zaandulee zaandulee komentáře u knih

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Na pokračování nejnovější série jsem se nesmírně těšila, nemohla jsem se dočkat! Autorka si udržuje svou vysokou úroveň. V této knize se pořád něco děje, jedno dobrodružství a problém za druhým. Milostná linka se tu pěkně vybarvuje a díky konci všichni netrpělivě čekáme na 3. díl. Líbí se mi, že se pěkně rozvíjí vztah mezi postavami, prohlubují se přátelství a důvěra.

Tato série se mi líbí asi více než Temné lsti, což za mě byla zatím nejslabší autorčina série - i když pořád skvělá. DOPORUČUJI!!!

28.07.2022 5 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Úžasný začátek další skvělé série lovců stínů od jedné z mých nejoblíbenějších autorek. Měla jsem strach z hlavních postav, jestli mi sednou a zvyknu si na ně a musím říct, že mě autorka opět nezklamala, nevím jestli vůbec dokáže napsat postavu, která by mě iritovala. Téměř okamžitě mi Kordélie přirostla k srdci a celkově všichni hrdinové mi přišli sympatičtí.

Ocenila jsem, a to velmi, že zde byly i postavy z předchozí série Pekelné stroje. Romantická linka trochu moc komplikovaná, ale kdo autorku zná ví, že to je pro ni docela typické, takže :D. Mám takový pocit, že by mohl nastat milostný trojúhelník, což mi vadit nebude, ale jen pokud si vybere správnou osobu. :D

Kdo váhá, zda se pustit i do nejnovější série o lovcích stínů----říkám neváhejte a pusťte se do toho!

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Tuto knihu bych zařadila mezi dost nenáročné čtení. Je to taková romantická pohodovka. Jelikož moc nečtu knihy od českých autorek/autorů, knihy mi většinou nesednou, zejména kvůli místům děje, která jsou mi známá.

Romantická linka, která je ústředním bodem knihy mi docela sedla. Vztah hlavních postav byl celkem toxický, hlavně v 2. díle, možná podobnost se sérií After od Anny Todd. Celkově mě však kniha bavila natolik, že jsem četla i pokračování. Byla plynulá, čtivá, jednoduchá, taková jednohubka.

28.07.2022 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Před přečtením knižní série, jsem viděla seriál, který je velice povedený a patří mezi mé oblíbené. Těm, kteří jdou do knižní předlohy musím sdělit, že mají jen trochu společného, ale většina děje i postav je odlišná. Hlavní trojice (milostný trojúhelník) tady samozřejmě je, ale protkaný úplně jinými momenty, situacemi a dobou.

Jelikož je série dost dlouhá - 17 dílů, nevybavím si co přesně se v kterém dělo, ale vždy tam bylo dobrodružství, zachraňování, nadpřirozeno a nějaký záporák. Musím říct, že při 1. čtením jsem byla dost spokojená, ale nyní s odstupem, bych knižní sérii tak pozitivně nehodnotila. Beru však v úvahu, že se jedná o poměrně dost starou fantasy sérii, takže vše beru s rezervou.

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Recenzi píšu zpětně, knihu jsem četla již před 2 roky, ale pořád si pamatuji, jak mě bavila, opravdu moc. Byla to jedna z mých prvních knih a navíc 1. thriller. Většinou nevyhledávám knihy psané z pohledu více postav, max. 2, ale tady mi to nevadilo. I když jsem měla své oblíbence - Bronwyn a Nata.

Kniha je opravdu skvěle napsaná, je napínavá, čtivá, detektivní, je tu i romantická linka a neustálé záhady, kterou jsou na konci rozuzleny. S knihou jsem rozhodně spokojená a doporučuji ji přečíst. :)

28.07.2022

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Před čtením jsem viděla již mnohokrát filmy, které se mi velice líbily. Do knih jsem se proto pustila s chutí a ta mě nepřešla. S jistotou mohu říct, že je knižní série opravdu povedená. Téma knihy, nebo přímo její sci-fi námět je dle mého velmi originální a dokonale podaný. Rozdělení do 12 krajů a Kapitolu, který je všem nadřazený. Kniha skvěle ukazuje, jak to mají lidé v určitých krajích těžké, naopak jak lidé z Kapitolu neví, kde rozhazovat. Hladové hry, které musí vylosované děti postupovat jsou brutální a barbarské. Obdivuji Katniss, která se přihlásila dobrovolně místo své sestry, má obrovskou odvahu a oddanost.

Celá série rozhodně stojí za přečtení, během ní se napláčete, nasmějete a bude přežívat společně s Katniss a dalšími splátci.

28.07.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Další úžasná kniha od autorky a současně i mé nejoblíbenější knižní série. Tento díl je docela obsáhlý a ze začátku se trošinku vleče, jenže zbytek knihy je tak dobrodružný, poutavý, plný vtipu, že nevíte, že jste si na něco chvíli ztěžovali.

Moc se mi líbily postavy, které jsme již potkali ve 3. díle (Maeviina tlupa), zejména Fenrys - dostali zde více prostoru a myslím, že se to bude jen zlepšovat. Rozhodně zde nechyběly pletichy a šílené (avšak nedostižné) plány Aelin, její sarkasmus, smysl pro humor, bojovnost a sebedůvěra mě provázela celou knihou. V knize se najde spousta částí, které se staly mými oblíbenými a čítávám je dost často znovu a znovu (např. ten konec).

Jednoduše si knihu musíte přečíst, budete putovat a bojovat společně s Aelin a jejími přáteli.

28.07.2022 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Lusy Adams (p)

NAPROSTÁ DOKONALOST! Autorčiny knihy prostě miluju. Její styl psaní je pro mě perfektní, hltám každou stránku a odpočítávám sekundy do další knihy.

Pokračování série o Mackenzie Sinclair je úžasné! Už dlouhou dobu jsem se u knihy tak nenasmála. :D Problémy ve kterých se hrdinka ocitla, hledání řešení, další kupa problémů a zvratů, Domenico, škádlení a slovní potyčky mezi ní a Kanem . Jednoduše nejlepší. Zamilovala jsem si Kana ještě více (i když to snad ani nejde) :D

Určitě doporučuji přečíst a nedočkavě vyhlížím další díl, na který si však budu muset delší dobu nejspíš počkat. :( Čekání ale stojí za to!

11.07.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Nečekaně další úžasná kniha od úžasné autorky! Kniha se četla sama, romantika a postavy byly prostě perfektní. Určitě se zařadí mezi knihy, které si přečtu vícekrát. Z autorčiných knih vydaných v ČR u mě sice pořád vede Kulti, ale všechny její knihy jsou opravdu skvělé. Rozhodně doporučuji přečíst!

04.06.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Kniha se mi opravdu líbila! Romantiky a erotiky tam bylo v dostatečné míře, ale vůbec ne přehnaně. Detektivní zápletka mě bavila, postavy jsou super. Čtivost je neskutečná! Dalo by se říct, že konec je docela uzavřený, i když bude další díl, ale hlavními postavami budou některé z vedlejších, zase budování vztahu dvou lidí a myslím, že zápletka se bude více rozuzlovávat.

Knihu teda určitě doporučuji, stojí za přečtení. Moc chválím autorku, jsem ráda, že jsem na knihu narazila!

12.05.2022 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Milá odpočinková kniha, která se četla jedním dechem, měla jsem ji slupnutou během chvíle. Po delší době knih, která není v žánru fantasy a jsem s ní velmi spokojená. Hlavní hrdinka i hrdina mi byli sympatičtí, velmi vtipní. Mám ráda knihy, ve kterých je taneční prvek, takže to je další +.

Kniha nebyla jen povrchní, řešily se tam i nepříjemné části života (rozvod, smrt, nevěra,...), což byla skvělé. Fantasy prvek, byl zajímavým ozvláštněním. Ke konci se mi chtělo pobrekovat, protože jsem to opravdu nečekala. :(

Kniha byla velmi příjemným osvěžením. DOPORUČUJI!

08.05.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Potrpím si na to, aby v knize byla alespoň nějaká romantika. Když se pustím do knihy, která se více zabývá fantasy světy, kouzly a dějem, přistupuji k nim s menším očekáváním, jelikož mě nikdy tolik nenadchnou. Proto jsem neměla nijak vysoká očekávání od této knihy, ale docela příjemně mě překvapila.

Období/místo, ve kterém se kniha odehrává mi sice moc nesedlo, ale jinak mi magie a svět přišel zajímavý. Hlavní hrdinku hodnotím taky kladně a TOHO pekelného prince jsem si opravdu oblíbila.

Tohle byla 2. kniha pojednávající o světě s démony, kterou jsem za předchozí týden přečetla, 1. byl Polibek bez duše. Musím říct, že mě předchozí kniha však zaujala mnohem více. Ne že by se mi ale tato kniha nelíbila, měla také své klady a dobře se četla, i když jsem se trochu musela prokousat začátkem.

Jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat, protože kniha má velmi otevřený konec, což se dalo čekat, vzhledem k pokračování série. Určitě se tedy do něho pustím, zajímá mě jak to bude mezi hl. postavami.

08.05.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Po delší době jsem našla knihu, která se zařadila mezi mé nejoblíbenější, a budu se těšit na každý další díl!!!!

Anotací mě jednoznačně kniha zaujala, myslela jsem si, že bude super a autorka nezklamala. Četla jsem od ní i Z krve a popela, což je také skvělá kniha (série), ale Polibek bez duše se mi líbil více.

Hlavní hrdinka byla sympatická, sedla mi. Co se týče dalších postav, tak asi není záhadou, komu fandím v milostném trojúhelníku, protože patřím k většině. R Zajímavý nápad s chrliči, líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka snaží přijít na to, kam patří.

Na knize by se toho dalo určitě vyzvednout hodně, ale teď si na více nevzpomenu. Kniha se prostě četla jedním dechem, byla poutavě napsaná, děj pěkně ubíhal, romantika perfektní. Dokonce jsem si dost na konci pobrečela, což se mi už delší dobu u knihy nestalo. :´( Nemám co vytknout, jedině, že si musíme počkat nějakou dobu na pokračování. :D

Knihu tedy určitě doporučuji, je úžasná! Už se těším na zbytek série.

08.05.2022 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Kniha mě opravdu bavila. Je to takové milé oddychové nenáročné čtení. Pěkná romantika, vtípky, hlavní hrdinka zabraná do knih. Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy čekala, ne-li více, jsem velmi spokojena.

Určitě doporučuji přečíst. Není to ničím extra výjimečné, ale ne vždy na takové knihy máme chuť, a proto existují takové jako je tato - zábavné a milé.

07.04.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dávám 5 hvězdiček, protože to prostě u Sarah J. Maas ani jinak nejde. Kniha byla velmi čtivá, délka mi vůbec nevadila.

Za mě se ovšem nejedná o nejlepší díl, tím zůstává nadále 2., a pak 1. Nejspíš je to tím, že mi Nesta nesedla tak jako Feyre. Cassiana miluju, ale Nestu jsem neměla ráda již od začátku, takže jsem k tomu nepřistupovala tak pozitivně, jak jsem asi mohla. Tím však nechci říct, že se mi kniha nelíbila, naopak Nesta mě dost překvapila a dokázala jsem lépe pochopit její vystupování a chování. Jen jsem si ji zas až tak neoblíbila.

Musím říct, že vztah mezi Nestou a Cassianem se mi líbí, jejich pošťuchování, flirtování a hádání dodává knize to pravé ořechové. :D Lechtivých scén tu není málo, takže pokud je vyhledáváte, tady se máte na co těšit. Přijde mi, že i jejich mluva při těchto scénách byla hrubší než v jiných dílech, proto chápu, že je řazena spíše pro New adult.

Velmi jsem se těšila z momentů, ve kterých byly i ostatní postavy z dřívějších dílů, hlavně Rhysand a Feyre. Moc se mi líbilo hluboké přátelství a porozumění mezi Cassianem a Feyre.

SPOILER: Nevíte ani jakou jsem měla radost, že je Feyre těhotná a jak se z toho všichni radovali! Ty komplikace mě rmoutily jako je všechny. Už se moc těším na pokračování a to zejména kvůli Noxovi!

KONEC SPOILERU

Celkově jsem tedy s knihou spokojená, určitě autorka nezklamala. Jsem zvědavá s čím přijde příště. Slyšela jsem, že by to měla být Azrielova kniha, což může být zajímavé. V budoucnu bych si však ráda přečetla i další knihy s hlavními protagonisty FEYSAND.

07.04.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Neměla jsem od knihy nijak velká očekávání. Zaujala mě její obálka a následně i anotace, která mi přišla docela zajímavá a poutavá. Nepatří mezi knihy, které čtu úplně běžně, většinou dávám přednost fantasy s romantikou, ale tohle byla fajn změna.

Kniha je psána opravdu čtivě a napínavě. Společně s Avery a bratry Hawtornovými procházíte tajemstvími, hádankami, zkouškami a úkoly, odhalujete pravdu. Hlavní hrdinka mi docela sedla, nepřišlo mi na ni nic iritujícího, chovala se přirozeně. Plus pro mě samozřejmě jsou i romantické momenty. ;)

SPOILER: Co se týče romantické linky, tak jsem ze začátku váhala, kam se to bude ubírat, nevěděla jsem, který z nich ji opravdu zajímá a přitahuje. Nevadí mi milostné trojúhelníky :D, pokud nejsou odbyté, což tady nehrozí a doufám ani nebude. Mám svého favorita (G), ale nepřísahám na 100 %, že se to během dalšího dílu nezmění, protože mám často ve zvyku měnit v těchto situacích názory. ´:D
KONEC SPOILERU

Knihu tedy doporučuji, čte se opravdu dobře a už se těším na další díl, doufám, že si udrží úroveň. :)

19.03.2022 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Kniha mě opravdu bavila. Pro mě byla velmi nápaditá, jelikož jsem jinou knihu, kde je zapracované téma Artuše, nečetla. Kniha mohla být trochu kratší, hlavně mě nebavily momenty, kdy mluvila Bree se svou psycholožkou, avšak smutné okamžiky jsem prožívala spolu s ní. Co se týče postav, tak hl. hrdinka mi sedla, ale její "protějšek" rozhodně ne, byl nezajímavý a nijaký. Její kamarádka a pár postav ze spolku mi přirostlo k srdci.....Selwyn je kapitola sama o sobě. Co se týče předvídání, tak něco jsem tušila, něco zase ne, v průběhu knihy jsem dost měnila názor. :D

Moc se těším na pokračovaní, hlavně co se týče romantické linky, která doufám bude pokračovat tím druhým (SPRÁVNÝM!) směrem. :D S

30.01.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Námět a prostředí je dost nápadité, temná atmosféra pro mě byla ozvláštněním. Autorka si poradila se vším opravdu dobře, četlo se to skoro samo! Romantická linka nebyla jedna z nejlepších, ale jsem zvědavá, jak bude pokračovat.

SPOILER
V průběhu jsem měla pár teorií a některé se nakonec vcelku potvrdily (ohledně Jarena), ale ten poslední na konci :O Měla jsem podezření ohledně schopností Kivy, ale ani za mák jsem nevěděla KDO je! Jsem strašně zvědavá, co se bude dít a předem lituju Jarena.

30.01.2022 4 z 5

Bez duše Bez duše Lusy Adams (p)

Od autorky jsem četla již její dvě knihy ze série Odstíny života a úplně jsem si je zamilovala! Neměla jsem velká očekávání, protože mě knihy českých autorů, kteří píší fantasy, nikdy moc nechytly. Lusy Adams to ale úplně změnila, její knihy teď patří mezi mé oblíbené.

Myslela jsem si, že s knihou Bez duše budu spokojená, ale ona mě dostala. Nemohla jsem prostě přestat číst! I když jsem měla plno jiných povinností, nemohla jsem přestat myslet na to, jak to bude pokračovat, takže jsem to nakonec slupla, nedočkavě, během chvilky.

Postavy jsem si zamilovala téměř ihned a skoro všechny. :D Jasně mám své oblíbence (Kane, Mac, Kassandra,...), ale autorčiny postavy jsou napsány tak ? návykově ? a skvěle, že i ty, co nenávidím, současně miluju. (možná to nedává smysl, ale já to tak cítím) :D

Příběh je také úžasný, postupné odhalování tajemného celku v průběhu knihy, postavy z Odstínů života = krásný bonus , romantické/milostné vztahy a úžasná hlavní hrdinka byly třešničkou na dortu.

Jestli to ještě nebylo jasné, tak knihu určitě DOPORUČUJI, nešlápnete vedle! Stejně tak u Odstínů života, které zbožňuju ještě o trošku více. Možná je to tím, že vyšel i ten 2. díl, takže jsem zvědavá na pokračování Mackenzie Sinclair.

20.08.2021 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tato kniha je moje první od Mariany Zapaty, takže jsem nevěděla co moc čekat. Byla jsem však příjemně překvapená. Jedná se o jednoduchou romantiku, děj je vtipný, pohodový, oddychové čtení. S postavami jsem byla spokojena, s romantickou linkou také. Autorce v ČJ vyjde v květnu další kniha - S láskou Lukov, kterou si určitě plánuji přečíst.

Knihu doporučuji, příjemně se četla. :)

30.03.2021 4 z 5