Poslední výročí

Poslední výročí

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339692/posledni-vyroci-5AD-339692.png 3.9343

The Last Anniversary (2005)

Vydáno:, Ikar (ČR)

ela1972
14. prosince

Začátek docela dobrý, ale druhá polovina...Všechny její ostatní knihy jsou lepší.

petra5585
11. prosince

Nedočetla jsem, od této autorky jsem četla více knih, ale tato mě vůbec neupoutala. Nedokázala jsem se začíst a vlastně mě ani nezajímá, jak to dopadne..

martanci2
10. prosince

Zajímavý příběh, vlastně jako vždy u této spisovatelky - spíše oddechové čtení.

twerkit
08. prosince

Kniha byla spíš podprůměrná. Od této spisovatelky člověk čeká více.

Mambinkaa
08. prosince

Záhada děvčátka nebyl špatný nápad, ale zápletka celé knihy byla taková slabší. Navíc tolik zbytečností kolem.... Jen Grace byla pro mě velmi nesympatická postava. Neměla si na nic hrát a svůj problém řešit jinak. Stydím se, ale tak nějak jsem pořád doufala, že se jí její plán povede.

jejeja
29. listopadu

Pro mě několikátá kniha od Moriarty a opět nezklamala. Moc se mi líbilo netypické prostředí i zápletka. Pohodové, oddechové čtení.

Horalka5
27. listopadu

Kniha měla krásnou atmosféru díky záhadě, která se postupně rozplétala s každou stránkou. Je to takové zimní čtení :)

barbora0275
26. listopadu

Nejlepší kniha od Moriarty. Mnohem lepší než Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství. Je plná záhad, které postupně odkrývá a to tak, že nejdřív čtenáře naťukne, pak se stáhne a zas. A když už si myslíte, že víte všechno, na posledních stranách opět zvrat.
Pokud někomu vadí moc postav, doporučuji první kapitoly si přečíst znovu s tím, že si dávám dohromady vztahy mezi nimi. Pak už zbytek knihy jde sám.

marara
21. listopadu

Moc nechápu kritické výtky k tého knize. Já byla nadšena z tajemného ostrova Počmáraných blahovičníků, z tetiček Rose i Connie. Bavila mě Sophie se svými pochybnostmi, jestli toho správného stihne potkat, se svým humorem, bavili mě její rodiče s tím svým hodnocením restaurací a hlavně to, jak se pravidelně se svou dcerou stýkali. Bavila mě zápletka, těšila jsem se na rozuzlení, kdo vlastně byli Jack a Alice. A to od knížky chci, nemusí být strhující a uvěřitelná, má mě bavit.

Petula.N
21. listopadu

Trošku jsem se bála když jsem knížku kupovala, protože je tu dost negativních komentářů, ale jelikož mam od Liane všechny knížky, tak jsem samozřejmě potřebovala do sbírky i tuhle :) a musím říct, že mě se teda knížka líbila. Sice jsem trošku čekala jak to dopadne, ale to nevadí :)

moho
20. listopadu

Klidné, pohodové čtení do deštivého podzimu.

Hvězdinka
14. listopaduodpad!

Hrozné!!! Za poslednich mnoho let kniha, kterou jsem nedočetla.

Zuzka222
11. listopadu

Uff..tak jsem se nějak prokousala na konec. Neuvěřitelné množství postav a dějových linek, přitom žádná pro mě nebyla dotažená. Rozluštění ,,tajemství,, bylo zklamání, přitom tato linka pro mě měla největší potenciál. Prostě mi to přišlo celé takové až moc neuvěřitelné a ,,bez šťávy,,

katka9574
06. listopadu

Přečetla jsem za víkend a přiznávám, že do cca 100. stránky jsem byla zklamaná.... Po Alici, Manželově tajemství a Sedmilhářkách jsem měla dojem, že čtu knihu úplně jiné autorky, trápila jsem se a chtěla ji odložit. Naštěstí jsem vydržela :-) Nedávám plný počet, ale za přečtení rozhodně stojí - jen vydržet ten hodně zamotaný a místy až nesrozumitelný začátek.

Anitram76

Mám přečtené všechny knihy od Liane Moriarty a tahle se mi četla fakt obtížně. Kdyby to byla první, na kterou bych narazila, tak bych ji ani nedočetla. Ale nějak jsem se rozhodla ji dočíst a dát jí šanci. Mnoho postav, špatně jsem se zpočátku orientovala. Pak už to šlo. Konec už se četl v pohodě. Pro mě jsou nejlepší Manželovo tajemství Sedmilhářky a Na co Alice zapomněla.

Izu

Za mě nejhorší kniha od autorky.Dialogy mi přišly hodně umělé, nevěrohodné,spousta situací vedených do krajnosti viz.Grace, rodinné tajemství,probuzení tlusté manželky do reality...Lidi takhle mluví ve filmech, ne ve skutečném životě.Velké zklamání.

Petit

Tohle je první knížka, kterou jsem od autorky četla. Bavila mě, rozhodně nenudila, četla se mi lehce a příjemně. Jestli je podle některých komentářů nudná, tak už se moc těším až si přečtu ty lepší :)

putpuda

Nebylo to sice tak špatné, ale abych se přiznala, moc se mi nelíbí směr, kterým se ubírají knihy L.M. Alespoň ty dvě poslední. Rozhozdně to vůbec nemá na Manželovo tajemství, Alici a Sedmilhářky. Toto se sice celkem dobře četlo, ale prostě mě to nijak nebavilo....
Tak třeba příště ;)

vendula78

Proste se mi jeji knihy libi :-) nenarocne, zajimave a vzdy tam najdu neco co me primeje se zamyslet

hejnak

Číst se to dalo, ale jiné knížky od L.Moriarty jsou určitě lepší. Za mě žádný zázrak.

Pet13

Kniha mě bavila, jen mi dost vadila ta spousta postav. Několikrát jsem musela pátrat, kdože to vlastně je. Závěr se předvídat dal, což mi vadilo nejméně a Sofie mě bavila. Myslím, že autorka má daleko lepší knížky než je tato

PetraBery

Autorka psát bezpochyby umí, o tom jsem se přesvědčila již několikrát. Příběh o záhadě na Ostrově počmáraných blahovičníků se čte opravdu dobře, výborně popsané téma poporodní deprese u Grace, o tikání biologických hodin u Sophie a odhalení dávného tajemství. Postavy se mi nepletly, závěr se dal trochu vytušit, ale rozhodně to ničemu nevadilo. Za mne vydařená kniha.

Ilu53

Téměř souhlasím s předchozím komentářem, rozečtenou knihu jsem si brala do lázní a těšila se, jak si zpříjemním volno... Chvílemi jsem si myslela, že si z nás autorka utahuje, fůra nesmyslných dialogů, změť postav, bez šťávy, škoda peněz. Velké zklamání po předchozích velmi čtivých titulech.

salunka

Tak tohle pro mě bylo jedno velký utrpení. Od začátku jsem se musela do čtení nutit a vůbec mě to nebavilo. Nuda, nuda, nuda..moc postav. Pro mě asi nejslabší knížka od Moriarty.

Warty

Kniha mě musím říct příjemně překvapila. Děj je zajímavý a konečné rozuzlení pro mě bylo překvapení. Mohu jen doporučit. Jednu hvězdičku strhávám za způsob, jakým je kniha napsána, neboť mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla. Jakmile jsem si ale zvykla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

debe

Čekala jsem "zapletenější" zápletku. Ale i tak některé situace a postavy trefné.

DoDidDone

Od autorky jsem četl Tři přání, které mi připadaly docela fajn, zato Sedmilhářky jsem úplně zdrtil. Patrně za to mohlo prostředí školky. Jsem rád, že jsem dal autorce šanci, protože Poslední výročí se vydařilo. Sice nejsem cílová skupina a knížku jsem si pořídil jen kvůli zvědavosti a tomu, abych pořád nečetl ty krváky a vraždění.
Příběh je hezký a milý, spousta postav mi tam nevadila. Sice bylo ze začátku těžké se zorientovat, ale pak to šlo snáz. Líbil se mi i konec s překvapením na úplně poslední straně knihy.
Žádná z postav mi nepřipadala úplně nesympatická (až na tu jednu...) a za to dávám autorce velké plus. Sice jsem tu záležitost s Alicí a Jackem rozluštil poměrně rychle, ale nepřipadalo mi, že by tím příběh nějak upadal.

hajrys

Jak prostá někdy může být záhada.
Není to úplná pecka od této autorky, ale přesto dávám 4*. Děj plynul lehce, jednotlivé postavy jsou úžasně vykreslené a i přes jejich množství jsem se v nich neztrácela. Opět jako v Sedmilhářkách. Někdy to, co máme přímo na očích, nevidíme.

wiana82

Trvalo mi dost dlouho než jsem se začetla a začala se orientovat lehce v postavách, ale když se tak stalo už mě kniha bavila. S Grace jsem soucítila, nemám tak dlouho od druhého porodu a různými podobnými stavy jsem si také prošla, i když ne tak extrémně. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy, průměr, ale za ten zajímavý popis poporodní deprese dávám nakonec čtyři. Taky mě zaujalo jak Connie smýšlela o lásce: Láska je rozhodnutí. Nic víc.

katerina.l.

Asi nemám detektivní mozek, nebo se jen nechávám ráda podat.. Mně teda nenapadlo, jak to celé bylo a nebyla jsem si jistá ani, jak celý příběh skončí. Dlouho jsem se do knihy nemohla začíst a ten konec se mi do knihy a příběhu vůbec nehodil. Za to jedna hvězda dolů...