Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/vis-ze-te-miluju-MEx-342404.jpg 3.8748

DIMILY 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You?, 2015

Kniha Víš, že tě miluju?

ElikaS

Od knížky jsem neměla žádné velké očekávání, i když jednu dobu byla neskutečně populární. Nakonec jsem se do knížek s chutí pustila a musím říct, že jsem nebyla zklamaná. Eden byla sympatická a její chování pro mě bylo celkem pochopitelné. Na Tylera jsem si musela zvyknout. Bad boye mám ráda, ale takové kteří se za tou maskou pouze schovávají, Tyler byl na mě až moc nesnesitelný. Ale nakonec jsem si na něj zvykla a knížku si užila.

Pedruska01

Co vám budu povídat, tahle kniha mě nalákala na to téma zakázané lásky mezi nevlastními sourozenci, takže ano, těšila jsem se. Musím přiznat, že ta kniha má svou poměrně vysokou úroveň čtivosti, až se mi to místy zdálo neuvěřitelné. Na chování postav, jejich vyjadřování a myšlenkách je znát, že to je psané pro věkovou kategorii cca ve věku hlavních hrdinů a mladší. Tudíž, pro mě to byl trochu kaz, protože jsem jednoduše místy ty postavy s jejich myšlenkovými pochody prostě nepobírala, nejradši bych třískala hlavou o zeď se slovy proč a cože, a to se bohužel podepsalo na sražení hodnocení.
Hlavní hrdinka Eden se mi zdála v pohodě, až na prostor, kde bych jí profackovala - nevím, čím to, zda svojí naivitou, "buranstvím" anebo jednoduše svojí hloupostí se dokázala ptát na takový kraviny a dělat takový neskutečný věci. Jo, chápu, přijela do velkýho, novýho města, kde bylo všechno jinak než znala, a tak se chtěla trochu začlenit a přizpůsobit, ale zase to tlačit tak, aby jí to bylo proti srsti, nepřirozené a ona z toho vyšla jako úplná blbka?! Jako vážně?! Asi jsem stará na nějaký šestnáctky. :D Díky bohu, ten stav netrval nijak dlouho, abych si ji zprotivila, anebo jsem si na to prostě zvykla. Ale jinak jsem s ní problém neměla. Byla jsem naopak zvědavá, jak celou situaci hodlá řešit, přeci jenom, když už se to stane, není to úplně jednoduchý, zvlášť za takových podmínek, jako měla Eden.
Druhý hlavní hrdina Tyler na tom byl obdobně jako Eden. Zdál se mi v pohodě, až na okamžiky, kdy jsem měla pocit, že sama autorka neví, jak ho má sakra vykreslit - jako zlého a arogantního kluka do morku kostí anebo hodného však zlomeného. Podle té nerozhodnosti bylo poznat, že na té postavě něco nehraje. Nevěřila jsem jí, a to mě mrzelo. Každopádně, opět to trvalo jen chvíli a pak se to srovnalo do akceptovatelných kolejí. Pak taky, na jednu stranu jsem to chápala, ale na druhou vůbec - proč se krucinál tahal, respektive věčně vracel k Tiffani? Jak kdyby měl v mozkovně zrovna dobu temna.
Postavy bokem: Tiffani, proboha, to byl vážně magor první kategorie, byla mi proti srsti. Dean, jo, toho kluka jsem měla ráda a ve finále jsem ráda, že tak dopadl, ale mám tušení, že na to dojede a už teď mě to mrzí. Táta Eden, komplikovaná osoba, štvalo mě, že nedošlo k rozhovoru, aby si to konečně vyříkali, nechoval se k ní pěkně ani fér, předstíral, takže ne-e.
Co se týče děje, sdělím, možná až drze, že to byla taková ta očekávaná klasika, jakože fakt, ale ve výsledku se mi to líbilo. Jediné, co mi možná vadí je, jak rychle "vzplanulo" to zamilování mezi Eden a Tylerem. Určitě se to dalo napsat tak, aby to nebylo tak unáhlené a aspoň pro mě trochu uvěřitelné. Prostě to vždycky trochu trvá. Jenže tady to šlo bez jakýchkoliv náznaků hned - lusknutím prstů.
Jinak to je odpočinková, milá četba, která opravdu pěkně odsýpá, je tedy vážně pro mnohem mladší, ale vykouzlí úsměv a místy i dokáže chytit za srdce, takže až na pár věcí, které se podepsalo na hodnocení můžu doporučit a upřímně jsem zvědavá, jak to celé dopadne, takže se těším na druhý díl. :)

Natálie27

Celá trilogie mě velice zaujala.Už Od prvního čtení jsem se nemohla od ní odtrhnout.Chybí mi ještě poslední Vím,že tě chci.Ale určitě si ji koupím a přečtu.Jinak příběhy ve 3 knížkách,je naprosto geniální.Jsem fakt mile překvapená!Pokud má někdo rád tendle typ knížek,určitě se jim bude líbit.

Luc.i

Ze začátku jsem chtěla knížku odložit. Dočetla jsem a nakonec celkem dobrý, část před koncem se mi i líbila, konec už zas moc ne. Nejhorší byla hlavní hrdinka, přišla mi strašně hloupá a i když byla jen o rok mladší, oproti ostatním se chovala jak děcko. Většinou se hrdinu oblíbím ale Tyler, byl sice v pohodě, ale nějak zvlášť jsem si ho neoblíbila.
3,5/5*

knihomolka78

Nápad dobrý, zpracování nic moc, přišlo mi, že autorka ne příliš povedeně napodobuje příběh Royalů. Postava Eden je jako dvojí osobnost, která na jednu stranu není typ povrchních holek, na druhou stranu se přesně tak chová. Co vidí na Tylerovi, který se k ní chová příšerně, je agresivní a neustále je pod vlivem všeho možného, nechápu. Možná to jeho krásné tělo bere jako výzvu k jeho spasení...? Tyler má sice své důvody, proč se chová jako blb, ale stejně se Eden divím. V druhé půlce aspoň docházelo k několika zvratům, tak se to dalo číst. Aspoň, že se nakonec Tayler nechá přesvědčit k rozumnému závěru.

KnihomolkaKatka

Tahle knížka mě mile překvapila! Chtěla jsem něco jednoduchého a romantického a přesně to jsem dostala. Je to strašně milé čtení, ale řeší se tam i jedna vážná věc - nebudu více prozrazovat, abych nespoilerovala.
Kniha se hodně dobře čte a určitě se chystám na další díly. Začala jsem v sobotu a dočetla jsem nyní, minutu po půlnoci. Fakt doporučuju!

zaandulee

Kniha se mi opravdu dobře četla, zhltla jsem ji za 2 dny. Měla jsem vysoké nároky ohledně postav a příběhu kvůli knižní sérii After, kterou jsem četla již několikrát a zamilovala si ji. Nemůžu říci, že mě kniha nějak moc nadchla, ale bylo to příjemné čtení. Přesně v žánru, který jsem hledala. Doporučuji tedy přečíst, pokud už znáte After sérii celou skoro zpaměti :D a chcete si přečíst nějakou novou knihu s podobným námětem.

burousek

Krásná. Jako všechny tyto knihy.

Za hranicí nevinnosti
Za hranicí nevinnosti