Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/mid_probuzeni-CPl-26011.jpg 3 1337 189

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Awakening , 1991

klarik
04.06.2015 3 z 5

Nemůžu říct, že bych byla nadšená, ale líbilo se mi neustále srovnávat rozdíly mezi seriálem a knížkou. Nepřilnuna jsem k žádné postavě a děj mě moc nenadchl. Raději se vrátím k sledování serialu, ale možná si přečtu i další díly.

angel216
23.05.2015 3 z 5

Tak teda, no. Viděla jsem čtyři série seriálu, potom jsem raději přestala. Tady to dopadne asi ještě hůře. První knihu jsem přečetla nad očekávání rychle. Elena se mi nebyla sympatická, Stefana jsem si také neoblíbila. Musím se přiznat, že tím jak jsem viděla první seriál, jsem celou dobu čekala až se konečně objeví Damon. Byl mojí oblíbenou postavou v seriálu, bude i tady. Pokusím se přečíst ještě druhou knížku, když si ji tolik lidí vychvaluje, ale nic nezaručuji. Každý by se měl rozhodnout sám zda si Upíří deníky přečte nebo ne. Někoho to možná bude bavit, někdo to odloží už po pár stránkách.

BigReader
21.04.2015 3 z 5

První díl se mi hodně líbil, ale později jsem tak nějak na upíří deníky zapomněla. Popravdě nemám moc chuť shánět někde asi dvacet dalších dílů :D Takže bych si možná přečetla něco dalšího, ale tak trochu mě od toho odrazuje to, že tohle je snad fakt nekonečná edice. Radši jsem si od L. J. Smith přečetla Tajný kruh, který má jen 6 dílů ;)

Roselunda 1928
20.04.2015 3 z 5

(Asi tu bude trocha spoilerů, takže pozor :D )

"Jdu dělat, že mám ráda upíry," smála jsem se při odchodu z knihovny s touhle knihou v ruce. No. Fakt jsem to musela dělat. Upíry moc nemusím a tahle kniha mi s tím moc nepomohla.

Co mě tam štvalo?
- Elena sama o sobě. Žádného tak egoistického, tupého, necitlivého (mám na mysli to s Mattem :D) a namyšleného jsem v knize snad ani nepotkala. To i já bych se snad chovala rozuměji. Caroline jsem taky neměla ráda, ale trochu i chápu, proč se přestala s Elenou kamarádit.
- Katherine. Ta byla taky blbá :D
-To, že se to jmenuje upíří deníky a Elena si do toho deníku něco zapsala jen pětkrát :D Fakt mě to zklamalo :D asi jsem náročná, ale tohle mi vadilo celkem dost :D
- Taky to, že tam slovo "upír" nebylo řečeno skoro vůbec. :D
- Hrozná předvídatelnost. Samozřejmě, když do školy přijede "tmavý cizinec, který není vysoký, ačkoli kdysi býval" :D tak to na 99% bude co asi -_- :D a co asi bude ten havran? :D
- "Ach Eleno" a "Ach Stefane" které se v knize objevilo hodněkrát a dost mi lezlo na nervy.
- Milostný trojúhelník, který se sice rozjede až v druhém, o něco lepším díle, ale tohle téma mi strašně leze na nervy :D
- A taky nechápu, proč Matt pomáhá Stefanovi. Měl by ho nenávidět. (Nebo to bylo až v Souboji?)
- A taky mi vadilo to, že Bonnie je médium. :D

Co se mi líbilo?
- Margaret. Zlatíčko :3 :D
- Čte se to rychle.
- Slušný nápad.
- Byl zajímavý Stefanův příběh s Katherine.

Celkem dávám 2,5*.
A víc už mě nenapadá.
Vlastně, víte, proč jsem si tuhle knihu přečetla?
1. Chtěla jsem zkusit něco, co je dost známé a jak se mi to bude líbit.
2. "Když chcete něco kritizovat, musíte to znát."

kxrolinx0567
18.04.2015 odpad!

Hrozná nuda.

k_xn
17.04.2015 2 z 5

Stejně jako Al.lio jsem první tři díly koupila ve slevě 30Kč za kus. Ze začátku jsem byla nadšená, moje nadšení se ale postupně snižovalo. Doufala jsem, že v následujících kapitolách bude nějaký ten "zvrat" u kterého mne to znovu chytne. Ničeho takového jsem se nedočkala. Moc mě nebavila, spíš nudila. Druhý díl mě nebavil už vůbec. Ten jsem ani nedočetla, abych řekla pravdu, a to já nerada nechávám knížky nedočtené.

Caroline8
17.04.2015 5 z 5

Knížka mě baví o trochu méně než seriál ale to je asi tím že jsem nejdříve vyděla seriál.Ale nějak extra mě to nenudí ba naopak baví mě to.

DiDi123456789
14.02.2015 4 z 5

Na to, jak je to obyčejný příběh mě knížka překvapila. Uznejte přece, že skoro všechny fantasy příběhy jsou o dokonalé holce do které se zamiluje upír. Knížka byla ale čtivá. Elena není určitě moje favoritka na nejoblíbenější postavu, ale taky nepatří mezi mnou nenáviděné postavy. Ze začátku knihy mi byla dost nesympatická, ale potom se usadila na průměru. Nejvíce mě ale rozesmála ta část, kdy Stefan říká: "Nejsi jako Kathrine...jsi silná, jsi bojovnice..." O pár stránek před tím, říká Elena: "Ach můj bože, on kolem mě prošel a ani se na mě nepodíval! To se mi ještě nikdy nestalo....hroutí se mi život...Slzy se mi tlačí do očí, musím být sama..." Opravdu, silná holka (y) :-D
Myslím si, že bych ji měla docela ráda, kdyby z ní autorka neudělala nejdokonalejší stvoření na světě. Stačilo by jenom kdyby třeba nebyla nejoblíbenější holka na škole, ale ne, ona musí být nejkrásnější, nejchytřejší, nejoblíbenější, nejžádanější, a ještě k tomu nejmilejší a nejhodnější holka na škole...a k tomu všemu se zrovna do NÍ musí zamilovat dva upíři...
Většinou mám takové "královny školy" ráda, ale teď ani moc ne.
Myslím si, že takováhle holčina kdyby skutečně existovala, tak by si mohla být krásná jak chtěla, ale MISS PRINCESS OF THE WORLD by fakt nebyla.
Nicméně zpět k příběhu.
Stefan...klasický případ kluků Marry Sue- nádherný, nebezpečný, osamělý...ale i přesto jsem si ho docela oblíbila. Damon- typický bad boy který musí vždycky setřít svého bratra. Ale já si ho taky oblíbila.
Musím konstatovat, že mojí nejoblíbenější postavou se stala Caroline, kterou už nebavilo snášet Eleniny nálady a vykašlat se na ní. Myslím si, že je daleko sympatičtější než Elena, která musí být s každým za dobře, jinak se rozbrečí (viz. hádka s Carol).
Příběh byl sám o sobě čtivý, chvilkami i napínavý. Jsem moc ráda, že si první přečtu knížky, než se začnu koukat na seriál.
Myslím si, že hodnocení 4 hvězdičky bude nadmíru dostačující.:-)

Anna-Maria
10.02.2015 5 z 5

Čítala som len túto časť z celej série, ale chystám sa prečítať aj ďalšie časti. Musím priznať, že zo začiatku ma síce až tak veľmi nebavil dej, ale keďže fantasy a sci-fi žánre mám najradšej, tak som knihu čítala ďalej a zapáčila sa mi. Videla som aj v televízii celú prvú sériu a niekoľko častí z druhej série, ale myslím si, že kniha je oveľa lepšia ako jej filmová verzia.

BooksLoverAnn
05.02.2015 3 z 5

Kniha se mi zdála ze začátku dost super, ale potom, co jsem došla na konec, už mě nudila... A taky mě zklamala, jelikož jsem si myslela, že si přečtu seriálovou verzi. Bohužel, nebylo tomu tak!

KateNecky
26.01.2015 3 z 5

První polovina knihy mi trvala přelouskat dost dlouho. Druhou půlku jsem přečetla za jedno odpoledne. Kniha je určitě psaná čtivě, ale chvíle tam byly dost nudné. Kdybych měla určit jestli je lepší seriál nebo kniha, tak rozhodně seriál, každopádně kniha také nebyla špatná, a určitě si někdy přečtu i ostatní díly, protože se kniha čte rychle. Každopádně je to o hodně jiné než seriál, Elena je namyšlená, Stefan nemá o Elenu ze začátku vůbec zájem a kdo mi v knize hrozně chyběl byl Damon, který se do děje vpletl až ke konci, což mi dost pomohlo se do konce knihy začíst. Jakmile tam byl on - v poslední kapitole - nevnímala jsem nic jiného než knihu. Hrozně tu knihu oživil a udělala ji ještě čtivější.

marikakk
30.11.2014 5 z 5

Upíří deníky se čtou velmi dobře, nechybí časté zápletky, romantika či akce. Jediný můj problém je, že mám knihy až moc propletené seriálem. V první knize mi vadilo, že Elena nevypadá jako Elena, Caroline jako Caroline, postavy navíc, jako třeba Meredith a podivně přeházená jména hrdinů. I když už jsem střední škole dávno odrostla, příběhy teenagerů+nadpřirozených bytostí mě asi nikdy neomrzí. Za mě super oddechové čtení...

Nagadir
22.10.2014 2 z 5

Smithové se podařilo něco co žádnému autorovi předtím. Fakt, že mi hlavní hrdinka byla protivná hned od první stránky. Elena je ten typ holek, které si myslí, že se všechno točí jen kolem nich a jejich jedinou zábavou je být nejoblíbenější na škole, lovit kluky a předvádět se s nima. Bleh. Nedokážu spočítat kolikrát jsem obracela oči v sloup nad jejím chováním.
Jinak nic nového pod sluncem. Holka která přišla o rodiče, tajemnej týpek s hrozivou a smutnou historií který se bojí ji milovat a jeho zlý bratr který ji taky miluje. Jo a oba v Eleně vidí svou dávno mrtvou milovanou. Četla jsem mnohem lepší knížky s takovýmhle základem.
Co se příběhu týče ten je opravdu slabý, nicméně se to čte rychle a díkybohu to ani nemá příliš stránek.
Seriál jsem neviděla, ale po knize si nejsem jistá jestli ho vůbec začnu sledovat.
4/10 (za to, že Stefanova příběhová linka byla o něco zajímavější)

natalie8709
30.09.2014 5 z 5

Úžasné a napínavé , nedokážu prekousnout Damona ale v dalších dílech se ukáže ze je vlastně uzasnej a vlastě ohromý i samotnou Ellenu . :))))

1v8na
03.09.2014 4 z 5

Bylo to velmi napínavé a tajemné. Nemůžu vystát Stefanova bratra Damona. Zajímalo by mě, co se Stefanem udělal. Těším se, až se ke mně dostane druhý díl.

Al.lio
31.08.2014 2 z 5

Přečetla jsem prvních pár dílů s tím, že za 29,- 'no nekup to'. Pár záblesků, kdy mě během čtení tato knižní serie oslovila, sice bylo, ale po pár dalších stránkách veškeré nadšení zase stejně rychle vyprchalo. Rozhodně to není knížka, kterou bych si s chutí přečetla znovu. Ani další díly.

Hannna
26.08.2014 1 z 5

Ani vlastně nevím, za co dávám tu jednu hvězdu. Je pravda, že se to čte dobře, ale jinak je to blbost. Myslela jsem si, že postava Eleny nemůže být otravnější, než jak je zfilmovaná. No, spletla jsem se. Zůstanu radši při sledování seriálu.

BubuRybova
25.08.2014 1 z 5

Nic moc. Upíří deníky jsem přečetla asi do 5. dílu a naprosto mě otrávily. Řekla jsem si, že se radši dál budu koukat na seriál a na knížku radši ani nemyslet. Opravdu pro mě příšerné. Nedávno jsem zjistila že to asi 20 dílů! No z toho jsem byla na mrtvici.

Betnka81
18.08.2014 4 z 5

Mně se tato kniha velmi líbila a s radostí jdu na další díl :D

CHB-SPQR
02.08.2014 4 z 5

nevím proč lidé tuhle knížku hodnotí tak záporně! mně se hrozně líbila a nevím čím to asi to tedy není pro milovníky seriálu, ale pro čtenáře jako jsem já je to uspokojivé. Často se mně ptají jestli se mi knížka líbila a ano líbila, protože si nedám nic rozmluvit od lidí, které neznám a nevím jestli je to jejich tip knížek - ať je nečtou. Nenechte se odrazovat těmito zápornými komentáři a přečtěte si knihu - hlavně ti kteří mají rádi upíří ságy a fantasy knížky :)