Kulka

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/big_kulka-bVL-298379.jpg 3.9926
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Bullet, 2015

Kniha Kulka

LuckaDea

Zajímavý thriller vyprávěný v první osobě. Příběhu nechybělo napětí a tajemno. Knížka mě hodně bavila a byla jsem zvědavá, jak dopadne. Od knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout. Jen konec byl možná zbytečně moc zrychlený.

Tereza0107
11.11.2022

(+ SPOILER) Knížka popravdě předčila má očekávání až natolik, že jsem měla v úmyslu jí dát pět hvězdiček - kdyby ovšem nepřišlo těch posledních 40 stran, které úplně rozhodily tón knihy a byly pěkně přitažené za vlasy. Nechápu, proč měla autorku náhlou potřebu nechat postavu mírumilovné čtyřicetileté profesorky francouzské literatury někoho zastřelit, což se absolutně vymykalo charakteru, který postavě celou knihu budovala. A pak ten úprk přes půl zeměkoule. Co na to říct, než jen, že to bylo úplně zbytečné.
No a teď z toho lepšího soudku. Zápletka mi přišla super, originální a byla jsem od začátku hodně zvědavá, jaký příběh se za záhadou kulky v krku skrývá. Dobře vytvořená atmosféra - byla jsem napnutá jak kšandy a místy jsem se i docela bála. Postavy mi byly sympatické, trochu mi tam neseděla postava doktora Willa, který se choval dost nepřirozeně, ale bylo to asi spíš proto, že autorka moc chtěla, aby u čtenáře vzbudil podezření, že je pachatel.
Ale čtyři hvězdičky si kniha dle mého určitě zaslouží. Škoda toho konce.

zelvonik
29.09.2022

Příjemné překvapení! Námět zajímavý a rozhodně pěkně zpracovaný, knížce pomohlo vyprávění v první osobě a 90 % jsem přečetl jedním dechem a bylo super. Hvězdu dolů dávám za konec, ten už byl naprosto nezajímavý a bez nápadu, zasloužil by si něco víc. Celkově ale kniha pobavila a jsem rád, že jsem ji přečetl.

Twinny
25.08.2022

Styl psaní mi občas lezl na nervy.
Příběh se mi docela líbil. Sice by to v reálném životě asi celé vypadalo jinak, ale co už.
Prostředek se mi líbil moc. Bylo to napínavé a pátrání po tom, co se před více než 30 lety stalo, mě bavilo. Vadilo mi, jak ze sebe hlavní hrdinka dělala něco víc, jen proto že učí na vysoké škole. Ten konec už byl trochu přitažený za vlasy.

Lexie321
21.05.2022

Kniha bola dobre napísaná. Napätie aj postupne odhaľovanie deja išlo sľubne. Niečo mi tam ale chýbalo. Čakala som nejaký šokujúci zvrat na konci ale nestalo sa. Osobne ma koniec veľmi sklamal a nebyť jeho dala by som o jednu hviezdičku viac.

Zlatinka.Emilly
20.05.2022

Pěkný příběh a názorný příklad jak se ze slušného člověka stane vrah. Jen jsem nepochopila, jak mohla Caroline z vražedné kulky udělat náhrdelník a zdobit se jím. Konec mě překvapil a otevřená poslední stránka mě zklamala. Teď abych se zase domýšlela, co Caroline vymyslí, jak se zachová.

Ivetaa
01.04.2022

Podle popisu v knize se vlastně nejedná o kulku, ale projektil. To je trošičku rozdíl. Kniha se čte dobře a už po přečtení pár stránek mě vtáhla do děje, že jsem občas přetáhla "večerku".

zimolka
28.03.2022

Mě se příběh líbil,celkem mě to vtáhlo,konec mě tedy překvapil,nečekala jsem ,že se takto hlavní hrdinka zachová.