zuzu8480 zuzu8480 komentáře u knih

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Příběh moc krásný, ale někdy popis tak květnatý a najednou jiná (podle mě důležitá) informace jen ve dvou větách. Čteno v rámci čtenářské výzvy.

04.04.2021 4 z 5

Najdeš mě ve tmě Najdeš mě ve tmě Vlastina Svátková

Kniha čtená v rámci Čtenářské výzvy. Určitě bude pro někoho přínosná, psaná je hezky,čtivě. Jedná část už mě dost iritovala a další mnou naopak souhlasně rezonovala. Četla jsem s obavami, neb jsem na ni neměla nejlepší recenze, ale líbila se.

28.03.2021 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a rozhodně to není kousek,který bych chtěla mít v knihovně. Líbilo se mi,že příběhy byly krátké,i tak čteno dlooouho.

28.03.2021 3 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Skvělá. Byla mi doporučena a vůbec jsem nečekala,co od ní čekat,na co se připravit. První kniha tohoto spisovatele a určitě ne poslední. Ve svém záložkovníku mám z této knihy nejvíc zápisků,které mě zaujaly.

22.03.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Tato kniha mi sedla. Žádné těžké téma, sice trochu předvídatelné,ale napsaná čtivě. Určitě půjčím od spisovatelky další publikaci.

22.03.2021 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Co říct... Spisovatel je ikona. Dlouho jsem o něm nevěděla a s některými názory nesouhlasím, ale dost záleží, v jaké je člověk životní situaci. Vždycky je nejlepší vyhledat část, která se týka konkrétně Vás a v té začít. Četla jsem dlouho, k některým pasážím se vracela, některé nikdy nedočetla, hodně u ní přemýšlela.

03.03.2021 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Asi se mi úplně nelíbil styl psaní a slang. Ale četla jsem s dětmi a pro děti a ty pobavila.

03.03.2021 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Snad do poloviny knihy jsem si zvykala na styl psaní, potom se to trochu rozjelo a zacetla jsem se.

22.01.2021

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Knihu jsem přidala do čtenářské výzvy jako knihu, jejíž hlavní hrdina má mé vysněné povolání. Vlastně jsem se ani nedočetla o jaké povolání jde, ale hlavní myšlenkou bylo hledání sebe sama.
Jinak co se týče knihy jako takové, dost zmatená, hodně přeskakující časové linky.. Pro mě nejslabší že všech, které jsem od Třeštíkové četla.

29.06.2020 3 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Krásná kniha, krásné fotky, krásné příběhy a pohledy na život. Krásné a jednoduché poslání... LÁSKA JE ❤️

29.06.2020 5 z 5

Jak se žije padesátkám aneb Čarodějnice neupalovat Jak se žije padesátkám aneb Čarodějnice neupalovat Radim Uzel

Některé kapitoly pro mě aktuální a číst jiný pohled na věc není nikdy špatne. Moudra a motta vtipné.

29.06.2020 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Kousek, který jsem chtěla mít v knihovně a náhodně otevírat a číst a pokaždé báseň pochopit jinak, podle toho, co si z ní zrovna potřebuji vzít.

29.06.2020 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Taková trochu předvídatelná, ale příjemná kniha. Četla se docela dobře.

29.06.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bomba knížka. Krásně se četlo a člověk si při vzpomínkách na dřívější dobu říká, v čem to žije teď.. Život byl těžký, ale lidskost a pomoc bližnímu byla samozřejmostí.

31.05.2020 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Nemyslím, že bych knihu potřebovala mít v knihovně, ale četla se moc dobře. Napínavá, krátké kapitoly, střídání osob, které vyprávějí... Za mě ano.

23.05.2020 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Kniha se mi četla trochu těžce, ještěže byly "kapitoly" krátké. Vybráno do čtenářské výzvy. Povídka na konci byla krásná.

18.05.2020 3 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Po knize jsem sáhnula v rámci čtenářské výzvy, protože mě zaujal jak název, tak přebal. Příběh byl zajímavý, moc se mi líbil a jsem ráda, že jsem nakonec četla sama, v klidu, a ne s dcerou :-)

10.05.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Trochu pomalejší děj a některé úseky mě moc nebavily, ale jinak krásné poznání pro mě neznámé kultury. Kniha i film moc krásné.

07.05.2020 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

V knížce se mi hrozně pletly postavy, film hodnotím jako lepší.

06.05.2020 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Četla jsem názory o tom, že toto je autorčina nejslabší kniha. Možná. Pořád je ale psaná tak, že člověk se nechce odtrhnout. Že stejně si na konci řekněte "toto jsem nečekal".

02.05.2020 5 z 5