Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298379/kulka-bVL-298379.jpg 4.1457

The Bullet (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Miška.Miška
předevčírem

Téma knihy mě velice zaujalo a nakonec ani neuklamalo. Příběh měl děj i spát, neříkám že kniha byla bez chybičky to určitě ne. Autorka mohla některé pasáže zkrátit a jiné zase více rozvinout. Přesto se mi kniha líbila.

Durancie

Nudná a otravná kniha.

Charley

Musím uznat, že styl psaní této autorky se mi moc líbí. Knihu mi půjčila známá a já i přes to, že většinou takové knihy nečtu, jsem se do ní pustila...a jsem ráda. Konec jsem opravdu nečekala :D Doporučuju :)

emve

Neurazí, nenadchne... Čte se dobře, ale mrzí mě na ní předvídatelnost děje a nepropracovaná osobnost hlavní hrdinky. A ten konec? :( příběh má dobrý potenciál, ale zpracování mě neuchvátilo. :)

Mišmiš

Za mě hodně dobrá kniha. Velice příjemná, poutavá a čtivá.
I pro mě byl velmi překvapivý konec. Zvlášť když to zůstalo otevřené.
Každopádně doporučuji k přečtení.

tereza94

Kniha mě velmi bavila, děj svižně utíkal a závěrečné rozuzlení mě překvapilo. Je to příjemná oddechovka na dovolenou nebo na pracovní týden, kdy člověk potřebuje vypnout. Myslím, že se ke knize ještě někdy vrátím a rozhodně ji doporučím příbuzným.

jesterka.as

Myslela jsem si, že kniha bude mít úplně jiný příběh. Když jsem se dostala o pár kapitol dál, stále jsem si myslela, že bude mít jiný příběh, ale už jiný než původně. A teď když jsem ji dočetla, stále si říkám, že ta kniha měla být úplně o něčem jiném. No dobře, tak jsem přečetla úplně jinou knihu, než jakou jsem si představovala, ale četla se velice svižně. Příběh byl pro mě dost překvapivý, romantika mě zaskočila a závěr hodně zarazil, ale nebylo to špatné čtení. Čekala jsem od toho asi krapet víc, trochu víc rozpracovaného hledání co se stalo a tak, ale číst se to dalo a někdo může být naopak spokojen, že knížka rychle ubíhá a nezabívá se zbytečnostmi.

Anna 13

Během čtení jsem přemýšlela nad tím, jestli ode mne kniha dostane tři nebo čtyři hvězdičky. Konec, který mne dostal a překvapil to vše zachránil a jak vidíte, příběh si ode mne zasloužil vyšší počet.
Přesto vím, že jsem od knihy nedostala to, co jako čtenář chci a potřebuju. A to byl nedostatek emocí, pocitů a myšlenkových pochodů v určité části příběhu, kterou tu nebudu jmenovat, protože bych prozradila to nejlepší, co na knize je. Respektive ten nejzávažnější zvrat.
Také jsem hlavní hrdince nevěřila. A pokud pochybujete, jestli by se tohle v reálu mohlo dít, tak kniha ztrácí na kvalitě.
Také měla hluchá a nudná místa.

Ale dost výtkám.
Jinak je kniha poutavá a má opravdu úžasný námět. A líbil se mi i autorčin styl psaní a její popisy.
Kulka je u mne první knihou, u které jsem si hlavní hrdinku zamilovala a ve vteřině ji hluboce nesnášela.

gnocchi

Kniha se mi celkem líbila, ale naprosto mě dostal tenhle úvod.

Myslíte si, že lidi, které vedle sebe máte celý život, dobře znáte, že umíte v jejich hlase, gestech a smíchu bezpečně číst, zkrátka že víte, co nosí v srdci.
Pak zničehonic objevíte, že o tom, co v sobě vaši nejbližší skrývají, nemáte ponětí. Všichni mají tajemství, která se netýkají jen jich samotných, ale i vás, a doufají, že je nikdy neodhalíte. Můžete s někým žít den po dni, dělit se s ním třeba o mýdlo, cukr a boty, ale stejně netušíte, co v něm je.
Myslete si, že někoho dobře znáte.
Jednoho dne zjistíte,že jste na útěku. Běžíte jako o závod, plíce vám hoří a nohy vůbec necítíte, jenže se nemůžete zastavit ani ohlédnout, protože vám to strach nedovolí.
Já jsem utíkala celý život, jen jsem o tom nevěděla.
Dovolte, abych vám vyprávěla, jaké to je.

Proto za mě *****.

tereza8

Nemohu říct, že by mě Kulka vyloženě zklamala, ale ani ve mě nic hlubšího nezanechala. Přišlo mi, že od prvních stránek vím, co bude následovat dál. Uvítala bych větší napětí. Hodnotím ji spíše jako průměr. Moc se mi ale líbí obálka.

petra.kind

Zajímavá kniha. Líbí se mi styl vyprávění, který je trochu jiný než u většiny knih tím, že hrdinka vypráví, co se jí stalo, vrací se do minulosti. Některé pasáže se mi zdály trochu přestřelené a taky tam jsou určité náznaky, které prozrazují, kdo bude oním vrahem. Ale rozhodně jsem se při čtení nenudila a ani jsem neměla problém se začíst.

Dakarianna

Kniha mě zaujala svojí krásnou obálkou a poutavou anotací. Celkově se dobře čte, není rozhodně dlouhá, není to rozhodně drsný krvavý a děsivý thriller, ale pro někoho, kdo s tímto žánrem začíná nebo si nepotrpí na morbidnost atp. je to skvělé. Celkově mě bavila hlavní hrdinka i její příběh. Hvězdu strhávám za strašně uspěchaný konec. Jinak paráda.

Terka15

Kniha se skvělým potenciálem, ale napsaná s ženskou naivitou která vám ke konci bude lézt krkem a možná i ušima. Stejně tak jako ostatní musím podotknout proměnu povahy hlavní hrdinky, která byla hrozně zvláštní. Musím ale přiznat, že kniha byla velice čtivá taková jednoduchá a odpočinková. Více bych uvítala deníkové zpracování děje a menší předvídatelnost.

pindorova

Kniha, která byla pro mě psaná trochu jiným stylem. Ze začátku jsem si říkala, že knihu asi odložím, ale nakonec jsem přečetla. Občas trošku příliš naivní, ale přeci jen nějaké věci mi v hlavě utkvěly a v závěru špatná nebyla.

Verr_Black

Příběh s velkým potenciálem, který nebyl plně využit. Kniha byla velmi čtivá, myslím si, že si ty 4 hvězdy zaslouží. Jednu ale ubírám za velkou předvídatelnost děje. Taky mě velice pobavila proměna hlavní hrdinky z šedé myšky na hotovou ženu činu, to bylo celkem komické. Nicméně tato kniha určitě neurazí a na dovolenou bych si ji klidně zabalila :)

NikaMirka

Kniha nebyla "bombou", že by si po dočtení člověk řekl: "Páni!", ale za to ji nelze ubrat hvězdičku. Byla čtivá a napínavá. Zamotaná a nepředvídatelná. Jediné mínus dávám za poslední část knihy, kdy jsem přeskakovala zbytečně rozvleklý popis útěku. Ten mě nebavil. A nebo možná nejsem trpělivá a chci vědět konec dřív, než k tomu dospěl čas :D? Čtyři hvězdy z pěti, ale nejsou špatné :).

Blaník8

Dobrý námět, ale za mně slabounké....:-(

Dukatka

super kniha

OneBas

Knížka vás donutí číst dál, protože děj knihy je opravdu napínavý. I přesto by se našly nějaké výhrady co se týče hlavní postavy, která se z obyčejné profesorky změní v nekontrolovatelnou střelu. Konec se dal navíc i předpovědět, a tak pro mě nebyl velkým překvapením.

Mišule_11

Páni! Jednoduchý příběh, který mě doslova pohltil od začátku až do konce! :) Napínavý příběh s trochou strachu, dobrodružství, ale také lásky a rodinných vztazích. V kůži hlavní hrdinky bych být nikdy rozhodně nechtěla, ale i když je pravda, že ten konec jsem nečekala..

kacirek55

Příběh s potenciálem, ale nemohu si pomoct, nezaujala mne.

blonďatá.luc

Hlavně první část knihy je prostě skvělá! Člověk nemůže přestat, musí vědět, jak to celé bylo a jak to vlastně dopadne. Postavy mi byly sympatické, po chvilce jsem si zvykla i na styl psaní. V druhé části knihy - hlavně posledních 100 stran - mi ale přestala hlavní hrdinka sedět, to, co se tam odehrávalo, se mi moc nelíbilo a celkově mi to nepřišlo jako "dobrý konec knihy". Na druhou stranu, já autorka nejsem, takže proč ne. Nečekejte ale nějaké hrůzostrašné scény nebo něco podobného, řekla bych, že je to kniha, kterou sice musíte dočíst na jeden zátah, ale nic hlubšího ve vás nezanechá.

Hella

Jak píše většina ostatních čtenářů, příběh byl velmi čtivý. Trochu mi neseděla pouze ta převratná změna povahy Caroline, která se z počáteční celoživotní nudné a stereotypní puťky stane ...., no raději žádný spoiler. Ale fandila jsem jí i Willovi, měla ráda její bratry, chápala Carolininu touhu po tom dozvědět se pravdu. Za mě vlastně dobrý!

Romžiry

Kniha mě mile překvapila :-) Zajímavý námět a četla se sama.

zuzca.h

Knihu jsme přečetla jedním dechem, přesněji řečeno v podstatě za jeden den. Líbila se mi hlavní hrdinka i námět a zpracování, děj měl spád. Co mě opravdu překvapilo bylo to co Caroline ke konci knihy uděla i jak se k jejímu činu postavila další postava z knihy s kterou její čin přímo souvisel. A myslím si, že policista v důchodu ví svý:)

astina

Oddychové čtení - kniha se čte sama, za sebe rozhodně doporučuji.

niknikita

Autorčina fantazie je sice za hranicí mého chápaní, ale budiž, netrvám na autentičnosti příběhu.Nejlepší byl pro mne závěr, který se odehrává v mé milované Paříži, ale protože to v půlce příběhu nějak dřelo...je mi líto, ale není to na sto procent.

rubit

Pro mě takový lepší průměr, z edice Světový bestseller jsem četla už lepší knížky, ale taky daleko horší. Líbil se mě námět, čtivost, ale něco tomu trošku chybělo.

Irsaf

Četla se sama

wooloong

Naprosto souhlasím s DominaCZ. Čtivé to bylo, ale jinak ...