Poslední výročí

Poslední výročí

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby.
Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá?
Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339692/posledni-vyroci-5AD-339692.png 4.1189

The Last Anniversary (2005)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Janniska
předevčírem

Hodně dinamická kniha,dobře čtivá,má spád.Žadné těžké téma,spíš oddechovka.Líbí se mi styl psaní,jistě sáhnu po sedmilhářkách.

Enessis

Knihy od této autorky miluji!

Denčaa

Opět další kniha, která od Moriarty nezklamala. Líbí se mi, že v jejím příběhu je (zatím vždy) nějaká záhada či detektivní linka. Na její odhalení jsem byla nejvíc napnutá. Postavy byly přijatelné, jen Grace se mi tam moc nelíbila. Ale jinak celkově super knížka, která vás chytne a nepustí.

Klára2216

Za mě jednoznačně nejlepší kniha Moriarty. Mám ráda knihy se záhadnými domy a záhadnými rodinami. Hodně mi to připomínalo knihy Kate Mortonové, která je mojí oblíbenkyní.
Jen ze začátku mi trvalo se orientovat v množství lidí, ale v dnešní době je to asi trend v knižním světě mít v románu postav jako na orloji, takže jsem zvyklá.
Určitě se do knihy za čas pustím znovu, spisovatelka mě překvapila, čekala jsem podobné jako předchozí. Super.

Laviedete

Po dnešním dočtení se bohužel zařazuji mezi ty, které příběh nezaujal. Od poloviny jsem se už trápila a dočetla s přeskakováním stránek. Ještě zkusím dát autorce šanci u Sedmilhářek. Poslední výročí hodnotím 40%.

Framboise

Liane mě prostě baví. Její knížky jsou zábavné, svižné, napínavé, smutné i vtipné. Poslední výročí není výjimkou. Příběh, u kterého nechcete konec.

LenysekC

Chtěla jsem něco na procvičení angličtiny a autorku už jsem měla nějakou dobu v pácu. A jo, četlo se to hezky, a některé cynické poznámky mě fakt pobavily. Obdivuju autorčino umění na tolika stranách popsat chytlavě a nerozvláčně děj, který by bohatě stačilo zachytit v povídce.

svoboddka

Výborně napsáno. U každé knihy této autorky je mi líto, že příběh končí. Chci sledovat její sympatické, nezvykle otevřené a někdy dost potrhlé hrdiny dál, neloučit se s nimi tak brzy. Už aby začala psát od všech knížek druhé díly! :-) Radost číst.

čef

Čtivá kniha pro moderní ženy. Trochu tajemná zápletka, mnoho vtipu, sebeironie a sžíravých replik. Určitě si počtete.

LAUGH

Kniha mě v žádném případě nenadchla. Od této autorky jsem již četla jiné knihy, které byly více povedené. Dávám za pravdu komentáři na tuto knihu s uživatelkou Barush64

marimari

Příjemná, lehká, odpočinková. Některá vykreslení vnitřního já jsou tak pravdivá, že se s tím mnoho čtenářů ztotožní.

veskr

Tak jako u všech knížek této autorky mi trvalo asi 80 stran, než jsem se začala orientovat ve jménech a spleti příběhů, ale potom už to šlo hladce. Jsem ráda, že jsem ji dočetla, ale byla jsem zklamaná a tak trochu naštvaná sama na sebe, protože mě na začátku napadlo, jak se záhada s opuštěným dítětem vyřeší a bohužel se to potvrdilo. Na knížkách miluju nečekané rozuzlení a o to jsem se tentokrát tak trochu připravila. Dávám jen tři hvězdy, protože 4 by byly nefér vůči jiným čtyřhvězdičkovým knížkám v mých hodnoceních.

irefir

Nebylo to špatné, docela zajímavá kniha, ale od této autorky pro mě zůstávají nejlepší první dvě- Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla. To byly pecky a přála bych si další takovou.

prestiggio

Vaham medzi 4* a 3*. Kniha pekna, tuto spisovatelku som si celkom oblubila ale nie som z tohoto pribehu az tak paf. Vadi mi ze neviem ci sa Sophii splnilo jej zelanie.

Ankavi

Další výborná a v tomto případě i výpravná kniha oblíbené autorky. Moc mě bavila. Děj se zpočátku rozvíjel nenápadně, takové ty vztahové věci, nečekané události - nicméně s každou další stránkou bylo jasné, že tajemství, kolem kterého se celá kniha točí, bude průlomové. Čtenář si však na jeho rozuzlení musí počkat až do samého konce knihy, což asi hodnotím nejvíce pozitivně. Další pochvalu autorka ode mě získává za (zde často kritizované) množství postav. Podle mě tím naopak ukázala svůj spisovatelský um, protože jejich charaktery poznáváme opravdu důkladně a přitom se jen průměrně zdatnému čtenáři podle mého názoru plést nemohou. Celkově má kniha spád a je zábavná, avšak dotýká se i vážných témat - podle mě zatím nejlepší kniha autorky.

Barush64

Tak budu asi prvni, kdo tu knihu zkritizuje... Po Sedmilharkach, ktery jsem zhltla snad za jedno odpoledne (doporucuju uzasny serial) a Manzelovu tajemstvi se mi vubec nechtelo verit, ze takovou plytkost spachala ta sama autorka. Od Moriarty jsem ocekavala prijemne psanou knihu, ktera se nejakym zpusobem dotyka altualnich spolecenskych temat a donuti k zamysleni. Vyroci bylo spis jako nejaka za vlasy pritazena harlekynka. Potencial knihy (vychova, laska k diteti, dopad vychovy na dite) nebyly vyuzity. Postavy pro me neuveritelne (vy snad znate nekoho, kdo je uplne KAZDEMU sympaticky??) Nebo ty tri potrestene starenky... Davam dve hvezdicky za ctivost, jinak za me totalni propadak. Celou dobu jsem bohuzel jen prekvapene musela kroutit hlavou jak predvidatelny a nesmyslny pribeh to je.

HaHa11

Příběh, o kterém má čtenář tendenci trochu pochybovat (že by policejní vyšetřování zmizelých osob bylo tak povrchní ?), nicméně pozornost upoutá a udrží až do posledních stránek (a ty jsou na knize vlastně nejlepší). Ke cti budiž autorce přičteno to, že australskými reáliemi knihu nepřehlcuje - pokud si dobře pamatuji, 0 poskakujících klokanů či jiných endemitů. (Epizodní roli sehrávají pouze dva rozdovádění ledňáčci.) Hlavní hrdinka Sophie mi vlastně lezla dost na nervy - byla až tak nějak moc nechutně všem sympatická, až jsem očekávala, že provede nějakou pořádnou špinavost ....
Příjemné, oddechové čtení. Manželovo tajemství se mi ale líbilo více - souhlasím s kalinkoucz.

kalinkacz

Druhá kniha od této spisovatelky, ke které jsem se dostala... Manželovo tajemství byla pecka a jen těžko to něco překoná... Rozhodně ale tato kniha potvrdila fakt, že autorka je skvělá vypravěčka, která dokáže na životě tří hlavních hrdinek vyčarovat neskutečně napínavý příběh, který mě bavil od začátku až do konce! Super!

bigben

Klasický rukopis autorky, který se čte velmi snadno. Jen ten příběh...přišel mi takový neuvěřitelný a překombinovaný...a zase mě až tak nezaujal. Mám jiné favority mezi jejími knihami.

Durancie

Mám sadistický pocit, že pokud by Graciin plán vyšel, knihu by to zakončilo lépe.

Monačte

Při čtení každé knihy Moriarty se minimálně jednou objeví tyto jevy
- V zápalu čtení přejedu stanici metra, kde mám vystoupit
- Cestuji prstem po mapě a streetview po Austrálii
- Hledám ceny letenek do Austrálie

Poslední výročí nebylo jiné!

Co mě baví, je že to je i není holčičí román, že to je i není o záhadě, že je to uvěřitelné a zároveˇ%n děsně pošahané. A to pokaždé, protože...

Poslední výročí nebylo jiné...

kozisek1

Stala se mojí oblíbenou spisovatelkou.

Lilly4

Liane Moriarty se zařadila na třetí místo mých nejoblíbenějších spisovatelek hned za J. Austin a B.McDonald. Každá její kniha je úžasná, skrývá své tajemství i poselství. Pevně doufám, že se dočkám překladu všech jejich knih.

Květi62

5 důvodů proč doporučuji přečíst:
1. První věta knihy začíná otázkou /čtenářská výzva 2017/
2. Tato spisovatelka píše velmi dobře
3. Je to oddechové čtení na dovolenou, ale zároveň vás nutí k zamyšlení
4. Hlavní hrdinky jsou sympatické a silné ženy
5. Konec je překvapením
Ačkoliv rozjezd knihy byl rozvláčný, v druhé polovině nabral spád. A ten závěr! Nezbývá mi proto, než dát za tuto knihu opět 5* a těšit se na další knihu od Liane Moriarty.

melanie

Tuto knihu jsem cetla do ctenarske vyzvy, takze bych si ji asi jinak nevybrala. I kdyz uz jsem od Moriarty neco cetla, slo to od desiti k peti a ja jsem se rozhodla vickrat ne. Teto knihy je skoda i na dovolenou, desitky stran prazdneho tlachani a popisu. Byla mi sympaticka vsetecka Connie, a proto ma tato kniha alespon dve hvezdicky.

kaja77

Ja tu liane prostě můžu. Tohle byla prima oddechovka a moje fantazie si naplno představovala ostrov pocmaranych blahovicniku, lednacky, zatoky a tak. Letní čtení jedna radost

saez

Styl autorčina psaní mi vyhovuje, příjemná prázdninová oddechovka, která pobaví, potěší a vyčistí hlavu. Líbil se mi námět, líbil se mi příběh a líbilo se mi i docela překvapivé zakončení.

Silwinka87

Ze začátku jsem měla problém si na všechny ženské postavy zvyknout.Pak jsem měla problém se v nich zorientovat:-) Pak jsem se ale začetla a moc se mi ta knížka líbila. Všechny ,,příběhy " byly (jak už to u Liane bývá )jako ze života.
Moc se mi tahle knížka o ženách z Ostrova Blahovičníků líbila..Už se těším na další knížky této skvělé spisovatelky ..

mattonka

Taková příjemná oddechová četba na prázdniny.

hlina

Čtivé, působivé, ale ztrácela jsem se v množství postav.