Kam se poděl můj sýr?

Jedná se o podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v „Bludišti“, kde hledají „Sýr“. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10570/kam-se-podel-muj-syr-10570.jpg 3.7391
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma

Who Moved My Cheese?

Kniha Kam se poděl můj sýr?

Prince_of_book
16. listopadu

Knihu jsem si přečetl na doporučení a byl jsem k ní prvně rozpačitý. Někteří tvrdí, že kniha vám změní život a někteří, že je to naprostá blbost, což se ale většinou u tohoto typu knih stává a tak jsem se rozhodl udělat si vlastní názor.

Příběh v němž se objevují připodobnění k myším s sýrům se čte velice dobře, ať pro to, že je podaný velice jednoduše, nebo pro velká písmenka. Kniha předává podněty nejen na životní změny, ale i na to, jak se takovou neočekávanou životní změnou vyrovnat. Je už jen na člověku, zda chce nějaká moudra v knize vidět či nikoliv.

Za sebe nemám co knize vytknout. Téma, které by mohlo být popsáno na x set stránkách velmi vědeckým jazykem, vysvětluje velice jednoduše tak, že to zvládnou pochopit opravdu i děti(i když ty to budou brát spíše jako pohádku). Dá se přečíst doslova za pár minut a nějaká životní moudra se v ní určitě dají najít.

10/10

Tebby
08. listopadu

Podobenství s myškami se mi líbilo, myšlenky byly také fajn, pár poznámek z knihy mám. Jen mě dost překvapilo pár věcí: malá knížečka a ještě psaná takovým písmem, k tomu obrázky přes půl stránky a na konci téměř nesmyslná diskuze. Během čtení mě napadlo, že by se ta knížka mohla líbit mému jedenáctiletému švagrovi.

Serafim

Zcela určitě se nepřidám k těm, kdo jásají, jak jim tato kniha pomohla změnit život. Dala podněty, burcuje myšlení a čeří stojaté vody myšlení i jednání, to se musí uznat. Ale vše další nechává na čtenáři - což je asi normální a správně. Avšak změnám v životě věřím spíše díky dlohodobějšímu doprvázení než jen nadhozeným výzvám ...

bakjo95

Na můj vkus až moc sentimentální. Kdyby mi bylo 10, tak by se mi knížka určitě moc líbila jako čtení na dobrou noc, ale nějaké vyšší poselství v tom opravdu nevidím. Spíš zbytečně protáhlé podobenství o myškách, které by napsalo i 5leté dítě, dost možná i menším písmem.
Něco to do sebe má, ale rozhodně ne nic převratného. 50%

Křovák

Kniha mi byla doporucena, ale nezaujala me.

saryk93

Myšlenka knihy je sice hezká, ale můj názor je ten, že je kniha dost přeceňovaná. Uvědomuji si sice, že existuje spousta lidí, kterým kniha hodně dala, jelikož měli vše nastavené podobně jako Leňo a metafora v příběhu jim otevřela oči. Mně osobně to bohužel příliš nového nedalo, což, když se nad tím, tak zamyslím, je asi obrovská výhra. To, co mi ale v knize vadilo, bylo neustále opakování toho samého. Chápu důvod, proč to takto autor udělal, ale pro mě to byl bohužel dost "rušivý element". Kniha by šla zkrátit minimálně na polovinu a vše podstatné by tam přesto bylo. Z toho důvodu ubírám dvě hvězdy, jinak jako motivační kniha to nebylo špatné, ale četla jsem lepší.

Malýmedvěd

Tak jako ano, je to pravda, ale udělat z toho knihu? To jako vážně? Navíc ta nechutná agitka po americku na začátku, je skoro stejně dlouhá jako bajka samotná.

gemi

Podobenství (bajka), psané slabikářovým písmem, které by se dalo shrnout jedou větou "když se mění prostředí, musíte se měnit i vy", ovšem roztahané do sto (slabikářových) stran.

Jak získávat přátele a působit na lidi
Jak získávat přátele a působit na lidi