zaandulee zaandulee komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Do této knihy jsem se pustila hlavně kvůli oddechu. Slyšela jsem o celé knižní sérii již dříve, ale příběh mě na první poslech moc nezaujal. Nedávno jsem si však knihu přečetla a musím říct, že mě překvapila. Námět byl opravdu zajímavý, přečetla jsem ji jedním dechem. Hlavní hrdinka mi na začátku přišla docela sympatická, pohodová a charismatická. Avšak při čtení 2. dílu mi docela lezla na nervy, štvalo mě, jak u všeho váhala, pořád měnila svůj názor.

Celkově je tento díl povedený a námět celé série je zajímavý, takže stojí za přečtení.

02.07.2020 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Na první pohled kniha nevypadá moc zajímavě, ale to zdání opravdu klame. Příběh se mi velmi líbil, děj byl zajímavý, záživný. Nechyběl humor, city, přátelství. Zaujalo mě, jak autorka pojala upíry a vše kolem nich jiným způsobem, nebylo to takové klišé, bylo to zajímavější.
Kniha je opravdu čtivá, zhltla jsem ji během chvilky a hned se chystám na další díl.

Doporučuji všem fanouškům série Upíří deníky a celkově obdivovatelům upírů. ♥

24.06.2020 4 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Moc jsem se na knihu těšila. Štvalo mě, jak dlouho trvá překlad do češtiny. Kniha mě však nenadchla tak, jak jsem čekala. Předchozí díly jsem si opravdu zamilovala, ale tento díl se mi zdál trochu zbytečně nepřehledný, moc detailů jsem se tedy nedozvěděla. Líbil se mi pohled Hardina, který jsem si zamilovala již v předchozích dílech. Vyprávění z Hardinova pohledu knihu drželo, příběhy z pohledu ostatních už mi nepřišly tak skvělé. Bylo sice zajímavé se dozvědět něco z minulosti vedlejších postav, ale některé informace se mi zdály zbytečné a nudné. Vyprávění ostatních v 2. polovině knihy bylo ale zajímavější (Smith, Christian, Zed,...).

Knihu celkově hodnotím 4/5 *. Hlavně kvůli pohledu Hardina a celkově kvůli sérii After, která mi chyběla.

23.06.2020 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Na tuhle knihu jsem narazila již dříve, zaujala mě svým obsahem, ale až do nynějška jsem se k ní nedostala. Neměla jsem moc velké očekávání, takže jsem byla opravdu překvapená, jak jsem se do knihy a postav zamilovala. Příběh byl velmi romantický, byly zde napínavé momenty, ale částmi se to trochu táhlo. Hodně lidí by řeklo, že vztah hl. postav je ukázkové klišé z románu, ale kdo si užívá romantiku a osudovou lásku, tak si čtení skvěle užije.

Kniha mi přijde velmi podobná knižní sérii After♥ (od Anny Todd), kterou jsem si ihned zamilovala a nyní patří mezi mé nejoblíbenější série. Doporučuji tedy přečíst všem, kdo si užívají čtení právě takových knih, plných lásky, vášně a romantických zvratů. ♥

12.06.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Když jsem si četla obsah této knihy, ihned mě jsem se nadchla. Jelikož jsem sérii After, kterou miluji, četla již několikrát, chtěla jsem se pustit do nějaké další série s podobným tématem, ale žádná mě moc nezaujala. Knihu jsem přečetla za jeden den a ihned jsem se pustila do dalšího dílu. Je to přesně žánr, který jsem hledala, postavy jsou perfektní (nejraději mám Ellu a Eastona♥). Je zde skvělý děj, nechybí humor a romantika (i erotika) :D

Rozhodně doporučuji přečíst, pokud hledáte něco podobného jako After sérii.♥

06.06.2020 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Podle obsahu knihy jsem si říkala, že mě děj zaujme a bude to zajímavé. Poté jsem četla hodnocení a nedočkala jsem se moc kladných ohlasů, ne tolik kolik jsem čekala. Knihu jsem si i tak přečetla a musím říct, že mě nijak moc nenadchla, námět byl zajímavý, hrdinka trošku dětská. Bylo to spíš takové oddechové čtení, nic moc napínavého ani zvratového. Vadil mi opravdu otevřený konec a spoustu nedořešených a nevysvětlených věcí. Rozhodně to potřebuje další díl, který si stejnak přečtu, i když mě kniha moc nezaujala, chci vědět jak vše dopadne. :D

01.06.2020 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Knihu jsem si přečetla až po přečtení ostatních dílu a musím říct, že by to bylo lepší na začátku. Ale příběhy byly opravdu skvělé, dobře na sebe navazovaly, což velmi oceňuji. V ostatních dílech se často nadhazovaly události a příhody z této knihy. Také jsem ráda, že si můžu konečně přečíst něco o Samovi, o němž jsem moc nepochytila z ostatních dílů. Celkově jsou tyto příběhy parádním doplněním série, velmi povedené.♥

28.05.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po přečtení prvního dílu, jsem byla trošku na vážkách, jestli se mám pustit do dalšího. První půlka první knihy byla totiž velmi nezáživná a zdlouhavá. Ovšem pak se na scéně objevil Rhysand a nabralo to lepší směr. Po přečtení pár hodnocení k tomuto dílu, jsem se rozhodla si knihu přečíst.

A jsem strašně nadšená! Tento díl je o MNOHO lepší než ten předchozí a opět za to může převážně Rhysand. ♥ :D Byla jsem také spokojenější ohledně ostatních postav, jelikož v 1. dílu mě žádné nijak nenadchly, za to v tomto jich bylo hned několik. Líbilo se mi pouto, které bylo mezi Rhysandovou rodinou. ♥ A to nemluvím o něm a Feyre. :D Hned se jdu pustit do dalšího dílu :P

12.05.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knihu jsem začala číst kvůli sérii Skleněný trůn, kterou jsem si zamilovala.♥ Jakmile jsem se do této knihy pustila, byla jsem lehce zklamaná, jelikož mi moc neseděla hlavní hrdinka a začátek se mi zdál příliš zdlouhavý a táhnoucí se. Později jsem však Feyre přišla více na chuť a naštěstí vzala kniha rychlejší spád - tím bylo vše zajímavější.
Postavy jsem si neoblíbila tak moc jako ze Skleněného trůnu, ale sem tam se objevil nějaký favorit (Rhysand) :D
Celkově je kniha povedená, líbí se mi příběh a musím uznat, že jsem nadšená tím, jak má autorka všechno promyšlené dopředu a do detailů. Rozhodně se chystám přečíst i následující díly a jsem zvědavá jak vše bude pokračovat.

08.05.2020 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tento závěrečný díl je opravdu úžasný! ♥ Celou sérii jsem si zamilovala, všechny postavy, humor, dobrodružství a zvraty, které ji po celou dobu doprovázely. Vážně jsem nečekala, že mě tato série tolik pohltí a nadchne. Řadím ji mezi mé nejoblíbenější. ♥
Se závěrem jsem nad míru spokojena. Myslím, že autorka si se vším výborně poradila a skvěle sérii zakončila.

Doporučuji přečíst všem, kteří mají slabost pro fantasy a romanci. ♥ Pokud jste četli například fantasy série od Cassandry Clare (Nástroje smrti, Pekelné stroje, Temné lsti), které vás nadchly, s touto sérii bude nad míru spokojeni! ♥

04.05.2020 5 z 5

Temná krev Temná krev Elly Blake

Moc jsem se těšila na poslední díl této trilogie, jelikož předchozí dva díly mě opravdu nadchly a celé to téma mě zaujalo. Oblíbila jsem si většinu postav a těšila se na momenty mezi Ruby a Arcusem/Kaiem ♥. Nedokážu pořádně říct proč, ale tento díl se mi líbil o trošičku méně než ty dva předchozí. Celkově je kniha ale skvěle povedená, plná zvratů, dobrodružství, lásky,.... Konec se mi nezdál nijak moc useknutý, což jsem ráda, jelikož jsem četla spoustu knih s otevřeným/useknutým koncem, který mě přivádí k šílenství! :D Celkově je to ale VELMI povedená trilogie. Doporučuji přečíst! ♥

Je však škoda, že kniha je pouze v elektronické podobě, neboť 1. a 2. díl mám ve své knihovně a přála bych si mít celou sérii pohromadě. :(

23.04.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha se mi opravdu dobře četla, zhltla jsem ji za 2 dny. Měla jsem vysoké nároky ohledně postav a příběhu kvůli knižní sérii After, kterou jsem četla již několikrát a zamilovala si ji. Nemůžu říci, že mě kniha nějak moc nadchla, ale bylo to příjemné čtení. Přesně v žánru, který jsem hledala. Doporučuji tedy přečíst, pokud už znáte After sérii celou skoro zpaměti :D a chcete si přečíst nějakou novou knihu s podobným námětem.

05.04.2020 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Musím říct, že jsem stále velmi nadšená. Nečekala jsem, že mě tato série tolik pohltí. Tento díl byl jeden z nejlepších! Bylo zde spoustu zvratů a nečekaných věcí, které mě nutily číst pořád dál a dál. Celaenu jsem si oblíbila ještě víc, když přijala kým skutečně je. Miluju Jeřába♥, jejich vztah, prostě všechno co se ho týká! Názor na Chaola, kterého jsem si během 2. dílu dost oblíbila, se změnil, jelikož mi přišlo, že se pořád užírá špatnými věcmi a neustále za něco obviňuje Aelin, ale ke konci se to zlepšilo. Bylo mi strašně líto Doriana, který mi tolik chyběl.♥ Jak říkám knihu jsem nepustila téměř z ruky a nemůžu se dočkat na to, jak vše bude pokračovat!

25.03.2020 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Další skvělé pokračování série. Když se Celaena vydala mimo Zlomuval, myslela jsem si, že tento díl mě moc nenadchne, jelikož tam s ní nebudou tolik figurovat ostatní hlavní postavy. Nakonec mi to vůbec nevadilo, byla to příjemná změna a samozřejmě jsem si zamilovala Jeřába, hned jak se tam objevil. Jediné co mě na knize moc nezaujalo byly ty kapitoly, které vyprávěly, co zrovna dělají Železozubé čarodějnice, přišlo mi to dost nezáživné a nudné.

25.03.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Skvělé pokračování série. Celeana se stává královou bojovnicí a za několik let by mohla být opět svobodný člověk, ale za jakou cenu? Celeana zažívá spoustu dalších dobrodružství, velkou ztrátu, zamilovanost a činí důležitá rozhodnutí. Opět jsem nemohla odtrhnout oči, chtěla jsem vědět, jak kniha skončí, jelikož jsem měla zajímavou teorii (která se později potvrdila). Hned se pustím do dalšího dílu.

20.03.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Musím říct, že mě kniha mile překvapila, jelikož jsem neměla moc velkou naději, že by mě mohla nadchnout. Nedávno jsem po dočetla jinou fantasy sérii, kterou jsem si zamilovala a chtěla jsem pokračovat ve stejném žánru. Nejdříve se mi nechtělo do knihy pouštět, ale jak jsem začala číst, nemohla jsem knihu odložit. Samozřejmě jsem si ihned oblíbila hlavní hrdinku, která mě zaujala svou povahou a svým charisma. Užívala jsem si romantické momenty během celé knihy. Nedokázala jsem si vybrat, koho z mužských postav mám raději, jelikož jsem si oba zamilovala díky jejich charakterům, které jsou však velmi odlišné. Avšak při čtení 2. knihy jsem se přiklonila k týmu Chaol.♥

Knihu tedy určitě doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy, dramatické zvraty a milostné pletky postav. :D

20.03.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tato kniha je jedna z mých nejoblíbenějších. Četla jsem ji již několikrát a stále mě neomrzela. Když jsem ji četla poprvé, nemohla jsem se od ní odtrhnout, je opravdu čtivá. Samozřejmě jsem si ihned přečetla následující díly a mé nadšení jen rostlo. Dříve jsem četla spíše knihy, které se řadily do kategorie fantasy/sci-fi, ale byla v nich také romance. Možná proto mě tato knižní série na první pohled zaujala a zamilovala jsem si ji. V knize je spoustu vulgární mluvy a vášnivých scén (Hadin♥ a Tessa), což knihu jen vylepšuje :D. Rozhodně doporučuji! ♥

23.01.2020 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tato knižní série měla zaujala a nadchla tak moc, že od té doby, kdy jsem ji poprvé dočetla, čtu další a další fantasy knihy. Celá knižní série je opravdu skvěle napsaná, dobrodružná a napínavá. Je zde spousta skvělých postav s osobitými vlastnostmi a vtipnými poznámkami. Zamilovala jsem si Magnuse, který má podle mě úžasnou osobnost a charisma. Nástroje smrti patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem četla a ráda se k ním po nějaké době vracím. Nyní mám dočteny i další série lovců stínů od Cassandry Clare (Pekelné stroje a Temné lsti) a musím říci, že mé nadšení vůbec neklesá, všechny její knihy jsou úžasné. Nedokázala bych asi říci, kterou miluji nejvíce. ♥

23.01.2020 5 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Knize bych nic nevytkla, v žádném případě mě nenudila. Byla plná dobrodružství, zvratů, smutku i veselí. Na přečtení knihy jsem se velice těšila a je mi líto, že je to už konec. Vím však, že autorka napsala další sérii s lovci stínů, která prozatím nevyšla v češtině. Proto se na české vydání této trilogie velmi těším. Rozhodně knihu doporučuji přečíst, byla opravdu čtivá a napínavá, se závěrem knihy jsem byla více než spokojena.

23.01.2020 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Knihu jsem si chtěla přečíst zejména kvůli tomu, že jsem četla i ostatní knižní série ze světa lovců stínů od Cassandry Clare. Musím říci, že mě nic nezklamalo ba právě naopak. Kniha byla opravdu čtivá, napínavá, dobrodružná a prostě celkově skvělá. Hlavní postavu (Emmu) jsem si ihned zamilovala, její vtipné poznámky plné ironie a sarkasmu knihu naplnily smyslem pro humor a odlehčovaly napjaté části. Jsem velmi spokojená, že se v knize objevily i postavy z ostatních sérií (Nástroje smrti a Pekelné stroje), jelikož mi opravdu chyběly. Přečetla jsem i další díl a moje spokojenost neklesá, jsem velice zvědavá jak bude příběh pokračovat, proto se ihned pustím do posledního dílu.

08.01.2020 5 z 5