Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298379/kulka-bVL-298379.jpg 4496
Originální název:

The Bullet (2015)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (153)

Přidat komentář
Nestorkea
21. listopadu

Mě teda kniha nenadchla. Hlavní hrdinka nijak extra sympatická nebyla, děj poskakoval jako brambory sypající se ze schodů, snaha o stehující závěr byla, ale výsledek nic moc a co se týče vraha, trochu jsem tušila, že to nebude zas až tak jednoduché. Námět by byl fajn, ale zpracování jaksi pokulhává a je povrchní. Asi už mám detektivek načteno moc a jsem mlsná.

ArwenAragorn
02. listopadu

Oddechová detektivka, která se velmi dobře četla. Příběh byl netradiční svou zápletkou, ale uvěřitelný, podávaný s potřebnou dávkou napětí. A pak přišel dostatečně šokující závěr.
Za mě si kniha nálepku bestseller zaslouží, strávila jsem s ní příjemné chvilky (četla se vážně jedním dechem) a byla jsem zklamaná, když přišel závěr a já se s ní musela rozloučit.

happy-smile
25. října

Bohužel místní nadšení nesdílím. Kniha je směsicí románu pro ženu a thrilleru. Cílovou skupinou ale budou spíše čtenáři románů pro ženy, pro ty může být děj okořeněním. Pro čtenáře thrillerů/detektivek, mezi které se řadím já, je kniha až moc vztahová. Sice to bylo čtivé a nápad byl taky dobrý, ale jinak mě to bohužel nezaujalo. Přerod hlavní hrdinky na konci knihy byl až moc neuvěřitelný a do zbytku knihy moc nezapadal. Označení světový bestseller je podle mě tedy hodně nadnesené.

micha-ella
22. října

Nalákal mě zlatý kroužek na obálce - edice světový bestseller. Každý autor detektivek či thrillerů samozřejmě usiluje o to, aby příběh byl napínavý se zajímavými zápletkami a zvraty a hlavně s nečekaným koncem. Ale tady mi děj sem tam skřípal nepravděpodobností a v závěru zcela nereálnou proměnou "staré panny" v nezodpovědnou puberťačku. Své biologické rodiče vůbec neznala a najednou by kvůli nim zahodila celý svůj dosavadní šťastný život? A její věta po vraždě - že už dlouho se tak dobře nebavila! A těch koupených a zahozených mobilů, ten snadný výběr ohromné částky peněz, koupě diamantů atd. Závěr už úplně přehnaný - vše vyříkáno a vyřízeno telefonicky. Ovšem četlo se to dobře, rychle a pobavilo.

mary-jane6009
20. října

Kniha se mi četla velmi dobře, dokázala jsem se v různých ohledech ztotožnit s hlavní postavou, což tomu určitě pomohlo. Já sama nejsem dobrý "detektiv", a tak jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah (pár tipů jsem měla, ale špatné). Za mě tedy děj nepředvídatelný. Část, kde Caroline utíká, se mi zdála trochu zdlouhavá, ale to bylo možná mou nedočkavostí. Knihu jsem s nadšením dočetla a bavila dokonce i mého přítele.

ufounseztratil
13. října

Kniha se dobře četla, ale konec mi připadal přitažený za vlasy.

Booky84
10. října

Kniha se mi celkem líbila, ale ten konec mne hodně zklamal.

bara1447
06. října

Začátek byl super, knížka měla rychlý rozjezd a příběh udržoval můj zájem, postupem času už mě to však přestávalo bavit. Konec mě nepřekvapil, a dal se odhadnout poměrně brzo. Ale rozhodně to bylo fajn počtení.

PaniJani
05. října

Pro mě osobně to byla taková oddychovka. Kniha, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Četla se pěkně, ale nějaké napětí bych tam nehledala. Děj byl poměrně předvídatelný.

lenkaBajza
01. října

Správně komentovat a ohodnotit tuto knihu je pro mne těžké. Do 3/4 jsem byla maximálně spokojená, propracovaná zápletka, prostě příběhu nic nechybělo. Ale závěr knihy, kdy vše vyplývalo na povrch...mne trochu zklamal, skončilo to prostě "nudně".
Ale i přesto hodnotím 4* a knihu doporučuji:)

barusak1
27. září

Kniha se mi moc líbila a i když chvílemi mi přišla dlouhá, tak konec mě dostal. Knihu doporučuji

Miška.Miška
17. září

Téma knihy mě velice zaujalo a nakonec ani neuklamalo. Příběh měl děj i spát, neříkám že kniha byla bez chybičky to určitě ne. Autorka mohla některé pasáže zkrátit a jiné zase více rozvinout. Přesto se mi kniha líbila.

Durancie
14. září

Nudná a otravná kniha.

Charley
10. září

Musím uznat, že styl psaní této autorky se mi moc líbí. Knihu mi půjčila známá a já i přes to, že většinou takové knihy nečtu, jsem se do ní pustila...a jsem ráda. Konec jsem opravdu nečekala :D Doporučuju :)

emve
07. září

Neurazí, nenadchne... Čte se dobře, ale mrzí mě na ní předvídatelnost děje a nepropracovaná osobnost hlavní hrdinky. A ten konec? :( příběh má dobrý potenciál, ale zpracování mě neuchvátilo. :)

Mišmiš
06. září

Za mě hodně dobrá kniha. Velice příjemná, poutavá a čtivá.
I pro mě byl velmi překvapivý konec. Zvlášť když to zůstalo otevřené.
Každopádně doporučuji k přečtení.

tereza94
23. srpna

Kniha mě velmi bavila, děj svižně utíkal a závěrečné rozuzlení mě překvapilo. Je to příjemná oddechovka na dovolenou nebo na pracovní týden, kdy člověk potřebuje vypnout. Myslím, že se ke knize ještě někdy vrátím a rozhodně ji doporučím příbuzným.

jesterka.as
19. srpna

Myslela jsem si, že kniha bude mít úplně jiný příběh. Když jsem se dostala o pár kapitol dál, stále jsem si myslela, že bude mít jiný příběh, ale už jiný než původně. A teď když jsem ji dočetla, stále si říkám, že ta kniha měla být úplně o něčem jiném. No dobře, tak jsem přečetla úplně jinou knihu, než jakou jsem si představovala, ale četla se velice svižně. Příběh byl pro mě dost překvapivý, romantika mě zaskočila a závěr hodně zarazil, ale nebylo to špatné čtení. Čekala jsem od toho asi krapet víc, trochu víc rozpracovaného hledání co se stalo a tak, ale číst se to dalo a někdo může být naopak spokojen, že knížka rychle ubíhá a nezabívá se zbytečnostmi.

Anna 13
15. srpna

Během čtení jsem přemýšlela nad tím, jestli ode mne kniha dostane tři nebo čtyři hvězdičky. Konec, který mne dostal a překvapil to vše zachránil a jak vidíte, příběh si ode mne zasloužil vyšší počet.
Přesto vím, že jsem od knihy nedostala to, co jako čtenář chci a potřebuju. A to byl nedostatek emocí, pocitů a myšlenkových pochodů v určité části příběhu, kterou tu nebudu jmenovat, protože bych prozradila to nejlepší, co na knize je. Respektive ten nejzávažnější zvrat.
Také jsem hlavní hrdince nevěřila. A pokud pochybujete, jestli by se tohle v reálu mohlo dít, tak kniha ztrácí na kvalitě.
Také měla hluchá a nudná místa.

Ale dost výtkám.
Jinak je kniha poutavá a má opravdu úžasný námět. A líbil se mi i autorčin styl psaní a její popisy.
Kulka je u mne první knihou, u které jsem si hlavní hrdinku zamilovala a ve vteřině ji hluboce nesnášela.

gnocchi
13. srpna

Kniha se mi celkem líbila, ale naprosto mě dostal tenhle úvod.

Myslíte si, že lidi, které vedle sebe máte celý život, dobře znáte, že umíte v jejich hlase, gestech a smíchu bezpečně číst, zkrátka že víte, co nosí v srdci.
Pak zničehonic objevíte, že o tom, co v sobě vaši nejbližší skrývají, nemáte ponětí. Všichni mají tajemství, která se netýkají jen jich samotných, ale i vás, a doufají, že je nikdy neodhalíte. Můžete s někým žít den po dni, dělit se s ním třeba o mýdlo, cukr a boty, ale stejně netušíte, co v něm je.
Myslete si, že někoho dobře znáte.
Jednoho dne zjistíte,že jste na útěku. Běžíte jako o závod, plíce vám hoří a nohy vůbec necítíte, jenže se nemůžete zastavit ani ohlédnout, protože vám to strach nedovolí.
Já jsem utíkala celý život, jen jsem o tom nevěděla.
Dovolte, abych vám vyprávěla, jaké to je.

Proto za mě *****.

tereza8
09. srpna

Nemohu říct, že by mě Kulka vyloženě zklamala, ale ani ve mě nic hlubšího nezanechala. Přišlo mi, že od prvních stránek vím, co bude následovat dál. Uvítala bych větší napětí. Hodnotím ji spíše jako průměr. Moc se mi ale líbí obálka.

petra.kind
08. srpna

Zajímavá kniha. Líbí se mi styl vyprávění, který je trochu jiný než u většiny knih tím, že hrdinka vypráví, co se jí stalo, vrací se do minulosti. Některé pasáže se mi zdály trochu přestřelené a taky tam jsou určité náznaky, které prozrazují, kdo bude oním vrahem. Ale rozhodně jsem se při čtení nenudila a ani jsem neměla problém se začíst.

Dakarianna
05. srpna

Kniha mě zaujala svojí krásnou obálkou a poutavou anotací. Celkově se dobře čte, není rozhodně dlouhá, není to rozhodně drsný krvavý a děsivý thriller, ale pro někoho, kdo s tímto žánrem začíná nebo si nepotrpí na morbidnost atp. je to skvělé. Celkově mě bavila hlavní hrdinka i její příběh. Hvězdu strhávám za strašně uspěchaný konec. Jinak paráda.

Terka15
02. srpna

Kniha se skvělým potenciálem, ale napsaná s ženskou naivitou která vám ke konci bude lézt krkem a možná i ušima. Stejně tak jako ostatní musím podotknout proměnu povahy hlavní hrdinky, která byla hrozně zvláštní. Musím ale přiznat, že kniha byla velice čtivá taková jednoduchá a odpočinková. Více bych uvítala deníkové zpracování děje a menší předvídatelnost.

pindorova
29. července

Kniha, která byla pro mě psaná trochu jiným stylem. Ze začátku jsem si říkala, že knihu asi odložím, ale nakonec jsem přečetla. Občas trošku příliš naivní, ale přeci jen nějaké věci mi v hlavě utkvěly a v závěru špatná nebyla.

Verr_Black
11. července

Příběh s velkým potenciálem, který nebyl plně využit. Kniha byla velmi čtivá, myslím si, že si ty 4 hvězdy zaslouží. Jednu ale ubírám za velkou předvídatelnost děje. Taky mě velice pobavila proměna hlavní hrdinky z šedé myšky na hotovou ženu činu, to bylo celkem komické. Nicméně tato kniha určitě neurazí a na dovolenou bych si ji klidně zabalila :)

NikaMirka
09. července

Kniha nebyla "bombou", že by si po dočtení člověk řekl: "Páni!", ale za to ji nelze ubrat hvězdičku. Byla čtivá a napínavá. Zamotaná a nepředvídatelná. Jediné mínus dávám za poslední část knihy, kdy jsem přeskakovala zbytečně rozvleklý popis útěku. Ten mě nebavil. A nebo možná nejsem trpělivá a chci vědět konec dřív, než k tomu dospěl čas :D? Čtyři hvězdy z pěti, ale nejsou špatné :).

Blaník8
04. července

Dobrý námět, ale za mně slabounké....:-(

Dukatka
29. června

super kniha

OneBas
28. června

Knížka vás donutí číst dál, protože děj knihy je opravdu napínavý. I přesto by se našly nějaké výhrady co se týče hlavní postavy, která se z obyčejné profesorky změní v nekontrolovatelnou střelu. Konec se dal navíc i předpovědět, a tak pro mě nebyl velkým překvapením.