Hospodyně

Neustále lže. Taky stalkuje. A právě pronikla do tvého domu... Když Claire v exkluzivním kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu Wilsonovou, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Tenkrát byla Claire šťastnou náctiletou dívkou s jemnou pletí a dlouhými blond kudrlinami. Dnes má nadváhu, líně se propíjí životem a její vlasy i pleť jsou opakem zářivosti. Když zjistí, že Hanna hledá pomocnici v domácnosti, bez váhání se přihlásí. Vždyť kdo by ji dnes mohl poznat? Dostatek času, touha po pomstě i herecký talent hrají v její prospěch. Existuje snad lepší zázemí pro odvetu a zadostiučinění než v nitru překrásného domu paní Carterové? Ovšem Claire zdaleka není jediná, kdo má tajemství. Zdá se, že každý z obyvatel domu něco skrývá. A nakonec už není úniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475060/big_hospodyne-Y36-475060.jpg 4.4112
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Housekeeper, 2019

Kniha Hospodyně

Avila
předevčírem

Bohužel ale za mě dost průměrná kniha.
V podstatě žádná postava v knize není nijak zvlášť sympatická, natož hlavní hrdinka Claire. Po přečtení anotace jsem se na knihu těšila ale v podstatě se převážnou část knihy nic zásadního neděje a jen čtěte to co už je nastíněno v anotaci... Poté přijde rychlý závěr a happyend.

Racík

Knížka byla čtivá, líbila se mi. Nechybělo napětí, ale také humor. Jen mi trochu vadilo, že jsme postupně nabývala pocitu, že všichni kolem mě musí být aspoň trochu "nenormální". Nemám takové vyznění knížek moc ráda, proto jsem ubrala jednu *.

JanaJochova

Ještě jsem nečetla thriller, který byl místy tak zábavný, že jsem měla pocit, že čtu zrovna nějakou sarkastickou komedii. Velmi zábavné a přitom klasický thriller, jak má být. Bravo! Vlastně, autorka je žena, takže tedy: "Brava!"

NelaMaty

Celá kniha byla super, moc dobře se četla, ale posledních 30
stran, to teprve byla jízda.

Hvězdinka

Za mě průměrný thriller. 1/4 knihy čtete to, co je v anotaci, pak se to trochu rozjede. V podstatě příběh o tom, že nevíte, kdo je větší šílenec. A tečku tomu udělá americký happyend.

PetraDD

tohle bylo proste skvely!! Jeste nikdy se mi nestalo, ze bych se u Thrilleru smala :D
Clarie a jeji skvely sarkasticky humor, neskutecny :D

SimonaP
27.12.2021

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Úžasně napsaná, strhující, zábavná. Nevěděla jsem, kdo je vlastně kladný a kdo záporák a jak to celé je, konec skvělý.

Ciarra
26.12.2021

Kniha přečtená za jeden den, asi jsem čekala něco víc. Ale to bude tím, že tento žánr čtu už delší dobu, tak mě máloco překvapí. Ovšem jako film by to byla kvalitka. Třeba se jednou dočkám