Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298379/kulka-bVL-298379.jpg 4587

The Bullet (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Hell_Rihova

Opět příběh, kdy jsem se začetla a knihu přečetla skoro na celý zátah. Zajímavý příběh, zajímavá zápletka s neobvyklým koncem.

marimari

Trochu jiný styl, osvěžující, zajímavé, čtivé.

iveta3689

Namet je zajimavy, ale zpracovani je takove neslane nemastne. Kdyby z romanu byla kratsi povidka, vubec by to neublizilo. Navic zaver byl dost uspechany a velmi pritazeny za vlasy.

jarin58

Tak to mám rád,kdo je pachatel se objeví až na konci.

ctenarkaEva

Zajímavá kniha. Líbil se mi styl vyprávění, který byl trochu jiný, než ve většině knih. Dvě třetiny knihy byly fajn, kniha se četla dobře, svižně, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Poslední třetina se mi bohužel nelíbila, sáhodlouhé popisy Carolininy cesty mě nebavily a závěr mi připadal dost nepravděpodobný. Námět byl zajímavý, ale čekala jsem něco víc.

kaculliv

Kniha se mi moc líbila! Škoda, že je jediná od této autorky.

Tynka79

Kniha se četla dobře, zápletka zajímavá. Už si myslíte, že víte kdo je vrah, ale ono je to ještě trochu jinak. Některé pasáže byly trochu zdlouhavé. Zajímavě podaný příběh, jen konec byl poměrně překvapivý a ne úplně reálny

Zrzavá_Tereza

Čtivá kniha. Žádné přehnané násilí, sympatická hlavní hrdinka, příjemně vymyšlená střídající se prostředí.

certik003

Pohodová, ale čtivá detektivka se zajímavou zápletkou.

Turante

Kniha se četla opravdu dobře, příběh vás pustil a stále jste chtěli vědět co bude dál. Jen ten konec byl takový pro mě ne úplně uvěřitelný.

Tamara789

Slušně napsaná kniha, zajímavá zápletka, čte se samo.
Konečně detektivka bez vraždících psychopatů.

radus

Knížka se mi líbila, dobře se četla, nic náročného na přemýšlení a přesto zajímavá. Konec mě docela překvapil.

yvetta1958

Precetla jednim dechem

Mark

Kniha se mi líbila. Četla se sama. Zajimavá zápletka a nečekaný konec.

ajasin

Knihu jsem přečetla vlastně náhodou, neb mi ji v knihovně tak trochu přidělili. Ale nelituji. Zajímavý, čtivý a celkem uvěřitelný příběh. Na rozdíl od severských autorů, u kterých mám občas pocit, že si z nás čtenářů dělají trochu ( a možná ne jen trochu) legraci. Jen mě zarazilo jaká je hlavní hrdinka "supermanka", když to všechno zvládla za třicet dní.

maizy

Kniha se četla úplně sama, zajímavý nápad, děj měl spád...taková oddechovka. Určitě stojí za přečtení, ale nikoliv opakované.

vedana

zajímavá knížka, pěkně se četla, překvapivý závěr

babicka_amalka

psáno lehkou rukou, svižným perem, četlo se to samo - díky krátkým kapitolám "ještě tuhle, už jen jednu..." až byl najednou konec knihy;
zajímala by mě i její další kniha Anonymní zdroje, ale ta tu asi zatím nevyšla;

BiancaB

Delší dobu mi trvalo než jsem se začetla, přišlo mi to zdlouhavé a pomalejší. Osobně jsem čekala víc akce a napětí. Od určité části knihy se dalo předpokládat jak se bude děj dále vyvíjet. Konec mi přišel takový naivní a ne moc pravděpodobný. Námět knihy je určitě zajímavý a nedá se říct, ze by mě knížka nebavila,proto dávám průměr - tři hvězdy.

yaja8823

Parádní knížka, velmi zajímavá zápletka, děj se postupně vyvíjí, teprve v posledních kapitolách vám dojde, kdo je vrah..... super....

Světnadhlavou
10.12.2017

Skvělá kniha. Napínavá, skvěle promyšlená, velmi zajímavá. Líbil by se mi i druhý díl. Závěr hodně překvapil.

dendishek
08.12.2017

Stačí si přečíst popis knihy, a ten Vám stačí. Na jeho základě víte přesně o čem kniha bude a nic Vás v ní nepřekvapí. Možná tak závěr knihy, kdy se z hlavní milé a sympatické hrdinky přes noc stane vražedkyně. Nedávalo mi to žádný smysl. Nevím, zda to byl záměr autorky od začátku tvorby, anebo už nevěděla kudy kam, tak to takto ukončila. Více nechci spoilerovat, takže za mě pouze 2 hvězdy. Autorku už asi číst nebudu.

Acquenta
07.12.2017

Kniha dobrá, čtivá, ale během čtení příběhu jsem pořád nemohla přijít na jednu věc. Když říkali, že matka stála před dcerou, aby ji ochránila a kulka pak zasáhla i matku i dceru, docela to nedává smysl. Vždyť takové 3 leté dítě sahá sotva do pasu, jak je možné, že matku postřelili do prsou a dívka měla kulku v krku ? To asi spisovatelce uniklo...leda že by matka klečela, ale i tak je to divné.....jinak celkem dobrý, akorát ten konec mi přišel přehnaný...vraha zní dělat teda nemuseli...:-/

Prateri
03.12.2017

Vražda pro mě zůstane vraždou a sebelepší motiv na tom nic nezmění.

FillaSFC
30.11.2017

Příjemná, nenáročná oddechovka s jasným a přímým dějem. I díky krátkým kapitolám se čte dobře a svižně. Hlavní hrdinka je sympaťanda a její bratři rovněž. Já se bavil, za mě cajk.

IVANA0123
29.11.2017

Napínavá a hodně čtivá knížka, se zajímavou zápletkou. Jedna věc mi úplně nesedla ( proto pouze 4*), ale kdybych napsala co, tak bych moc prozradila a nechci budoucím čtenářům kazit zážitek. Takže spokojenost a musím přiznat, že jsem pachatele uhodla až ke konci. Knížka určitě stojí za přečtení.

Audreyh
27.11.2017

Mělo to náběh na fakt dobrou knížku. Začala jsem číst jeden den a druhý den jsem ji dočetla, tak byla zajímavá. Líbilo se mi řešení minulosti, tajemství, ale ten konec to zabil. Nemám ráda, když se v knize stane něco tak nepravděpodobného pro normálního smrtelníka. Vražda jak vražda, ale že se učitelka sebere a v rádoby útěku před spravedlností začne podnikat věci jak v americké kovbojce, to bylo na mě přespříliš.

Nestorkea
21.11.2017

Mě teda kniha nenadchla. Hlavní hrdinka nijak extra sympatická nebyla, děj poskakoval jako brambory sypající se ze schodů, snaha o stehující závěr byla, ale výsledek nic moc a co se týče vraha, trochu jsem tušila, že to nebude zas až tak jednoduché. Námět by byl fajn, ale zpracování jaksi pokulhává a je povrchní. Asi už mám detektivek načteno moc a jsem mlsná.

ArwenAragorn
02.11.2017

Oddechová detektivka, která se velmi dobře četla. Příběh byl netradiční svou zápletkou, ale uvěřitelný, podávaný s potřebnou dávkou napětí. A pak přišel dostatečně šokující závěr.
Za mě si kniha nálepku bestseller zaslouží, strávila jsem s ní příjemné chvilky (četla se vážně jedním dechem) a byla jsem zklamaná, když přišel závěr a já se s ní musela rozloučit.

happy-smile
25.10.2017

Bohužel místní nadšení nesdílím. Kniha je směsicí románu pro ženu a thrilleru. Cílovou skupinou ale budou spíše čtenáři románů pro ženy, pro ty může být děj okořeněním. Pro čtenáře thrillerů/detektivek, mezi které se řadím já, je kniha až moc vztahová. Sice to bylo čtivé a nápad byl taky dobrý, ale jinak mě to bohužel nezaujalo. Přerod hlavní hrdinky na konci knihy byl až moc neuvěřitelný a do zbytku knihy moc nezapadal. Označení světový bestseller je podle mě tedy hodně nadnesené.