Šílené výčitky

Novinka od autorky Sedmilhářek a Manželova tajemství je konečně tu! Pedantská účetní Erika a bohémská violoncellistka Clementine toho mají společného jen málo, ale přesto jsou prakticky odjakživa nejlepší kamarádky. Jenže zatímco bezdětná Erika by pro Clementine strčila ruku do ohně, nábožně lpí na každém slovu své kamarádky a s oblibou jí radí, jak vychovávat dcery, Clementine se do téhle role nechala kdysi vmanévrovat svou soucitnou matkou a po většinu času jí ta její otravná obdivovatelka pořádně leze na nervy. A pak je jednoho krásného, slunečného dne pozve obě i s jejich manžely, Samem a Oliverem, Eričin soused na grilování. Co se na nějaké obyčejné garden party mohlo přihodit tak strašného, že teď všichni litují, že pozvání přijali? A hlavně – čí je to vina?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353246/big_silene-vycitky-4zR-353246.jpg 3.5874

Vydáno: , Ikar (ČR)

Truly Madly Guilty

Kniha Šílené výčitky

Mathiola8

Jo nakonec skvělá kniha. Plynula sice pomalu, ale je kam spěchat? Není už ten svět sám uspěchaný? Byl to hezký příběh, dotáhnutý do detailů. S postupným gradováním. Jo za mě moc pěkné a dobře se mi četl.

Fanda74

Trochu mi trvalo než jsem se prokousal tak první třetinou, ale protože už jsem nějaké knihy o této autorky četl, tak jsem asi tušil, že používá opět stejný princip - čtenář se zase až na konci dozví, co se vlastně stalo. Třeba Sedmilhářky nebo Manželovo tajemství se mi líbily víc, ale tato kniha také není špatná. Jak pár vteřin může nabourat vědomí tolika lidí a přivodit jim výčitky - jestli jsme náhodou nemohli udělat něco jinak.

clarkens

Než se člověk prokouše první polovinou knihy, která je téměř o ničem a na každé stránce je několikrát zmíněno ono grilování, tak je to poněkud zdlouhavé. Závěr ale už obsahuje podstatně víc informací, a tak jako oddychovka si myslím, že dobrý.

vydzu

Zpočátku se mi knížka líbila a četla se mi dobře, líbilo se mi, jak je napsaná. To mě ale bohužel rychle přešlo. Protože dobrým stylem psaní se nedá zachránit celková kvalita knihy. Kniha mě nebavila, byla moc dlouhá a strašně se táhla, dokonce mi přišlo, že ani nemá téměř žádný děj. Většina postav mi byla nesympatická, líbili se mi jen Erika s Oliverem. Udržovala mě při čtení otázka: Co tak zásadního se stalo na grilování, když o tom všichni i po takové době mluví? Kdybych na tohle nebyla tak zvědavá, asi bych ji odložila. Úplně na konci se mi kniha konečně začala líbit, to už ale bylo bohužel trochu pozdě. Autorku ale ještě nezavrhnu, četla jsem od ní jiné knihy a ty se mi líbily.

hlentilka

Cože se to stalo na GRILOVÁNÍ? Byl to jediný důvod, proč jsem knihu dočetla celou. Zbytečné natahování. Je to škoda....

Laaaney

Kniha se strašně táhne , půlka knihy a stále se píše, že se něco zásadního stalo, vlastně jen kvůli tomu jsem to už dočetla, ale děj celkově o ničem, i ten závěr, opravdu se tahle kniha nepovedla.

Gracinka

Nuda, nuda, nuda.
Hlavní hrdinové nesympatičtí, dej téměř žádný.

Naďa2411

Kniha se mi moc líbila, úplná oddychovka. Erika a Clementina jsou dlouhodobé kamarádky z dětství. Námětem a středobodem knihy je, co se stalo v osudný den při grilování u jedné návštěvě u sousedů, kterého se zúčastnily obě ženy s manžely a dětmi. Spisovatelka pomalu odkrývá karty a nechává čtenáře napjatého s tím, že popisuje rozdílné problémy všech postav, jaká mají povolání, co se děje uvnitř v rodině, jaké měl kdo dětství, jaká mají trama, co se děje u sousedů. Jsme svědky vyprávění příběhu osudného dne skoro minutu po minutě, které nás brzdí vstupy poté… Kniha je velmi napínavá, protože příběh je vyprávěn všemi účastníky toho dne a pořád jsem si kladla otázku, co tak hrozného se stalo, že májí pak všichni ŠÍLELNÉ VÝČITKY.