Šílené výčitky

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353246/silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3.7433

Truly Madly Guilty

Vydáno:, Ikar (ČR)

jituz

Pvní kniha kdy jsem se musela podívat na konec. Přeskočila jsem x stran, štvalo mě to natahování a prodlužování. Jedna hvězda za to, že jsem přečetla aspon konec. A druhá za babičku, na konci knihy se zachovala uzasně.

sassenkka

Liane Moriarty mě uchvátila Manželovým tajemstvím a pak i Sedmilhářkami, tato knížka byla trošku slabší. Dávám tři hvězdy, ale to asi jen proto, že jde o tuto autorku a vím, že umí líp. Kdybych Šílené výčitky četla jako první, asi bych dala čtyři, protože mě vážně bavila.
Baví mě, jak autorka umí vykreslit postavy. Každá je úplně jiná a zajímavá, postupně se odhalují tajemství z minulosti, děj se zamotává. Líbí se mi, že každá situace, každý počin postavy má v příběhu své místo a není tam zbytečný. Liane musí mít neskutečnou fantazii, protože její příběhy jsou prostě skvělé. Tento byl za mě trochu jednodušší, ale i tak mě chytl. Co mě mrzelo, byl ten závěr. Všichni, kdo jsme četli Manželovo tajemství, víme, jak umí autorka na závěr šokovat a pozvednout zážitek z knihy o několik levelů výš. To jsem čekala i tady, ale nestalo se tak.
Každopádně nemohu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, protože knížka se, stejně jako ostatní, četla skvěle a já se těším na autorčiny další počiny.

fayne

Liane mam rada, navic skvely promysleny pribeh, ktery se opravdu muze stat komukoliv, ale zbytecne dlouhe. Od zacatku knihy cekate, co se stalo na grilovani a kdyz se to konecne dozvim (asi v pulce knihy), tak uz me zacne kniha trochu nudit. Je to jako detektivka, kdy vraha znate od zacatku a uz nemate po cem patrat. Proto jen 4 hvezdicky.

Viviana-Mori

Konečně dočteno. Mně osobně kniha mile překvapila, dle slabšího hodnocení jsem se bála, že ji vzdám po pár stránkách, jako Zamilovanou hypnotizérku. Tam to bohužel fakt nezafungovalo. Ale tady jo, je to taková Moriartovská klasika, něco se stalo a my nevíme co a postupně se k tomu děj dopracovává. Pravda, chvíli mě štvalo, že pořád nevím, co se na tom grilování stalo a kdykoli už to vypadalo, že budu vědět, tak stop a kapitola ze současnosti. Ve výsledku mám z knihy dobrý dojem. Liane píše o věcech, které se můžou stát každému z nás, nebo někomu z našeho okolí a její knihy jsou sympatické. Nezklamala mě.

yvette3

Dávám všechny hvězdičky, četla jsem s napětím jako detektivku. Tato kniha rozhodně patří k top od Liane Moriarty.

yetti74
29.12.2018

Trvalo skoro do poloviny, než jsem se začetla, už jsem i přemýšlela, jestli knihu neodložím, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Pak se děj pěkně rozjel a já jen koukala. Na konci jsem už byla vyloženě nadšená. I když byl konec tedy takový smutný. Jednu hvězdičku ubírám za ten pozvolný rozvleklý začátek. Nechci víc do komentáře psát, abych neprozradila, o co tam jde. Já to také netušila a myslím, že to překvapení je na téhle knize právě to pěkné. Že vůbec nějak netušíte o co tam půjde. A pak to jede. A pochopíte.

Nicolettee
27.12.2018

Kniha mě zaujala už od samého začátku, autorka ve mně vzbudila zájem co nejdříve odhalit, co tak strašného se "ten den" stalo, takže jsem se od čtení nedokázala odtrhnout a doslova hltala jednu stránku za druhou :) Byla to má první kniha od autorky, ale rozhodně nebude poslední - líbí se mi jak styl psaní, tak i prolínání času a autorčina schopnost podat čtenáři děj z několika úhlů pohledu :) Rozhodně doporučuji!

Mruskulka
26.12.2018

Začalo to parádně, nemohla jsem se odtrhnout a už už jsem chtěla vědět, co je to za strašné tajemství, co se vlastně na oné zahradě stalo. Byla jsem zklamaná, když jsem se to konečně dozvěděla, ale autorka jistě nezamýšlela nějakou wow situaci. Poukázala na to, jak chvilková nepozornost může způsobit obrovskou tragédii a jak to zamává s lidským životem a psychikou. Také osud Harryho byl smutný. Svým způsobem zachránil dítěti život a zemřel. Kdyby si na to Erika vzpomněla dříve, nemusel tam ležel tolik týdnů. Každopádně moc hezká kniha

Matita310
24.12.2018

Další kniha od této spisovatelky, která rozhodně stojí za přečtení. Líbí se mi prolínání časů a postav. A ten konec? Velice zajímý.

Garfinela
19.12.2018

Vynikající. Mám moc ráda knihy, kde jsou na jednu (nebo více událostí) názory a pohled více lidí. A autorka je v tom mistr.

Toňula
17.12.2018

Ve srovnání s ostatními knížkami autorky to není až taková pecka, pro mě osobně nej zůstává Na co Alice zapomněla, ale přesto má příběh něco do sebe. Zpočátku jsem měla problém se začíst, děj mi připadal takový povrchní, ale protože autorčin styl psaní mi sedí - takové to pronikání pod povrch vztahů a objevování vlastností, které u hrdinů nečekáme, mě nakonec dostane a donutí zamyslet nad vlastním chováním v určitých situacích.

AnnaDewitt
13.12.2018

Dobrá knížka, ale mohla být mnohem, mnohem kratší.

Alexxxka
13.12.2018

Pomalý rozjezd na začátku - chvílemi mě to ani nebavilo. Ale nakonec jsme se začetla a od 2/3 knihy to už hezky odsýpalo. Neurazí - nenadchne....

Ticiana
29.11.2018

Musim rict ze prvni pulka byl docela boj. Rikala jsem si... co se tam tak mohlo stat, ze to melo takove nasledky. A druha polovina? Ta se mi moc ale moc libila.

Anna 13
26.11.2018

MISTROVSKÉ DÍLO!
PĚT HVĚZD JE BEZ DEBAT!

Jediné, co mě mrzí je to, že jsem neměla na knihu moc času. Četla jsem ji rozvlekle, s dlouhými časovými odstupy,... Ale vlastně bylo možná jen dobře, že jsem knihu nezhltla celou najednou (protože ona je přesně ten typ: na jedno nadechnutí). Mohla jsem tedy s postavami celý týden dýchat, nad příběhem hluboce dumat, měnit názory a pohledy na situace... Strašně moc mě to bavilo.

Nechci ji tu srovnávat se Sedmilhářkami, Manželovým tajemstvím nebo Alicí.... Každá z jejích knih je jiná, každá originálně dokonalá a já prostě miluju všechny.

Ale tahle... To bylo zkrátka něco...

Strašně mě baví, jak autorka příběh "olupuje" a vždy má pod pokličkou nějaké to další tajemství, kterým čtenáře nadchne, udrží v pozoru nebo ho vykolejí a přinutí ho se zhluboka nadechnout.

O tom jak geniálně vyřešené a popsané má postavy snad ani nemusím psát. Autorka je v tomhle mistr a kdo od ní četl alespoň jednu knihu, tak to ví.

Tahle kniha mi dala tu mimořádnou vlastnost: neodsuzovat. Ani jednu jedinou postavu. Všechny jsem milovala, svým způsobem obdivovala. Fyzicky mě bolelo jejich trápení a brečela jsem nad jejich radostmi. Tak moc mě to vtáhlo. Fascinovala mě provokativní Tiffany. Neskutečně hodného Sama jsem při jeho utrpení chtěla objímat. K Erice jsem velmi dlouho hledala cestu, ale když jsem ji našla, vzdala jsem ji svou úctu...

Zkrátka mi tato kniha dala to, že každý má důvod pro to, jaký je... Každý má tajemství. I ten nejméně příjemný zapšklý dědek (Harry - jehož příběh by mimochodem vydal na další román). Každý má svůj pohled na život a situace v něm. A každý ten pohled je správný.

Tento příběh otevírá bezedná lidská svědomí, která jsou jako z reálného života. Autorka příběh mistrnně seskládala a udělala z něho perfektní gradující román, který není určený jen ženám.

Jsou nehody, za které nikdo nemůže. Už jen proto, že jsou to nehody. Ale vinu a výčitky si z nich nese každý.
A právě tato kniha je o tom, když se sousedé a přátelé sejdou jednoho slunného odpoledne s tím, že budou grilovat a smát se zábavným historkám. A když pro to odpoledne bude mít nakonec každý z nich jen jedno jediné slovo: TRAGÉDIE.

andrea4468
20.11.2018

Příjemné nenáročné čtení, kdy vás zajímá, co se na tom grilování tak záhadného stalo....ale už napsala tato spisovatelka lepší...proto 4

Katulinka69
13.11.2018

Četla jsem dlouho,kniha by se dala zkrátit o některé části.

micha-ella
08.11.2018

Knížka má skoro sto kapitol. Do čtvrtiny knížky se seznamujete s postavami (mně se ty manželské dvojice ze začátku pletly), do poloviny si opakovaně říkáte - hernajs, sakra, kdy už se konečně dozvím, co se na tom grilování vlastně stalo?! Ale bavilo mě to, ty naprosto přirozené dialogy a pod nimi tak humorné soukromé úvahy, ano, takto to bývá, co ženy říkají a co si při tom myslí. Ano, takhle se chovají muži, i když je každý jiný. Celé je to bezvadně psané, chválím!

Jessie26
22.10.2018

Začátek mě dost zaujal, příběh nabíral na dramatičnosti, ale jak už psal někdo níže, kniha se později vleče, začnou se opakovat pasáže...takže za mě místy občas vážně zdlouhavé,ale jinak fajn. Rozuzlení dobré, příběhy lidí se prolínají a zajímavé je jak snadno spadneme do psychických problémů a nepřipustíme si to. Byla jsem spokojená .

barush89
17.10.2018

Ani zde autorka nezklamala. Napínavé, emocionální, svižné. Mohu jen doporučit. Za mě srovnatelné s "Manželovo tajemstvím".

Rou
11.10.2018

Po knize Tři přání, která mi přišla o ničem, byla tahle zase lepší, celou dobu napínavá, i když nemusela být tak rozvleklá, opravdu se tam i něco stalo, mělo to hlavu a patu.

zuzi1162
11.10.2018

Začátek měl dobrý rozjezd, téma mělo velký potenciál, ale pak to začalo být takové rozvleklé, sposta věcí mi docházela o hodně dřív než je autorka odhalila svým postavám, ale i tak se mi to nakonec vlastně líbilo. Jen prostě jiné její knížky jsou lepší.

katst
10.10.2018

Téma by nebylo špatné, ale pojetí knihy je otřesné. Tohle se fakt nepovedlo. Dlouho jsem nečetla nic tak utahaného a nudného.

LittleK
10.10.2018

Ačkoli je autorka i nadále mou oblíbenkyní, její romány jsou pro mně často jako na houpačce. Jeden díl mě naprosto uhrane a dalším se sotva prokousávám. Tento díl musím bohužel zařadit do druhé kategorie. Téma opět zajímavé a člověk si neustále láme hlavu, co zásadního se na návštěvě vlastně stalo, že to všechny natolik ovlivnilo, ale autorka se snaží nevědomost udržovat tak dlouho, až jsem si začala říkat, že mě to už vlastně ani nezajímá. Hlavně ať je konec. Budu doufat, že se v další knize opět polepší a já budu moci jen vychvalovat.

Warty
29.09.2018

Neurazí, nenadchne...Není to sice špatné - takové vcelku pohodové čtení; nic moc napínavého nebo něco, co člověku na dlouho utkví v paměti, možná kromě postav, neboť ty jsou do jedné poměrně zvláštní.

Anya636
27.09.2018

První polovina příběhu je skutečně slabší.
Nicméně zbytek byl opět výborný a má oblíbená autorka mne naštěstí uklidnila, že i přes rychlé chrlení titulů jí neopouští inspirace. Zápletka sice nebyla tak zajímavá a zapletená, jak je u autorky zvykem, o to je však konec příběhu silnější a emotivnější.

m.valova
22.09.2018

Kniha byla zajímavá,ale začalo mě to opravdu bavit až víceméně v polovině,kdy jsem zjistila o co vlastně jde,každopádně i takové věci se v životě stávají a třeba si i díky ní budou lidi dávat větší pozor..

klarinka9974
22.09.2018

Bylo opravdu těžké se začíst. Mám tuto autorku moc ráda, řadím ji mezi oblíbené ale tato kniha mě zklamala. Děj se zbytečně dlouze natahoval. Snad další kniha bude o něco lepší.

tak.normal
15.09.2018

Přemýšlím, zda mě rozčilovalo víc takové to nedobové puritánství (kvůli Tiffany), anebo to umělé natahování. Nejezdit denně tramvají, určitě bych ji nedočetla.

whiolet
15.09.2018

Tahle knížka je totálně o ničem, vlastně lituji ztraceného času ,a to jsem knihu ani nedočetla.