Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342404/vis-ze-te-miluju-MEx-342404.jpg 3.9180

DIMILY (1.)

Did I Mention I Love You? (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

lulu28501
04. listopadu

Miluji tuhle knihu

TheoDeVinne

Velmi poutavý příběh, naprosto a okamžitě jsem se zamilovala do hlavních hrdinů, i když Eden mi chvilkami přišla dost nerozumná. U postav jsem si musela představit vyšší věk, protože mi připadalo zvláštní číst o takové romanci u 16-letých dětí. Jinak mě příběh naprosto uchvátil a jakmile jsem knihu dočetla, rychle jsem spěchala do knihkupectví pro druhý díl v angličtině, protože čekání do zimy by bylo utrpení. Velmi čtivá kniha, pro young adult naprosto ideální. Přečtena jedním dechem proto dávám plný počet.

tinka99

Tak do tohohle příběhu jsem se zamilovala...jen nechápu, jak někdo může napsat takový konec...?! Nutně potřebuji druhý a třetí díl a mám pocit, že to do zimy, kdy má vyjít druhý, a do jara, kdy má vyjít ten třetí, asi nevydržím....!!!!

Ewik

Tohle bylo opravdové utrpení. Do určité míry mě šokuje, že kdejaká slátanina může být označena za světový bestseller. Něco tak hloupého, nelogického a nudného jsem už dlouho nečetla.
Děj o ničem, postavy postrádají náboj a základní charakter. Jsou ploché, neskutečně umělé, ničím zajímavé a působí jako ignoranti. V celé knize není ani jedna sympatická postava. Navíc pořád čekáte, že se stane něco, co příběh konečně trošku posune a ono nic. Pořád dokola ta samá písnička. Téměř žádný vtip, napětí a i romantika dost pokulhává. Druhý díl nejspíš asi nedám. 2* za čtivost - i to se počítá.

A těch chyb v průběhu celé knihy - hrůza!!!

jani.ruzicko

když nad tím přemýšlím, tak jediným přijatelným, příjemným, normálním a sympatickým pro mě byl od začátku Dean a tak jsem mu fandila... =) obávám se, že to pro něj ale v dalších dílech nedopadne zrovna nejlíp =( no, nevadí, já si ho klidně vezmu =D ale celkově to nebylo nijak špatné, hlavní postavy se v průběhu příběhu nakonec mění v přijatelné, takže fajn a při nejmenším je to dost čtivé =) Zároveň i přesto mě zajímá, jak to s nimi dopadne v dalším díle :)

Peťule159

To bylo ..teda už se těším na další díly ....sice mám radči fantasy.. ale dobře napsanou romatnikou nepohrdnu :D :)

KatnissLavender

Ve svém žánru velmi povedená kniha plná zajímavých momentů. Padla mi do noty a předčila má očekávání. Je určená mladším čtenářkám, ale i tak jsem si ji užila! Ať si říká kdo chce co chce, ale klišé ve formě "zlý chlapec" mě nikdy neomrzí! ;)

Ruxandra

Hlavní hrdinka mě chováním hrozně vytáčela, vlastně všichni ti "puberťáci", ale stejně jsem knihu slupla jak malinu a budu se těšit na další díl :)

ufounek173

hezká knížka pro děvčata

AWKWARD.

Od knihy jsem zase tak moc neočekávala. Možná protože na takovýto typ knih moc nejsem, ale poslední dobou je čtu více. Přišlo mi super, že se ze začátku prostě Tyler a Eden nemuseli. Přece jen bylo by trapné kdyby se do sebe zamilovali na první pohled ne? :D Eden byla vůči Elle dost zaujatá a tak se mi pak na konci líbil jejich rozhovor. Tyler byl prostě typický lamač srdcí. Rebel ale přitom dobrej kluk. S dost nehezkou minulostí. Jen mohl více prostoru dostat Dean :D a Rachel byla taky super postava.
Ten konec. No okey jsou to nevlastní sourozenci tak se to očekává. A Epilog? Bože cože? :D Tak to mě fakt dostalo :D Už se nemohu dočkat až vyjde další díl, protože ten je nutností si koupit, už jen kvůli Tylerovi.

Verunka12

Přijde mi to podobné jako Rosemary Beach 1,2,3. Knížka se mi líbila. Samozřejmě mě zklamal konec mohli být spolu, ale třeba se dočkám v příštích dílech.

PotterBara

Podle anotace jsem se bála, že to bude nějaký nudný příběh podobný těm z wattpadu. Ale nakonec mě to mile překvapilo. Příběh je svižný, autorčino psaní je velmi čtivé :). Své mínus u mě má hlavně epilog. Ten jsem nějak nepochopila :D (kdo četl,snad mi rozumí). Eden se tam chovala obzvlášť divně.
Příběh se mi velmi líbil. Těm, kteří mají rádi romanťárny nebo si chtějí přečíst něco velmi oddechového, jedině doporučuji :).

Jarkaknihy1

Oddychovka, která mě nakonec tak trochu zklamala. Námět byl zajímavý, ale nějak jsem nechápala myšlenkové pochody jednotlivých postav.

ardeas

Takto sa problémy neriešia :) Musím povedať, že som dosť sklamaná, na to aká je vychválená tá kniha.
Povedať, že v knihe je pokrivená logika je naozaj slabé slovo. Naivita hlavnej hrdinky je cez čiaru. Som z toho dosť zmätená, nakoľko zápletka je dobrá, ale proste mi príde, že autorka sa snažila tak odlíšiť, že veci sú mimo moje zmyslové chápanie, bez štipky reality. Dean je jediná postava, ktorá mi sadla, inak je to veľmi podpriemerné...

PetraBery

Dá se pochopit, proč se kniha stala fenoménem zejména u mladších dívek. Kniha o zakázané lásce mezi nevlastními sourozenci, kdy Tyler opravdu není ten "hodný"a Eden by ráda zjistila, co za tím vším je. Kniha se četla dobře, mě osobně se moc líbí obálka. Konec trochu překvapil, je znát příprava na další díly. Průměrná oddechovka, vidím to tak na 3,5 hvězdy :o).

jluky

Úplne súhlasím s predchádzajúcimi dvomi komentármi...

Elčokča

Tahle kniha mě neskutečně vytáčela, ale zároveň přitahovala. Přece MOHLI být spolu, ne? A kdyby se tak moc milovali, nechodili by s jinými. Proč by se takhle mučili? Žádné sedmnáctileté "mládě" takhle nepřemýšlí a rozhodně nevydrží milovat jen platonicky a vyčkávat 2 roky.

Efeméra

Přiznám se, jsem docela puritán. Proto mi příliš nesedlo číst si o lehkovážném životě losangeleské zlaté mládeže, který se skládal z večírků, opíjení, drog a sexu. A hlavně se mi nelíbilo, že se do toho nechala hlavní hrdinka stáhnout, i když zprvu byla přesný opak. Z postav jsem si vlastně nikoho neoblíbila, žádná z nich mi k tomu nedala důvod. Samotný Tyler v sobě měl až příliš agresivity. Když se zamyslím nad samotnou zápletkou, připadala mi jako taková telenovela. Rozhovor Eden s Tylerem v předposlední kapitole byl opravdu přehnaně dramatický. Neřeknu, kdyby ti dva byli nějak pokrevně spojení, ale takto podle mě Eden jen udělala z komára velblouda. Přece by se to dalo nějak vyřešit. A situace v epilogu? Při jeho čtení jsem jen dokázala kroutit hlavou nad tím, jaká je hlavní hrdinka (s prominutím) hlupačka. Když ještě poukážu na nezměrné množství chyb, jeden by čekal, že knihu ohodnotím vážně špatně. Ale zase musím uznat, že byla čtivá. Dávám 3 hvězdičky, a to hlavně kvůli tomu, že byla o zakázané lásce, a o tom mě prostě baví číst.

LilianaFalcon

Autorka se asi moc nesžila se svými postavami, protože si všechny strašně protiřečili. Jasně u Tylere to byl účel (ovšem ani u něj to nefungovalo), ale u těch ostatních?
Hlavně to strašně skřípalo, celé mi to připadalo takové vynucené a křečovité.
Kostra klasické YA by byla dobrá, možná i perfektní, teoreticky je tam všechno, co by dobré YA mělo mít, ale tady někdo přecenil své síly. Snaha postavy ozvláštnit, dát jim drobné roztomilé úchylky, ale jako celek to vůbec nejde dohromady.
A obálka sice poutavá včetně těch přesvědčivých textů, ale na Amazonu po tom neštěkl ani pes...
A natáhnout to na tři díly? To je snad špatný vtip.

Kaculman

Přečteno jedním dechem, ale jeden fakt si odpustit nemůžu. Předstírala jsem že mají hrdinové přes 20 aby mi to zapadalo do logiky věci.

kristyna1301

Tři hvězdičky a víc prostě nedám! Proč? Prvních asi 130 stran jsem se musela do čtení nutit, což u mě není obvyklé, potom se děj už trošku rozjel, ale i tak občas mi přišly postavy hloupé, a situace ve kterých se nacházely stupidní. Jediné co to trošku zachránilo byl konec. Dalšímu dílu nejspíš dám ještě šanci, snad nezklame a budu moct přidat nějakou tu hvězdu :-)

YA-girl

Achich, to jsem ale trapně naletěla! Prý "série se ve světě stala fenoménem"... jako... opravdu? Nesympatické, ploché, jednoduché hlavní postavy, jednající tak jaksi nelogicky (nebyla tam ani logika přiměřená jejich věku!), hloupě, trapně... Nebylo to ani vtipné, ani záživné, ani zajímavé, ani napínavé, ani jiskřivě zamilované... ani něčím neobyčejné, ani aspoň obyčejně čtivé... bylo to prostě nijaké... Nebavilo to dokonce ani překladatelku, protože tolik překlepů, to se hned tak nevidí... A další hvězdičku uberu za tu nechutně přehnanou reklamu na obálce i v každém eshopu, prý "mezi nejlepšími pěti YA všech dob v Británii"... jestli je to pravda, tak britské čtenářky lituju :(. Ale tak koukám, že i tady se to některým čtenářkám líbí, tak asi holt vyzkoušejte a uvidíte sami. Za mě ovšem nedoporučuju, ztráta několika hodin života (a to jsem od strany 150 najela na rychločtení a uječené pasáže hlavní hrdinky a jejích kamarádek jsem rovnou přeskakovala).

Abnička

Spolier
Ten konec je velice neukončený. Sno vím že další díl vyjde ale jsk najednou prostě v Epilogu je že začala chodit s Deanem. A jak to bylo celý zbytek léta (kdy se knížka odehrávala??) to už s Taylorem nemluvila nebo co ??

Pěkná knížka ale znám lepší takže dávám 3 hvězdičky

Ditules

Hodně mi to připomíná sérii Rosemary beach od Abbi Glines, akorát tahle série je víc pro mladé dívky, takže je místy taková ,,ujančená". Uvidíme, co přinesou další díly.

vlcice326

Nevím proč se mi líbí knížky, kdy se hlavní hrdinka zamiluje do někoho, kdo by pro ní měl být zakázaný (v tomto případě nevlastní bratr).
Byla fakt skvělá :) ! Láska, špatný vztah s otcem, tajemství Tylera, nové kamarádky a vlastně i nový život, který si Eden ne/užívala.
Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že Eden se opila, aby si tak trochu získala pozornost Tylera (asi jsem na tohle moc stará :D já bych si takhle o pozornost nikdy neříkala - ach ty puberťáci).
Omlouvám se za SPOILER !
Nepochopila jsem chování hrdinky na konci knihy. Chodí s Deanem, ale i tak se schází a líbá s Tylerem ! (budu se asi opakovat, ale - ach ty puberťáci) :D
Během jednoho večera a jednoho rána přečteno - velmi čtivá a pěkná knížka :)

Perry

Čekala jsem takovou tu normální oddechovku, kdy se "ona" zamiluje do "něj" a i když je to špatný, tak to nějak zvládneme. Ale zase tak jednoduchý tento příběh není, je tam špetka čehosi, která mě popravdě zaujala a naprosto pohltila. :) A to nemluvím o Rachael, já tu holku mám prostě ráda :D

paja0327
28. červenceodpad!

Opět něco co mi hlava nebere...kniha pro mě neměla hlavu ani patu...žádná postava mi nepřirostla k srdci a moje oči padaly únavou a já si přála knihu mít za sebou. Jediná Věc, která se mi na knize (tedy jestli se to dá říci, že je to kniha a titul Bestseller si zaslouží) je LA a tak jak si myslím, že to tam chodí - takže v tomhle jsem autorce věřila každé slovo. Propagace této knihy je geniální, že? Stačí Wattpad a je s tebe novodobí spisovatel ze vším všudy...chudáci ostatní spisovatele, kteří museli bojovat aby svoje dílo dostali na pulty . V 21 století stačí Wattpad a smlouva na knihu je na světě (viz Anna Todd, E.L. James či další...), možná kdyby kniha prošla stejnou cestou jakou si musí projít každý spisovatel knihu bych hodnotila 5 hvězdičkami ale tímto způsobem mě pořád pálí oči únavou a další dvě knihy číst nebudu....Navíc myslím, že slečna Estelle Maskame nepřišla s ničím novým...a ono to možná už s ničím novým přijít nejde....

anuleper

Absolutně jsem si knihu zamilovala. Měla jsem ji přečtenou za jeden den :D a těším se na další díly

Jen1215

Uzasna knizka. Ackoliv nejsem ve veku teenageru , tak se mi to dobre cetlo. Clovek se odreaguje a pak je to jak droga dokud neprectete uplne. Akorat nechapu proc ceskym prekladatelum tak dlouho trva prelozit dalsi dva dily?

mmmisulka.r

Takové novodobé Beverly Hills?? Celkem zajímavý příběh, ale počítejte s tím, že místní zlatá mládež vám bude lézt na nervy. Normální holka proniká do světa lehkomyslných dítek z LA. Vztah s otcem je na houby a tak se poflakuje s novými rádoby kamarády. No a co čert nechtěl, zamiluje se do svého nevlastního bratra (mnoo, nedivím se jí :-D ) Drogy, sex a alkohol... a to vrchovatě, ale i tak mě to celkem bavilo. Na léto docela fajn knížka. Řekla bych, že pro mladší čtenáře, ale nejsem si jistá, jestli je v knize ten správný příklad hodných a zodpovědných teenagerů...