Probuzení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/big_probuzeni-CPl-26011.jpg 3.21301
Série:

Upíří deníky / Upírske denníky 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Awakening, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (182)

Kniha Probuzení

Karolin77
01. března

Viděla jsem pár dílů seriálu, který mě zaujal, ale jako první jsem se chtěla pustit do knih....a upřímně jsem zklamaná.
Nic mi nesedlo, hlavní hrdinka, příběh, vedlejší postavy,.... celé to na mě působilo odbytě, nudně bez hloubky, charaktery byly až moc jednoduché a ta romantická linka jako pardón,Elena ho jednou viděla a hned ho musí mít... žádná chemie, žádné poznávání prostě nic,hned byli spolu....
Jediné co se mi na knížce líbilo byla minulost Stefana,Damona a Katherine.
Nevím jestli jsou další díly lepší,ale na rovinu zkoušet je nebudu a radši si pustím seriál, který se za mě povedl mnohém více.
Vůči tomu, že je to stará série,tak jí nebudu hodnotit tak přísně, tudíž 2,2*/5*

adabraz
01.10.2022

Jakožto fanynka upířích deníků, jsem samozřejmě hned sáhla po knize. Je dost rozdílná oproti seriálu, avšak Elena mě štve stejně tak i v knize. Jinak ale pro lidi co mají rádi fantasy. Určitě doporučuji :).


zaandulee
28.07.2022

Před přečtením knižní série, jsem viděla seriál, který je velice povedený a patří mezi mé oblíbené. Těm, kteří jdou do knižní předlohy musím sdělit, že mají jen trochu společného, ale většina děje i postav je odlišná. Hlavní trojice (milostný trojúhelník) tady samozřejmě je, ale protkaný úplně jinými momenty, situacemi a dobou.

Jelikož je série dost dlouhá - 17 dílů, nevybavím si co přesně se v kterém dělo, ale vždy tam bylo dobrodružství, zachraňování, nadpřirozeno a nějaký záporák. Musím říct, že při 1. čtením jsem byla dost spokojená, ale nyní s odstupem, bych knižní sérii tak pozitivně nehodnotila. Beru však v úvahu, že se jedná o poměrně dost starou fantasy sérii, takže vše beru s rezervou.

katallinka
07.03.2022

Seriál je mnohem lepší a hlavně s knížkou má naštěstí jen velmi málo společného. Hlavní postavy jsou nesympatické a chování Eleny je naprosto šílené. Do čtení jsem se pustila z nostalgie a čekala jsem rozhodne něco lepšího. 2,5*

shadowhunter06
28.07.2021

Po knize jsem sáhla po mnoha nadšených recenzích na seriál, který byl natočen podle knižní předlohy. Samotný seriál jsem neviděla, jelikož jako správný knihomol razím teorii, že je třeba první číst knihu. Záhy mi ovšem došlo, že seriál by nemohl mít tak pozitivní ohlas, pokud by byl natočen striktně podle knižní série.

Málokdy se mi u knih stává, že by mi hlavní postava byla nejnesympatičtější z celé knihy, zde jsem se ale setkala se zklamáním. Upřímně nevidím velký rozdíl mezi chováním hlavní postavy Eleny a "záporačky" Caroline. Celkově všechny postavy mi přišly málo osobnostně rozvinuté - autorka rozhodně mohla zajít do větších detailů co se charakteru postav týče. Paradoxně nejsympatičtější mi přišly Bonnie s Meredith, které byly ovšem pouze vedlejšími postavami. Ani samotný Stefan mě příliš nenadchl, jelikož v podstatě celá kniha byla o jeho depresích a uzavřenosti.

I přes to všechno jsem každopádně zvědavá na další vývoj děje a rozhodla jsem se Upířím deníkům dát ještě šanci, doufám tedy, že moje příští recenze bude o něco kladnější :)

Alnima
06.11.2020odpad!

Po této knize jsem sáhla ve chvíli, kdy vznikl stejnojmenný seriál. Asi se to často nestává, ale zde vyhrála určitě první série právě výše zmíněného seriálu. Ve třetině jsem knihu odložila a určitě se k ní nehodlám vracet.

kajusjoch
15.10.2020

Četla jsem hodně dávno, jen si pamatuju, že to nebylo vůbec podobné seriálové verzi, kniha byla mnohem horší (což se stává minimálně). Bohužel, přečetla jsem tak 2 díly, nelíbilo se mi to.

rosalindaaa
27.09.2020

Jelikož jsem nejdříve viděla seriál, tak pro mě byla knížka celkem zklamání , ale nevzdám to a zkusím další díl :)

1 ...