Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/kulka-bVL-298379.jpg 4822
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub

The Bullet, 2015

Kniha Kulka

zuzana4291

(+ SPOILER) Chvilku mi trvalo než jsem se vpravila do autorčino stylu psaní. Téma knihy bylo zajímavé a asi i díky kratším kapitolám se kniha velmi dobře četla. Ale přeci jen mi v té knize něco chybělo. Nevím, jestli to bylo překombinovaným koncem nebo že z introvertní učitelky se stal vrah.

tittanie

Příběh se mi ze začátku četl sám. Zajímavá zápletka. Příběh plynul skvěle, ale pak se to pokazilo a musela jsem se donutit knihu dočíst. Vyřešení příběhu se mi nelíbilo.

Ajrad1981

Caroline, když se dozvěděla, že je adoptovaná a proč, začala bohužel jednat tak, jak jsem se obávala (protože jsem pořádně nepřečetla anotaci) - zas na druhou stranu, kdyby to nechala plavat, tak není o čem psát, že. Pachatel taky začal jednat předvídatelně. Překvapilo mě snad jedině pak následné Carolinino jednání, od usedlé profesorky je to asi to poslední, co bych čekala, a zdá se mi to děsně přitažené za vlasy. Jen mi na rozdíl od Caroliny došlo hned, proč svědkyně vraždy lže, jako když tiskne. Jo, a ten romantický happyend si autorka mohla odpustit, je to kýč.

medulinka

Tato kniha me velice zaujala anotaci, tesila jsem se na ni, bohuzel bylo to celkem zklamani. Namet pribehu zajimavy, ale ten zpusob, jak to bylo napsané/zpracovane mohl byt za me lepsi. Chybela mi tam nejaka vetsi akce a vetsi napeti. Závěr mi prisel divny, kdy chovani se k hlavni hrdince moc nehodilo a zkratka mi to k ni nesedelo...

Anamorka300

Knížka napsaná velice čtivě....:)

Heli20

Super počtení. Napínavé a krásně uzavřené.

medlovice

" Než kulka proletí vzduchem a připraví o život člověka , trvá to zlomek vteřiny. Jen okamžik a ten způsobí nezměrný smutek. Srdce utrpí těžkou ránu a už se nikdy ůplně nevzpamatuje.!!"
K této knize podat už jen příbor a ubrousek, protože já ji úplně zhltla.

jeny-v

Příběh vyprávěný hlavní hrdinkou profesorkou Caroline mě ihned od začátku vtáhl do děje. Nebylo to jen poutavým čtením, ale hlavně stylem psaní. Spisovatelka velmi dobře vyobrazila milující rodinu Cashiových a vztah bratrů Tonyho a Martina ke Caroline, ač nebyla jejich pokrevní sestra. S pomocí novináře Lelanda Bretta a detektiva Beamera se dozvídáme o tragédii, která se stala v Atlantě před čtyřiatřiceti lety rodině Boone a Sadie Rawson Smithovým a jejich tříleté dceři. Knihu jsem přečetla se zaujetím až do konce, který mě neohromil, ale sedl mi. Pohodové čtení, které bych ohodnotila 4,5 hvězdičkami.

Mefisto
Mefisto