Syn času

Co je třeba, aby se z člověka stal upír? Na bojištích americké revoluce se Matthew de Clermont setká s Marcusem MacNeilem, mladým vojenským lékařem z Massachusetts, a to v době politického probuzení, kdy se zdá, že svět stojí na prahu lepší budoucnosti. Když Matthew nabídne mladíkovi šanci na nesmrtelnost a nový život, bez omezení vštípených puritánskou výchovou, Marcus se jí chopí a stane se upírem. Avšak jeho proměna není snadná a pradávné tradice a závazky rodu de Clermontových se srážejí s Marcusovou hlubokou vírou ve svobodu, rovnost a bratrství. Skok do současné Paříže, kde se Phoebe Taylorová – mladá zaměstnankyně aukční síně Sotheby’s, do níž se Marcus zamiloval – chystá na vlastní cestu k nesmrtelnosti. Ačkoli moderní verze celého procesu působí na první pohled nekomplikovaně, Phoebe s Marcusem brzy zjistí, že úskalí čekající na člověka, který se chce stát upírem, jsou stejně zrádná jako v osmnáctém století. A stíny, kterým Marcus unikl už před staletími, jak aspoň věřil, se možná vrátí, aby je pronásledovaly oba – navždy. Syn času vypráví příběh vášnivé lásky, a zároveň zkoumá i sílu tradice a možností nejen změny, ale přímo revoluce. Propracovaný nadpřirozený svět a fascinující, zvolna se rozvíjející romance, které udělaly z trilogie Čas čarodějnic okamžitý bestseller, jsou zpět – tentokrát v jiném dějinném období a v osudech překlenujících staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460351/big_syn-casu-Drq-460351.png 4.1101

Kniha Syn času

postrach

Knihu jsem četla dlouho odložila jsem ji.Už se nečetla tak jako první 3 díly.

LexiS

Dlouho jsem měla tuhle knihu na svém TBR listu a dlouho jsem se jí vyhýbala, asi ze strachu, že nebude tak dobrá jako původní série.
Navíc jsem si říkala, že celá kniha o historii Marcuse nebude až tak zábavná. Jak mile jsem byla překvapená, když jsem dostala hned tři pohledy, ze kterých je kniha psaná. Velmi mě potěšilo, že je zde zahrnut i pohled Diany a víme, co se klube z čarodějo-upírských dětí.
Kniha opravdu nezklamala a je to naprostá bomba, krása. Navíc se člověk i dobře pobaví. Autorka prostě umí.

Hethera

Kniha se mi moc líbila, pomohla dokreslit spoustu věcí z předchozí trilogie. Doufám, že autorka bude tento svět ještě nějak rozvíjet a že se dočkáme i dalších knih.

jennefer

Jsem někde na pomezí 3 a 4*. Vlastně mi nevadila absence akce, spíš naopak. Shrnu to jako milé nahlédnutí navíc do světa rodiny Bishop-de Claremont.
Autorka píše dobře, ráda si od ní přečtu další knihy (a kdyby jedna byla o Gallowglasovi, rozhodně nebudu čekat na český překlad:).

TerkaJK

Kniha se mi moc líbila.
Podrobnější seznámení s Marcusem mě zaujalo. Bylo příjemné zjistit i o ostatních postavách něco více.
Byla jsme ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Doporučuji, pokud jste četli předchozí díly. Bude se líbit...

LiliDarknight
30.11.2021

Nebyť tých kapitol odohrávajúcich sa v minulosti, rozsahovo by išlo o novelu. Je to príjemný a milý návrat do milovaného sveta, v ktorom sa autorka rozhodla oveľa viac venovať upírom. Po dejovej stránke sme sa ale prakticky nikam nepohli. Ale aj tak to bolo zaujímavo podané, opäť s dôrazom na historické detaily.

roman9276
23.11.2021

Měl jsem trochu strach, aby pokračování dostálo mým očekáváním po předchozí trilogii. A nebyl jsem vůbec zklamanej. Celá série je celkově pomalejší a na nějakou akci se tam čeká, v tomto případě akce moc nečekejte, ale příběh rozhodně stojí za to. Dostáváme se konečně za tzv. upírskou oponu, kde se dozvídáme jaký je život novorozeného upíra. Příběh plyne pomalu a setkáváme se i s našimi oblíbenými hrdiny, v což jsem hodně doufal. Rád jsem se vrátil do tohohle světa.

jarusa
24.10.2021

Pro závislé na předchozí sérii je to příjemné zpestření. Bavil mě i Marcusův popis historie.