Kniha života

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194580/big_kniha-zivota-kQr-194580.jpg 4.3627

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice 3.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Book of Life, 2014

Kniha Kniha života

Dalgiona

Tak nakonec na třetí pokus jsem se do knihy začetla a konečně mi i vtáhla do děje. Bylo zajímavé, jak procházeli hlavní hrdinové minulostí, zejména mě zaujala pasáž, odehrávající se v Praze. Přesto si ale stále myslím, že minimálně třetina knihy tam být nemusela. Děj by měl větší spád, ale já nejsem spisovatel.

Eva193

Skvělé vyvrcholení příběhu ze dvou předchozích knih.

Dashmo

A žili šťastne, až kým…nakoniec všetko dobre dopadlo, ale ved tak to aj má byť :)
Je to velmi zvláštna trilógia. Miestami pocit, že to, čo píše autorka je od veci (ovoniavanie vína, siahodlhé opisy toho, čo večerali, ovoniavanie iných vecí, opisy šiat v roku 1590 a tomu podobné opisy), miestami pocit, že sa nič nedeje, potom sa zrazu udeje veľa všetkého. Napriek tomu má celá trilógia hlavu aj pätu, postupnosť, význam. A veľmi ma bavila. Aj táto tretia časť. Tá bola najdynamickejšia zo všetkých a aj najviac napínavá. Samozrejme boli tam také momenty, že o maj gudnes - Gallowglassove ,tetuška, mi vrcholne liezlo na nervy, až som si to musela nahradiť anglickým ,auntie, a zakaždým som si to v hlave čítala po anglicky. Zaujímave tiež bolo, ako všetky nové postavy, ktoré vstúpili do deja, zrazu všetko pochopili, mohli im odhaliť všetky tajomstvá, zapojili sa do hľadania odpovedí, začali ochotne pomáhať… V strede rozhovoru sa to zvrtne na inu temu a všetko ostava akoby nedokončené. Riesi sa Benjamin zrazu krvilacna zurivost a DNA a o stranu dalej uz Kongrecia spusta vysetrovanie. A vlastne celkovo do tejto trojky bolo vtrepaných množstvo úloh, ktoré bolo treba vyriešiť. - Kongregacia, krvilacna zurivost, vytvorenie odnoze, Ashmole 782 waaaau je toho viac nez dost aj na 10 zivotov. Diana to zaziva v priebehu roka-klobuk dole. A každá dráma sa nakoniec vyriešila po dvoch stranách. Až teda na tú poslednú. Aj keď aj k tomu by som mala výhrady. Ale nejak ma ten štýl písania zmixovaný s dobrým príbehom zaujal natoľko, že všetky vyššie uvedené skutočnosti odpúšťam. A PS: aj tak je najlepšia Ysabeau :)

Njangu

Tenhle 3. díl mně přišel trošku protahovaný, určitě tak do poloviny se to trochu vleklo, ale pak do dostalo opět správný rytmus a užila jsem si úžasné uzavření série. Celou sérii doporučuji a teď se můžu konečně podívat na seriál. Ale nedoporučovala bych to porovnávat. Knížka je knížka a nikdy nemůže filmové zpracování obsáhnout vše.

kristyna9911

Nesrovnalosti kniha vs seriál, ale když to pominu, tak se to četlo dobře

evineckY

Zapomněla jsem přidat komentář k této úžasné knize a po shlédnutí 3 série doufám, že ještě natočí i 4. Moc se těším a doporučuji :-)

Jenny46

Trilogii jsem četla pár let zpátky a obdivuji autorku, jak dala celý příběh dohromady - originální série. Určitě jsou zajímavé všechny díly, kdo má rád romantické příběhy, upíry, čarodějnice - doporučuji skvěle napsáno. Ještě mě čeká kniha Syn času je to volné pokračování...
Těším se i na televizní zpracování 3 řady seriálu.

Kni-holka
10.12.2021

(+ SPOILER) A kruh se uzavírá. Minulost se střetává s přítomností a netrpělivě vyhlíží budoucnost. Z alžbětinské Anglie se Matthew a Diana vrací zpátky do přítomnosti a nesou si sebou malý suvenýr v podobě dvojčat, která Diana nosí pod srdcem A na scéně se objevuje další de Clairmont - Benjamin - Matthewew syn, který se krutými pokusy snaží najít způsob, jak upír s čarodějnicí počnou dítě.

Závěrečný díl trilogie nás vrhá do spletitého víru událostí, historických a vědeckých faktů a zničujících emocí a tohle vše má za cíl jednu věc - najít a rozluštit Knihu života a ukončit nesmyslnou smlouvu zakazující mezidruhová páření.
‍️
První díl byl jakousi milostnou předehrou. Díl druhý byl historickou nalívárnou prostupující hlouběji do tajů upírů a čarodějnic. A díl třetí je přechod z teplého historického zázemí do studených sterilních místností výzkumných center, kde se lidé spolu s bytostmi snaží přijít na to, jak se nemoc zvaná var krve přenáší, jaký má evoluční původ a snad i to, jak se dá léčit.

Aby bylo finále opravdu velkolepé, musí se v něm setkat i dávní přatelé, rodina i nepřátelé. Budete překvapeni, kdo z duchů minulosti, s nimiž se Diana a Matthew setkali, se objeví i v současnosti a pomohou jim s rozluštěním Knihy života.

Ta totiž vypráví příběh tkadlen a upírů, kterým se v žilách vařila krev, a mimořádných dětí, které se jim rodily. Stejně jako jejich děti, Rebecca a Philip, jsou Zářivě zrozené děti - Děti noci - o kterých vypráví dávné proroctví: "Pozor na čarodějnici s krví lvice a vlka, protože s ní přijde zkáza dětí noci." Dojde proroctví naplnění? To se dozvíte po přečtení poslední stranky
5⭐ z 5

A opět tu mám citát, který mě chytil za srdce: "Nedopusť, aby tě duchové minulosti připravili o radost z budoucnosti."