Jako zabít ptáčka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Maycomb v Alabamě je bezvýznamné ospalé provinční městečko obklopené poli s bavlnou. Ve 30. letech 20. století jsou Spojené státy americké zachváceny hospodářskou krizí, ale ta se obyvatel Maycombu dotýká jen okrajově. O letních prázdninách je největší starostí osmileté Čipery a dvanáctiletého Jema vymýšlení plánu, jak vylákat místního podivína z jeho dobrovolného domácího vězení. Když je ale mladý černoch obviněn ze znásilnění bílé dívky, události naberou dramatický spád. Obhajoby se ujímá otec Čipery a Jema, advokát Atikus Finch. Toho čeká předem marný boj s předsudky, strachem a nenávistí. Román Jako zabít ptáčka ale rozhodně není o rasismu a nespravedlivých soudních procesech. Je to čtivý příběh o dospívání a braní rozumu, o různých formách osobní statečnosti, o přetvářce, morálce a zodpovědnosti. To vše vyprávěno pohledem osmiletého děvčátka. Harper Lee knihu dokončila v roce 1959 a román měl okamžitě obrovský úspěch. Získal Pulitzerovu cenu a dočkal se filmové adaptace s Gregory Peckem v roli obhájce Atika Finche....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388979/jako-zabit-ptacka-Mia-388979.jpg 4.52401
Série

Jako zabít ptáčka 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

To Kill a Mockingbird, 1960

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (517)

Kniha Jako zabít ptáčka

Přidat komentář
Maci752
předevčírem

Kniha se mi velice líbila.

Jandulena
04. března

Kniha se mi dostala do rukou díky doporučení. Podle popisu jsem si moc nedovedla představit, co od ní očekávat, ale nadchla mě.
Přečetla jsem ji jedním dechem. Vyprávění celého příběhu slovy malé holčičky se mi moc líbilo. Prožívala jsem s ní všechny křivdy, dobrodružství, radosti i strasti.
Tuto knihu řadím mezi knihy, ke kterým se s láskou budu vracet.


JFK117
02. března

Kniha ve své době zřejmě vzbudila pozornost svou hlavní dějovou linkou - soužití majoritní společnosti s menšinou odlišné barvy pleti. A naděje v to, že děti, které příběh vypráví budou jiné. Já ji do své kategorie klasiky nezařadím. Chybělo mi tam to "něco", co pro mě dělá některé knihy nezapomenutelné.

qydko
28. února

Už dlouho jsem se na ni chystala, ale pořád se nemohla dokopat. Teď se mi šikla do výzvy. Překvapilo mě, jak dobře se mi četla a jak mě bavila. Vážné téma pohledem malé holky. Člověku se až nechce věřit, že se něco takového mohlo odehrát ve dvacátém století.

Allla9
19. února

Kniha se nečte lehce, ale je právem hodnocená tak vysoce.

vaclav3867
16. února

Skvělý příběh o rasismu zakořeněném v USA, v lecčem poučný i pro dnešní dobu.

Buchtičkajani
09. února

Knihu jsem začala číst diky čtenářské výzvě, jinak bych po ni asi nesáhla... Citlivé téma rasismu očima malých dětí, je sice smutné, ale čtivé, doporučuji přečíst.

katallinka
08. února

Krásný příběh z úst malé naivní holčičky. Nejprve se mi moc nelíbila naivnost příběhu, ale rychle jsem si zvykla a zamilovala jsem si to. Atticus je pro mě hrdina.

1 ...