Syn času

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co je třeba, aby se z člověka stal upír? Na bojištích americké revoluce se Matthew de Clermont setká s Marcusem MacNeilem, mladým vojenským lékařem z Massachusetts, a to v době politického probuzení, kdy se zdá, že svět stojí na prahu lepší budoucnosti. Když Matthew nabídne mladíkovi šanci na nesmrtelnost a nový život, bez omezení vštípených puritánskou výchovou, Marcus se jí chopí a stane se upírem. Avšak jeho proměna není snadná a pradávné tradice a závazky rodu de Clermontových se srážejí s Marcusovou hlubokou vírou ve svobodu, rovnost a bratrství. Skok do současné Paříže, kde se Phoebe Taylorová – mladá zaměstnankyně aukční síně Sotheby’s, do níž se Marcus zamiloval – chystá na vlastní cestu k nesmrtelnosti. Ačkoli moderní verze celého procesu působí na první pohled nekomplikovaně, Phoebe s Marcusem brzy zjistí, že úskalí čekající na člověka, který se chce stát upírem, jsou stejně zrádná jako v osmnáctém století. A stíny, kterým Marcus unikl už před staletími, jak aspoň věřil, se možná vrátí, aby je pronásledovaly oba – navždy. Syn času vypráví příběh vášnivé lásky, a zároveň zkoumá i sílu tradice a možností nejen změny, ale přímo revoluce. Propracovaný nadpřirozený svět a fascinující, zvolna se rozvíjející romance, které udělaly z trilogie Čas čarodějnic okamžitý bestseller, jsou zpět – tentokrát v jiném dějinném období a v osudech překlenujících staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460351/syn-casu-Drq-460351.png 4.231
Série

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Time's Convert, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Syn času

Přidat komentář
Ryorka
dnes

Mám pocit, že to psal někdo jiný. Patetické, jednání postav na facku ( obzvlášť ženskejch )Za mě škoda peněz oproti původní trilogii.

Slůník
včera

Neznalost předcházející trilogie nevadí, prolínání tří rovin příběhu je osvěžující.


slepÝVoko
04. května

Ani nevím z jakého konce to mám uchopit. Sérii Čas čarodějnic mám velice ráda, proto jsem se tak moc těšila na tuto knihu. Ale asi mé očekávání byla až moc velká. Linka o Marcusovi byla zajímavá a jeho celkově ze série miluji, tudíž toto mě potěšilo. Ovšem děj o Dianě, to mě akorát tak vytáčí. Celkově mě vytáčí kam se feministka Diana od první knihy posunula, až po super ženu co vládne světu a je "matka roku". Všechny ty její problémy s výchovou mi přišly umělé a zbytečné. Těšila jsem se jaký bude jejich život po hlavní sérii, ale absolutně jsem ztrácela zájem u čtení. A pak děj Phoebe.. chápu, že stát se upírem asi není lehký přerod, ale udělat z ní umíněně děcko a přistupovat k tomu jako k nejdokonalejší výchově ultra dokonalé budoucí člence ultra nadrodině upírů. To bylo taky trošku moc. Jednak tam bylo těchto proměn více a snad všichni zúčastnění to zvládali lépe než Phobe a to ona jediná měla největší komfort a informace. Z mého pohledu opět úplně uměle vytvořené problémky, aby toho kniha měla asi více co nabídnout. Kdyby se věnovala více Marcusovi a měla třeba jen jednu kapitolu o Dianě a Phobe... Rozhodně je tam sputu postav, které by si zasloužily vlastní knihu. Celkově je to slabší kniha celé série, ale i tak jsem ráda za další informace o rodině de Clermont.

Jana65
23. dubna

Sérii Čas čarodějnic mám přečtenou už 2x a proto jsem se těšila na další knihu z této série a musím říct, že se mi kniha Syn času moc líbila. Nebyla to kniha jen o Marcusovi. Byla i o malých dvojčatech Diany a Matthewa, prostě tak nějak o celé jejich upírské rodině. Jen doufám, že bude ještě nějaké pokračování. Moc se mi tyto knihy líbily.

akinomV
19. dubna

Tak moc ráda jsem se opět setkala s hrdiny trilogie Čas čarodějnic. A ačkoliv jsem si říkala, že mě ta Marcusova americká linka nebude tolik bavit, opak byl pravdou. Opět jsem se dobře pobavila.

MíšaS.
14. dubna

(+ SPOILER) Přiznám se, že jsem rozpolcená někde mezi 3-4*, protože návrat do Les Revenants byl skvělý, klidně bych četla další díl o Matthewovi a Dianě.
Příběh Marcuse nebyl špatný, jen takový hodně zkratkovitý, a někdy jsem se pousmála nad tím, že mi připadá jako Forrest Gump - potkal všechny důležité osoby jeho století.
Přeměna Phoebe mě vůbec nebavila. Celkově Phoebe nemám jako postavu nijak v oblibě, řekla bych, že je mi i docela protivná. Mám raději i Baldwina, než jí.
Myslela jsem si, že kniha bude více pojednávat o jejich seznámení a zamilování se a životě před proměnou a rozhodnutím o proměně. Takže z toho možná pramení takové moje "zklamání".
Ale zase je pravda, a to asi rozhodlo o té hvězdě navíc, že kniha se četla hezky a příjemně odsýpala a byl to takový krásný nostalgický návrat k oblíbené sérii.

martina1199
12. dubna

Sérii Čas čarodějnic mám moc ráda, takže Syn času byl jako návrat domů :-) Marcus mi přišel zajímavý už v původní sérii, takže jsem se těšila na vyprávění o jeho lidském životě i cestě upíra. Těšila jsem se na vyprávění o Phoebe. A taky se mi moc líbilo dění ohledně Beccy a Phillipa :-) Snad se do světa rodiny de Clermontů a Clermontů - Bishopů ještě někdy znovu podíváme :-)

katasokolov
12. dubna

(+ SPOILER) V této knize se dozvíme více o Marcusově minulosti a Phoebině přeměně. Nebudeme ale ochuzeni ani o dovyprávění příběhu hlavních protagonistů z předešlé trilogie. Tyto pasáže mě bavily nejvíc, hlavně ty, kde se vyskytovala dvojčata ❣️. Jedná se o knihu trošičku slabšího charakteru, nežli byly původní tři knihy, ale přesto je hezké se vrátit do světa upírů, čarodějek a démonů. Doufám, že někdy v budoucnu se autorka ještě k příběhu vrátí a napíše pokračování.

1