zuzu8480 zuzu8480 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Moc smutný příběh, ale četlo se moc dobře. Dvořáková to umí a baví mě. Cteno v rámci čtenářské výzvy.

02.01.2024 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Hezká oddechovka,nic náročného

09.09.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Prostě klasika

09.09.2023 5 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

nejsem si úplně jistá, jestli z toho malé dítě pochopí podstatu, ale prý ji děti milují, což zjistím až za pár let. teď jsem četla v rámci čtenářské výzvy.

03.08.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Knihu jsem četla pouze kvůli čtenářské výzvě a určitě to není můj šálek kávy. Spousta výpočtu, technických popisů apod., obyčejný profesor, který zachrání svět.. psáno hezky, čtivě, ale téma, které mě nebere. Byla dřina to dočíst :-D

27.07.2023 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Lars Kepler..co dodat. Šest hvězd, míň si nezaslouží!

19.06.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha má velmi dobre hodnocení,ale mě až tak neuchválila. Sem tam jsem se ztrácela v postavách a začátek bych docela nuda, pořád jsem čekala na to velké soudní přelíčení. Co se mi na knize líbilo bylo vyprávění očima dítěte a ta dětská moudrost pro spravedlnost, jednoduchost života, nevinnost.

13.06.2023 3 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Kniha se četla lehce, ale i přes skvělé recenze tady, mě moc nebavila a dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě.

28.05.2023 2 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Tak to byla hodně zajímavá kniha. Styl vyprávění očima 5 letého chlapce, jeho slovní sendviče a potom vnímání Venku..
Nemyslím, že bych knihu znovu vzala do ruky, ale opět musím poděkovat Čtenářské výzvě, protože bez ní bych se ke knize nedostala.

16.05.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Čtivé a to velmi. Toto mi fakt sedlo. Postupem času jsem začala tušit,kdo asi bude ten "zlý člověk ", každopádně podrobnosti překvapily.

13.05.2023 5 z 5

Ráj je daleko Ráj je daleko Stanislav Rudolf

Tak jsem se po skoro 30 letech, v rámci čtenářské výzvy vrátila k autorovi svého mládí :-D No..trvalo mi, než jsem se začetla, konec bys hned od začátku víc než jasný, ale nakonec to nebyla taková hrůza.

09.05.2023 3 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

No..nápad hezký, zajímavý,propojení lásky různých století fajn. Taková pohádka,odde h. Spíš pro náctileté. Styl psaní ale dost pokulhává. Čteno v rámci čtenářské výzvy.

07.05.2023 2 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Hezky a vtipně napsaná cesta k vysněnému miminku.

06.05.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Petra me baví. Její knihy se čtou dobře a nutí vás milovat hlavního hrdinu i přesto,že by jste ho měli z morálního hlediska spíš nenávidět.

06.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

kniha se četla moc dobře a dost brzo mi bylo jasné, kdo je ten "zlý", každopádně úplný konec překvapil. žádné hluboké myšlenky, nebo ponaučení nehledejte, ale kousek je to krásný, ač smutný a po přečtení je člověk lehce v depresi :-D

20.04.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

za mě nejslabší kniha tohoto autora (z těch, co jsem četla). první povídka nasadila laťku vysoko, do čtení jsem se potom nutila a knihu odložila nedočtenou.

23.03.2023 3 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Moc hezká knížka s myšlenkou a k zamyšlení. Původně jsem kupovala pro dceru, neb se ji pořád snažím nalákat ke čtení, ale stále marně. Kdyby jen bylo všechno tak jednoduché, kdyby byl každý tak uvědomělý jako Agnes. O autorce už jsem slyšela, viděla s ní nějaký rozhovor o smrti, ale toto byla moje prvotina a zatím to tak i zůstane. Každopádně má kniha čestně místo v mé knihovně, už jen kvůli jemným ilustracím.

23.03.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

za mě- čtivé, povedené. není to žádná hluboká myšlenka a příběh, lékařské prostředí jen tak na pozadí, přestože provází celou knihou, ale je to taková pohodovka ze života. a že jsou tam vulgarismy mi vůbec nevadilo, do knihy to sedlo a hlavní postava si získala moje sympatie, přestože to nebyl úplně svatoušek :-)

09.03.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Hodně jsem o knize četla chválu od teenagerů,ale rozhodně si své příznivce najde i mezi dospělými. Fantasy mi nikdy nic neříkalo a světě div se,v polovině (předpokládám) života jsem mu přišla na chuť. Příběh je to čtivý a propracovaný a zvrat na konci nečekaný. Takže už se těším na druhý díl a ostatním určitě doporučuji,stojí za přečtení.

22.01.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nikdy jsem nebyla na fantasy a podobne "neskutečné " žánry,ale toto mě tuze bavilo!

06.11.2022 5 z 5