Šílené výčitky

Šílené výčitky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/bmid_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3 1083 319

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

sarlot.a
sarlot.a
27.01.2024 3 z 5

Kniha pro mě byla taková oddechovka, asi rozumím, co chtěla autorka knihou říct. Nicméně, zkrátit ji o takových sto stran by bylo fajn, ta zdlouhavost byla místy až otravná, za mě zatím nejslabší kniha od Liane:)

Twoo
Twoo
27.01.2024 3 z 5

Melo to byt polovicni, pak by to byla svizna knizka a mozna by me i bavilo vymyslet, co se asi tak mohlo stat.

evin84
evin84
19.11.2023 3 z 5

No co k tomu napsat...Kniha byla nudnejsi,zdlouhavá. Už jsem se těšila až jí doctu.

ErčaV.
ErčaV.
24.09.2023 2 z 5

Styl psaní, popis osob i téma bylo dobré a zajímavé. Celkově ale byla kniha trošku nudnější, než jiné od autorky. Čekala jsem trochu víc a popravdě i trochu jinou záhadu co se odehrála. Jinak by kniha stačila kdyby měla cca o polovinu míň stránek, tak by mě i bavila.

bernadeta9876
bernadeta9876
30.08.2023 1 z 5

Celá premisa tejto knihy a následky toho akože veľkého "odhalenia" respektíve udalosti, ktorá každého zmenila a mala vplyv na postavy je tak neskutočne slabá, až sa čudujem autorke, že to dala na viac ako 400 strán!
Toľko vaty by bolo na niekoľko matracov! Bolo to nezaujímavé, mdlé, nudné a neskutočne otravné. Ako žvásty ľudí, čo nemajú čo povedať a nemajú žiadne problémy.
To boli presne všetky postavy v knihe.
Ani jedna nebola sympatická.
Triler to nebol, psychologický román to nebol, aj keď mám pocit, že sa o to snažil, napätie absolútne nič.
Teraz keď čítam červenú knižnicu, tak som zvyknutá na braky.
Len mi príde, že tá červená knižnica sa na nič nehrá, preto knihy, ktoré sa tvária na viac než sú, tie sú horšie.
Takže tu som pri hodnotení naozaj veľmi prísna.

Mermaida
Mermaida
12.08.2023 3 z 5

Tak tahle se mi zase dost dlouho vlekla a špatně četla. Autorčiny knihy mám povětšinou ráda a tahle se mi příběhem a stylem jakým byla napsaná docela líbila, ale na druhou stranu mi přišla zbytečně zdlouhavá. Klidně bych ji o sto stránek zkrátila a dala tam jen to nejdůležitější z příběhu. Jako celek mi to bohužel přišlo rozvláčné a trochu zamotané.
A to že jsem knihu četla opravdu dost dlouho, tak za to na jednu stranu mohlo i mé stěhování na přelomu července a srpna, kdy jaksi na čtení nebyla úplně čas a energie.

EvelynRose
EvelynRose
21.06.2023 1 z 5

400 stránek o ničem...

simca9342
simca9342
08.06.2023 3 z 5

Tento příběh o současné tragédii a zároveň popis toho, jak všechny postavy prošly něčím traumatickým, když byly malé mi přijde trochu zvláštní.
Příběh jsem přečetla před lety , ale nějak mě nezaujal.

Šura
Šura
25.03.2023 4 z 5

Líbilo se mi, jak autorka vykreslila charaktery jednotlivých postav, zejména postavu Eriky a Olivera. Také se mi líbilo vykreslení vztahů mezi manželi, i těmi staršími. Možná mohla být kniha o něco kratší, ale to je jen drobná vada na kráse. Bavilo mě to.

DominaCZ
DominaCZ
18.01.2023 odpad!

Lol takže tam se udála jedna vteřina děje, pomoct chtěl starý soused, přežilo se to a nadělá se kolem toho TOLIK KECŮ o ničem???
Totální hnůj.

Martasek5
Martasek5
19.12.2022 1 z 5

(SPOILER) Uf, nebavilo mě to. Vadilo mi jak se autorka snažila knížku udělat moc napínavou, na každý stránce nemohlo chybět “od toho dne, od toho grilování”. Míň je někdy víc. Jinak příběh zajímavý ani nebyl, číst znovu nebudu

1alena1
1alena1
27.10.2022 3 z 5

Na můj vkus strašně rozvleklé, ničím mimořádným příběh nebyl a myslím, že by stačila polovina stran a dalo by se říci vše co bylo řečeno. Můj názor, který nikomu nenutím.

Lindulinek
Lindulinek
23.10.2022 3 z 5

Nenadchlo ani nezklamalo. Oddychovka.

veronika9761
veronika9761
01.10.2022 3 z 5

Hrozne me stvalo, ze půlku knizky vlastne nevim, o cem se mluvi. Ale cist se dalo.

avalonek
avalonek
15.09.2022 5 z 5

Já si teda na knihy od autorky nestěžuju.Vždycky mě úplně dostane konec..Příběh moc pěkný,který vás vyloženě nutí číst,aby jste věděli co se vlastně stalo.A pak vidíte,jak se všechny ty postavy dokáží se vším poprat... Pěkné

Sixtinka144
Sixtinka144
10.09.2022 3 z 5

Nejprve mě kniha velmi bavila a oslovila. Mám ráda, když se řeší nějaká "záhada" a v průběhu mohu hádat, kdo co asi udělal a co se asi stalo. Tady by to asi taky bylo fajn, kdyby kniha neměla přes 450 stran. To je její největší kámen úrazu. Klidně by mohla být o více jak polovinu kratší. Tady ten příběh negraduje, vše se zde řeší dokolečka, až máte pocit, že čtete omylem stejnou část jako před dvaceti stranami. Autorka nepíše špatně, ale chybí tady nějaké napětí. Naopak se mi líbilo, jak zde bylo vyobrazeno "Hromadění" a to, jak je s ním hlavní hrdinka Erika propojená. Pokud ještě někde narazím na autorky knihu, možná ji dám ještě šanci, četla jsem od ní ještě Tři přání, které byli dost praštěné, ale bavili mě více, než tato kniha.

petra5588
petra5588
18.08.2022 3 z 5

Stupňování napětí a čekání na hlavní pointu mě nejdřív bavilo, ale pak už to bylo spíš otravné. Po odhalení hlavní zápletky ale příběh znovu nabral spád, postavy mi najednou přišly i zajímavější a sympatičtější.

gabriela8591
gabriela8591
29.07.2022 3 z 5

Nechápu ten začátek o ničem, kdy jen čekáš tu hlavní pointu... knížka mě začala bavit až asi po půlce, pak opravdu stojí za to! Takže má blbá povaha dočíst knížku se tentokrát vyplatila, ale ten začátek hodnocení hodně kazí.. :(

Youn@n
Youn@n
19.07.2022 odpad!

nechápu jak knížka může nést na obalu slovo BESTSELLER. Hrůza... odloženo... neměla jsem chut to dočíst... vleklo se to. Toto se stává velmi zřídka... ale tady jsem musela..

MarkétaKočí
MarkétaKočí
13.07.2022 3 z 5

Knížka průměrná, děj se dlouho táhne. Myslím, že méně stran by bylo lépe. Jednoduché letní čtení.