Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

JanaDor
19.05.2017 5 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda. Zatím mě žádná nezklamala. Jsou mi blízké tématem i hlavními postavami. Velmi výstižně se autorce vždy podaří podat pocity hrdinů, že se v nich v určitých chvílích poznávám.
V knize nechybí jemný humor, sympatické osoby se skvěle vypracovaným charakterem a překvapeními, která se daly očekávat, ale přesně se tipnout dle mého nedají. Hlavním tématem vedle života Sophie, je řešení záhady a sledování pocitů novopečené maminky Grace (sestřenice Thomase), která neprožívá, tak šťastné chvíle, jak by se dalo u novorozence očekávat.

Šánka
16.05.2017 5 z 5

Pro mě je L. Moriarty zárukou dobrého počtení a doposud jsem nebyla zklamaná.
Tentokrát je to příběh s tajemstvím, které rodina ukrývá po celá desetiletí, a ač se dá vytušit, jak a proč vzniklo, ty postavy jsou tak krásně barvitě vykreslené, tak reálné, že vás doslova pozvou na Ostrov počmáraných blahovičníků a vy s nimi ty jejich osudy prožíváte.
Autorka do příběhu vložila mnohdy i humorné situace a závěr je příjemně překvapivý. A možná, že to není nejlepší autorčina kniha, ale těch 5* má u mě zasloužených, bavila jsem se skvěle !!!

Michaela91
15.05.2017 5 z 5

Čekala jsem opět skvělé čtení a opět to bylo super. Vedou u mě Sedmilhářky ale tato kniha je těsně za nimi. Knížka byla čtivá a bavila mě. Strašně mě zajímal konec jak vše dopadne a opravdu jsem se u něj bavila. Rozhodně stojí za přečtení.

Babouš
09.05.2017 5 z 5

Jak už bylo zmíněno v některých recenzích, je tady opravdu hodně postav, ale jeden z důvodů, proč je Liane Moriarty možná nejlepší spisovatelka současnosti, je, že každičkou z těch postav dokáže vykreslit tak živě a sympaticky, že se vám nepletou - ba naopak to je jako číst si ztřeštěný příběh vaší vlastní rodiny nebo přátel. Konec eskaluje v šílenou kolizi všech dějových linek, která mě moc bavila.