Ženy z Bohnic

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorka strávila pět měsíců v léčebně v Bohnicích, kde si prošla elektrošokovou terapií, spolykala tunu léčiv a zažila nekonečno hodin psycho sezení. Kniha Ženy z Bohnic těží z této tristní zkušenosti a líčí příběhy dvanácti žen, jež se také octly za hranou „normálního světa“. Nebere si servítky a ukazuje lehkost i tíži reality za mřížemi nemocnice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450721/zeny-z-bohnic-qw4-450721.jpg 3.286
Žánr
Literatura faktu, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno, Pointa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Ženy z Bohnic

Přidat komentář
Šebestová3
06. května

Zajímavé, znepokojivé, a přestože stručné, hodně vypovídající. Četlo se to téměř jako poezie a mě to rozhodně oslovilo...

werick
22. dubna

Musím přiznat, že jak jsem se na knihu těšila, tak jsem byla zklamaná. Nějak mi nevyhovoval způsob psaní ani vyjadřování autorky. Čekala jsem příběhy rozepsané trochu více do podrobna, takhle mi to přišlo trochu nudné, ale i tak jsem knihu dočetla.


Daysi.Dee
19. dubna

Taková malá, nenápadná knížka a přitom taková nálož. 12 žen, 12 příběhů... Mezi nimi i Edna, autorka knihy. Smutné, melancholické, syrovné a přece jsem v tom viděla jiskřičku naděje a vlastně i kus sebe. Tuhle knihu budu mít navždy spojenou s loňskou návštěvou CKI v Bohnické léčebně. Kdy jsem naprosto vnitřně zlomená zvedla prst na zvonek, otevřela sestra a já brečela a brečela a nebyla jí pomalu ani schopná říct, proč jsem vlastně přišla. Edně děkuji za tuhle knížku, byla to cesta za plot Bohnic, co píše život sám.

CarolC
14. dubna

Achjo, jak já se na tohle čtení strašně moc těšila. Nechtěla jsem si kazit svou natěšenost a pojala jsem jen info, že se jedná o knihu z prostředí psychiatrické léčebny v Bohnicích a to mi stačilo. Takže jsem vůbec netušila, že je kniha psaná tak, že každá kapitola je věnována jedné pacientce z léčebny a o autorce minimum. Přijde mi, že tak kniha i samotné téma ztratilo veškerý potenciál, který v tom byl. Kniha, která kolem vás projde, vy si ji přečtete, ale nic ve vás nezanechá, což mi přijde jako obrovská škoda, protože to mohlo být daleko lepší. Často mi i vadilo autorčino vyjadřování, jakoby byla arogantní a působila na mě strašně protivně.

eva3992
05. dubna

Příběh 12 žen, které se dostaly právě do Bohnic, mezi nimi samotná autorka, která tam strávila pět měsíců. Ze svých vzpomínek sepsala, jaké ženy tam potkala a jak se tam sama ocitla.

Tohle čtení není vůbec jednoduché. Některé příběhy by mohly být tím našim nebo někoho nám blízkého. Nikdy nevíte, kdo se ocitne v těžké situaci. Autorka zde otevřeně popisuje, s jakými problémy se tam ženy ocitly, jak se chovaly a někdy i to, jak to s nimi dopadlo. Sama autorka nám ukazuje i svůj příběh.

Je to malá útlá knížka, která nám však může mnohé předat. Pohled toho, jak to chodí za zdmi blázince přímo z pohledu pacienta, mě opravdu bavil. Nečekejte žádné hluboké studie, ale právě to, jak to vnímá sám pacient, díky čemuž dostává knížka nový rozměr.

Úžasné jsou také ilustrace, které skvěle doplňují každý příběh. Z nich opravdu vyzařuje smutek, úzkost, deprese.

zuzu8480
28. března

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a rozhodně to není kousek,který bych chtěla mít v knihovně. Líbilo se mi,že příběhy byly krátké,i tak čteno dlooouho.

Ditules
26. března

Bohužel, čekala jsem trošku něco jiného...

JointlieKat94
23. března

Vlastně jsem od knihy asi čekala víc. Ale víc čeho? Víc o lidech, který mi budou nějak povědomý, známý? Protože z každýho z nás se přeci může stát někdo, kdo tam skončí.. tohle mi přišlo jenom jako něco okrajovýho, ano, sice zajímavýho, ale né záživnýho.. číst to znovu asi nebudu.

Příběhy 12 žen, jako apoštolů, 12 žen a každá má trápení s něčím jiným. U jedenácti žen to byl zajímavý příběh, avšak u autorky jsem si nebyla jistá, "nežrala" jsem jí to tolik, jako ten zbytek.. nebo já nevim. Pro mně to bylo asi nedostačující. I když psané dobře, slova vhodná na psychiatrii...

1