Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/big_vis-ze-te-miluju-8BG-342404.png 3.81012

DIMILY 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You?, 2015

Kniha Víš, že tě miluju?

Ralemo

Moc hezký příběh o nevlastních sourozencích, kteří mezi sebou cítí neskutečnou přitažlivost, ale nemůžou s tím bohužel nic dělat. Moc hezky napsané, je to spíše čtení pro mladší generace. Těším se na další díl.

Tialexa

Miluju. Nemůžu si pomoct tahle kniha je super.

Annkag

Nejsem cílová skupina ale úpřimne...teď je to čtení, které při mém 4mesíčním klukovi zvládám takže díky za to.
Bylo to takové nenásilné čtení, které mi připomnělo že Tiffani zná každý z nás alespoň jednu.

pat4157

No, vážení, řekněme si to upřímně. Tohle je pro náctileté, ne pro nás staré kozy. Kdybych tohle četla jako mladice, byla bych z toho na větvi. Teď jsem to brala jako procvičení si španělštiny, český překlad jsem neměla k dispozici. Takže z pohledu náctky dávám 5 hvězdiček, z pohledu starého barda dávám 2.

Karolina_Slezy

Čtivost byla více, než dobrá. Autorka mě zaujala už jen díky jednoduchosti, která celou knihu doprovázela. Jak se to říká... V jednoduchosti je krása? Tady to platí.
Eden i Tayler za mě byli sympatičtí, ale na druhou stranu... Co to sakra bylo? Líbilo se mi, jak se k sobě chovali, jejich hašteření a celkově to nedobrovolné nevlastní sourozenectví. Ale to, jak se chovali ke svým rodičům? Pár facek by dostali. (:D) Taylera jsem ještě tak nějak chápala, přece jenom je to cool teenager, ale Eden mě v tomhle obrovsky rozčilovala. Její útoky na tátu mi byly dost proti kůži a zbytečné zároveň.
Co se týče vedlejších postav...v pohodě. Teda kromě Tiffany. Sice jsem ji na začátku knihy fandila, ale potom, co se objevila její opravdová tvář - Grrr. Ne, nikdy víc. Naopak mi k srdíčku přirostli Rachael s Deanem.
Celkové prostředí, nápad, postavy a letní nádech mi naprosto vyhovovaly. Rozhodně nelituju, že jsem si knihu přečetla, naopak se pustím do druhého dílu. :D

Kaya77911

(+ SPOILER) Drobné spoilery!
Na Víš, že tě miluju? jsem četla/slyšela spoustu recenzí a většina nebyla zrovna kladná. Měla jsem proto hodně nízká očekávání.
Máte tady hlavní hrdinku Eden, která je prezentovaná jako úplný svatoušek. Ona je hubená, hezká, chytrá a prostě úžasná. Podle mě je to však rozmazlený fracek. Ta holka jede na osm týdnů ke svému tátovi to L.A. (což, jak se tady můžete dočíst je to nejkrásnější a nejlepší místo pod Sluncem), který ji a její mamku před třemi lety opustil a ozval se jim až teď, kdy Eden pozval na prázdniny k sobě. Jediné co Eden dělá je, že mu celou dobu dává najevo, jak ji otravuje a jak jím pohrdá. Já chápu, že je naštvaná, ale tak proč tam teda jela?? Bohužel Eden je tak nepříjemná a pokrytecká ke všem, ale i tak ji mají skoro všichni rádi, protože ona je přece ta dokonalá :(.
Další důležitá postava je Edenin nevlastní bratr Tyler. On má trauma z dětství, což je vážné téma a mělo by se o něm mluvit, ale rozhodně ne způsobem, jako je v této knize. Tylerovi je sedmnáct. Kouří, utíká z domu, bere drogy, opíjí se do němoty, řídí pod vlivem a není schopen ovládat své emoce. Takový člověk fakt není ve stavu, kdy by si jen tak mohl chodit na večírky. Takový člověk by měl navštěvovat terapie a chodit na odvykačky. Jeho mamka mu samozřejmě nic neřekne, protože to, že má trauma z dětství ho přece ospravedlňuje a nesmí se na něj bylo moc přísný, že? Houby, to prostě není správně a nejhorší je, že se všichni tváří, že je to naprosto v pohodě.
Jediné, co bylo dobré je to, že Estelle umí psát. Četlo se to samo a rychle. To však nic nemění na tom, že to bylo absolutně o ničem. Jediné, co se tu dělo bylo to, že se pořádaly večírky, připravovalo se na večírky, jezdilo se na večírky a jezdilo se z večírků.
Přesto to však nebylo až tak moc zlé, jak jsem se obávala. Vlastně to i malilinko předčilo má očekávání. Dávám 2,5* a knihu nedoporučuju, protože to, jak tady byla romantická linka a vlastně všechno, co se tu dělo fakt není správný příklad ani něco, co bych chtěla prožít.

Karolína738
12.11.2021

Podle mého názoru, je to velice dobrá kniha. I když v nějakých chvílích jsem měla smíšené pocity. Knihu jsem z první poloviny četla hrozně dlouho, protože to byla nuda. Druhou část jsem měla přečtenou během chvíle. Kniha začala být chytlavá a někdy celkem napínavá a čekali jste co se stane.

Karolin77
22.09.2021

Letní oddychovka, u které člověk vypne.Nic jiného od knížky nečekejte
Příběh je vyprávěn hlavní postavou Eden, u které se mi častokrát nelíbilo její chování. Někdy mi to přišlo moc, hlavně s jejím tátou.Tylera jsem taky dvakrát nemusela. Ani jednoho nebudu soudit,každý z nich měl ke svému chování důvod, i když jak říkám někdy mi přišlo,že se hlavně ke své rodině chovají zbytečně ošklivě. Jako pardon, ale ať už jejich rodiče byli jakýkoliv snad by měli vědět kde mají děti. Eden i Tayler byli v tomto stejně nezodpovědní. Samozřejmě chápu, že jim to nechtěli říct, kde jsou ale měli. A to jak se z tohoto ho vždycky vykroutili...‍️ Romantická linka nebyla špatná,ale chyběla mi tam chemie. Nějak jsem jim tu lásku nevěřila. To že vznikla vlastně z ničeho, nebudu komentovat.Ostatní vedlejší postavy si skoro vůbec nepamatuji, jsou tam jenom do počtu. Kamarádky Eden se mi celou knihu pletly a připadaly mi všechny stejné. Vůbec se mi , ale nelíbil názor tamní mládeže, že jsou všichni rodiče trapní.
Děj se točí okolo večírků, alkoholu a vztahů. Autorka sice poukázala i na závažnější témata,ale pořádně jim nedala prostor. ( předpokládám, že se tomu dál bude věnovat v dalších dílech )
Já vlastně ani nedokážu říci jestli se mi knížka líbila nebo ne. Děj byl pořád to samé, postavy jsem moc nemusela a ani jsem neměla moc velkou potřebu se ke knize vracet.
Do dalších dílů se asi nepustím. Ten konec co je tady je podle mě dostačující.
Na léto asi můžu doporučit, ale nečekejte nic velkého.