Úsměvy smutných mužů

Úsměvy smutných mužů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219632/mid_usmevy-smutnych-muzu-i3y-219632.png 4 973 264

Zápisky z léčebny. Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se kvůli alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu?... celý text

Doubravka1975
30.01.2022 5 z 5

Silné a smutné čtení. Autor zde popisuje svoje zážitky z protialkoholní léčebny. Film jsem kdysi viděla, ale knížka mi přijde ještě víc drsnější. Četla jsem i na netu rozhovor s autorem a když se ho ptali co říká jeho manželka na film nebo knížku, tak říkala, že ve skutečnosti to bylo ještě horší.
Klobouk dolů před autorem a před všemi, kteří dokázali si uvědomit a přijmout pravdu a ze dna, na které spadli, se dokázali odrazit....

Crozz
09.01.2022 3 z 5

Za mě průměr, viděl sem film a ten mi přijde lepší. Knížka je více rozepsána, ale není to úplně ono.

DuchDoby
29.12.2021 4 z 5

Těžký je život alkoholika. Příliš těžký.

Knihomolovkyně
02.12.2021 5 z 5

Silné, smutné příběhy, občas i s notnou dávkou humoru. K zamyšlení..

pablito
20.11.2021 5 z 5

Postřehy z protialkoholní léčebny, které si myslím zaujmou ty, kteří tam byli, stejně jako ty, kteří tuto zkušenost nemají.

twigxi
14.11.2021 4 z 5

Ocenuju, ze autor sel s kuzi na trh. Velice zajimava zpoved z pritialkoholni lecebny. Poznavame jak autora, tak sverazne charaktery jeho spolu-pacientu. Kniha byla v roce 2018 zfilmovana. Oboji (jak kniha, tak film) je velice zdarile.

midloch
27.10.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, že problémové pití se týká asi 15 % lidí naší země, jsou takové knihy velmi důležité. Sám jsem abstinent, takže výprava do duše alkoholika bylo pro mě zajímavé čtení.

jankka0s
04.10.2021 4 z 5

Trochu neživotné, jak útržky z deníku (které to vlastně jsou), takže jsem nedokázala s jednotlivými postavami navázat vztah a byly mi posléze ukradené. Odloženo v půlce.

PabloFuentes
09.08.2021 3 z 5

Příběhy jsou to rozhodně zajímavé, ale působí na mě až příliš odosobněle ve srovnání například s osobní zpovědí Michaely Duffkové, která mne přece jen zaujala a vtáhla do svého života malinko více. I tak se ale jedná o čtivo, na které by člověk narazit měl.

Biba_with_Book
17.06.2021 3 z 5

Popravde mi pri cteni prislo jakoby to bylo napsano narychlo, hlavne, aby knizka mohla byt co nejdriv vydana.
Cekala jsem, ze autor pujde vic do hloubky, ze vic popise pohnutky a osudy svych spolupacientu. Ve vysledku se to ale cetlo dobre.

MíšaS.
18.05.2021 3 z 5

Kniha není špatná, ale možná to chtělo trochu více se ještě rozepsat. Přišlo mi to takové krátké a neucelené.

Renatka11
06.04.2021 5 z 5

Silné, smutné, upřímné, odstrašující, ale občas i vtipné a zábavné. Rozhodně doporučuji, ať už máte k alkoholu jakýkoliv vztah.

alef
11.02.2021 5 z 5

Stíny pochybností. Otázky bez odpovědí. Souvislosti. Abstraktní slova. Chlad skrývající strach - přiznat si pravdu!

Hlavní důvody, proč spisovatel a alkoholik, Josef Formánek, napsal svůj příběh ... "přiznat si pravdu a přijmout porážku" ... tvrdá slova, jenže teprve pak, máte, možná, šanci!

"Kdy přijmout prohru?
Když se rozhlédnete po úplném dnu a vidíte, že už se tam nikdy nechcete vrátit."

A tak zloděj příběhů vypráví o své cestě ke střízlivosti a snaze, z té cesty neuhnout. A skrze svůj příběh zároveň vypráví příběhy všech smutných mužů, se kterými se na té cestě potkal. Příběhy, které jsou každý jiný, a přesto všechny tak podobné, a ve svých důsledcích téměř stejné.

Byla to bolestná cesta a jsem ráda, že se panu Formánkovi podařilo neztratit směr, a tak mu moc držím palce!
A taky, mám ráda jeho ukradené příběhy :-) ... a to, jak je vypráví, takže se tak můžu těšit, až zas bude nějaký další vyprávět!

Tak prosím, držte směr .... "život je volba".

Berg1
10.02.2021 4 z 5

Krátké nahlednutí do toho, jak to vypadá v protialkoholní léčebně a jaký je tam režim. Hodně silné osudy lidí, kterým alkohol už hodně přerostl přes hlavu a v podstatě jim vyplnil celý život. Plno lidí se dnes nazývá alkoholiky, ale až tady pochopíte co to ve skutečnosti znamená.

Dan
30.01.2021 2 z 5

Na knihu mi to přišlo málo materiálu; něco bych odebral, něco přidal, a někde jsem se v tom bohužel malinko ztrácel... prý je zfilmovaná, tak uvidíme.
Když to srovnám se Zápisníkem alkoholičky od M. Duffkové, tak mi tahle kniha dala o dost méně...

blak
23.01.2021 4 z 5

Zajímavé čtení. Musím se podívat po dalších knihách o alkoholu. Příběhy kolegů Josefa F. z léčebny jsou různé, konec mají stejný.

Zlajda95
11.01.2021 4 z 5

Krátká a dosti surová knížečka, která vás nechá nahlédnout do životů hned několika mužů, kteří si nechali alkoholem pokřivit život.

IvikaS
05.01.2021 4 z 5

Škoda, že kniha nebyla delší ale i tak má výpovědní hodnotu.

sandratea
04.01.2021 5 z 5

Hodně protialkoholní kniha.

venda99
27.12.2020 4 z 5

bylo to poučné čtení... od té doby pokaždé, když držím půllitr, nemám dobrý pocit ;-)