Ženy z Bohnic

Autorka strávila pět měsíců v léčebně v Bohnicích, kde si prošla elektrošokovou terapií, spolykala tunu léčiv a zažila nekonečno hodin psycho sezení. Kniha Ženy z Bohnic těží z této tristní zkušenosti a líčí příběhy dvanácti žen, jež se také octly za hranou „normálního světa“. Nebere si servítky a ukazuje lehkost i tíži reality za mřížemi nemocnice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450721/big_zeny-z-bohnic-qw4-450721.jpg 3.2225

Kniha Ženy z Bohnic

Zelený.úval

Kniha beru jako takovou malou exkurzi do světa lidí s duševním onemocněním. Znovu mě upozornila na to, že tato onemocnění ani jejich léčba by se neměla zlehčovat a zároveň není důvod koukat na nemocné skrz prsty. Doporučuji. :-)

kaja77

Přečteno během pár hodin, velmi mě zajímalo jak to v léčebně chodí, měli jsme tam několik měsíců příbuzného a taky vyprávěl, koho tam potkal a co vnímal. V knize je popisováno několik pacientek, přišlo mi to velmi čtivé a zajímavé, takové črty a nástiny osudů....

Prske

Od knihy jsem čekala trochu víc, styl psaní mi nebyl moc příjemný. I tak jsem ráda za tento vhled do léčebny v Bohnicích a také za krásné ilustrace.

Aranel15

Kniha obsahuje naprosto perfektní ilustrace, ale samotný text mi přišel trochu plochý. Možná jsem čekala větší "estetiku hnusu" a rozsáhlejší popisy osobních tragédií zúčastněných aktérek.

sarekaslukova

Jelikož jsem v nedávné době četla dosti podobnou knihu- Narušení, nemohla jsem se ubránit srovnávání. Kniha se mi ve finále velmi líbila, popisy příběhů byli krátké a svižné, ale i přesto jsem se z nich dozvěděla co jsem potřebovala. Velmi se mi líbili také připojené ilustrace, ke každému z příběhů.

micha-ella

Přečteno rychle, je to malá knížečka, spíš sešit. Čekala jsem deník pacientky, dočkala jsem se jen popisů spolupacientek stylem, který mi absolutně nevyhovoval. Pouze jedna kapitola s názvem Já byla o autorce, plus pár zmínek o vztazích k ostatním. Vadily mi příměry i vulgarity, jednoduché náhledy na léčbu, zkrátka mě to zklamalo.

janyska13

Knihy se skládá z 12 popisů pacientek z Bohnic. Jedna z jich je samotná autorka knihy.
Každá postava je popsána na pár stránkách, popis je přímý a na základě něj jsem si daného člověka dokázala dobře představit. I to prostředí bylo věrohodně vykreslené, v Bohnicích jsem absolvovala praxi, i když na jiné budově, všechny jsou dost podobné...
Malinko mi vadil styl psaní autorky. Od knihy jsem čekala něco víc. Naopak se mi hodně líbily ilustrace v knize. Mít čtenářský deník, nějakou z nich tam obkreslím.

PetraKarbanova

Ženy z Bohnic jsou dokonalé. Autorčinu stylu psaní nelze nic vytknout, drásavě upřímné a bodavé.