Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342404/vis-ze-te-miluju-MEx-342404.jpg 4344

DIMILY (1.)

Did I Mention I Love You? (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

M_bookworm
předevčírem

Pohodová, hezká, čtivá romantika. Žádný zázrak. Daleko lepší je za mě druhý díl :)

Gabetka

Kdyby to nebylo tak zdlouhavé a pořád neřešili to samé kolem dokola. Příběh byl jinak fajn, taková dramatická středoškolská romantická oddechovka, ale opravdu zbytečně protahovaný neustálým opakováním již řečeného. Ale i tak se do dalších dílů nejspíš pustím.

Lorej

Příjemná romanťárna s lehce předvídatelným dějem. Ideální pro letní čtení.
Eden, jako hlavní hrdinka, mi přišla fajn, nevím, jak jinak ji popsat. Občas se mi na ni chtělo trochu zakřičet, ale jinak se chovala jako docela rozumná.
Moc se mi líbil popis prostředí, se všemi těmi detaily.
Konec mě překvapil a nalákal na další díl, takže si ho nenechám ujít.

dzenevi

Moc pekna oddechova kniha.Romantika,na letni dovolenou -idealni.Doporucuji.

nomarket

Přestože nejsem věkově cílová skupina, do knížky i jejích pokračování jsem se zamilovala... Děj má spád, nenudí a já se jednoduše nemohla odtrhnout...!

1moniccka

Byla jsem úplně nadšená bylo to něco jiného než čtu.Vřele doporučuji a konec byl hodně překvapivý a celkem takový zaskočený.už se těším na další díl bude taky tak zajímavý a rychle přečtený

LiLinka

Moc pěkný oddechový příběh na léto, který mohu doporučit. Kniha má spád, čte se velmi hezky a konec je (ne)čekaný. Ráda si přečtu i další díly a to nejsem už věkově vůbec cílová skupina. :)

Petra.M

Vím, že takových knížek je milion, ale i tak mě zrovna tahle strašně bavila. Líbilo se mi jak prostředí, do kterého byl děj zasazen (prostě to k tomu pasovalo), tak i postavy, které byly sympatické, když měly být, a naopak. Jistě, nafouknutý hlavní problém lásky mezi nevlastními sourozenci nebyl úplně košér, když víme, že pokrevně neměli nic společného, ale asi mi to ani tak úplně nevadí, zatím. Hlavně bych ocenila postavu Tylera, která prošla dobrým vývojem, kdy nám autorka postupně odkrývala jeho minulost, a tím logicky vysvětlila jeho chování. A nejvíc mě potěšil epilog, ten určil směr dalšímu dílu a měl smysl. Po dočtení poslední věty na mě dolehly emoce celé knihy a ještě nějakou dobu ve mně doznívaly. A to každá YA kniha prostě nedokáže.

mončafornow

Opravdu jsem nečekala, že mě tato kniha bude bavit. Je to kniha pro 'patnáctky' a já jsem 'třináctka', ale opravdu mě mile překvapila. Čte se velice dobře a já jsem doslova hltala každé její slovo. Opravdu bych doporučila všem co mají rádi tento styl romance. A z vlastní zkušenosti říkám, neohlížejte se na to od kolika je ta knížka, jde o to jestli vás bude bavit nebo ne.

KačééZ

Kniha se čte velmi snadno. Příběh je typická young adultovka, takže příběh mě nijak nepřekvapil (asi jsem jich už prostě přečetla moc :D) . Ale jinak je knížka super, postavy jsou příjemné a měla jsem ji přečtenou ani ne za jeden den.

Denisa_a

Moc youngadult nemusím protože už nejsem v tom náctiletém věku, ale tohle mě dostalo už od první kapitoly. MILUJU TU KNÍŽKU! ❤ Bylo skvělý. Hrozně čtivé. Nemohla jsem se odtrhnout. Hned jdu na další díl :-)

Lucuschka

Velké zklamaní. Jinak to nejde popsat... Čekala jsem víc a ne jen slabou naivní slataninu k neuvěření o holce, která se zamiluje do "nevlastniho" bratra, který je ale cizím člověkem, protože nemaji ani jednoho rodiče stejneho, takze vlastne o nic nejde... O přečtení druhého a dalšího dilu ještě pouvažuju...

betule3

Kniha mě mile překvapila. Četla se sama a dokonce mě některé pasáže překvapily, což se u tohoto žánru moc často nestává. :D Samozřejmě to není úplná literární pecka, ale to jsem ani nečekala. Hned se vrhám na další díl a doufám, že bude alespoň stejně tak dobrý.

beruzzka

Rozhodne to nebyla nejlepsi YA kniha, sice ten konec zajímavý, ale nebavila me tak, abych cetla dalsi dily

Tesore3

Knížka byla dobrá přečetla jsem jí jedním dechem, ale i delší dobu po přečtení mi hlavou lítá číslo které se v knížce objevilo.Číslo 4355 je kód k telefonu Tylera.Podle knížky by to mělo znamenat hell = peklo ale já v tom pořád nemůžu najít systém.Kdyby někdo věděl a chtěl mě ušetřit trápení určitě dejte vědět:) Jinak knížku doporučuji.

KaileyBlot

Nebyla to špatná knížka, ale asi jsem díky recenzím a komentářům čekala víc. Bylo to hezké, ale nepřišlo mi to jako něco wow. První polovina knihy byla pro mě celkem nudná, ale druhá polovina mě chytla a konečně jsem se pořádně začetla. Rozhodně mi to ale nedá nepřečíst si další díly.

DenisePartridge

Tak tahle kniha mě konečně po dlouhé době dokázala pořádně chytnout a zaujmout tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout, což v tuto chvíli oceňuji opravdu nejvíce. Opravdu doporučuji :)

anishta

Moc mě to nezaujalo, dočetla jsem to jen pro to, že to bylo jednoduše napsané. V polovině jsem, to chtěla odložit, ale to už jsem si řekla, že to hecnu a dočtu to. Eden mě nezaujala, Tyler mě štval. Na druhý díl se nechystám.

Evka3814

Pěkné čtení o dospívání,no nebyli jsme lepší(někteří):)

leník511

Jsem hodně na romantické knihy a proto jsem si tuhle knížku musela přečíst. Knížka mě strašně bavila a stala se moji nejoblíbenější.

Lulu1780

Tato kniha je skvělá, samozřejmě je určena pro dospívající, ale přečetla jsem ji na jeden nádech a to raději čtu detektivky a fantazy. Doporučuji :)

Summer7

Kniha se mi líbila asi více než druhý díl. Mám ráda to prostředí, Kalifornii. Jde o knihu určenou spíše mladším čtenářům, ale příjemná, nenáročná oddechovka. Vzhledem k tomu, že čtu nejčastěji severské detektivky a thrillery, byla to příjemná změna.
Nesmí se od ní očekávat bůh ví co. Zajímavý příběh i postavy, takové bohaté děcka z Beverly Hills.. příběh o zakázané lásce, hodná holka se zamiluje do “zlého” kluka, ale mě tahle tématika prostě baví, i když je poměrně častá a někomu může přijít už dost ohraná, na mě to zapůsobilo.

Jessie26

Uplně jedním dechem jsem ji sice nepřečetla, ale úplně bych ji neodsoudila.
Text je trošku jednodušší a občas mi vadili opakující se zápletky.Na druhou stranu ten žár, který je mezi ,,sourozenci " je cítit z každého slova, které o tom pojednává, což je pro mě super. Pokračování si přesto nenechám ujít....

Duchonka16

Táto kniha je úplne úžasná pretože úplne vystihuje to ako ťažké to môžu mať páry v dnešnej dobe.
Odporúčam všetkými 10.

Anna 13

Kniha, která mě zklamala takovou měrou, jakou mě nadchla její obálka...

Štvala mě hlavní hrdinka, její naivita, její náhledy na situace. Ostatní mladiství v knize byli strašně nezajímaví a ploší... Až na Tylera, kterého jediného musím bránit, protože on za tou svou maskou, skrýval neskutečně rozbolavělého, zranitelného a zoufalého člověka a nikdo si toho nevšímal... Tenhle ztracený kluk, byl zachráněn, když se zamiloval do Eden a mě vytočil konec, o kterém bych teď raději nevěděla...

Štvalo mě, že celý příběh je z pohledu psychologie strašně neprobádaný a nevyužitý. Námět je zajímavý a mohlo by z knihy vzniknout něco fakt skvělého, ale tohle...

Jsem zklamaná, naštvaná na reklamu, která vás láká tím, že tato série je fenomenální a že se drží na žebříčku nejlepších knih young adult žánru všech dob. VŠECH DOB??? Fakt ne... Je až na samém konci...

A tolik pravopisných chyb? :O :O :O

Dvě hvězdičky jsou za Tylera a za romantiku, kterou rozpoutal...
Jinak opravdu nedoporučuji....

Více v mé recenzi: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1802/vis-ze-te-miluju-estelle-maskame

dejmiknihu

Kniha se mi moc líbila i přes dané náznaky nezkušenosti autorky. Opravdu jsem si ji zamilovala. Je čtivá a zajímavá.

Shanib

Páni, tohle mě tedy překvapilo. Na začátku jsem si myslela, že na něco takového už jsem přeci jen stará, ale pak se to rozjelo a já jsem zjistila, že se jedná o silný příběh a mám problém knížku odložit. Hlavní hrdinové mi občas samozřejmě lezli na nervy, ale pak jsem si vždycky uvědomila, kolik jim je a přivřela jsem nad tím oči.

samspa

Abych začala pozitivně kniha byla letní oddychové čtení. Ze začátku mě kniha opravdu nudila a musela jsem se nutit ji číst a když se to konečně rozjelo popadala jsem se za hlavu nad logikou určitých věcí. Kostra YA byla průměrná a zbytek se pomalu nedal číst. Příběh byl suchý. Autorka nás pořádně neseznámila s hlavními postavami a neodpověděla na některé v knize vyřčené otázky a pokud ano vůbec jsem to v textu nepostřehla. Při čtení jsem zažila mnoho WTF momentů kdy jsem nemohla pochopit chování hlavní hrdinky. Poté jsem byla šokována věkem hlavní hrdinky a chováním. Celá kniha mi spíše připomínala fanfikci z Wattpadu. Na závěr bych chtěla říct, že určena pro mladší čtenáře, ale rozhodně ji nedoporučuji z důvodu přítomnosti alkoholu a drog, jenž hlavní postavy užívají v tak mladistvém věku. Upřímně nechápu jak to může být Bestseller. Knihu jsem přečetla za odpoledne a byla celkem čtivá.

Lil30

Zase jedna z knih, na které nezapomenu. I když byl začátek docela nudný, nedokázala jsem se pak od ní odtrhnout a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Ale ten konec? Nemyslela jsem si, že to nebude nějaký bůhvíjak romantický konec, ale tohle se mi nelíbilo, bylo to moc rychlé a pak takový skok? Jsem tedy zvědavá na druhý díl.

Booksaremylove

Ze začátku mě kniha moc nebavila a rozmýšlela jsem se jestli má cenu dál číst. Ale pak najednou se děj rozběhl a já nemohla odtrhnout oči. Pro někoho je to možná oddechová četba před spaním, ale já mezi ně nepatřím. Nemohla jsem knihu zavřít dokud jem ji nedočetla, i když musím se přiznat, že konec byl celkem předvídatelný.
Ale i přes to knihu hodnotím kladně :)