Úsměvy smutných mužů

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se kvůli alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219632/usmevy-smutnych-muzu-219632.jpg 3.9525
Romány, Literatura česká
Vydáno:, GEKKO

Kniha Úsměvy smutných mužů

Zuziiik
předevčírem

Mile surova kniha

Nestorkea

Zajímavá, ale pro mě trochu krátká. Dozvídáme se několik šokujících zážitků, ale pro mě by mohla být ještě syrovější a drsnější. A delší. A ucelenější. Panu Formánkovi přeji úspěšný boj s malým černým drakem. Znám ho jen trochu a stačí mi to. Líbilo se mi eskymácké moudro o tuleních. A zaujala informace, že v každé rodině je aspoň jeden skrytý alkoholik.

sarekaslukova

Kraťoučké, ale výstižné vyprávění o alkoholovém monstru. Kniha se mi líbila, sice chvíli mi trvalo než jsem si uvědomila, že o sobě mluví jako o třetí osobě, ale po přečtení si myslím, že to byl dobře zvolený způsob vyprávění.

kony9

Knihu jsem přečetla za jeden den a moc se mi líbila. Možná bych uvítala spíš ichformu, ale jinak naprosto skvělé, syrové, upřímné.

Judunaja

Smekám před autorem. Čtivý text, strhující příběhy ze života. Měla jsem možnost poznat démona alkoholu z obou stran. Pracovala jsem v bohnické léčebně a muže s "démonem" přitahuji..... Málokdo má však sílu si přiznat, že už boj sám nezvládne a rozhodne se léčit.
Kniha mne zaujala a chystám se číst autorovy další publikace.

Jancas.s

Znám...

MortRainey

„Každý máme pro svůj život určený přesný počet tuleňů. Až ulovíme posledního, umřeme.” Eskymácké přísloví
Formánkův “Démon alkohol” svírá i rozesmívá... Jeho opus magnum, pro mě “Mluviti pravdu”, nepřekoná.
P.S. Těším se na film, kde je Formánkovo alter ego ztvárněno mladým Švehlíkem.

nik077

Kniha se mi líbila.... přečtu si další knihy tohoto autora