Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342404/vis-ze-te-miluju-MEx-342404.jpg 4237

DIMILY (1.)

Did I Mention I Love You? (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

dejmiknihu

Kniha se mi moc líbila i přes dané náznaky nezkušenosti autorky. Opravdu jsem si ji zamilovala. Je čtivá a zajímavá.

Shanib

Páni, tohle mě tedy překvapilo. Na začátku jsem si myslela, že na něco takového už jsem přeci jen stará, ale pak se to rozjelo a já jsem zjistila, že se jedná o silný příběh a mám problém knížku odložit. Hlavní hrdinové mi občas samozřejmě lezli na nervy, ale pak jsem si vždycky uvědomila, kolik jim je a přivřela jsem nad tím oči.

samspa

Abych začala pozitivně kniha byla letní oddychové čtení. Ze začátku mě kniha opravdu nudila a musela jsem se nutit ji číst a když se to konečně rozjelo popadala jsem se za hlavu nad logikou určitých věcí. Kostra YA byla průměrná a zbytek se pomalu nedal číst. Příběh byl suchý. Autorka nás pořádně neseznámila s hlavními postavami a neodpověděla na některé v knize vyřčené otázky a pokud ano vůbec jsem to v textu nepostřehla. Při čtení jsem zažila mnoho WTF momentů kdy jsem nemohla pochopit chování hlavní hrdinky. Poté jsem byla šokována věkem hlavní hrdinky a chováním. Celá kniha mi spíše připomínala fanfikci z Wattpadu. Na závěr bych chtěla říct, že určena pro mladší čtenáře, ale rozhodně ji nedoporučuji z důvodu přítomnosti alkoholu a drog, jenž hlavní postavy užívají v tak mladistvém věku. Upřímně nechápu jak to může být Bestseller. Knihu jsem přečetla za odpoledne a byla celkem čtivá.

Lil30

Zase jedna z knih, na které nezapomenu. I když byl začátek docela nudný, nedokázala jsem se pak od ní odtrhnout a musela jsem ji co nejdříve dočíst. Ale ten konec? Nemyslela jsem si, že to nebude nějaký bůhvíjak romantický konec, ale tohle se mi nelíbilo, bylo to moc rychlé a pak takový skok? Jsem tedy zvědavá na druhý díl.

Booksaremylove

Ze začátku mě kniha moc nebavila a rozmýšlela jsem se jestli má cenu dál číst. Ale pak najednou se děj rozběhl a já nemohla odtrhnout oči. Pro někoho je to možná oddechová četba před spaním, ale já mezi ně nepatřím. Nemohla jsem knihu zavřít dokud jem ji nedočetla, i když musím se přiznat, že konec byl celkem předvídatelný.
Ale i přes to knihu hodnotím kladně :)

zuzikis

Velmi emotivní, nemohla jsem se odtrhnout a ten konec prostě neberu. Jako by to bylo všechno v pořádku. Nemůžu se dočkat 2. dílu. Opravdu jsem si Eden hodně oblíbila a Tylera samozřejmě taky, i když ten mě ze začátku hodně vytáčel. Ale v tomhle případě se dá jeho chování pochopit. Dávám 4 hvězdičky, jen kvůli konci, protože po tom všem, čím si prošli jsem si prostě pro ně přála dobrý konec. :-)

Bella1

Fakt skvělá.

Abnička

Knihu jsem četla v létě a až teď, když čtu druhý díl jsem se rozhodla napsat komentář.
Velmi zajímavě pojatá knížka. A velmi nápaditá. Co ale nepochopím je logika Eden.
Ale to asi dodává knize “jedinečnost”. Za mne dobrá knížka..
(A tešte se na druhý díl)

helena19

Nutně potřebuju druhý díl! Byla to super knížka, dcl mě zklamal konec, protože jsem romantická duše :D a o to víc se těším na pokračování. Ačkoliv se jedná o knížku Young Adult, líbilo se mi, že obsahovala i tu temnou stránku dospívání nejen zamilování a sex.

any333

Tahle kniha mi byla zapůjčena kamarádkou a přiznávám se, když jsem spatřila ten svítivě růžový nápis, měla jsem chuť slušně odmítnout. Pak mě ale něco zastavilo a přeci jen, knihu jako jedinou odmítnout asi nedokážu, ať si myslím, co chci, tak jsem se rozhodla se do toho nakonec pustit, abych kdyžtak věděla, na jaké nelogičnosti nadávat. A kniha mě mile překvapila. Ano, sice není kdovíjak nepředvídatelná, ale dobře a plynule se čte, jisté věci jsem tady pochopila(což se někdy o chování některých lidí z mého okolí říct nedá, ale alespoň jsem trochu nakoukla pod pokličku toho, jak to vlastně myslí), takže bych to doporučila na takovou sladkou oddechovku před spaním.
Abych ještě víc osvětlila ty skutečnosti, uvedu jako příklad třeba to, jak se Eden stranila jídla a dalo by se říct, že u ní bylo patrné cosi jako pohrdání. Tohle v realitě nechápu, ale tady to má konečně nějaký důvod - nebo snad důvody? - a to Alyssu a Holly. Hned, jak se tam Eden z tohohle vyznala, jsem jí všechno odpustila a naprosto ji pochopila.
Co se týče zbylých postav, Tyler mě vždycky něčím pobavil, ale asi nejlepší byl stejně Dean s jeho "penězi na benzín". Hm, a jak to pak skončilo... že by předtucha? Ne, to si nemyslím, ale uvidíme další posun v příštím díle. Co já vím, třeba konečně přestanu být proti těm romancím tolik předpojatá, když se jim budu víc věnovat. Stejně si však myslím, že vím, jak to celé dopadne.

jajinka0

Chci se zeptat nevíte někdo kdy vyjde třetí díl? Klidně bych ho přelouskla i v aj, ale bohužel jsem ho nikde nenašla... :( zajímá mě jak to dopadne jestli spolu nakonec budou. :)

Maki09

Musím se přiznat, že ze začátku jsem se do čtení nutila. Jakmile jsem se však trochu více začetla, kniha mě pohltila. A nyní se díky celkem neuzavřeném konci, tedy aspoň pro mě, už nemůžu dočkat dalšího dílu. O:) Takže pokud někdo hledáte nějakou knížku na oddech určitě doporučuji! :D

sabina1996

Skvělá kniha. Krásně se četla a těším se na další díl.

erulka

Kniha dějově nebyla špatná, měla dobrý námět. I když Eden a Tyler nebyli příbuzní, přesto jsem chápala, že to Eden připadá divné. Je pravda, že v dnešní době by to nebyl první ani poslední takový případ. Byla jsem ale ráda, že jsem knihu dočetla. Nějak mě příběh moc neoslovil a musela jsem se do čtení nutit. I přesto asi sáhnu po druhém dílu.

LucyBooks

Kniha byla krásně napsaná, svižná. Pořád se zde něco dělo. Konec mi přišel smutný. Těším se na pokračování :-).

Lenas2412

Tahle knížka mě moc bavila, teda, přiznám se že ze začátku jsem jí četla jen proto, že jsem ji chtěla dočíst a nic víc, prostě mě nějak moc nebavila. Později jsem se ale do toho příběhu úplně ponořila a četla jsem ji každou chvíli. U čtení jsem se několikrát usmála, pravdou ale je, že mě postavy dokázali občas pěkně naštvat . :D
už se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl.
Všem tuhle knihu vřele doporučuji!

queenofWinter

Tato kniha mě úplně ohromila. Přečetla jsem ji za dva dny a byla opravdu úžasná. Četla se mi krásně. Zasmála jsem se u ni a to je obrovské plus :D
Kniha mě oslovila hned i díky kouzelnému obalu. Řekla jsem si že tu musím okamžitě mít...jenže rodiče mi ji vyfoukli a já ji dostala až o vánoce :c
Ale to čekání za to stálo. V ten den co jsem ji začala číst tak jen stěží jsem se od ní odtrhla. V noci když už jsem chtěla smát mi to nedalo a přečetla jsem si dalších pět kapitol. Neuvěřitelně se těším až si koupím druhý díl a i na ten třetí,ale na ten si budu muset počkat.
Abych to ukončila ,jsem strašně ráda že jsem na tuto knihu narazila a před Estelle smekám. Její psaní miluji a nikdy se toho nenabažím :D

Kitty18
22.12.2017

POZOR! v tomto komentářu se objevují mini spoilery- kdo je nemá rád, tak tento komentář radši přeskočte.
Upřímně bych řekla, že tato kniha byla velice zajímavá :D Téma se mě upřímně líbilo, i když jsem na tom nic špatného když nebyli ani příbuzní, jen se jejich rodiče vzali. (Kdyby to byli aspoň jednoho rodiče stejného tak už by to trochu divný bylo, ale oni nejsou příbuzní). Je určitě hezky a čtivě napsaná :D (jinak bych ji asi nedočetla... protože co se mi nečte dobře tak nikdy nedočtu... ^-^ )
Jako jedna z mála romantických knížek nemá úplný happy end. Jako neskončilo to nějak špatně, jen trochu že by dopadly jiné knížky. Na jednu stranu jsem ráda a je to oddech, že knížka skončila jinak než happy endem. Ale na druhou stranu mám i dá se říct happy endy ráda :D
Už se těším na pokračování
Doufám že se vám knížka bude líbit stejně jako mě :) Přeji příjemné čtení

lucie2952
10.12.2017

Od knihy jsem očekávala více. Romantika tam byla popsaná hezky, ale bohužel některé kapitoly byly hrozně nudné a konec se hrozně táhl. Nevím zda budu číst i pokračování, možná si ho přečtu až vyloženě nebudu mít co číst.

Katulik86
08.12.2017

Ze zacatku jsem mela pocit,ze na takovouhle cetbu uz jsem preci jen asi fakt stara,ale pak se to rozjelo a ja cetla,kdy to jen s malym prckem slo-takze do dvou do rana. A myslim... ze uz ted se tesim na dalsi dily! Pribeh Tylera a Eden me chytil,ani nevim jak... No,mozna vim,ta zakazana laska z obalky je asi pritazliva kdykoliv,ale asi se octnout v takovehle situaci,resila bych ve svem veku ponekud jinak...

Jen kdyby si cesti "tvurci" dali trochu vic prace s korekturami,netrpela bych skoro na kazde strance nejakym preklepem,nedomyslela si predlozky,nevynechavala zajmena a podobne. Ale za to autorka nemuze...

warca
06.12.2017

Obálka je dechberoucí! Příběh už méně...
První polovina je taková nijaká a silně připomíná obyčejnou, tuctovou romanci.
Do druhé poloviny se naopak autorka snažila narvat všechno drama a napětí. Čímž ovšem knihu nijak nevylepšila. Nevím, moc mě to neoslnilo...

Eden mě trochu štvala, protože místo nějaké trefné poznámky jen stála a čekala...
Tyler byl narozdíl od ní hodně v pohodě :)

Ale jejich jednání? Udělalo se z jejich situace moc velké drama...
Jistě by se to dalo řešit. Moc to hrotí...

lulu28501
04.11.2017

Miluji tuhle knihu

TheoDeVinne
30.10.2017

Velmi poutavý příběh, naprosto a okamžitě jsem se zamilovala do hlavních hrdinů, i když Eden mi chvilkami přišla dost nerozumná. U postav jsem si musela představit vyšší věk, protože mi připadalo zvláštní číst o takové romanci u 16-letých dětí. Jinak mě příběh naprosto uchvátil a jakmile jsem knihu dočetla, rychle jsem spěchala do knihkupectví pro druhý díl v angličtině, protože čekání do zimy by bylo utrpení. Velmi čtivá kniha, pro young adult naprosto ideální. Přečtena jedním dechem proto dávám plný počet.

tinka99
29.10.2017

Tak do tohohle příběhu jsem se zamilovala...jen nechápu, jak někdo může napsat takový konec...?! Nutně potřebuji druhý a třetí díl a mám pocit, že to do zimy, kdy má vyjít druhý, a do jara, kdy má vyjít ten třetí, asi nevydržím....!!!!

Ewik
27.10.2017

Tohle bylo opravdové utrpení. Do určité míry mě šokuje, že kdejaká slátanina může být označena za světový bestseller. Něco tak hloupého, nelogického a nudného jsem už dlouho nečetla.
Děj o ničem, postavy postrádají náboj a základní charakter. Jsou ploché, neskutečně umělé, ničím zajímavé a působí jako ignoranti. V celé knize není ani jedna sympatická postava. Navíc pořád čekáte, že se stane něco, co příběh konečně trošku posune a ono nic. Pořád dokola ta samá písnička. Téměř žádný vtip, napětí a i romantika dost pokulhává. Druhý díl nejspíš asi nedám. 2* za čtivost - i to se počítá.

A těch chyb v průběhu celé knihy - hrůza!!!

jani.ruzicko
25.10.2017

když nad tím přemýšlím, tak jediným přijatelným, příjemným, normálním a sympatickým pro mě byl od začátku Dean a tak jsem mu fandila... =) obávám se, že to pro něj ale v dalších dílech nedopadne zrovna nejlíp =( no, nevadí, já si ho klidně vezmu =D ale celkově to nebylo nijak špatné, hlavní postavy se v průběhu příběhu nakonec mění v přijatelné, takže fajn a při nejmenším je to dost čtivé =) Zároveň i přesto mě zajímá, jak to s nimi dopadne v dalším díle :)

Peťule159
19.10.2017

To bylo ..teda už se těším na další díly ....sice mám radči fantasy.. ale dobře napsanou romatnikou nepohrdnu :D :)

KatnissLavender
14.10.2017

Ve svém žánru velmi povedená kniha plná zajímavých momentů. Padla mi do noty a předčila má očekávání. Je určená mladším čtenářkám, ale i tak jsem si ji užila! Ať si říká kdo chce co chce, ale klišé ve formě "zlý chlapec" mě nikdy neomrzí! ;)

Ruxandra
12.10.2017

Hlavní hrdinka mě chováním hrozně vytáčela, vlastně všichni ti "puberťáci", ale stejně jsem knihu slupla jak malinu a budu se těšit na další díl :)

ufounek173
10.10.2017