Revenants byl skvělý, klidně bych četla další díl o Matthewovi a Dianě.
Příběh Marcuse nebyl špatný, jen takový hodně zkratkovitý, a někdy jsem se pousmála nad tím, že mi připadá jako Forrest Gump - potkal všechny důležité osoby jeho století.
Přeměna Phoebe mě vůbec nebavila. Celkově Phoebe nemám jako postavu nijak v oblibě, řekla bych, že je mi i docela protivná. Mám raději i Baldwina, než jí.
Myslela jsem si, že kniha bude více pojednávat o jejich seznámení a zamilování se a životě před proměnou a rozhodnutím o proměně. Takže z toho možná pramení takové moje "zklamání".
Ale zase je pravda, a to asi rozhodlo o té hvězdě navíc, že kniha se četla hezky a příjemně odsýpala a byl to takový krásný nostalgický návrat k oblíbené sérii.

martina1199

Sérii Čas čarodějnic mám moc ráda, takže Syn času byl jako návrat domů :-) Marcus mi přišel zajímavý už v původní sérii, takže jsem se těšila na vyprávění o jeho lidském životě i cestě upíra. Těšila jsem se na vyprávění o Phoebe. A taky se mi moc líbilo dění ohledně Beccy a Phillipa :-) Snad se do světa rodiny de Clermontů a Clermontů - Bishopů ještě někdy znovu podíváme :-)

katasokolov

(+ SPOILER) V této knize se dozvíme více o Marcusově minulosti a Phoebině přeměně. Nebudeme ale ochuzeni ani o dovyprávění příběhu hlavních protagonistů z předešlé trilogie. Tyto pasáže mě bavily nejvíc, hlavně ty, kde se vyskytovala dvojčata ❣️. Jedná se o knihu trošičku slabšího charakteru, nežli byly původní tři knihy, ale přesto je hezké se vrátit do světa upírů, čarodějek a démonů. Doufám, že někdy v budoucnu se autorka ještě k příběhu vrátí a napíše pokračování.