Poslední výročí

od:

Poslední výročí

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339692/posledni-vyroci-5AD-339692.png 3.9436
Originální název:

The Last Anniversary (2005)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (139)

Přidat komentář
Pajalada
15. března

Liane opět nezklamala. Čtivá oddechovka, která nezklame.

Leňulaaa
09. března

Na začátku knihy jsem se nedokázala vyznat v tolika postavách, ale postupně se to ujasnilo. Samotná zápletka byla zajímavá! Četla jsem s napětím abych tu záhadu rozluštila. Autorka má lepší knihy, ale i horší. Pro mě to byla příjemná oddechovka.

DracoMalfoy
08. března

Jestli zde lidé píší že je to nejslabší kniha autorky, mileráda si přečtu další díla, protože tohle mě fakt bavilo.

mariva
05. března

Tohle mi připadalo jako nejslabší autorčina kniha z těch, co jsem četla. Hodně dlouho to prostě bylo o ničem, pak snad v poslední třetině začaly některé věci dávat smysl, ale i tak to už moc nezachránilo.

andrea4468
27. února

Za mě velké zklamání :( Od této autorky mám přečtené všechny knihy a tato se nemohla rovnat ani jedné z nich. Žádné napětí aniočekávání, co se asi stane. Poprvné jsem měla pocit, že asi opravdu nedočtu. Dočetla jsem a kdybych to neudělala, o nic bych nepřišla...

nikol1774
24. února

Tak mám za sebou další knihu od této spisovatelky. Jako všechny její knihy i tato byla oddechovka, která vás nenadchne ani neurazí. Když se nad tím zamyslím, pro mě to byla asi úplně nejlepší kniha z těch co jsem od ní četla. Postavy mi byly sympatické, všechno bylo dokonale promyšlené a děj má jednoznačně nejlepší.

adida
23. února

Kniha mě moc nenadchla.

kikies
22. února

Kniha se čte velice dobře. To co, chválím u Moriarty většinou, nechybělo ani tady - postupné odkrývání záhady, složité lidské osudy, přesto naprosto obyčejní lidé, pestré a bohatě vykreslené postavy, mezilidské vztahy... Ale celkově to je jeden ze slabších kousků této autorky. Nejsem si jistá, čím to přesně je - možná je ten příběh moc přitažený za vlasy, možná mu tam chybí něco z autorčiných běžně používaných ingrediencí zaručujících čtenářský úspěch.... nevím... ale cítím, že to prostě nemá tu sílu, co obvykle.

babsi66
21. února

Klasická Moriarty - reálně vykreslené postavy, pro jejichž živé verze byste ve svém okolí určitě nemuseli chodit daleko, nějaké to tajemství, trocha ztřeštěnosti, nějaká ta lovestory. Jo a celé se to dobře čte. Což určitě není málo, ale zbytečně od toho nečekejte víc.

iška
12. února

Pro mne nepatří mezi nejlepší autorčiny tituly, ale číst se to dalo.

Danca196
05. února

Sice mi nepřišla tak dobrá jako Sedmilhářky, ale překvapilo mě, že neskončila happy endem.

kudrdlinka
02. února

Knížka má zajímavou zápletku s tajemstvím, které nás provází vlastně celou dobu. Jeho odhalení mě pak trochu zklamalo, asi jsem čekala něco překvapivého, pikantnějšího. Postav je v knize sice hodně, ale postupně se mi celkem dařilo se v nich orientovat. Nejvíc mi byla sympatická Sophie a fandila jsem i Margie. Docela mi vadily ty krátké kapitoly, ve kterých nebylo jasné o kom vlastně jsou. Knížka mě ale úplně nestrhla, o čemž svědčí to jak jsem ji dlouho četla.

Minoka
27. ledna

Liane Moriarty už asi bude vždy patřit mezi ty, jejíž knihy budu velmi ráda vyhledávat. Píše velmi poutavě. Vyhovuje mi její styl, kdy na začátku předestře záhadu a pak ji postupně odkrývá. Co se týče této knihy, musím však objektivně uznat, že je trochu slabším kusem v její sbírce. I tak její přečtení musím doporučit všem, kteří rádi čtou knihy této autorky. :)

klarinka9974
27. ledna

Já mám tuto autorku moc ráda a pokaždé se těším na její novou knihu. I když tato byla slabší, mě se líbila. Záhada od začátku do konce, nakonec se ukáže jak to všechno bylo a propletené příběhy dodávají na celém ději příjemné kouzlo.

Doubravka1975
26. ledna

A mě se to teda líbilo od začátku až do konce, skvěle napsané, záhada Munroových děťátka a celé tajemství ostrova Počmáraných blahovičníků a jejich obyvatel. Postav bylo sice víc, ale já si udělala takový jejich rodokmen, strom života a to byla opět moje záložka

strippedd
16. ledna

Vlastně nevím. Už Alice mě zklamala, ale dala jsem jí šanci. Nebylo to úplně zlé jen už to, že jsem knihu četla dlouho mluví za sebe. Sophie měla kolikrát fakt skvělé hlášky, ale někdy jsem se v postavách ztrácela, že jsem nevěděla kdo je čí teta nebo babička. Záhada mě bavila i když to rozuzlení mě moc nepotesilo.
Velmi rozpačité pocity.

simviki
16. ledna

Tak nevím, jestli mám ten pocit jen já, ale celé mi to připadá tak nějak přitažené za vlasy. Nikdy mi nevadilo množství postav, orientovala jsem se mezi nimi v pohodě, ale tenhle příběh mě nějak zvlášť neoslovil. a to patří Moriarty mezi mé oblíbené autorky. No nevadí, zkusíme další :-)

KamaPika
05. ledna

Celkem dobré.

Adriana.82
01. ledna

no ..... dejme tomu :/

ivzu77
19.12.2017

Kniha se četla rychle a dobře díky krátkým kapitolám. Je to prosté a oddechové čtení. Příběh mne svou záhadou děťátka držel v tajemství ostrova. Odhalení přišlo postupně se Sophií. Byla to moje čtvrtá kniha od autorky. Pro mne srovnatelná kvalita.

ela1972
14.12.2017

Začátek docela dobrý, ale druhá polovina...Všechny její ostatní knihy jsou lepší.

petra5585
11.12.2017

Nedočetla jsem, od této autorky jsem četla více knih, ale tato mě vůbec neupoutala. Nedokázala jsem se začíst a vlastně mě ani nezajímá, jak to dopadne..

martanci2
10.12.2017

Zajímavý příběh, vlastně jako vždy u této spisovatelky - spíše oddechové čtení.

twerkit
08.12.2017

Kniha byla spíš podprůměrná. Od této spisovatelky člověk čeká více.

Mambinkaa
08.12.2017

Záhada děvčátka nebyl špatný nápad, ale zápletka celé knihy byla taková slabší. Navíc tolik zbytečností kolem.... Jen Grace byla pro mě velmi nesympatická postava. Neměla si na nic hrát a svůj problém řešit jinak. Stydím se, ale tak nějak jsem pořád doufala, že se jí její plán povede.

jejeja
29.11.2017

Pro mě několikátá kniha od Moriarty a opět nezklamala. Moc se mi líbilo netypické prostředí i zápletka. Pohodové, oddechové čtení.

Horalka5
27.11.2017

Kniha měla krásnou atmosféru díky záhadě, která se postupně rozplétala s každou stránkou. Je to takové zimní čtení :)

barbora0275
26.11.2017

Nejlepší kniha od Moriarty. Mnohem lepší než Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství. Je plná záhad, které postupně odkrývá a to tak, že nejdřív čtenáře naťukne, pak se stáhne a zas. A když už si myslíte, že víte všechno, na posledních stranách opět zvrat.
Pokud někomu vadí moc postav, doporučuji první kapitoly si přečíst znovu s tím, že si dávám dohromady vztahy mezi nimi. Pak už zbytek knihy jde sám.

marara
21.11.2017

Moc nechápu kritické výtky k tého knize. Já byla nadšena z tajemného ostrova Počmáraných blahovičníků, z tetiček Rose i Connie. Bavila mě Sophie se svými pochybnostmi, jestli toho správného stihne potkat, se svým humorem, bavili mě její rodiče s tím svým hodnocením restaurací a hlavně to, jak se pravidelně se svou dcerou stýkali. Bavila mě zápletka, těšila jsem se na rozuzlení, kdo vlastně byli Jack a Alice. A to od knížky chci, nemusí být strhující a uvěřitelná, má mě bavit.

Petula.N
21.11.2017

Trošku jsem se bála když jsem knížku kupovala, protože je tu dost negativních komentářů, ale jelikož mam od Liane všechny knížky, tak jsem samozřejmě potřebovala do sbírky i tuhle :) a musím říct, že mě se teda knížka líbila. Sice jsem trošku čekala jak to dopadne, ale to nevadí :)