Najdeš mě ve tmě

Vše, co září, si musí projít tmou. Není třeba se jí bát. Jen se jí nechat vést. Co se vlastně nachází na konci tmy? Bolest, nebo odvaha? Co když je tma jediným bodem na mapě, kde můžeš najít sama sebe? Zůstaneš, kde jsi, nebo půjdeš? Opustíš zdánlivě milované? Překročíš vše, co tebou manipuluje, a naučíš se říkat hlasité NE? Zamíříš tam, kde se o lásku neprosí? Vykročíš tam, kde láska dávno je? Ve své nové knize Najdeš mě ve tmě, jsem psala o tom, co jsem slyšela v naprostém tichu. O lidech, kteří nic neříkají, ale tolik by toho potřebovali říct. Naslouchala jsem tomu, co nikdo nahlas nevysloví, protože strach je silnější. Naslouchala jsem sama sobě a psala o tichu ve tmě. Příběh o hoře, na kterou jsem vyšlapala, abych se podívala před sebe, na pokraji sil a skoro bez dechu, a uviděla ještě větší horu. Cesta, která nikdy nekončí. Cesta, která nám dovolí na chvíli pocítit záblesk štěstí. Cesta, která nám ukazuje vše, co potřebujeme vědět. Cesta, která nás vede tam, kam potřebujeme jít, i když neříká nic o místě, kam nás vede. Můj příběh je i váš. Byl, nebo jednou bude. Všichni jsme součástí toho, co čteme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449766/najdes-me-ve-tme-Ljo-449766.jpg 3.442

Kniha Najdeš mě ve tmě

MariaN.

Nieco, co ma zaujalo, tiez si myslim, ze by mi pomohla, v popise knizky su presne tie otazky, nad ktorymi som sa zamyslala.

Leniii

Některé pasáže byly fajn..v některých jsem se ztrácela...možná i z toho důvodu, že se mě manželské problémy netýkají.

zuzu8480

Kniha čtená v rámci Čtenářské výzvy. Určitě bude pro někoho přínosná, psaná je hezky,čtivě. Jedná část už mě dost iritovala a další mnou naopak souhlasně rezonovala. Četla jsem s obavami, neb jsem na ni neměla nejlepší recenze, ale líbila se.

Gugu

Mám z knížky rozpačitý, smíšený pocit... ke konci mi přišlo, že už je to pořád dokola, jak být "dokonalou" ve vztazích, co určitě dělat, nedělat apod. Ale jedná pasáž se mnou zarezonovala víc než zbytek knihy, vyjádřila přesně to, o čem sama přemýšlím a třeba neumím přesně pojmenovat. A už jen kvůli těmto čtyřem stránkách pro mě kniha hodnotu má, čtyři stránky mi daly velmi mnoho. Kniha nebude pro každého, pokud na takový typ knihy nemáte náladu, nedoporučuji, Ale je dost možné, že jedna stránka Vám zrovna pomůže, ať už jakýmkoliv směrem.

Ophelie

Mně se kniha líbila, ačkoli téma nevydařeného manželství pro mě není (díky bohu ;)) aktuální. Zajímavý pohled na vztahy mezi mužem a ženou a především na vztah s narcistou. Taková zpověď autorčiných zkušeností, její cesty a vnitřního vývoje. Po dočtení přesně vím, komu knihu daruji, dotyčné řekne určitě víc a snad i přijde vhod.

LenkaPet

Úžasná kniha, líbila se mi že všech nejvíc, protože přišla zrovna ve chvíli kdy jsem ji potřebovala. Je převážně o toxických vztazích a tím jak se pak vyrovnat sama se sebou a také to že to co v a po těchto vztazích cítíme je úplně normální a je to v pořádku. Děkuji za ní

Veeria

Tato knížka si mě našla.... Ve správný čas. Děkuji za ni. Je kouzelná v tom, že se nesnaží okouzlit, ale přináší pravdivost a realitu - takovou, jaká je. Mnohdy jako bych četla o svých pocitech. Otevře oči těm, se kterými souzní. Jen najít sílu a odvahu vstoupit do tmy...

Inugoya
13.12.2020

Vůbec nevím, kdo to je (myšleno autorka).
Ale našla jsem v tom samu sebe, svoje chyby a svoje motivy, které (byť tehdy nevědomě) stály v pozadí mých vlastních neúspěšných vztahů.
Pro koho by kniha mohla být přínosem? Pro všechny, kdo mají tendenci přitahovat narcistické jedince do svého života a hledají proč a jak z toho ven. Kuchařku ale nečekeje, spíš vhledy, které je dobré si připomínat, když se okolo vás začne někdo motat a vy zase nechcete naskočit na stejný vagón, a taky povzbuzení, že cesta ven ze začarovaného kruhu existuje.