Záhadné zmizení lorda Listerdalea

od:

Záhadné zmizení lorda Listerdalea

Dvanáct povídek – dvanáct záhad... Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nekňuby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstná... celý text

Dvanáct povídek – dvanáct záhad... Ať už jde o podivné okolnosti zmizení lorda Listerdalea, strašidelný sen novomanželky o jejím bývalém nápadníkovi, tajemné setkání ve vlaku, záhadnou vraždu bohaté tetičky, náhlou změnu chování jednoho nekňuby, honbu policejního inspektora na penzi za neodsouzenou vražedkyní, nezvyklé zaměstnání pro děvče bez práce, tajemství košíčku s třešněmi, záhadný telefonát autorovi detektivních románů, překvapivou nabídku k sňatku, případ ukradeného rádžova smaragdu nebo zraněné city slavné sopranistky, vždy se čtenář dočká překvapivého rozuzlení... Skutečné zločiny i banální náhody či nedorozumění – vše je zachyceno mistrným perem královny detektivních příběhů, s laskavou ironií, které neunikne žádná z vrstev anglické společnosti.

Přeložila Lenka Uhlířová. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235/zahadne-zmizeni-lorda-listerdalea-ldE-235.jpg 4.1129
Originální název:

The Listerdale Mystery (1934)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
SaraL
včera

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

qydko
26. března

U Agathy nejde šlápnout vedle. Byla mistryní svého oboru.

misha006
11. ledna

Agathu mám ráda, ale tyto povídky mě vůbec nezaujali. V podstatě mě vůbec nebavili.

Marián27
20.07.2016

Aj keď poviedkové knižky príliš nečítam, veľmi som sa potešil keď som túto knihu dostal k tochtoročným narodeninám. A nemohol som dostať lepší darček! Totižto sa jedná o veľmi milé, príjemné, nenáročné poviedky okorenené vtipom a napísané vynikajúcim štýlom pani Agathy. Niektoré úsmevné, iné detektívne a dobrodružné . Veľmi dobre a ľahko sa mi táto knižka čítala, je ako stvorená na leto, dovolenku, cestovanie ale viem si ju predstaviť čítať aj za dlhých zimných večerov pri kozube alebo sviečkach s pohárom dobrého vínka alebo s čajom vôňou škorice. Moji favoriti sú: Dívka ve vlaku, Mužnosť Edwarda Robinsona, Nehoda, Dobrodružství pana Eastwooda a Rádžův smaragd.
Za zmienku stojí aj titulná poviedka, poviedka Slavičí hnízdo a príbeh Plodná neděle.
Všetky mi však navodili príjemné pocity, úsmev a optimizmus a vieru v šťastné konce a to si myslím že dokáže len naozaj výnimočná kniha.

Aneta.S
27.01.2016

Mám moc ráda, jak Agatha Ch. píše, a proto jsem s touto knihou velmi spokojená. Je dle mě vhodná pro všechny věkové kategorie. Příběhy jsou kraťoučké a tím pádem se dobře čtou. No prostě skvělá knížka. A všem vřele doporučuji.

reader.007
28.09.2015

"Tady, strážníku," zvolal pan Rowland autoritativním tónem, který nižší třídy tak zbožňují. "Tenhle člověk mě obtěžuje. Nechám ho zavřít za vydírání, pokud to bude nutné. Předstírá, že tu mám schovanou jeho neteř. To už je skutečný gang, tihle cizinci, co zkoušejí takovéhle věci. To se musí zarazit. Odvedl byste ho, prosím? Pokud máte zájem, tady je moje vizitka."
Strážník se podíval z jednoho na druhého. K rozhodnutí dospěl rychle: byl vyškolen k tomu, aby nesnášel cizince a choval úctu a obdiv k dobře oblečeným džentlmenům, kteří cestují první třídou.

Jestli existuje lepší ukázka britské nadutosti, sním anglický puding... a bez brandy :-) Celá sbírka se (snad až na 2 výjimky) spíše než detektivkám blíží povídkám "jak on a ona ke štěstí přišli" a i když to není zrovna typická Agatha, dýchá z knihy atmosféra starých dobrých časů, kdy svět byl ještě jakž takž normální. Vysloveně odpočinkové čtení, které mi ohromně zvedlo náladu.

Owain
02.01.2015

Některé příběhy byly úsměvné, ale dobře se to četlo =)

wooloong
06.10.2013

U některých povídek jsem si záhadu rozluštila sama, a to nemám u Agathy ráda. Nejradši ze všeho jsem napnutá až do samého konce a posledních pár stránek rozluštění čtu s čelistí překvapením spadlou až na podlahu.

Marčullkas
24.07.2013

Opět jsem spokojená čtenářka. Kniha se dobře četla, zajímavá zápletka a nečekané rozuzlení! Tak to má být!

studentice
24.07.2013

Me se tyto povidky libily, byly tajemne, romanticke. Je to pohodove, nenarocne letni cteni:)

zuzulique
06.03.2012

Úplne súhlasím s príspevkom od pistalka. Od Agathy Christie som prečítala pekných pár kníh a všetky sa mi páčili, no táto bola veľmi priemerná. Poviedky slabučké, s predvídateľnými závermi a hlavne mi tam chýbali postavy Poirota či Marplovej alebo inej výraznej a ústrednej postavy...

pistalka
15.08.2011

Rok 1934 nebyl pro povídkovou tvorbu Agathy Christie příliš vydařeným a obě tehdy vydané sbírky (Záhadné zmizení lorda Listerdalea a Parker Pyne zasahuje) řadím k tomu nejslabšímu, co jsem od autorky četl. Problém není ani tak ve stylu psaní - Christie zvládla řemeslo obstojně. Jde spíše o zápletky, které jsou nezajímavé, nudné a v kontextu jiných povídek opravdu nevydařené. Četl jsem 48 knih Agathy Christie a nečekám, že mě bude v každé znovu a znovu přesvědčovat o své genialitě. Přesto bych si však u spisovatelky jejího formátu představoval více než jen 'obstojně zvládnuté řemeslo'.
Jak mohla po takto slabých povídkách přijít v následující letech se sbírkami "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" a "Vražda v postranní ulici", nad tím mi zůstává rozum stát.

Nejlepší povídky: Nehoda, Plodná neděle
Nejhorší povídka: Jane hledá práci
Celkové hodnocení: 50%

LenaBil
01.02.2011

Povedená sbírka povídek, některé odlehčenější, jiné klasicky detektivní, ale všechny moc pěkné. Jako úplně nejlepší z této sbírky bych označila Slavičí hnízdo. Velmi povedená povídka je také Nehoda.