Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342404/vis-ze-te-miluju-MEx-342404.jpg 4283

DIMILY (1.)

Did I Mention I Love You? (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

KaileyBlot

Nebyla to špatná knížka, ale asi jsem díky recenzím a komentářům čekala víc. Bylo to hezké, ale nepřišlo mi to jako něco wow. První polovina knihy byla pro mě celkem nudná, ale druhá polovina mě chytla a konečně jsem se pořádně začetla. Rozhodně mi to ale nedá nepřečíst si další díly.

DenisePartridge

Tak tahle kniha mě konečně po dlouhé době dokázala pořádně chytnout a zaujmout tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout, což v tuto chvíli oceňuji opravdu nejvíce. Opravdu doporučuji :)

anishta

Moc mě to nezaujalo, dočetla jsem to jen pro to, že to bylo jednoduše napsané. V polovině jsem, to chtěla odložit, ale to už jsem si řekla, že to hecnu a dočtu to. Eden mě nezaujala, Tyler mě štval. Na druhý díl se nechystám.

Evka3814

Pěkné čtení o dospívání,no nebyli jsme lepší(někteří):)

leník511

Jsem hodně na romantické knihy a proto jsem si tuhle knížku musela přečíst. Knížka mě strašně bavila a stala se moji nejoblíbenější.

Lulu1780

Tato kniha je skvělá, samozřejmě je určena pro dospívající, ale přečetla jsem ji na jeden nádech a to raději čtu detektivky a fantazy. Doporučuji :)

Summer7

Kniha se mi líbila asi více než druhý díl. Mám ráda to prostředí, Kalifornii. Jde o knihu určenou spíše mladším čtenářům, ale příjemná, nenáročná oddechovka. Vzhledem k tomu, že čtu nejčastěji severské detektivky a thrillery, byla to příjemná změna.
Nesmí se od ní očekávat bůh ví co. Zajímavý příběh i postavy, takové bohaté děcka z Beverly Hills.. příběh o zakázané lásce, hodná holka se zamiluje do “zlého” kluka, ale mě tahle tématika prostě baví, i když je poměrně častá a někomu může přijít už dost ohraná, na mě to zapůsobilo.

Jessie26

Uplně jedním dechem jsem ji sice nepřečetla, ale úplně bych ji neodsoudila.
Text je trošku jednodušší a občas mi vadili opakující se zápletky.Na druhou stranu ten žár, který je mezi ,,sourozenci " je cítit z každého slova, které o tom pojednává, což je pro mě super. Pokračování si přesto nenechám ujít....

Duchonka16

Táto kniha je úplne úžasná pretože úplne vystihuje to ako ťažké to môžu mať páry v dnešnej dobe.
Odporúčam všetkými 10.

Anna 13

Kniha, která mě zklamala takovou měrou, jakou mě nadchla její obálka...

Štvala mě hlavní hrdinka, její naivita, její náhledy na situace. Ostatní mladiství v knize byli strašně nezajímaví a ploší... Až na Tylera, kterého jediného musím bránit, protože on za tou svou maskou, skrýval neskutečně rozbolavělého, zranitelného a zoufalého člověka a nikdo si toho nevšímal... Tenhle ztracený kluk, byl zachráněn, když se zamiloval do Eden a mě vytočil konec, o kterém bych teď raději nevěděla...

Štvalo mě, že celý příběh je z pohledu psychologie strašně neprobádaný a nevyužitý. Námět je zajímavý a mohlo by z knihy vzniknout něco fakt skvělého, ale tohle...

Jsem zklamaná, naštvaná na reklamu, která vás láká tím, že tato série je fenomenální a že se drží na žebříčku nejlepších knih young adult žánru všech dob. VŠECH DOB??? Fakt ne... Je až na samém konci...

A tolik pravopisných chyb? :O :O :O

Dvě hvězdičky jsou za Tylera a za romantiku, kterou rozpoutal...
Jinak opravdu nedoporučuji....

Více v mé recenzi: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1802/vis-ze-te-miluju-estelle-maskame

dejmiknihu

Kniha se mi moc líbila i přes dané náznaky nezkušenosti autorky. Opravdu jsem si ji zamilovala. Je čtivá a zajímavá.

Shanib

Páni, tohle mě tedy překvapilo. Na začátku jsem si myslela, že na něco takového už jsem přeci jen stará, ale pak se to rozjelo a já jsem zjistila, že se jedná o silný příběh a mám problém knížku odložit. Hlavní hrdinové mi občas samozřejmě lezli na nervy, ale pak jsem si vždycky uvědomila, kolik jim je a přivřela jsem nad tím oči.

samspa

Abych začala pozitivně kniha byla letní oddychové čtení. Ze začátku mě kniha opravdu nudila a musela jsem se nutit ji číst a když se to konečně rozjelo popadala jsem se za hlavu nad logikou určitých věcí. Kostra YA byla průměrná a zbytek se pomalu nedal číst. Příběh byl suchý. Autorka nás pořádně neseznámila s hlavními postavami a neodpověděla na některé v knize vyřčené otázky a pokud ano vůbec jsem to v textu nepostřehla. Při čtení jsem zažila mnoho WTF momentů kdy jsem nemohla pochopit chování hlavní hrdinky. Poté jsem byla šokována věkem hlavní hrdinky a chováním. Celá kniha mi spíše připomínala fanfikci z Wattpadu. Na závěr bych chtěla říct, že určena pro mladší čtenáře, ale rozhodně ji nedoporučuji z důvodu přítomnosti alkoholu a drog, jenž hlavní postavy užívají v tak mladistvém věku. Upřímně nechápu jak to může být Bestseller. Knihu jsem přečetla za odpoledne a byla celkem čtivá.

Lil30

Zase jedna z knih, na které nezapomenu. I když byl začátek docela nudný, nedokázala jsem se pak od ní odtrhnout a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Ale ten konec? Nemyslela jsem si, že to nebude nějaký bůhvíjak romantický konec, ale tohle se mi nelíbilo, bylo to moc rychlé a pak takový skok? Jsem tedy zvědavá na druhý díl.

Booksaremylove

Ze začátku mě kniha moc nebavila a rozmýšlela jsem se jestli má cenu dál číst. Ale pak najednou se děj rozběhl a já nemohla odtrhnout oči. Pro někoho je to možná oddechová četba před spaním, ale já mezi ně nepatřím. Nemohla jsem knihu zavřít dokud jem ji nedočetla, i když musím se přiznat, že konec byl celkem předvídatelný.
Ale i přes to knihu hodnotím kladně :)

zuzikis

Velmi emotivní, nemohla jsem se odtrhnout a ten konec prostě neberu. Jako by to bylo všechno v pořádku. Nemůžu se dočkat 2. dílu. Opravdu jsem si Eden hodně oblíbila a Tylera samozřejmě taky, i když ten mě ze začátku hodně vytáčel. Ale v tomhle případě se dá jeho chování pochopit. Dávám 4 hvězdičky, jen kvůli konci, protože po tom všem, čím si prošli jsem si prostě pro ně přála dobrý konec. :-)

Bella1

Fakt skvělá.

Abnička

Knihu jsem četla v létě a až teď, když čtu druhý díl jsem se rozhodla napsat komentář.
Velmi zajímavě pojatá knížka. A velmi nápaditá. Co ale nepochopím je logika Eden.
Ale to asi dodává knize “jedinečnost”. Za mne dobrá knížka..
(A tešte se na druhý díl)

helena19

Nutně potřebuju druhý díl! Byla to super knížka, dcl mě zklamal konec, protože jsem romantická duše :D a o to víc se těším na pokračování. Ačkoliv se jedná o knížku Young Adult, líbilo se mi, že obsahovala i tu temnou stránku dospívání nejen zamilování a sex.

any333

Tahle kniha mi byla zapůjčena kamarádkou a přiznávám se, když jsem spatřila ten svítivě růžový nápis, měla jsem chuť slušně odmítnout. Pak mě ale něco zastavilo a přeci jen, knihu jako jedinou odmítnout asi nedokážu, ať si myslím, co chci, tak jsem se rozhodla se do toho nakonec pustit, abych kdyžtak věděla, na jaké nelogičnosti nadávat. A kniha mě mile překvapila. Ano, sice není kdovíjak nepředvídatelná, ale dobře a plynule se čte, jisté věci jsem tady pochopila(což se někdy o chování některých lidí z mého okolí říct nedá, ale alespoň jsem trochu nakoukla pod pokličku toho, jak to vlastně myslí), takže bych to doporučila na takovou sladkou oddechovku před spaním.
Abych ještě víc osvětlila ty skutečnosti, uvedu jako příklad třeba to, jak se Eden stranila jídla a dalo by se říct, že u ní bylo patrné cosi jako pohrdání. Tohle v realitě nechápu, ale tady to má konečně nějaký důvod - nebo snad důvody? - a to Alyssu a Holly. Hned, jak se tam Eden z tohohle vyznala, jsem jí všechno odpustila a naprosto ji pochopila.
Co se týče zbylých postav, Tyler mě vždycky něčím pobavil, ale asi nejlepší byl stejně Dean s jeho "penězi na benzín". Hm, a jak to pak skončilo... že by předtucha? Ne, to si nemyslím, ale uvidíme další posun v příštím díle. Co já vím, třeba konečně přestanu být proti těm romancím tolik předpojatá, když se jim budu víc věnovat. Stejně si však myslím, že vím, jak to celé dopadne.

jajinka0

Chci se zeptat nevíte někdo kdy vyjde třetí díl? Klidně bych ho přelouskla i v aj, ale bohužel jsem ho nikde nenašla... :( zajímá mě jak to dopadne jestli spolu nakonec budou. :)

Maki09

Musím se přiznat, že ze začátku jsem se do čtení nutila. Jakmile jsem se však trochu více začetla, kniha mě pohltila. A nyní se díky celkem neuzavřeném konci, tedy aspoň pro mě, už nemůžu dočkat dalšího dílu. O:) Takže pokud někdo hledáte nějakou knížku na oddech určitě doporučuji! :D

sabina1996

Skvělá kniha. Krásně se četla a těším se na další díl.

erulka

Kniha dějově nebyla špatná, měla dobrý námět. I když Eden a Tyler nebyli příbuzní, přesto jsem chápala, že to Eden připadá divné. Je pravda, že v dnešní době by to nebyl první ani poslední takový případ. Byla jsem ale ráda, že jsem knihu dočetla. Nějak mě příběh moc neoslovil a musela jsem se do čtení nutit. I přesto asi sáhnu po druhém dílu.

LucyBooks

Kniha byla krásně napsaná, svižná. Pořád se zde něco dělo. Konec mi přišel smutný. Těším se na pokračování :-).

Lenas2412

Tahle knížka mě moc bavila, teda, přiznám se že ze začátku jsem jí četla jen proto, že jsem ji chtěla dočíst a nic víc, prostě mě nějak moc nebavila. Později jsem se ale do toho příběhu úplně ponořila a četla jsem ji každou chvíli. U čtení jsem se několikrát usmála, pravdou ale je, že mě postavy dokázali občas pěkně naštvat . :D
už se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl.
Všem tuhle knihu vřele doporučuji!

queenofWinter

Tato kniha mě úplně ohromila. Přečetla jsem ji za dva dny a byla opravdu úžasná. Četla se mi krásně. Zasmála jsem se u ni a to je obrovské plus :D
Kniha mě oslovila hned i díky kouzelnému obalu. Řekla jsem si že tu musím okamžitě mít...jenže rodiče mi ji vyfoukli a já ji dostala až o vánoce :c
Ale to čekání za to stálo. V ten den co jsem ji začala číst tak jen stěží jsem se od ní odtrhla. V noci když už jsem chtěla smát mi to nedalo a přečetla jsem si dalších pět kapitol. Neuvěřitelně se těším až si koupím druhý díl a i na ten třetí,ale na ten si budu muset počkat.
Abych to ukončila ,jsem strašně ráda že jsem na tuto knihu narazila a před Estelle smekám. Její psaní miluji a nikdy se toho nenabažím :D

Kitty18
22.12.2017

POZOR! v tomto komentářu se objevují mini spoilery- kdo je nemá rád, tak tento komentář radši přeskočte.
Upřímně bych řekla, že tato kniha byla velice zajímavá :D Téma se mě upřímně líbilo, i když jsem na tom neviděla nic špatného když nejsou ani příbuzní, jen se jejich rodiče vzali. (Kdyby to byli aspoň jednoho rodiče stejného tak už by to trochu divný bylo, ale oni nejsou příbuzní). Je určitě hezky a čtivě napsaná :D (jinak bych ji asi nedočetla... protože co se mi nečte dobře tak nikdy nedočtu... ^-^ )
Jako jedna z mála romantických knížek nemá úplný happy end. Jako neskončilo to nějak špatně, jen trochu že by dopadly jiné knížky. Na jednu stranu jsem ráda a je to oddech, že knížka skončila jinak než happy endem. Ale na druhou stranu mám i dá se říct happy endy ráda :D
Už se těším na pokračování
Doufám že se vám knížka bude líbit stejně jako mě :) Přeji příjemné čtení

lucie2952
10.12.2017

Od knihy jsem očekávala více. Romantika tam byla popsaná hezky, ale bohužel některé kapitoly byly hrozně nudné a konec se hrozně táhl. Nevím zda budu číst i pokračování, možná si ho přečtu až vyloženě nebudu mít co číst.

Katulik86
08.12.2017

Ze zacatku jsem mela pocit,ze na takovouhle cetbu uz jsem preci jen asi fakt stara,ale pak se to rozjelo a ja cetla,kdy to jen s malym prckem slo-takze do dvou do rana. A myslim... ze uz ted se tesim na dalsi dily! Pribeh Tylera a Eden me chytil,ani nevim jak... No,mozna vim,ta zakazana laska z obalky je asi pritazliva kdykoliv,ale asi se octnout v takovehle situaci,resila bych ve svem veku ponekud jinak...

Jen kdyby si cesti "tvurci" dali trochu vic prace s korekturami,netrpela bych skoro na kazde strance nejakym preklepem,nedomyslela si predlozky,nevynechavala zajmena a podobne. Ale za to autorka nemuze...