Čarodějnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dechberoucí příběh ze sedmnáctého století o ženské síle, čarodějnictví, zlobě, pomstě a poutech, která nás svazují... Potom, co byla Evey svědkem brutální vraždy své matky spáchané lovci čarodějnic, chce jediné – vystopovat vraha a pomstít se. Zlost v ní sílí. Nezbývá jí však, než být rozumná. Dala totiž matce slib, že ochrání svou malou sestru Dill a za všech okolností ji udrží v bezpečí. Touha po pomstě je ale stále větší. Dodrží Evey svůj slib, nebo se vydá za svým osudem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478456/big_carodejnice-Fez-478456.jpg 328
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Yoli
Originální název:

Witch: A Dark and Immersive Debut about Women, Witchcraft and Revenge, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Čarodějnice

Slůník
05. května

Mohla to být super knížka - kdyby autorce všichni ti lidé, kterým v závěru děkuje, poradili, ať si dá se všemi jejími částmi stejnou práci...

Morgaine07
16. ledna

Kniha se četla dobře a rychle. Je to ideální čtení na zimní večery. Kniha pro mě skončila zvláštně a je škoda, že nebyla trochu delší.


Sayan
09. ledna

Musím souhlasit s předchozími komentáři. Vyprávění bylo dost plytké. Těšila jsem se na vztah sesterství (hurá, není tam jen love story!!), ale nebylo moc rozvedeno. Doba, ve které se děj odehrával také nebyla nijak extra nastíněna. Nedokázala jsem se vpravit do nitra té knihy. Obrázky u každé kapitoly mi spíš přišly jako stáhnuté někde z internetu. Takové nejednotné. ALE!! ke konci se mi moc líbili ti ptáci mezi řádky. To bylo efektní! Četla se rychle, to ano. Ale už si ji znovu určitě nedám. A ani nemá místo v mé knihovně. Posílám dál...

dontbullshitme
23.12.2021

wtf? Já se v tom teda pěkně ztrácela. Líbí se mi tak akorát, čím je to inspirováno a komu je to věnováno. Plus samozřejmě ilustrace jak na obálce tak uvnitř knihy, ty jsou opravdu krásné.

Pitbullka
09.12.2021

Líbil se mi ten strohý styl psaní, ale já si bohužel nějak nedokázala oblíbit ústřední postavy a tudíž mi příběh k srdci příliš nepřirostl a ničím mě výrazně nepřekvapil.

1259
03.12.2021

Jak jsem se na knihu těšila, tak mě šíleně zklamala. Ono sice by se to číst dalo, ale příběh byl pro mě tak prapodivně napsaný, jako když sem se snažila spát já ve 14letech a přeskakovala jsem z bodu A do bodu FŇ, takže celý příběh neměl zadny smysl. Za mě rozhodně velký zklamání.

Ellinek
29.11.2021

Jakmile jsem tuhle knížku uviděla v regále, bylo jasné, že je další v pořadí. A sakra jsem se na ni těšila, ale to, co jsem nakonec dostala, bylo jaksi...meh.

Především mi vůbec nesedl autorův styl psaní. Asi jsme se nějak minuli, protože doteď nevím, čeho tím chtěl docílit. Osekané, ploché, krátké a úderné věty asi měly vzbudit drama a emoce, ale na mě to nefungovalo. Postavy také nic moc, hodná čarodějka, zlá čarodějka, hodná sestra, zlá sestra. Ty přezdívky mě taky strašně štvaly a samotný proces také nic moc. Více se mi líbilo vyobrazení lovců čarodějnic, nádech té doby, myšlení celé společnosti, která se nechá zlákat dobře znějícími sliby těch u moci - čarodějnice jsou zlé, dělají to a to a my vás jich zbavíme.

Jinak ale žádná sláva. Je to sice knížka pro mládež, ale neumím si představit, že bych ji někomu v práci doporučila.