Tma mezi hvězdami

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami. Atticus se v ní soustředí na dualitu života, věrohodně popisuje lidské úspěchy i pády, energii, kterou vkládáme do nových vztahů, i mučivou samotu, která je střídá. Jeho básně jsou upřímným zkoumáním osamělosti a naší potřeby sdílení. Ve svých minimalistických textech mladý básník ukazuje, že potřebujeme obojí: bolest i radost, hvězdy i temnotu mezi nimi, abychom dovedli ocenit vše, co nám život nabízí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408262/big_tma-mezi-hvezdami-jw9-408262.jpg 3.9291
Žánr:
Literatura světová, Poezie

Vydáno: , Yoli
Originální název:

The Dark Between Stars, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (92)

Kniha Tma mezi hvězdami

milovnice_knih_
18. září

Už delší dlouho jsem si chtěla jednu z autorových knížek přečíst a konečně jsem se k tomu dostala a taky jsem přečetla svou první moderní poezii, s čím jsem taky už dlouho chtěla začít. A musím říct, že nejsem vůbec zklamaná, ale ani úplně nadšená.
V knížce se nachází spousta nádherných básniček- hlavně o lásce, které by měli sloužit k zamyšlení. Tím, že jsem zatím žádnou opravdovou lásku nepoznala (teda pokud se nejedná o knížní lásku), tak mě některé skoro vůbec nedostali, ale některé byly pro změnu strašně krásné, které si určitě zapíšu a budu se jimi motivovat. Básničky taky krásně doplňuje krásné, ale opravdu krásné grafické zpracování.
Za mě můžu určitě na začátek s autorem nebo moderní poezií doporučit. Určitě si přečtu i další knížky od autora a určitě i další knížky z moderní poezie. Takže za mě doporučuji.

Ronnie68
13. června

Kniha je rozdělena na 3 části (Hvězdy, mezi, tmou) ... Opet zde jsou dobře vyjádřené autorovi emoce .... Cetko se to jedním dechem během par minut ...


pejty
30. května

Při čtení básní si připadám jak rocker/metalista na koncertě Evy A Vaška. Prostě tento styl není úplně pro mě, ale musím říct, že i já jsem dokázal poznat, že první dílo bylo mnohem lepší než toto.

První dílo mě nějakým tajemným stylem oslovilo, toto už bohužel skoro vůbec.

Teniskaha
05. března

Za mě o hodně horší než první díl. Plno věcí se zbytečně opakovalo a už to pro mě nemělo kouzlo prvního dílu.

chaera
27. února

(čteno v originále) "Láskou ji nespoutáš" byla naprostá pecka, která se hned po přečtení stala mou nejoblíbenější sbírkou poezie. Tyto básně však byly spíše zklamáním. Působily na mě jaksi prázdně a neupřímně a nedokázaly ve mně vyvolat tak silné emoce jako při výše zmiňované "Láskou ji nespoutáš". Velmi průměrné básně, až mi to občas zavánělo duchaplnými citáty co si lidé rádi dávají pod selfie. 3/5

intelektuálka
12. ledna

Byla jsem zvědavá na dílo tohoto mladého poety - a za mě ano ....

" Sám nevím s jistotou nic,
ale při pohledu na hvězdy se oddávám snění ...."
/ Vincent Van Gogh /

Hvězdy jsou zářivé, oslňující - ale kolem nich je i temná obloha ....

" Některým chvílím,
tak jako některým lidem,
není souzeno,
aby byly beze zbytku pochopeny,
a tak prozatím,
bude nejlepší
říkat jim zázraky ...."

Jemné, intimní a citlivé vidění světa mladého člověka mne příznivě naladilo....
Pokud jsou ještě takoví, kteří dokáží svět takto vnímat, nic není ztraceno ....

" Básníci jsou duše ve válce se slovy, vyvolané bitvami sváděnými v jejich nitru....";

V této době mi sbírka přinesla potěšení.... a fotografie příjemně knihu doplnily...

hellena1523
03. ledna

No, nejhorší poezie to není, pro kategorii 12-15 ideální. Dospělec už jaksi čeká víc. Což byla má chyba. Ale to grafické zpracování je topka. Ty fotografie mě oslovily podstatně víc a za mě měly větší atmosféru, než texty.

Mosula
27.12.2021

Kdyby mi bylo 14, nejspíš bych byla ze sbírky nadšená. Takhle to byla taková milá večerní jednohubka. Knížka je moc hezky udělaná po grafické stránce a sem tam nějaká básnička pohnula i mou duší.

Piš o mně,
řekla -
vždyť jaký má smysl
milovat básníka,
pokud nezařídí,
abys žila
věčně.

Všechno,
co milujeme,
je jen
dobře
uspořádaný
prach.

Někdy
je samota ta nejlepší společnost.

1