Kniha života

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194580/kniha-zivota-kQr-194580.jpg 4.4515

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice 3.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy
Vydáno, Knižní klub

The Book of Life, 2014

Kniha Kniha života

JankaK
předevčírem

(+ SPOILER) V porovnání s prvním dílem se autorčina stylistika zlepšila (a s ní i překlad, i když to stále není 100%), ale chaotické a nelogické chování postav zůstává. Paradoxně se kniha čte dobře, ale jen za předpokladu, že se nepozastvujete nad každou kravinou, kterou autorka vymyslela. Při některých scénách jsem si téměř klepala na čelo a samotný závěr vlastně tak nějak vyplynul sám od sebe, kdo čeká velkou bitvu, bude zklamaný.

Suma sumárum, autorčin styl psaní se zlepšil, přesto se nejvíc těším na poslední sérii seriálu, jehož scénáristé umí předlohu skvěle uhladit a udělat ji velmi koukatelnou. Díl o Marcusovi si možná přečtu spíš ze zvědavosti než z neovladatelné touhy po dalším spisovatelském umění D. Harkness. :)

Lucieve

Viděla jsem pár dílů seriálu a proto mě zaujala kniha - ale je na mě příliš přeslazená a myslím si, že by mohla být i lépe napsaná. Námět se mi líbí a některé postavy (např. Baldwin, Gallowglass ...) jsou zajímavé, ale bohužel se o nich nedozvídá moc a když už něco, tak to většinou nebývá nic důležitého či podstatného. Diana se mi zpočátku líbila, protože byla velice inteligentní, zajímavá, sofistikovaná a krásná akademička, ale postupně se to během knihy scvrklo na klišé - že její život bez Matthewa nemá smysl. Už mě trochu unavuje tento podle mě již vyčerpaný motiv - on tajemný, silný, majetnický s nějakým problémem, na který může najít lék jen ONA. Ale toto je jen můj názor a podle předcházejících komentářů si kniha našla mnoho fanoušků :).

girdi

Může být! Já si přišla na své. Asi trochu balancuji mezi tím, že samotná finální bitva mohla být určitě dramatičtější a tím, že bylo vlastně super, jak to odsýpalo a drželo tvar. Dozvuky mám jako čtenářka ráda, takové to zklidnění po bouři, užila jsem si to moc. A extrémně se těším na třetí série seriálovou (na té první jsem si dost ujela:-)) - potenciál to má myslím ohromný, tak uvidíme, jak se s tím autoři poprali ;-) PS: Spin off - nebo jak to vnímat - Syn času mě moc neláká, ale kdo ví, třeba se k němu jednou propracuju.

jinbr

Zatím velmi povedené zakončení série, uvidíme, jak bude vypadat poslední díl. Podívala jsem se i na seriál, zezačátku mě to trochu mátlo, některé věci jsou samozřejmě jiné než v knize, evidentně jim prezident nedovolil natáčet na Hradčanech. A také jsou samozřejmě ve filmu omezení časovými a myslím finančními možnostmi. Natočit děj tak, aby nepůsobil příliš násilně nebo neuvěřitelně (i vzhledem k námětu) také není jednoduché. Ale jinak určitě super. (jo a Matthew byl samozřejmě mňamózní)

EtELINKA23

Ke knize jsem se dostala poprvé po shlédnutí seriálu. Natolik mě to pohltilo že jsem si šla knihy hned objednat. Knihy jsou krásné, jak obálka tak děj. Totálně mě to pohltilo. Hltala jsem každé slovo, každý kousek knihy. Těšila jsem se co bude dál. Bohužel i přesto všechno jsme byla na konci trochu zklamaná. Asi jsem očekávala trošku víc. Jak ze záchrany Matthewa, tak z boje Diany a Petera Knoxe až po předstoupení Diany v Kongregaci. Podle mě to mohla autorka více rozvinout a ne šup šup a konec. Rozhodně i přes to si u mě kniha našla své místo a jsem ráda že jsem ji přečetla.

Alethea_k

Konečně jsem se po letech dozvěděla, jak to vlastně dopadlo. Pro tuhle sérii budu mít vždycky slabost. Nicméně konec mě vlastně zklamal, i když byl velkolepý a v mnohém se nejednalo o klišé. Čekala jsem možná ještě něco víc? Nevím. Každopádně se jedná o jednu z těch lepších a originálních fantasy, kde zůstává pro mě jako čtenáře mnoho otázek nezodpovězených.

Sabushenkaxx

Jako první jsem viděla dvě řady seriálu a nechtělo se mi čekat na třetí, sáhla jsem po knihách a dobře jsem udělala. První kniha mě vtáhla do děje a i když jsem věděla co mám od příběhu čekat, autorčin styl psaní mi učaroval a není překvapení, že knihy jsou mnohem bohatší než seriál. První kniha je dost svižná, druhá mě překvapila svou historií a dokonalým zpracováním reálných historických postav, třetí kniha byla svým způsobem nejvtipnější a zároveň nejvíc zvrácená, to žeru! ????????

1Barulinka

▶Báječné zakončení báječné série! Deborah Harknessová je jasným důkazem, že fantasy pro dospělé se dá napsat "se vší vážností". Zakázána láska mezi čarodějnicí a upírem asi zní jako klišé, ale tento příběh tak rozhodně nepůsobí.
▶I v tomto díle se podíváme na různá místa po celém světě. Mým favoritem je Dianin dům Mayfair v Londýně, hned bych se tam nastěhovala!
▶ Velice by mě zajímalo, kolik si toho autorka musela nastudovat a vyhledat, aby celou sérii napsala. Její fantazie, historické podrobnosti, detailní popisy budov, míst a všeho možného mě nepřestane udivovat a bavit- já se totiž ráda nimrám v detailech. Jestli ale víte, že vás popisné části v knihách moc nebaví, možná pro vás Čas čarodějnic nebude to pravé ořechové...