Tma mezi hvězdami

Tma mezi hvězdami https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408262/bmid_tma-mezi-hvezdami-jw9-408262.jpg 4 330 98

Druhá kniha básní instagramového fenoménu jménem Atticus, který si získal srdce více než milionu fanoušků. Po Láskou ji nespoutáš, knize o nezkrotnosti ženské duše, přichází Tma mezi hvězdami. Atticus se v ní soustředí na dualitu života, věrohodně popisuje lidské úspěchy i pády, energii, kterou vkládáme do nových vztahů, i mučivou samotu, která je střídá. Jeho básně jsou upřímným zkoumáním osamělosti a naší potřeby sdílení. Ve svých minimalistických textech mladý básník ukazuje, že potřebujeme obojí: bolest i radost, hvězdy i temnotu mezi nimi, abychom dovedli ocenit vše, co nám život nabízí…... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Dark Between Stars , 2018

esterkucerova
19.01.2020 2 z 5

Tma mezi hvězdami je po grafické stránce velmi povedené dílo. Bohužel co se obsahu týče, jedná se o shluk frází bez jakékoliv hlubší hodnoty, kterým by bylo lépe, kdyby zůstaly pouze příspěvky na instagramu.
Kdyby mi bylo 15 a prožívala jsem první lásky, asi jásám, teď mi to přijde pouze jako hezky provedené, ale silně nadhodnocované dílo.
Čteno v originálním znění.

"As his time dawned
he looked up to death
'please' he said...
'just one more life
I promise I'll be quick.'"

Kamili
17.01.2020 5 z 5

Pekne provedeni knihy, krasna obalka, nektere basne mi mluvily primo z duse.

KikinkaV
16.01.2020 odpad!

Připadalo mi to spíše jako soubor citátů pro náctileté... Kniha ve mně zanechala jen jedinou otázku... Jak může mít tak vysoké hodnocení?

FejKýý
16.01.2020 4 z 5

Krásné, v hodně věcech jsem se viděla. Některé věty mi opravdu mluvili přímo z duše, docela mě mrzí, že na ty nejvíc zajímavý, jsem si nedala lepíky. :D Akorát nevím no, je to jakoby rozdělené na tři části a ta první mě moc nevzala ale ty zbylé dvě fakt byly perfektní. Proto dávám jednu hvězdu dolů. Kniha je spíše pro mladší čtenáře.

Sixtinka144
13.01.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že na poezii vůbec nejsem, a s klidným svědomím přiznávám, že ji ne vždy rozumím. Jedinou moderní sbírku poezie co jsem měla tu čest přečíst bylo všemi tak opěvované " milk and honey". Upřímně ,knize jsem dala průměrné 3 hvězdičky z 5, protože básničky byly hezké a výstižné, ale nic moc mi to nedalo. Asi se nedá úplně říct, že by mi knížka Tma mezi hvězdami něco dala, ale nadruhou stranu mi přišla ohodně lépe zpracovaná než ostatní sbírky poezie, které jsem měla ve svých rukou. Líbily se mi hlavně fotografie a obrázky, které vždy souvisely s danou bádní. Takže pokud milujete poezii, směle do knihy, pokud z ní nejste zrovna odvařeni jako já, tak bych vám ji stejně doporučila, už jen kvůli vizuální stránce. Nadruhou stranu mi to obohatilo mou knihovničku nečím jiným než fantasy nebo Ya :D.

pavla.ba
22.12.2019 1 z 5

Bohužel pro mě kniha s nulovým obsahem, u které lituji její koupi.

DorianG.
18.12.2019 odpad!

Tma mezi hvězdami je dokonalý příklad toho, že to, co patří na Instagram, by tam mělo taky zůstat, protože na rozdíl od papíru, sociální sítě neznají morálku, ani míru a nekácí se kvůli nim stromy.

Atticus není básník, ale obyčejný influencer a lidé by si měli uvědomit, že ne všechno, co zní poeticky je poezie. Tma mezi hvězdami je editorsky a graficky hezky provedené dílo, složené z rádoby hřejivých plků bez špetky hlubší myšlenky. Není to "nenáročné čtení". Číst to, je pekelná dřina. Není to romantické, ani zajímavé, jen naprosto hloupé. Atticusova "poezie" nejvíce připomíná hřejivé pseudo-citáty, které najdete na libovolném kalendáři, který koupíte pro svou babičku v trafice. Některé jeho kousky dokonce evokují kydy z motivačních plakátů.

Urguji každého, komu se tohle líbí: Kupte si v antiku za stovku Ortena, Seiferta, nebo Nezvala a jestli mezi nimi a samozvaným "básníkem" Atticusem nevidíte rozdíl, vraťte průkazku čtenáře do knihovny a nikdy se už k literatuře nepřibližujte.

kikikrat
30.10.2019 5 z 5

Nejsem čtenářem poezie ale tato kniha mě tak zaujala a posléze i pohltila. Je překrásná, jemná, srdečná a ta grafická stránka všemu dodává ještě větší smysl. Nikdo neudělá chybu pokud si jí koupí. A já se k ní budu ráda vracet.

-markéta-
19.10.2019 4 z 5

Po grafické stránce opět nádhera!
Ze začátku mě verše moc nechytaly a říkala jsem si, že první díl byl mnohem lepší, ale poté se to nějak zvrtlo a já hltala každý druhý!
A teď hurá na poslední!

Opět čteno v angličtině.

Elsinor024
29.08.2019 5 z 5

Jako můj oblíbený malíř Pavel Čech maluje snové obrazy, tak Aticcus maluje slovy. A má velký talent, to se mu musí nechat.
Každá z básní je malý příběh plný světla, barev, vůní, emocí, smutku, života, úžasu nad jinou lidskou bytostí.
No řekněte, jestli tohle nevidíte jako obraz:)

Ze Seiny vzlínalo zapadající slunce
a zkrápělo nám ramena a prsty
odstíny oranžové muzea d'Orsay,
cigaretový dým tančil v mihotavém světle
jako na hudbu
pod taktovkou jakéhosi vzdáleného dirigenta,
klesal a stoupal a zas náhle klesal -
světlo se vlnilo v rytmu našeho smíchu
a tříštilo na tisíce střípků
a my uvízli uprostřed toho všeho,
zavěšeni mezi hvězdami
v disko kouli vesmíru

Viky007
27.08.2019 5 z 5

Opět nádherně zpracovaná a svým vlastním způsobem magická kniha. Souhlasím s ostatními, že je trochu jiná, než jeho předešlá sbírka. Asi ji ocení hlavně zamilovaní, ale každý si v ní najde to své. Nejvíc se mi líbila poslední část, která byla temnější, ale hlavně na zamyšlení.
Prostě srdcovka.

Když nadešel jeho čas,
vzhlédl k smrti
a řekl...
"Ještě jeden život, prosím.
Slibuju, že ho do sebe kopnu rychle." (s. 233)

Lucie1010
27.08.2019 5 z 5

Opět básně, které mají hloubku. Donutí Vás se zamyslet. Na poezii sice nejsem, ale k těmto dvěma knížkám se velmi ráda vrátím. Doporučuji!

Dominika_a
22.08.2019 5 z 5

Tato je o něčem jiného než první kniha Láskou ji nespoutáš. Ale. Neměla jsem nejmenší obavy, že by Atticus zklamal. Stejně jsem se v některých našla, a byla opravdu nadšená. Přečteno sice ani ne za 30 minut, ale už teď vím, že se k ní budu vracet stejně, jako k té první.

Laughtubbe
19.08.2019 4 z 5

Nikdy jsem v ruce neměla básně a tudíž nemám s čím srovnávat. Dávám 4 hvězdy pro případ, že se najde něco o kapku úžasnější. Myslím,že to bude těžké. U několika stránek jsem se rozplakala, u některých jsem se smála na celé kolo a u pár z nich jsem se i dlouze zamýšlela sama nad sebou. Rozhodně to každému doporučuji. Z prvu mě vyděsila textem úsporná každá ze stránek, chybějící vůně nové knihy a nesourodost textu. Ale to jen na první dojem. Hurá do čtení....ja se k ní ještě vrátím a asi ne jednou :).

ElikaBendova
19.08.2019 odpad!

Je to strašné. Přečteno za 20 minut v knihkupectví. Básničky jsou všechny ve stylu volného verše a je to absolutně o ničem.

nakavusterezou
12.08.2019 5 z 5

První knihu od Atticuse miluju (četla jsem ji minimálně 5x), tak jsem se tedy na tuhle velmi těšila.

Je to něco jiného než Láskou ji nespoutáš, ale já jsem z ní ve výsledku nadšená. Jeho poezie krásně pohladí po duši, rozesměje, při těžších životních chvílích člověku pomůže nebo mu pootevře oči a navede ho na správnou cestu.

Doporučuji, miluju ♥

ZuKo
10.08.2019 3 z 5

Měla jsem velké očekávaní po 1 díle. Doufám, že za pár měsiců nebo let vemu knihu do ruky a změním názor.

vera4669
09.08.2019 5 z 5

Nádherné, dojemné .. Atticus nezklamal, mohla bych jeho básně číst klidně každý každičký den

Atticus (p)
kanadská