Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298379/kulka-bVL-298379.jpg 4640

The Bullet (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

mourek-veronika
předevčírem

Od této knížky jsem neměla příliš velká očekávání, takže mě velmi příjemně překvapila. Stránky při čtení hezky ubíhají a vy si ani nevšimnete, že se blížíte ke konci. Není tam přespříliš akčních scén, díky čemuž příběh působí realisticky a vy uvěříte, že se opravdu mohl někdy stát (knížka ale na skutečných událostech založená není). Nečekejte tedy nějaký mrazivý thriller, kde se to jen hemží mrtvolami a scénami v temných uličkách, ale to by se k příběhu ani nehodilo. U knížky si můžete odpočinout nebo se naopak plně pohroužit do pátrání.

Jediné, u čeho si nejsem úplně jistá s hodnocením, je to, co udělá Caroline ke konci. Pořád nad tím musím přemýšlet a nemůžu se rozhodnout, jestli udělala správné nebo špatné rozhodnutí. Chápu totiž obě strany a nevím, ke které se přiklonit.

A ještě jedna rada pro ty, kteří se na Kulku teprve chystají. Nečtěte si anotaci. Prozradila by vám toho opravdu hodně a vy byste si čtení a počáteční zvraty moc neužili.

rulen

Napinave, ale konec hodne slaby.

LittleK

Zpočátku mě kniha neupoutala natolik, abych se k ní musela bezpodmínečně vracet v každé volné chvíli jako u jiných titulů, ale poté děj nabral na dynamičnosti a kniha se četla v podstatě sama. Ani já konec takový nečekala a jsem s ním spokojená jen napůl. Není to však kniha, od které bych odrazovala. Pokud nehledáte maximální napětí, které vám vyrazí dech, pak knihu mohu bez problémů doporučit.

martinka07

Knížka se četla sama. Zajímavý příběh a pro mě nečekaný konec. Víc takových, prosím.

nada3314

Wau to byla jízda, přečteno za jeden den :-) Knihu jsem si koupila v akci v Luxoru- black friday za 39 Kč a jsem z ní úplně nadšená! Kdo ještě váhá, ať to nedělá a knihu si přečte ;-)

Dajine

Napínavé, přečteno za jednu sobotu. Konec se dá vytušit už během druhé poloviny příběhu.

márčina

Kniha se mi četla hezky, ke konci už jsem měla tip na vraha a povedlo se. :) každopádně jinak kniha předvídatelná není. Doporučuji. :)

Anna27

Do posledni chvile nevite, kdo je vrah. Napinave, skvele napsane. Jedna z mych oblibenych knih.

Sara.B

Kniha je skvělá! A stojí za přečtení. Přečetla jsem ji za 4 dny a skoro jsem ji nepustila z rukou! V té knize nechybí skoro vůbec nic, najdete v ni romantickou zápletku, krimi, psycho, rodinné vztahy.... prostě všechno na co si jen vzpomenete. Kdyby měla autorka další knihy, tak už by byly u mě doma :D

Hell_Rihova

Opět příběh, kdy jsem se začetla a knihu přečetla skoro na celý zátah. Zajímavý příběh, zajímavá zápletka s neobvyklým koncem.

marimari

Trochu jiný styl, osvěžující, zajímavé, čtivé.

iveta3689

Namet je zajimavy, ale zpracovani je takove neslane nemastne. Kdyby z romanu byla kratsi povidka, vubec by to neublizilo. Navic zaver byl dost uspechany a velmi pritazeny za vlasy.

jarin58

Tak to mám rád,kdo je pachatel se objeví až na konci.

ctenarkaEva

Zajímavá kniha. Líbil se mi styl vyprávění, který byl trochu jiný, než ve většině knih. Dvě třetiny knihy byly fajn, kniha se četla dobře, svižně, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Poslední třetina se mi bohužel nelíbila, sáhodlouhé popisy Carolininy cesty mě nebavily a závěr mi připadal dost nepravděpodobný. Námět byl zajímavý, ale čekala jsem něco víc.

kaculliv

Kniha se mi moc líbila! Škoda, že je jediná od této autorky.

Tynka79

Kniha se četla dobře, zápletka zajímavá. Už si myslíte, že víte kdo je vrah, ale ono je to ještě trochu jinak. Některé pasáže byly trochu zdlouhavé. Zajímavě podaný příběh, jen konec byl poměrně překvapivý a ne úplně reálny

Zrzavá_Tereza

Čtivá kniha. Žádné přehnané násilí, sympatická hlavní hrdinka, příjemně vymyšlená střídající se prostředí.

certik003

Pohodová, ale čtivá detektivka se zajímavou zápletkou.

Turante

Kniha se četla opravdu dobře, příběh vás pustil a stále jste chtěli vědět co bude dál. Jen ten konec byl takový pro mě ne úplně uvěřitelný.

Tamara789

Slušně napsaná kniha, zajímavá zápletka, čte se samo.
Konečně detektivka bez vraždících psychopatů.

radus

Knížka se mi líbila, dobře se četla, nic náročného na přemýšlení a přesto zajímavá. Konec mě docela překvapil.

yvetta1958

Precetla jednim dechem

Mark

Kniha se mi líbila. Četla se sama. Zajimavá zápletka a nečekaný konec.

ajasin

Knihu jsem přečetla vlastně náhodou, neb mi ji v knihovně tak trochu přidělili. Ale nelituji. Zajímavý, čtivý a celkem uvěřitelný příběh. Na rozdíl od severských autorů, u kterých mám občas pocit, že si z nás čtenářů dělají trochu ( a možná ne jen trochu) legraci. Jen mě zarazilo jaká je hlavní hrdinka "supermanka", když to všechno zvládla za třicet dní.

maizy

Kniha se četla úplně sama, zajímavý nápad, děj měl spád...taková oddechovka. Určitě stojí za přečtení, ale nikoliv opakované.

vedana

zajímavá knížka, pěkně se četla, překvapivý závěr

babicka_amalka

psáno lehkou rukou, svižným perem, četlo se to samo - díky krátkým kapitolám "ještě tuhle, už jen jednu..." až byl najednou konec knihy;
zajímala by mě i její další kniha Anonymní zdroje, ale ta tu asi zatím nevyšla;

BiancaB

Delší dobu mi trvalo než jsem se začetla, přišlo mi to zdlouhavé a pomalejší. Osobně jsem čekala víc akce a napětí. Od určité části knihy se dalo předpokládat jak se bude děj dále vyvíjet. Konec mi přišel takový naivní a ne moc pravděpodobný. Námět knihy je určitě zajímavý a nedá se říct, ze by mě knížka nebavila,proto dávám průměr - tři hvězdy.

yaja8823

Parádní knížka, velmi zajímavá zápletka, děj se postupně vyvíjí, teprve v posledních kapitolách vám dojde, kdo je vrah..... super....

Světnadhlavou
10.12.2017

Skvělá kniha. Napínavá, skvěle promyšlená, velmi zajímavá. Líbil by se mi i druhý díl. Závěr hodně překvapil.

detektivky fiktivní deníky vražedkyně americká literatura

Mary Louise Kelly

Mary Louise Kelly