Poslední výročí

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/posledni-vyroci-5AD-339692.png 3.8808
Vydáno, Ikar (ČR)

The Last Anniversary, 2005

Kniha Poslední výročí

JituleK
06. listopadu

krásná knížka o obyčejných lidech, snech, vztazích, improvizaci.... trochu tajemný příběh na pozadí....nemůžu moc prozradit. mě se kniha líbila, krásně se čte a lidé jsou hrozně sympatičtí. chtěla bych si přečíst i další knížky od této autorky

Amifa

Trochu jsem se s knihou "prala" pribeh pekny, jen Sedmilharky a Manzelovo tajemstvi se mi cetli lepe.

Datr1

Mám ráda tenhle styl psaní, toto byla má asi čtvrtá knížka od ní, a dost mně bavila. Hezky propojené příběhy všech postav, Sophie je moc hezká postava, druhou polovinu knížky jsem přečetla takřka jedním dechem, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

evineckY

Po pravdě ze začátku knihy jsem byla z těch mnoha jmen trochu dezorientovaná , ale čím dál víc se mi líbila. Trošku tajemna, lásky a rodinných vztahů...

elenai

Kniha o vztazích, problémech a tajemstvích napříč generacemi. Docela jsem se na ni těšila. Slibovala úžasnou záhadu, tak jak to Moriarty umí. Byla však zatím nejslabší ze všech, které jsem od této autorky četla. Objevilo se zde na můj vkus přespříliš mnoho postav, na něž se děj soustředil, takže ve výsledku nedostaly tolik prostoru, kolik by si zasloužily. Příběh byl takový nemastný neslaný, působil na mě místy nekonzistentně a některé momenty byly těžko uvěřitelné. Ale stránky celkem odsýpaly, dobře se četly a některé postavy (Rose, Sophie) se mi docela zamlouvaly. Nakonec jsem tedy ráda, že jsem tajemství Ostrova počmáraných blahovičníků rozlouskla.

Mermaida

Zajímavý a tajemný příběh o historii jedné rodiny, který se příjemně četl. Postavy byly uvěřitelné a záhada také. Příběh se mi líbil, i když na můj vkus byl trochu delší. Ale překvapilo mne, že mi děj odsýpal (měl spád) a já přečetla knihu poměrně rychleji, než jsem očekávala.

LahoferRose

Příběh jedné rodinné historie, která si drží velké tajemství. Tajemství bylo dostatečně tajemné, postavy vyobrazeny uvěřitelně, historie rodiny mne bavila. Zápletka byla zajímavá, i když jsem tušila, čeho se tajemství bude týkat. Krásný odpočinkový příběh.

Šárka345

Dočteno, je po záhadě, pěkný oddechový příběh, asi ochutnám skořicový toust... :0))))

Nepřátelé a milenci
Nepřátelé a milenci