Úsměvy smutných mužů

Úsměvy smutných mužů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219632/mid_usmevy-smutnych-muzu-i3y-219632.png 4 973 264

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se kvůli alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?... celý text

Pivísek
09.11.2014 3 z 5

Kniha byla zajímavá a poučná, jak již bylo psáno - také mě oslovil styl psaní v krátkých zápiscích místo dlouhých nudných odstavců. Pan dredař na začátku knihy mě pobavil nejvíc, jinak tam moc veselých historek nebylo. Celkově ale hodnotím za 3*, taková pecka to zase není.

Bassbooster
05.11.2014 4 z 5

Je obrovské +, že autor nesepsal příběhy do jednolitého románu, který by byl asi hůře uvěřitelný než krátké rázné příběhy. Přečel jsem knihu doslova jedním dechem. Příběhy létají ze stránek jeden za druhým takovým způsobem, že každý z nich působí jako rázná varovná "facka" do obličeje. Pokud autor takové podání zamýšlel - bravo. Pokud ne - stejně bravo.

monushka
01.11.2014 5 z 5

Kniha, kterou je obtížné hodnotit hvězdičkama. Příběh sám o sobě je smutný. Na alkoholismu není nic veselého. Co mě oslovilo je styl psaní pana Formánka. Vše píše tak, jak si myslí, nevodí nikoho za nos a nikomu nenasazuje růžové brýle. Panu Formánkovi přeji, aby se mu při jeho boji s "černým drakem" dařilo! A těším se na další jeho knihu.

Askarinka
22.10.2014 5 z 5

Pání, tohle jsem nečekala... Díky za další knížku, kterou si hrdě postavím k ostatním knihám z Vaší ruky Pepo.
S alkoholismem mám bohužel svojí vlastní zkušenost... Nikoliv jako alkoholik samotný, ale jako dcera alkoholika, který si to zatím nepřiznal a nic s tím nedělá... Myslím, že tuhle knížku dostane tatínek pod stromeček, aby se probral a začal se svým černým drakem něco dělat. Opravdu mi hodně otevřela oči a smekám, že dokážete hovořit tak otevřeně. Ještě jednou díky za další knížku na kterou jsem se opravdu dlouho těšila!