Polibek bez duše přehled

Polibek bez duše
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485637/bmid_polibek-bez-duse-rGo-485637.jpg 4 689 689

Dark Elements série

1. díl >

Jediný polibek může zabít. Layla touží vést normální život teenagera. Chce trávit čas ve škole s kamarády a chodit na rande. Je ale jiná než ostatní a její celoživotní láska, adoptivní bratr Zayne, s ní jedná jako s malou sestřičkou. Zayne je součástí klanu Strážců, kteří byli shůry pověřeni lovem démonů a obranou lidstva. Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství. Roth je šarmantní, pohledný a sexy. Pro Laylu je proto čím dál obtížnější držet si ho od těla a nevěřit jeho slovům, která do jejího života vnášejí pochyby. Démoni navíc nemají duši… Layla stojí před obtížnou volbou, která se jí může stát osudnou. Starosti s polibkem jdou stranou ve chvíli, kdy se na obzoru začne rýsovat povstání démonů, které může narušit rovnováhu života na Zemi. A Layla ví, že musí udělat vše pro to, aby povstání zabránila, a to i za cenu oběti a zrady vlastní rodiny. První díl série Dark Elements.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

White Hot Kiss , 2014

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Polibek bez duše. Přihlašte se a napište ho.

Annasicte
předevčírem 5 z 5

Tohle bylo velmi milé překvapení. Ačkoliv je kniha plná různých klišé, kterými je YA fantasy proslulé, příběh Layly se četl jedním dechem a stránky mi ubíhaly pod rukama. Už se moc těším na pokračování.

kristynatjxo
08.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Knížka mě celkem rychle vtáhla do děje. Byla jsem zvědavá, jak se postava Layly bude vyvíjet. Strážci z ní sice měli trochu strach, zároveň se k ní ale chovali, jak kdyby byla slabá chudinka.
Layla slabá chudinka nebyla, snažila se být odvážná a bránit se, jak jen to šlo. Škoda jen, že u ní nebylo postupné získání síly, ale čekalo se na konec knížky.
Roth byl super. Oproti Zaynovi jsem si ho fakt oblíbila. Líbilo se mi, že sice Laylu chránil, ale přesto ji podporoval a neměl ji za slabou.
Bambi jsem si hned oblíbila, i přes můj velký strach a odpor k hadům.
Celkově se knížka četla dobře a rychle. Svět démonů a strážců je dobře vymyšlený. Líbí se mi myšlenka, že nic není černobílé.
Ale popravdě nevím, zda budu číst dál...opravdu nemám ráda milostné trojúhelníky a bojím se, že další díl bude právě i v tomto duchu.

marta14
16.05.2024 4 z 5

Čekala jsem větší pecku. Ale i tak se mi to líbilo, i když tento žánr moc nečtu. Každopádně hlavně Rotha jsem si zamilovala.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Milovat a psát, Mezi psychopaty a další knižní novinky (16. týden)

17.04.2022

Citáty z knihy (1)

Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla. Nikdo není dokonalý, ať už je na jakékoli straně bariéry.

Kniha Polibek bez duše v seznamech

ve Čtenářské výzvě78x