Dokonalá

Dokonalá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343067/bmid_dokonala-LXc-343067.jpg 4 430 133

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem. Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová – dětský génius a hudební senzace – jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír. Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Perfect Girl , 2016

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
04.01.2024 3 z 5

Začátek táhlý. Pro mě se děj začal rozvíjet až od dvousté stránky. Konec byl zajímavý, jen mi bylo líto Sama.

MatBla
MatBla
27.10.2023 3 z 5

Pěkné počteníčko, jen ten konec se mi moc nelíbil, určitě to šlo ukončit líp.

Janaves
Janaves
26.04.2023 4 z 5

Pěkné, trochu táhlé, ale zajímavé čtení.

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 3 z 5

Napínavá kniha s originálním námětem. Na knize se mi líbilo vyprávění z pohledu několika osob. Naopak mi na knize trochu vadily občas zbytečně podrobné popisy a občas táhlý děj.

Evišťátko
Evišťátko
06.12.2022 5 z 5

Tenhle styl krimi můžu.Možná,že někoho unavuje psychologický rozbor jednotlivých aktérů,ale mě se to líbí.

Grety
Grety
23.11.2022 3 z 5

Nechápu ten název.. proč dokonalá??? Takový mix všeho s nedokonalostmi.

TaJeMa

Průměr

KačkaNik
KačkaNik
30.03.2022 4 z 5

Dobře se četla, námět originální. Ale "něco" knížce chybělo k dokonalosti. Možná nebyl motiv "dětského génia" hlavní hrdinky úplně dobře rozpracován. Jinak se určitě pustím i do dalších knížek autorky - "Chůva" byla úplně perfektní.

Georgine
Georgine
14.03.2022 4 z 5

Do knihy jsem se zacetla velice rychle, i když někde uprostřed mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, konec byl napinavy,, doporučuji přečíst.

MarkétaI.
MarkétaI.
31.12.2021 4 z 5

Na knihu jsem se těšila. Vypadalo to na napínavé čtení. Nakonec jsem byla trochu zklamaná. Žádné napětí, žádné drama. Žádné uvažování a přemýšlení, kdo je vlastně vrah.
Konec byl určitě překvapivý. To mě opravdu nenapadlo.
K plusu knihy ještě přidám kratší kapitoly a to, že příběh můžeme číst z více pohledů.

Lucc93
Lucc93
17.09.2021 5 z 5

Neskutečně čtivé a nepředvídatelné. Moc se mi to líbilo, kniha na mě dýchla velmi příjemnou atmosféru, příběh byl zajímavý, neobvyklý. Hodnotit velikost knihy a písma je asi trosku vedlejší, pro někoho možná až zbytečné, ale mne tento formát skvěle sedl. Určitě doporučuji.

Evkae36
Evkae36
09.09.2021 4 z 5

Tak za mě dobrý. Kniha se velmi dobře četla, líbily se mi krátké kapitoly a každá patřila jedné postavě, takže čtenář měl náhled od všech postav. Trošku mi to připomínalo příběhy Joy Fieldingové.

Sabča817
Sabča817
01.09.2021 1 z 5

Bohužel jsem nedočetla!!! Postavy divné, děj jeden velkej zmatek, příšerně utahané - na 1 večer a 1 den až moc! Jediné, co musím uznat, svižně se to četlo. Bohužel i tak jsem nedočetla...

Monika164
Monika164
10.08.2021 4 z 5

Tohle bylo celkem povedené, zdá se mi lepší než Chůva...

Pepina19
Pepina19
28.07.2021 2 z 5

naprosto souhlasím s Irrou

Irra
Irra
22.06.2021 3 z 5

Zbytečně chaotické, po přečtení Chůvy mně to celkem zklamalo.

Naďa2411
Naďa2411
27.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinku Zoe pronásleduje „úlet“ z období její nezletilosti. Po pár letech se svou rodinou zn. „druhá šance“ chystá na koncert, ve kterém hraje na klavír. Přání její matky je, aby byla dokonalá. Koncert je přerušen mužem, jenž kdysi přišel o dceru. …Spisovatelka nás na dalších stránkách seznamuje s dalšími postavami, které vypráví svůj příběh jednotlivě, každá osoba zvlášť, svým pohledem, svými pocity, myšlenkami. U všech osob odkrývá i minulost a zároveň se vyšetřuje událost po koncertu. Samotná Zoe se snaží být za jakýkoliv událostí dokonalá, neboť byla tak matkou vychovávána. V knize jsem se musela několikrát vracet, výhodou jsou krátké kapitoly, protože jsem někdy nevěděla, zda je děj z minulosti nebo současnosti. Po přečtení jsem dala palce nahoru….spisovatelka dokázala na 380 stránkách popsat děj o pouhých dvou dnech (+vstupy z minulosti). Kniha končí hrou na klavír – Chopinovo Nokturno – dokonalá hudba. I já jsem jí slyšela a vnímala při čtení posledních řádků.

Pavlína2019
Pavlína2019
16.03.2021 5 z 5

Výborná krásná kniha!!

Lexa123
Lexa123
16.02.2021 3 z 5

Chvíli jsem čekala na nějaké napětí. Když však přišlo, rychle mě přešlo nadšení z celé knížky. Knížku jsem přečetla rychle ale už předem jsem tušila jak to dopadne a co se bude odehrávat. Vše tam je dost předvídatelné. Dokonce i ten konec.