Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298379/kulka-bVL-298379.jpg 4726
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

The Bullet (2015)

Kniha Kulka

NikolSeven

Námět celého příběhu se mi opravdu líbil, protože jsem doposud nic podobného nečetla. Hlavní hrdinka Caroline mi byla od začátku opravdu sympatická a líbilo se mi, jak komunikovala v některých pasážích i se samotným čtenářem. Při odhalování její minulosti a příběhu, jak se jí do krku kulka dostala, jsem si ve finále celé rozuzlení pracovně nazvala „syndrom Harryho Pottera” (více nekomentuji, abych neprozradila děj).
Mé nadšení ovšem začalo razantně upadat v posledních cca šedesát stránkách, kdy se může zdát, že je vše už vyřešeno. Tušila jsem, že se stane něco, co mi dojem z knihy pokazí. A bohužel se tak stalo. Carolinino naprosté zešílení mi přišlo už hodně přes čáru a podle mě měla kniha skončit před zmiňovanými šedesáti stránkami.
Jinak se mi ale četba líbila. Děj krásně plynul, nikde se nezadrhával a krátké kapitoly neunavovaly. Je to psáno zkrátka jako oddechové čtení.

Elldeu

Tak já musím říct, že se mi nápad velmi líbil, ale obsahove to autorka podle mě nezvládla. Do čtení jsem se musela nutit, preskakovala jsem pasáže, kde se nic nedělo. Znám tedy napinavejsi knížky. Závěr mě ale velice překvapil, takže jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Za závěr dávám 50%.

xnova58

Kniha je velmi čtivá, děj má spád .. žádné zbytečné dějové linie. Uvítala bych více uzavřený konec, ale to je jen můj pocit. Mohu doporučit.

verca0794

Pěkný a zajímavý příběh. Kniha se dobře četla a měla spád. Ani na okamžik jsem se nenudila. Za mě splnila očekávání, nebylo to nějak překombinované a to se mi líbí.

Tucaka

Oddechové čtení, jsem zvyklá na trochu drama a nějakého převratu. Kniha mě v ničem nepřekvapila.

jana1941

Kniha mile překvapila. Četla se velmi dobře, děj měl spád a obešlo se to celé bez zbytečněho přehánění. Nelituji, že jsem si knihu vybrala.

tanjaj

Kniha se díky neotřelému námětu velmi dobře četla. Zápletka i rozuzlení celého případu byla dobře promyšlená. Jen závěr mě překvapil - trestem pro Caroline bude JEN špatné svědomí z toho, že zabila nevinného člověka.

Sheemas

Autorka měla opravdu skvěle vymyšlenou zápletku, hlavní hrdinka Caroline během vyšetření na magnetické rezonanci zjistí že má kulku u páteře a neví kdy, kde ani jak k ní přisla. První půlka knihy byla skvělá, Caroline jde krůček po krůčku zpět do své minulosti a zjišťuje bolestivé věci. Ale ten závěr mě zklamal, zvrat a cesta do Evropy mi pomalu přišly, jak děj jiné knihy, škoda, že to autorka pojala takto, jinak se mi začátek velmi líbil a kniha se opravdu dobře četla.