Odhalení

Odhalení https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89001/bmid_odhaleni-U74-89001.jpg 4 516 71

Temné vize série

Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Strange Power , 1994

Savelok
Savelok
26.04.2023 2 z 5

Knihu bych doporučila spíš čtenářkám okolo 13 let. Pro mě byla kniha dost rozporuplná. Líbila se mi dobrodružná dějová linka a idea mimosmyslového vnímání. Romantická linka byla ale úplně mimo, postavy ploché, nemají čas se ani pořádně seznámit a už mezi nimi vznikají hluboká pouta, která jsem jim vůbec nevěřila. Čtení nelituji, ale znovu už po ní nesáhnu.

Alethea_k
Alethea_k
29.01.2022 4 z 5

Kdyby takovou knihu někdo napsal v dnešní době, budu pěkně hejtit. Ale musíme přijmout fakt, že byla napsána před dlouhou dobou a tehdy se právě YA vyvíjela snad nejvíc. A jako jo, za mě na odpočinek úplně v pořádku. Je to sice naivní, holka se zamiluje na první pohled, spousta věcí nedává smysl, nebo je to typicky americký scénář, ale asi to k tomu prostě patří. Čtení nelituju.

Karolin77
Karolin77
16.05.2021 3 z 5

Fajn odpočinková čtivá lehce nadprůměrná kniha, která mi sedla do nálady pro nenáročné mladší čtenáře okolo 13 let.
Postavy v knize nemáte šanci moc poznat, protože děj se odehrává v krátkém časovém úseku pár dní. Což mi trochu vadilo. Ráda poznávám postavy což tady nebylo. Postavy mi tím pádem přišli ploché.
V knížce se nachází milostný trojúhelník. A upřímně ani jednoho z kluků, mezi kterými si má hlavní hrdinka vybrat jsem nebyla moc nadšená. Gabriel mi od první scény co se v knize objevil lezl na nervy. Byl to ten klasický bad boy,ale líbila se mi jedna věc, kterou udělal a ta mi přišla originální a hrozně moc se mi líbila. ( teď narážím na jeho schopnosti) Narozdíl od něj Rob byl jeho přesný opak - nice boy.
Autorka píše čtivě a stránky Vám mizí pod rukama. Ale jak už jsem psala děj se odehrává v průběhu několika dní což mi nepřišlo zrovna dvakrát reálné a maličko mi to vadilo. Knížka pro mě dost předvídatelná,ale nevadilo mi to.
Kdybych to měla shrnout knížka se mi líbila ,ale kdybych jí četla o dva tři roky dříve byla bych z ní nadšená. Teď v šestnácti jsem z ní tak odváděna nebyla.
3,2*/5*

monca789
monca789
05.11.2020 4 z 5

Na této knize (a vlastně i celé této sérii) mi nejvíce vadilo, že se příběh odehrává v příliš krátkém časovém úseku na to, aby to mohlo působit uvěřitelně.

Veronikados
Veronikados
01.06.2020 4 z 5

Kniha byla průměrná. Možná lehce nadprůměrná. Takový odpočinkový šálek kávy, nebyla to žádná velká bomba, ale rozhodně se mi líbila. Vadilo mi jen vyprávění z pohledu třetí osoby. Ani na konci knihy jsem si na to nemohla zvyknout. Také si troufám tvrdit že Gabriel bude součástí milostného trojúhelníku Kaitlyn s Robem nebo v to alespoň doufám. Tihle dva mi k sobě prostě vůbec nepasují a mezi nimi jsem necítila ani žádnou pořádnou dávku chemie, zato u Gabriela ano. Jinak doporučuji, hodnocení 84% (4.2 hvězdičky)

Veruu95
Veruu95
16.03.2020 4 z 5

Líbilo se mi to :) sympatické postavy i příběh.
Určitě se pustím do dalšího dílu.

janelka2
janelka2
01.05.2019 4 z 5

Až na to zamilování se po pěti minutách se mi kniha líbila. Určitě jsem zvědavá jak to bude pokračovat a další díl si přečtu.

Ivka14
Ivka14
20.08.2018 4 z 5

Kniha oddechová a napínavá. Už se těším na pokračování. Bavila mě jejich telepatie. Určitě doporučuji

oluskace
oluskace
27.05.2018 5 z 5

Celá série stojí za přečtení. Pěkně jsem se u toho odreagovala a příběh mě vtáhl. Nechtěla jsem, aby to skončilo. Autorka opět nezklamala :)

Kikina204
Kikina204
17.01.2018 3 z 5

Kniha mně zaujala až ke konci, ale dám ještě šanci druhému dílu.

Mellisek
Mellisek
16.12.2017 2 z 5

Upřímně pořád nevím co si o knize myslet jelikož to bylo úplně jiné než bych očekávala. Každopádně si vezmu další knihu a uvidíme...

BelphegorSara
BelphegorSara
23.11.2017 4 z 5

Skvělá knížka a moc se těším až si přečtu další díly.

rellik
rellik
14.10.2017

Kniha se mi líbila, ale konec mi přišel takový zvláštní, něco úplně jiného než jsem si představovala, ale určitě doporučuji přečíst.

LMFantasy
LMFantasy
28.09.2017 5 z 5

Najskôr som si vravela: "preboha, toto tu už bolo," ale jak som sa postupne dostávala do deja, tak som za víkend prečítala všetky tri časti série:D

jolca-jolly0953
jolca-jolly0953
27.07.2017 5 z 5

Kniha mne příjemně překvapila. Ze začátku to vypadalo, že to nebude nic extra, ale postupně se to zlepšilo.

Alice_E
Alice_E
21.06.2017 2 z 5

Zjevně už jsem mimo cílovou skupinu. Na mě moc jednoduché, přímočaré, místy skoro přihlouplé :(. Během knihy nic nepřekvapí. Příběh jsem dočetla, ale nijak zvlášť mě nezaujal.

Baraliska
Baraliska
08.11.2016 4 z 5

Moc se mi ta knížka líbila :). Je to taková oddechová fantasy knížka, u které se nemusí ani tak moc přemýšlet ;) :). Doporučuji si ji přečíst :).

Tigergirl
Tigergirl
21.10.2016 3 z 5

Takové jednoduché, pohodové čtení. Člověk u toho nemusí příliš přemýšlet.... Děj mě docela bavil, ale nic závratného jsem od toho nečekala.

Nikiny
Nikiny
17.03.2016 3 z 5

Příběh je jednoduchý, kniha se dá přečíst za jeden den, taková oddechovka. Obsah by se dal shrnout do pár vět. Ale jako relax knižka je dobrá.

Mruskulka
Mruskulka
22.01.2016 4 z 5

Sérii jsem dostala od sestry k Vánocům, tak jsem se tedy do knížek pustila. Nevěděla jsem, do čeho jdu a mám smíšené pocity. Na jednu stranu si říkám, že jsem na tuhle knížku stará, na druhou jsem přestala vnímat svět kolem mě a pořádně si oddechla :-)