Úsměvy smutných mužů

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se kvůli alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219632/big_usmevy-smutnych-muzu-i3y-219632.png 3.8832

Kniha Úsměvy smutných mužů

CarolC
03. listopadu

Moc hezky napsané. Je vidět, že to je opravdu autentické, že si to autor prožil. Je to úderné a přesto mile napsané. Náročné téma, ale vlastně jsem z toho neměla až takovou depku.

morienhithwen

Myslím, že jsem svému čtenářskému zážitku hodně uškodila tím, že jsem si sedla a na jeden zátah zhltla knihu od začátku do konce. Při dávkovaném čtení během delšího časového úseku bych měla prostor se víc zamyslet nad minimalisticky naznačenými životy jednotlivých mužů, a potom bych knihu asi i ocenila blíž tomu, co si zaslouží. Žel, už to mám za sebou, a vracet se k textu nechci. V práci se s alkoholiky a feťáky potkávám docela často, a nad tím, jak jejich životy vypadají mimo to krátké okno mého setkání s nimi, jsem se napřemýšlela dost na to, abych si k tomu přidávala ještě i tyhle "fiktivní".

Romalu

Styl mi sednul maximálně. Viděla jsem i film, ten byl možná ještě o píď lepší! Ale děkuji za tuto knihu

andrea7191

Silné téma. V práci jsem s alkoholiky pracovala a realita je trochu jinde, ale to neznamená, že to není dobré. Příběhy mi přišly trochu ploché.

Doubravka1975

Silné a smutné čtení. Autor zde popisuje svoje zážitky z protialkoholní léčebny. Film jsem kdysi viděla, ale knížka mi přijde ještě víc drsnější. Četla jsem i na netu rozhovor s autorem a když se ho ptali co říká jeho manželka na film nebo knížku, tak říkala, že ve skutečnosti to bylo ještě horší.
Klobouk dolů před autorem a před všemi, kteří dokázali si uvědomit a přijmout pravdu a ze dna, na které spadli, se dokázali odrazit....

Crozz

Za mě průměr, viděl sem film a ten mi přijde lepší. Knížka je více rozepsána, ale není to úplně ono.

DuchDoby
29.12.2021

Těžký je život alkoholika. Příliš těžký.

Knihomolovkyně
02.12.2021

Silné, smutné příběhy, občas i s notnou dávkou humoru. K zamyšlení..