Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/mid_probuzeni-CPl-26011.jpg 3 1337 189

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Awakening , 1991

Aneliss
21.12.2013 3 z 5

Na seriál Upíří deníky se dívám, jsem jeho velkým fanouškem a absolutně souhlasím s hereckým obsazením v něm - Nina Dobrev je jako Elena přesně taková, jak si lidé představují roli upírovy přítelkyně, milá, citlivá, obětavá, atd., Paul Weasley aka Stefan je klasický mučedník, rozparovač, který by ale skočil do cesty kulce, aby zachránil svou přítelkyni, a Ian Somerhalder jako Damon je prostě famózní a u některých dam/dívek je i jedním z důvodů, proč seriál vůbec sledují. A teď jsem náhle vzala do ruky tuto knižní předlohu, drobnou knížečku, na kterou se v knihovně čekají kilometrové fronty, a překvapeně zjistila, že v té je všechno úplně jinak.

Narozdíl od seriálu, kde se pořád upíři/lidi/vlkodlaci/čarodějky/hybridi vraždí/bijí/hádají/mění..., v knize se většinou melancholicky řeší jen Stefan Salvatore, záhadné útoky ve městě (ze strany Eleny) , vzpomínání na minulost a snaha držet svou sílu na uzdě (Stefan). Prostě řečeno, kniha postrádá smysluplný a zajímavý děj. Musím ale zmínit, že je velice lehce čtivá a stránky se při čtení otáčí, aniž by jste si to vědomě uvědomovali.

Nechápu zdejší umístění knihy Probuzení na 85. místě v žebříčku nejhorších knih. Já ji hodnotím jako průměrnou a doufám, že v dalších dílech se autorka o něco více rozepíše. A vroucně se modlím za víc Damona.

TerkaM
14.12.2013 2 z 5

Kniha je opravdu jiná než seriál, a když jsem viděla první díl seriálu, tak mě to tehdy hrozně zklamalo, ale teď už na něj nedám dopustit a přijde mi daleko lepší než kniha, která je zkrátka průměr. Ale třeba tu sérii časem dočtu do konce. Skončila jsem zhruba u osmého dílu, kdy jsem v knihovně ztratila přehled o tom, který má zrovna následovat.

Petronille
07.12.2013 1 z 5

Kamarádka mi půjčila tuto knížku, je do série zblázněná, tak jsem se rozhodla si knihu taky přečíst. Opravdu nevím co se jí na knížce líbí. Klasický scénář s upíry - Ona krásná všemi obletovaná, on upír co se do ní zamiluje a samozřejmě nějaká zápletka aby to mělo spád. Elena je strašně nesympatická dala bych jí nejradši přes "ústa" aby se vzpamatovala, Stephan se chová jako by spadl z vesmíru, jediný Damon je mi trošku sympatický, chová se jako člověk (upír). Ostatní postavy tam jsou jenom aby vyplnily prostor. Jinak knihu hodnotím jako ztrátu času, ale četla jsem i horší knížky

Wendysek
19.11.2013 4 z 5

Knížka se mi zdála poměrně čtivá, i když místy lehce dětská, každopádně jsem zvědavá na další díl - snad se trochu rozjede ;o)

EffyMerillis
08.11.2013 4 z 5

Že seriál je lepší? Nepřipadá mi! V seriálu je mnoho věcí nedomyšlených a vzatých úplně jiným spádem. Knihu jsem přečetla rychle a bavila mě. U seriálu pokaždé usnu a nebaví mě, raději si tohle přečtu znovu, než abych koukala na spatlaninu ve formě seriálu...

Kačíí01
22.09.2013 3 z 5

Kniha nic moc, seriál je lepší :)

Ruxandra
21.08.2013 odpad!

Moc mě to nenadchlo, musela jsem se doslova "dokopat", abych první díl dočetla a že bych se chystala na další o tom nemůže být ani řeč. Nějak mi připadá, že se tam prostě skoro nic neděje. Nic záživného. Seriál je podle mého zpracovaný lépe (a to většinou prosazuju knižní předlohy před filmem/seriálem, ale tady to prostě nejde). Pokud milujete seriál, tak knihy radši ani nečtěte...

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Nejprve jsem si přečetla knihu a pak koukla na první tři díly seriálu a neměla jsem potřebu koukat dál..Kde je sakra Meredith??...První díl byl moc hezky napsaný.

Malíček
08.08.2013 2 z 5

K mé smůle jsem se k této knize dostala až po shlédnutí celé první řady seriálu, což se také odráží na mém hodnocení. Kniha byla celkem čtivá, ale jelikož jsem tak nějak tušila o čem to celé je, do čtení jsem se musela až nutit. Nakonec jsem zjistila, že polovina informací se neshoduje, a to byl takový ten první krok k tomu, abych od knihy čím dál víc upouštěla. Knihu jsem po delší době dočetla, ale na další díl se v knihovně už ani nepodívám.

Megi67
31.07.2013 5 z 5

Já jako první četla knihu a až pak viděla seriál. Kniha se mi opravdu hodně líbila. Četla jsem různě po internetu, že první viděli seriál a kniha se jim nelíbila. Opravdu jsou tyto dvě věci rozdílné, ačkoliv jde o to samé. Já naopak první četla knihu a seriál se mi ze začátku nelíbil, kvůli jistým odlišnostem. Podle mého hodně záleží na pořadí knihy a seriálu a podle toho budete na to mít svůj názor. Aspoň mi to tak připadá. Já už od prvního dílu nemohla odtrhnout oči.

Nelin
30.07.2013 3 z 5

Knihu asi ani nedočtu, neboť se mi nelíbí styl psaní autorky. Děj je dobrý, ale televizní seriál je prostě bezkonkurenční. Avšak mi vadí, že v knize je Elena blonďatá a v seriálu bruneta. Postavy z knihy se mi zdají jen jako takové loutky. Autorka jim nedala hloubku, jsou to lidé (upíři) bez osobnosti.

Kačka K273
15.07.2013

A taky jsem zkoukla celé 4 série seriálu :D Jsem nedočkavá na 5. ,ale když čtu knížku připadám si jako v úplně jiným story,a tak radím,abyste neposuzovali seroš s knížkou :D Představte si jí jako něco úplně jinýho :D

Kačka K273
15.07.2013

Ahoj... Když si tak pročítám komentáře říkám si,že to úplná blbost,ale přečetla jsem 13.díl a ten je boží... Uznávám,že nějaký díly jsou divný,ale pokud nepřekousnete divnou dvojiku a šestku nedostanete se nikdy k bezva čtyřce,devítce,jedenáctce dvanáctce a třináctce... Tak zatněte zuby... :D

Adele02
08.07.2013 4 z 5

Čekala jsem víc. Zezačátku úplněj děs. Elena nafoukaná královna ("On si mně nevšiml! Něco se s ním děje!"), Stefan ukňouranej chlapeček a Damon moc drzý. Ke konci to trochu nabralo stylu, ale i tak...

Hřibče
10.06.2013 2 z 5

Je zajímavé, že na to, jaká je to jednoduchá literatura, jsem zvládla přečíst první 4 knížky docela rychle. :) Do dalších pokračování jsem se už nikdy nedokopala, ty první čtyři mi stačily, asi nejsem cílová skupina. Musím říct, že jsem koukala i na pár dílů seriálu a ten se mi líbil víc, hlavně Damon byl strašně moc hezkej. :)

werča669
01.06.2013 4 z 5

Při čtení prvních stránek této knihy jsem se vylozeně nudila,ale postupelem času se to zlepšilo a knihu jsem si zamilovala...

MonisPop
26.05.2013 3 z 5

Když jsem začala knihu číst, tak se mi moc líbila, ale s každým dílem je to větší a větší blbost.

Lerny
25.05.2013

Asi jsem divná, ale po shlédnutí celých dvou sérií jsem od knížky čekala rozhodně víc. Stefan působil až jako psychopat a Damon zase jako nějakej vězeň, co mu vypršel trest a mohl se vrátit zpět do svého milovaného městečka, aby mohl provokovat bratříčka. Zmé strany je to katastrofa. A to k tomu ještě nepočítám Elenu, která je až přehnaně naivní. Doufám že se vás to nedotkne, říkám jen svůj názor! S od toho komenty jsou.

LovelyLucy
14.05.2013 1 z 5

Jsem upíří cvok! Ale mě se kniha tak moc nelíbila. Byla jsem zklamaná. Přečetla jsem jen první díl a dál se radši nepouštěla. Nikomu neberu jestli se mu líbí, to je v pořádku. :) ale já opravdu nebyla spokojená. :(

sabanka
28.04.2013 5 z 5