Pozorovatelka přehled

Pozorovatelka
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420223/bmid_pozorovatelka-gST-420223.jpg 3 193 193

Pozorovatelka / Selah série

1. díl >

Selah čekala celý život na svůj šťastný konec. Jako jediná dcera vládce Potomacu zná svou povinnost: najít si dokonalého partnera, který jí pomůže zabezpečit budoucnost jejího lidu. Ten den konečně nadešel. Ale poté, co ji její nejbližší přítel z dětství veřejně poníží svým odmítnutím, navrhne její matka nevídané řešení. Selah se musí vydat na plavbu přes Atlantik, kde na ni očekává několik vhodných nápadníků – a pokud se nevrátí domů zasnoubená, neměla by se vracet vůbec. Před budoucí princeznou se tak otvírá jedinečné dobrodružství, při kterém uvidí vše od zahrad anglických zámků po norské fjordy. Ale plány její matky nejsou jediným tajemstvím, které se skrývá neviděné v podpalubí… a v sázce je možná mnohem víc než jen šťastný konec.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

The Beholder , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pozorovatelka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (51)

lucisa.n
02.09.2022 2 z 5

Uuuu, tak s touto knihou jsem se fakt natrápila. Tak moc mě to nebavilo. Ten svět mi nebyl ničím blízký, spousta cizích názvů, spousta jmen, do teď nejsem schopna rozeznat, kdo je kdo. Navíc absolutně jsem nerozklíčovala, v jaké době se příběh asi odehrává, mají vysílače, rádia, hrají moderní hry, ale přepravují se pouze lodí? Nejvíc sympatické mi asi byly dvořící části a nápadníky. Jinak ale nic moc. Četla jsem ve formě reading copy, kde je strašně moc chyb a ruší to. A ještě je to takový těžký tlustý paperback, ze kterého bolí ruce :D No je toho špatně až příliš. Další díl neprotřebuji, byť to skončilo dost otevřeně.

midone
12.08.2022 2 z 5

Nu, jak jen to říct?
Kostrbatě napsané, to je to, oč tu běží. Naprosto souhlasím s názory, které se shodují v tom, že je vlastně jeden velký otazník, jaký svět to je a v jaké době si ho máme sakryš představit. Dobře, hlavní hrdinka nemá IPhone, tak to asi bude ten typický čas pro všechny fantasy knihy. Víme všichni jaký, nejsme Zetka, že jo?

Mimochodem ještě 2 chyby bych chtěla vytknouti, pak dám pokoj, slibuji.
1) nevím jak vy, ale mně se to četlo hrozně blbě. Jednak kvůli tomu, že to bylo vážně velmi nezajímavé a nezáživné, druhak kvůli jazyku. Prostě návaznost textu mi přišla taková nic moc.

2) Hlavní hrdinka mě opravdu veeeeeeeeeeeeeeeelmi sr... tedy chci říct štvala. Nikdy se mi nestalo, že bych hlavního hrdinu tak strašně nesnášela jako tady. Furt jen kručela, kňučela, kvičela a nic z toho. Taková Bella z Nového Měsíce hadr


lost.in.books
02.07.2022 2 z 5

Prvním negativní věcí byla ihned hlavní hrdinka Selah, která nebyla vůbec průbojná a stále si na něco stěžovala, což u hlavních hrdinů opravdu nemám ráda. Selah jsem si neoblíbila u žádné části knihy a i ona trošku shazovala samotný příběh.
_
Doba a prostředí bylo velice zmatečné, autorka prostředí dle mého názoru dostatečně nepopsala a pak se v tom čtenář akorát ztrácel a zároveň jsem byla i celkem zmatená z doby ve které se měl příběh odehrávat, autorka se do toho místy opravdu zamotala.
_
Tempo příběhu nebylo taktéž úplně ideální, ale místy v knize byla místa, která mě bavila a měla jsem chuť se dozvědět, co bude následovat a jakým směrem se bude příběh ubírat dále. Autorka mě holt nedokázala zaujmout ani svým stylem psaní ani samotným příběhem.
__
Knihu nedoporučím, určitě najdete mnoho lepších fantasy knih.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (7. týden)

08.02.2020


Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Pozorovatelka v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených242x
ve Čtenářské výzvě20x
v Doporučených5x
v Knihotéce187x
v Chystám se číst160x
v Chci si koupit42x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

láska dobrodružství

Autorovy další knížky

Anna Bright
americká
2019  68%Pozorovatelka
2021  71%Osvoboditelka