zuzu8480 zuzu8480 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hodně opěvovaná kniha s velmi dobrým hodnocením mě zklamala. Asi jsem čekala až příliš.. Často mi popisy přišly až moc zdlouhavé, ale věřím, že pro hlubší milovníky přírody to bude krásné čtení. Neříkám, že se četla úplně špatně, nebo jsem ji chtěla odložit, ale když mě kniha chytne, sedím u ní a čtu do noci, hned ráno po probuzení..a tuto knihu jsem prokládala ještě jinou. Konec překvapil.

24.10.2022 3 z 5

Neználek je prostě klasika dětských let. Toho nejde nemilovat.

20.09.2022 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

hezky popsané jednotlivé zločiny a bylo jich tam spoooooustu. čteno v rámci čtenářské výzvy

05.08.2022 4 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Občas se díky Čtenářské výzvě dostanu ke kouskům,po kterých bych jinak nejspíš nesáhnula a po každé takové knize jsem za výzvu zase o kus radši! A jednou z takových je Malý Alenáš. Sch jak krásný je nás český jazyk! Jak vtipný a hravý a tvárný. Četla jsem úryvky i dceři a smály jsme se obě. O co je kniha utlejší, o to je na obsah bohatší.

13.07.2022 5 z 5

Třetí rodič Třetí rodič Kamila Petrovská

V knize se některé pasáže často opakuji a přišlo mi,že je psaná až moc pozitivně. Ale to je dobře,jinak by třetí rodič radši ani třetím rodičem nebyl. Obdivuji všechny,kteří při rozchodu odloží své emoce a situaci přijmou právě kvůli tomu,aby ji v pohodě zvladnuly děti a třetí rodič měl lepší šanci na svou pozici v rodině. Čteno v rámci čtenářské výzvy.

06.07.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Oddechovka na dva dny a ještě se u toho stihnete opálit, uvařit, uklidit a jít s dítětem na hřiště a večer na pivo.
Koncept nebe se mi líbil a spolubydlící věděla. Všechno se děje z nějakého důvodu a přesně tehdy kdy má. Kniha není žádná velká hitparáda,ale čte se příjemně, spisovatelčin styl me baví. Čteno v rámci čtenářské výzvy.

02.07.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

shrnula bych to jako "klasika třeštíková". její knihy mě baví. na začátku musím vzít tužku a papír a zapisovat si postavy a kdo ke komu patří, abych se v tom později neztrácela :-D skákání v čase mě baví, vražda už byla podle mě moc, ale jinak mě problémy postav a hlavně to propletení bavilo. jen si říkám, proč spolu pořád na tu chatu jezdí, když se vlastně navzájem nemusí :-P

07.06.2022 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

posloucháno jako audiokniha v rámci čtenářské výzvy. hezkým způsobem popsány pocity různě starých dětí, které si připadají divné a přitom...kdo v dětství a dospívání neřešil aspoň zlomek toho, že řeší některý z nich?

30.05.2022 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Jedna z knih,u kterých člověk do poslední chvíle netuší konec! Čteno v rámci čtenářské výzvy.

21.05.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

prostě klasika

13.05.2022 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tenká knížka, ale nějak jsem se nemohla začíst. Myslím, že některé publikace by měli číst až dospělí, že dětem na základní škole to neřekne to, co by mělo.

13.05.2022 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Krásná kniha. Často se mi stává,že mám rozečtených několik najednou a čtu tak nějak všechny dohromady,ale někdy je jedna ze všech něčím výjimečná a proto ostatní dočasně odložím. A takovou teď byla Šepot včel. Čteno v rámci čtenářské výzvy.

24.04.2022 5 z 5

Andělé Andělé Doreen Virtue

Čteno v rámci čtenářské výzvy.

12.04.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Příjemná kniha, krátké povídky. A to nejsem zrovna kočkomil :)

12.04.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

četlo se dobře, oddechovka.

22.03.2022 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, přišlo mi, že to bude nějaká klasika láska pro náctileté, ale ve finále byla fajn a napsaná tak, že jsem netušila, kdo vlastně umřel a kdo ne. i když jak skončí, bylo jasné hned od počátku :-)

22.03.2022 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Strašně špatně napsáno a přesto čtivá kniha, nad kterou zůstává rozum stát, jak může někdo páchat taková zvěrstva.

11.03.2022 5 z 5

Dům v Rothschildově aleji Dům v Rothschildově aleji Stefanie Zweig

Moc hezky napsáno. Trvalo mi,než jsem se začetla a není to úplně můj šálek kávy, ale kniha je moc hezký napsaná a určitě si časem budu chtít přečíst další díly.

08.03.2022 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

čteno v rámci čtenářské výzvy. toto téma mě prostě baví...smutná doma, nepředstavitelná.

09.02.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

skvělá kniha

04.02.2022 5 z 5