Záhadné zmizení lorda Listerdalea

Záhadné zmizení lorda Listerdalea https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235/bmid_zahadne-zmizeni-lorda-listerdalea-hzJ-235.jpeg 4 221 27

Dvanáct povídek – dvanáct záhad… Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nekňuby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstnání pro děvče bez práce, tajemství košíčku s třešněmi, záhadný telefonát autorovi detektivních románů, překvapivou nabídku k sňatku, případ ukradeného rádžova smaragdu nebo zraněné city slavné sopranistky, vždy se čtenář dočká překvapivého rozuzlení... Skutečné zločiny i banální náhody či nedorozumění – vše je zachyceno mistrným perem královny detektivních příběhů, s laskavou ironií, které neunikne žádná z vrstev anglické společnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Listerdale Mystery , 1934

Ivan F
18.04.2023 3 z 5

Ach, poviedky, poviedky. Niektoré úsmevné, niektoré staromilské, také a onaké, ale vo všeobecnosti nezáživné. To, že sa v nich nevyskytujú najznámejšie autorkine postavy považujem za plus, aspoň mala možnosť presvedčiť čitateľov, že to zvláda aj bez nich. Remeselne to na dobu svojho vzniku zvládla, ale celkovo sú zápletky poviedok chabé. Celkovo je to zbierka, ktorá stojí na tom alebo tej, ako ku šťastiu prišli a to je dosť málo. S prižmúrením oboch očí nad naivitou celej knihy môžem smelo vyhlásiť, že je to príma čítanie do vlaku alebo ku káve či čaju, inak by som musel hodnotiť ešte o hviezdičku menej. Knihu radím k tým, ku ktorým sa už nevrátim.

Vuokko
20.02.2023

Tato knih je vyloženě milá. ACH v těchto povídkách dokazuje, že je nejenom skvělá spisovatelka detektivek, ale že je také veliký romantik. Některé příběhy byli svou naivitou nereálné, ale bylo to vyložené pohlazení po duši.

kopeceli
09.10.2022 3 z 5

Povídky se sice čtou dobře, text pěkně ubývá, ale chybí tomu něco. Sotva jsem se začetla a začalo mne to zajímat, už byl konec. Ale já moc nejsem povídkový typ, tak je to třeba tím.

Vilma232
23.08.2022 3 z 5

Napínavé i zábavné a trocha romantiky do toho.....

annes
25.07.2022

Opět nejlepší čtení na tábor. Vážně se mi líbí koncept povídek a ty od Agáty prostě nemají chybu. Naštěstí jsem objevila, že mi od ní ještě nějaké spovídkové sbírky chybí.
A zajímalo by mě jak přišla ke jménu James Bond, zda to bylo před nebo po a jestli to má vůbec nějakou souvislost?...

breughel
25.05.2022 5 z 5

Sbírka povídek s detektivní tematikou. Na rozdíl od jiných prací autorky se zde mocně uplatňuje vtip, humor a červená knihovna. Nevraždí se a přesto je to vysoce zábavné.

GabrielleT.
19.08.2021 4 z 5

Některé povídky jsou poznamenány určitou úsměvnou naivitou, přesto mě čtení velmi bavilo. Sbírku doporučuji všem milovníkům povídek se záhadnou či detektivní zápletkou.

alice9642
08.02.2021 3 z 5

Tato kniha rozhodně není jedna z nejlepších od Agathy, ale je to takové lážo plážo čtení. Povídky jsou velice jednoduché a trochu připomínají červenou knihovnu, ale jsou hezky čtivé, takže nic proti ničemu.

ydnac
03.10.2020 5 z 5

Agatha nikdy nezklame :-)

LelaR
25.10.2019 5 z 5

Milá povídková a oddechová knížka. Při četbě Rádžova smaragdu jsem přemýšlela, jestli si Ian Fleming nevypůjčil jméno svého slavného špióna právě z této povídky.

Gweny
02.03.2019 5 z 5

Tahle kniha se před více než 10 lety stala první, kterou jsem od této spisovatelky přečetla. A od té doby mě žádný spisovatel, jehož branží by byly detektivky, tak neuchvátil. Už navždy zůstanu věrná Agathě.
Povídky jsou sice krátké, některé víc akční, než jiné, ale ve všech si člověk přijde jako naprostý nekňuba, když si myslí, že vraha bezpečně zná dříve, než ostatní, a pak se ukáže, že skutečnost je někde úplně jinde!

irskádívka
03.01.2019 4 z 5

Jedná se o soubor povídek, některé byly trochu mimo můj vkus, některé opravdu skvělé. Často jsem v příběhu poznávala náčrty jiných knih a šablony pro postavy, které se objevily v jiných příbězích Agathy Christie. Moc mě bavilo hledat souvislosti mezi knihami, které už znám.
Přes moji počáteční stížnost, většina povídek byla milá, zábavná a já jsem měla radost z jejich přečtení.

Jarmila97
26.12.2018 5 z 5

Kniha byla na dlouhé zimní večery naprosto skvělá lehké počteni doporučuji ;)

JezinkaJ
30.01.2018

Dvanáct povídek a dvanáct záhad.
Mně se to líbilo. Některé kousky více, jiné méně, ale i tak jsem se při čtení dost bavila a o to mi většinou jde. Po Olze Tokarczuk jsem si potřebovala rozptýlit tíhu na duši.
Rozhodla jsem se letošek věnovat Agátě, a co nejvíc knih, které se mi podaří najít a propojit s tématy, "nacpat" do výzvy, což je svým způsobem výzva i pro mě. Moje osobní, dosud tajná, teď už "vykecaná". :-))
Škoda, že mistrná Agatha neobdržela i Magnesii Literu. Tuším, že přijdou okamžiky, kdy nastanou potíže...

kapr
18.10.2017 3 z 5

Spíše slabší.

qydko
26.03.2017 5 z 5

U Agathy nejde šlápnout vedle. Byla mistryní svého oboru.

misha006
11.01.2017 3 z 5

Agathu mám ráda, ale tyto povídky mě vůbec nezaujali. V podstatě mě vůbec nebavili.

Marian27
20.07.2016 5 z 5

Aj keď poviedkové knižky príliš nečítam, veľmi som sa potešil keď som túto knihu dostal k tochtoročným narodeninám. A nemohol som dostať lepší darček! Totižto sa jedná o veľmi milé, príjemné, nenáročné poviedky okorenené vtipom a napísané vynikajúcim štýlom pani Agathy. Niektoré úsmevné, iné detektívne a dobrodružné . Veľmi dobre a ľahko sa mi táto knižka čítala, je ako stvorená na leto, dovolenku, cestovanie ale viem si ju predstaviť čítať aj za dlhých zimných večerov pri kozube alebo sviečkach s pohárom dobrého vínka alebo s čajom vôňou škorice. Moji favoriti sú: Dívka ve vlaku, Mužnosť Edwarda Robinsona, Nehoda, Dobrodružství pana Eastwooda a Rádžův smaragd.
Za zmienku stojí aj titulná poviedka, poviedka Slavičí hnízdo a príbeh Plodná neděle.
Všetky mi však navodili príjemné pocity, úsmev a optimizmus a vieru v šťastné konce a to si myslím že dokáže len naozaj výnimočná kniha.

Aneta.S
27.01.2016

Mám moc ráda, jak Agatha Ch. píše, a proto jsem s touto knihou velmi spokojená. Je dle mě vhodná pro všechny věkové kategorie. Příběhy jsou kraťoučké a tím pádem se dobře čtou. No prostě skvělá knížka. A všem vřele doporučuji.

reader.007
28.09.2015 3 z 5

"Tady, strážníku," zvolal pan Rowland autoritativním tónem, který nižší třídy tak zbožňují. "Tenhle člověk mě obtěžuje. Nechám ho zavřít za vydírání, pokud to bude nutné. Předstírá, že tu mám schovanou jeho neteř. To už je skutečný gang, tihle cizinci, co zkoušejí takovéhle věci. To se musí zarazit. Odvedl byste ho, prosím? Pokud máte zájem, tady je moje vizitka."
Strážník se podíval z jednoho na druhého. K rozhodnutí dospěl rychle: byl vyškolen k tomu, aby nesnášel cizince a choval úctu a obdiv k dobře oblečeným džentlmenům, kteří cestují první třídou.

Jestli existuje lepší ukázka britské nadutosti, sním anglický puding... a bez brandy :-) Celá sbírka se (snad až na 2 výjimky) spíše než detektivkám blíží povídkám "jak on a ona ke štěstí přišli" a i když to není zrovna typická Agatha, dýchá z knihy atmosféra starých dobrých časů, kdy svět byl ještě jakž takž normální. Vysloveně odpočinkové čtení, které mi ohromně zvedlo náladu.