Kulka

Kulka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 958 278

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

medlovice
06.05.2020 5 z 5

" Než kulka proletí vzduchem a připraví o život člověka , trvá to zlomek vteřiny. Jen okamžik a ten způsobí nezměrný smutek. Srdce utrpí těžkou ránu a už se nikdy ůplně nevzpamatuje.!!"
K této knize podat už jen příbor a ubrousek, protože já ji úplně zhltla.

jeny-v
22.04.2020 4 z 5

Příběh vyprávěný hlavní hrdinkou profesorkou Caroline mě ihned od začátku vtáhl do děje. Nebylo to jen poutavým čtením, ale hlavně stylem psaní. Spisovatelka velmi dobře vyobrazila milující rodinu Cashiových a vztah bratrů Tonyho a Martina ke Caroline, ač nebyla jejich pokrevní sestra. S pomocí novináře Lelanda Bretta a detektiva Beamera se dozvídáme o tragédii, která se stala v Atlantě před čtyřiatřiceti lety rodině Boone a Sadie Rawson Smithovým a jejich tříleté dceři. Knihu jsem přečetla se zaujetím až do konce, který mě neohromil, ale sedl mi. Pohodové čtení, které bych ohodnotila 4,5 hvězdičkami.

Špekyn
22.04.2020 2 z 5

Na knížku jsem se dlouho těšila. Je velmi čtivá a má zajímavý námět. V poslední třetině se však hlavní hrdinka charakterově zcela promění, což mi vůbec nesedělo, a pořád jsem čekala, že se jen probudí ze snu nebo ze svých představ. Na úplném konci se vše vrací jakoby k normálu, ale už to prostě není ono. Také mi vadila spousta nezodpovězených otázek (např. kdo se k hrdince vloupal).

Leona333
11.03.2020 3 z 5

Kniha není špatná, jen mi u ní do opravdu silného, detektivního příběhu cosi schází. Trochu moc překombinovaný citový a milostný život hlavní představitelky a závěr moc přitažený za vlasy. Každopádně hlavní hrdinka mi byla sympatická a knihu jsem přečetla za dva dny.

8371
26.02.2020

nejlepší kniha napínavá od začátku do konce

Bonbonierka
29.01.2020

Velmi ctiva kniha, kterou nelze odlozit na dlouho, zajimavy pribeh...

knihomolka999
28.01.2020 4 z 5

Čtivě podaný příběh na zajímavé téma.

ZuK1
27.01.2020 3 z 5

Poklidné odpočinkové čtení ... jelikož jsem ale poslední dobou četla spoustu knih, které se mi líbily podstatně víc, dávám tentokrát pouze 3*, možná tak maximálně 3,5*.

lucie2371
23.01.2020 4 z 5

Příjemná oddechová kniha. Žádnou velkou akci nečekejte.

sgjoli
05.01.2020

Knihu nehodnotím hvězdami, protože jsem ji nedočetla. Absolutně jsem se nedokázala do příběhu začíst, zkoušela jsem číst vícekrát, ale jednoduše mi neseděl autorčin styl psaní. Škoda, kniha mi přišla svojí anotací dost lákavá...

vojteska70
17.12.2019 1 z 5

Fakt nemůžu říct, že by mně tohle čtení nadchlo.

Kekik
09.12.2019 3 z 5

Čekala jsem od příběhu mnohem více akce a napětí, ale dostala jsem spíše poklidnější čtení o ženě, které během pár chvil život vybočil ze zajetých kolejích.
Kniha je napsána pro mě čtivým stylem, ale neměla jsem problém ji odložit.
Námět knihy je velmi slibný. Bohužel zpracování mě trochu zklamalo.

gilt
05.11.2019 5 z 5

Skvělá knížka, čte se dobře, je poutavě napsaná a závěr překvapil. Za mě palec nahoru.

iiiccc
04.10.2019 3 z 5

Zatím moje jediná přečtená detektivka, kde jsem odhadla pachatele, jeho motiv a dokonce i průběh příběhu. Konec mě překvapil a musím říct, že ve špatném slova smyslu. Jako kdyby autorka nevěděla, jak si s uzavřením poradit. Styl psaní byl velmi dobrý, protože ač jsem tušila, co bude následovat, udržoval ve mně napětí a touhu číst dál. Také se mi líbil x-ray na vazbě knihy.

hadenka
03.10.2019 4 z 5

Za mě ano,čtivé,poutavé,mě to bavilo.

Allla9
30.09.2019 4 z 5

V této detektivce není na každé stránce nová mrtvola. Ale přesto, nebo spíše právě proto, se mi líbila.

leny.wood
20.09.2019 1 z 5

Mě by vážně zajímalo, kdo rozhoduje, která kniha bude v edici světového bestselleru. Tahle tam teda rozhodně nepatří. Styl autorky mi nevadil, díky němu se příběh četl svižně. Ale děj mi nepřišel tak propracovaný a celkově... Zkrátka nic, ve mně čtení nic nevyvolalo, žádné napětí. Nic.

bara9550
05.09.2019 odpad!

Na tuto "recenzi" jsem si musela dát oraz asi 2 měsíce,..
pozor, obsahuje SPOILERY:

Jediné pozitivum na knize bylo to, že se četla opravdu rychle.. nikde nebyl žádný zbytečný popis něčeho, co by Vám stejně bylo k ničemu.

Vlastně ani nevím, co mám napsat, naprostá ptákovina.. Vím, že kniha je kniha, není to skutečnost, ale nejedna dějová linka byla naprosto zbytečná. Milostný děj, který neměl hlavu ani patu.. dosazený doktor milenec byl asi jen hodně nepovedenou "návnadou" abyste směřovali vinu na něj.. jenže hlavní hrdinka Caroline má v hlavě kulku bohužel už od 3 let.. takže sorry Wille, ale ty budeš prostě jen trouba, co zahýbá manželce.

Vlastně se mi o tom nechce ani psát.. jak to bylo naivní, hloupé, nezajímavé..
Všichni, zde přítomní hrdinové mi přišli buď sjetí, nebo prostě byli doopravdy tak jednodušší, že mohli klidně hrát závislé na andělském prachu..

Po odtajnění "nečekané" vražedkyně další nesmyslné zamotání děje, které možná mělo něco do sebe, ale ne v této knize a v tom sletu, v jakém bylo, možná, kdyby kniha začla koncem.. možná by to mělo do sebe trošku více drivu a nečekanosti - protože Caroline by byla najednou záporákem.

Pokud si někdo knihu přečte a řekne si, že to vlastně byla naprostá prkotina, vzpomeňte si na tento komentář ! :)
Samozřejmě můj názor nikomu nenutím, ale lhát také nebudu :)

koudelu
20.08.2019 5 z 5

Pro me dokonale napínavá kniha, kterou jsem nemohla odložit. Závěr mě překvapil, ale svým způsobem potěšil. SPOILER: byla jsem jediná, kdo chvílemi přemýšlel, že s vrahem je nějak spolčený doktor Will?

Domika
15.08.2019 4 z 5

Jen pořád nějak nechápu, jak na tu kulku nemohla přijít už dávno... vždyť tolik cestuje! To by snad pípala na každém letišti -_-