Ztracený princ

Další příběh o hraničáři Willovi a jeho přátelích z království Araluen Will Dohoda a jeho učeňka Maddie dostanou naléhavé pozvání na hrad Araluen. Tam se dozvědí překvapivou novinu: galický princ zmizel a galický král požádal o pomoc. Všechna hlášení naznačují, že mladý princ byl uvězněn nebezpečným a mocným baronem Joubertem de Lassigny. Král Duncan ví, že kdyby poslal na záchranu prince do Galiky vojsko, mohlo by to vyvolat válku, Je tu však ještě jedna možnost: využít sbor hraničářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454845/big_ztraceny-princ-ZTr-454845.jpg 4.2164

Hraničářův učeň / Hraničiarov učeň 15.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Missing Prince, 2020

Kniha Ztracený princ

Knihy_nad_zlato

Tady k postavám nic moc říct nejde. Přijde mi, že jsou všichni pořád stejní. Přijde mi, že i Will je prakticky pořád stejný už od prvního dílu. A jo měla jsem ho ráda (a pořád mám), ale taky mi trochu vadí, že se nevyvíjí. Stejně tak další hlavní postava Maddie. Ve dvanáctém díle, kde se objevila poprvé se změnila celkem radikálně, ale pak už vůbec. To mi opravdu k postavám nestačí.
Svět ale pořád miluju stejně. Jasně, tady Araluenu nebylo tolik a Skandie vůbec, ale stejně se mi to prostředí líbilo. Jo, nejspíš má na tom nějaký podíl i nostalgie, ale co už.
Děj mi připadal hrozně předvídatelný. Přijde mi, jako by se tak nějak opakoval. Jasně, kdybych to četla před lety, když jsem s Hraničářovým učněm začínala asi by se mi ten příběh furt hodně líbil, ale teď už moc ne.
No jo no, už to nejspíš není nic pro mě. Už jsem z toho nejspíš krapet vyrostla. Ale tak jsem si zavzpomínala na časy, kdy jsem HU začala číst, že jsem si to vlastně dost užila. A jo, někdy si přečtu i pokračování.

nezdula

Uprimne je tato kniha jedna z tech slabsich(kterych fakt neni moc). Ke konci jsem vedela kdo bude ten kdo je zradil. Sice jsem vedela jak to bude,ale byla jsem zvedava jak to popise..Ted zacinam 16 dil,tak snad se tam objevi i neco necekaneho.

annes

Jako tohle už snad ano nebyl hraničářův učeň. Úroveň se pro mě propadla vážně hluboko. Tenhle díl mi přijde slabý o opakujícím se motivu nemluvě. Mám v knihovně ještě další díl a přečtu ho asi spíš z povinnosti a ucelení série, jinak bych do toho asi už nešla.

Zmiu

Bohužel klesající úroveň této série se potvrdila. Kniha mě ani moc nebavila, a nakonec jsem ji dočetla až po delší pauze, když už mám v ruce 16. díl. Ten si také ještě přečtu, ale případné další díly už nejspíš nechám být. Ne že by byla kniha nějak hrozná, ale už se pořád opakují stejné motivy, stejné situace, a to je hlavní důvod, proč mě tak nudila. Snad bude pokračování o něco lepší.

poník654

Další skvělá kniha! Konec knihy jsem rychle přelítla, jak jsem byla napjatá, jak to všechno dopadne. Těším se, až si přečtu 16!

KájaKoxík

(+ SPOILER) Takže znovu..
1) Díl číslo 15 by měl být dohromady z 16 jelikož na sebe navazují a 15 má otevřený konec.
2) Královská hraničářka by měla být samostatná série a v podstatě by měla jen 3 díly jelikož i 13 a 14 je nejlepší číst dohromady.

Nicméně se úroveň obsahu od 13 zvedla. Konečně máme zase klasickou hraničářskou práci. Trochu špionáže, nějaká ta přetvářka, skvělé schopnosti s lukem i noži a samozřejmě lhaní. Ale opět mi tu chybí mapa :(

POZOR SPOILER, OBSAH!
Mady a Will se vydávají do Galiky zachránit prince Gilease z hradu barona Lassignyho. Tentokrát jsou v přestrojení za kejklíře. Prince se jim téměř podaří zachránit, ale nakonec jsou zajmuti. Baron jim také řekne, že je to jen díky tomu, že je někdo zradil. Jak to dopadne se dozvíme v další knize.
Ještě že králi Dunkenovi je to od začátku podezřelé a celkem záhy za Mady a Willem pošle ještě jako zálohu Halta a Horáce.

Slůník

Povedený díl.

Aldaa

(+ SPOILER) Někdo říkal že ho tahle knížka zklamala, upřímně není to nejlepší díl ale toto je věc kterou chci říct všem, kdo už tuto a další knihu nechtějí číst: Pokračování je SUPER popisování, kam je baron uvěznil, co všechno dělaly aby se odtamtud dostali, všechno je to super, všechno se povedlo, Will a Madie prince zachránili ( v dalším díle) taky se tam objeví Halt s Horácem, ale upřímně sem si nemyslel že Králův bratr je zrádce, ale to je jenom další z mnoha zvratů. Chci tím říct že nestrácejte naději, další kniha to zachrání:)