Úsměvy smutných mužů

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se kvůli alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219632/big_usmevy-smutnych-muzu-i3y-219632.png 3.8770

Kniha Úsměvy smutných mužů

PabloFuentes

Příběhy jsou to rozhodně zajímavé, ale působí na mě až příliš odosobněle ve srovnání například s osobní zpovědí Michaely Duffkové, která mne přece jen zaujala a vtáhla do svého života malinko více. I tak se ale jedná o čtivo, na které by člověk narazit měl.

Biba_with_Book

Popravde mi pri cteni prislo jakoby to bylo napsano narychlo, hlavne, aby knizka mohla byt co nejdriv vydana.
Cekala jsem, ze autor pujde vic do hloubky, ze vic popise pohnutky a osudy svych spolupacientu. Ve vysledku se to ale cetlo dobre.

MíšaS.

Kniha není špatná, ale možná to chtělo trochu více se ještě rozepsat. Přišlo mi to takové krátké a neucelené.

Renatka11

Silné, smutné, upřímné, odstrašující, ale občas i vtipné a zábavné. Rozhodně doporučuji, ať už máte k alkoholu jakýkoliv vztah.

alef

Stíny pochybností. Otázky bez odpovědí. Souvislosti. Abstraktní slova. Chlad skrývající strach - přiznat si pravdu!

Hlavní důvody, proč spisovatel a alkoholik, Josef Formánek, napsal svůj příběh ... "přiznat si pravdu a přijmout porážku" ... tvrdá slova, jenže teprve pak, máte, možná, šanci!

"Kdy přijmout prohru?
Když se rozhlédnete po úplném dnu a vidíte, že už se tam nikdy nechcete vrátit."

A tak zloděj příběhů vypráví o své cestě ke střízlivosti a snaze, z té cesty neuhnout. A skrze svůj příběh zároveň vypráví příběhy všech smutných mužů, se kterými se na té cestě potkal. Příběhy, které jsou každý jiný, a přesto všechny tak podobné, a ve svých důsledcích téměř stejné.

Byla to bolestná cesta a jsem ráda, že se panu Formánkovi podařilo neztratit směr, a tak mu moc držím palce!
A taky, mám ráda jeho ukradené příběhy :-) ... a to, jak je vypráví, takže se tak můžu těšit, až zas bude nějaký další vyprávět!

Tak prosím, držte směr .... "život je volba".

Berg1

Krátké nahlednutí do toho, jak to vypadá v protialkoholní léčebně a jaký je tam režim. Hodně silné osudy lidí, kterým alkohol už hodně přerostl přes hlavu a v podstatě jim vyplnil celý život. Plno lidí se dnes nazývá alkoholiky, ale až tady pochopíte co to ve skutečnosti znamená.

Dan

Na knihu mi to přišlo málo materiálu; něco bych odebral, něco přidal, a někde jsem se v tom bohužel malinko ztrácel... prý je zfilmovaná, tak uvidíme.
Když to srovnám se Zápisníkem alkoholičky od M. Duffkové, tak mi tahle kniha dala o dost méně...

blak

Zajímavé čtení. Musím se podívat po dalších knihách o alkoholu. Příběhy kolegů Josefa F. z léčebny jsou různé, konec mají stejný.