Pokoj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro pětiletého Jacka je Pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, kde vyrůstá, kde žije v bezpečí se svou Mami. Celý den si hrají, učí se, cvičí nebo si čtou. V noci ho Mami ukládá do bezpečí Skříně. To proto, aby ho neviděl Čert, který za ní občas v noci přichází... Jack má z Čerta strach. Pro Jackovu mladou matku je Pokoj vězením. Díky odhodlání, vynalézavosti a nekonečné mateřské lásce se jí podařilo vytvořit pro Jacka život, v kterém si neuvědomuje jeho hranice. Pro ni se však staly nesnesitelnými. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spolehne na statečnost svého syna a velkou dávku štěstí. Ani ona sama si neuvědomuje, jak moc je nepřipravená na to, že by plán skutečně fungoval. Když se však jejich izolovaný svět otevře a Jack pozná, jaké je to Venku, začne klást otázky. Mnoho otázek... Jazykově vytříbený a tematicky ojedinělý román citlivě prozkoumává dětskou duši vystavenou extrémním podmínkám a klade otázky, které inspirují i děsí. Pokoj Emmy Donoghue byl v roce 2010 nominován v užším výběru na prestižní literární cenu Man Booker Prize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83857/pokoj-N2q-83857.png 4.4749
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Room, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (195)

Kniha Pokoj

Přidat komentář
Petraxxx
02.12.2020

Zpočátku jsem se nemohla vůbec začíst. Moc mě nezaujala.

Damaj
19.11.2020

Zajímavý příběh. Viděla jsem i jako film. Vlastně nevím, kdy mě Mami a hlavně malého Jacka bylo víc líto, zda když byl v Pokoji, kde se cítíl bezpečně a nic jiného neznal nebo v prvních týdnech ve Venku, kde se bál, nic neznal, ale celou dobu byl bojotečný. Líbilo se mi, že příběh byl vyprávěný z pohledu pětiletého chlapce.


Jana.Kuc
08.11.2020

Úplně mi nevyhovovalo, že je celá kniha pohledem 5ti letého kluka. Ale téma bylo hodně zajímavé.

dagmar139
04.11.2020

Bomba.! Na tuto knihu nikdy nezapomenu. Pro čtenářku, ženu, matku, musí být tato kniha silná. Příběh jsem prožívala spolu s hrdiny. Skládám obdiv autorce i překladu. Je to druhá kniha této autorky v češtině. A vychází třetí! Myslím, že dokonce tento měsíc. Nesmí mi utéct.

teacup
29.10.2020

Čteno v originále. Somehow I missed the hype 10 years ago, so I didn't know the plot was stolen from the news. I think, however, that 'Jack' definitely wins the title of the most annoying narrator of all times. How come he can read and write and knows all the difficult words (he even has hippopotami plural correctly!!) but he cannot use pronouns or past forms of common verbs (knowed, brung)? It was irritating enough after a few paragraphs but Donoghue imitated Jack for nearly four hundred pages. One more 'Can I have some?' and I would have started to scream.

Kristýna91
17.10.2020

Jackovy monotónní, ale relativně bezstarostné dny naberou spád, když si jeho maminka uvědomí, že pro dobro Jacka i svoje musí jednat, i když je tím oba vystaví velkému riziku...

Knihu jsem četla léta před vznikem filmu po náhodném výběru v knihovně a neočekávala jsem od ní moc a netušila jsem ani, o co v ní půjde. Trvalo mi asi 3 dny, než jsem se prokousala prvními 20 stránkami, jež pro mě díky naraci malého Jacka byly téměř neproniknutelné. Jakmile jsem si však přivykla dětskému vyjadřování a představám o světě a pochopila jsem, co se kolem něj vlastně děje, už jsem nemohla přestat. Zbytek knihy jsem přečetla za další dva dny a ještě jsem si přála, aby byla delší. Nikdy jsem nebyla tak ráda, že jsem se nenechala odradit nepropustným začátkem.

TVer
24.09.2020

Postava Jacka je neuvěřitelně otravná, je moc těžké dostat se přes to, že je to psáno z pohledu 5-letého kluka, který nic nezná....

andrea7191
12.08.2020

Knihu jsem četla až potom, co jsem viděla film a musím říct, že to byla lepší volba než naopak. Byla bych zkamaná. Jak už to tak bývá, film se ani zdaleka nepřibližuje ke knize.

1 ...