Odhalení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89001/big_odhaleni-U74-89001.jpg 3.9496
Série:

Temné vize 1.


Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

The Strange Power, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (70)

Kniha Odhalení

Alethea_k
29. ledna

Kdyby takovou knihu někdo napsal v dnešní době, budu pěkně hejtit. Ale musíme přijmout fakt, že byla napsána před dlouhou dobou a tehdy se právě YA vyvíjela snad nejvíc. A jako jo, za mě na odpočinek úplně v pořádku. Je to sice naivní, holka se zamiluje na první pohled, spousta věcí nedává smysl, nebo je to typicky americký scénář, ale asi to k tomu prostě patří. Čtení nelituju.

Karolin77
16.05.2021

Fajn odpočinková čtivá lehce nadprůměrná kniha, která mi sedla do nálady pro nenáročné mladší čtenáře okolo 13 let.
Postavy v knize nemáte šanci moc poznat, protože děj se odehrává v krátkém časovém úseku pár dní. Což mi trochu vadilo. Ráda poznávám postavy což tady nebylo. Postavy mi tím pádem přišli ploché.
V knížce se nachází milostný trojúhelník. A upřímně ani jednoho z kluků, mezi kterými si má hlavní hrdinka vybrat jsem nebyla moc nadšená. Gabriel mi od první scény co se v knize objevil lezl na nervy. Byl to ten klasický bad boy,ale líbila se mi jedna věc, kterou udělal a ta mi přišla originální a hrozně moc se mi líbila. ( teď narážím na jeho schopnosti) Narozdíl od něj Rob byl jeho přesný opak - nice boy.
Autorka píše čtivě a stránky Vám mizí pod rukama. Ale jak už jsem psala děj se odehrává v průběhu několika dní což mi nepřišlo zrovna dvakrát reálné a maličko mi to vadilo. Knížka pro mě dost předvídatelná,ale nevadilo mi to.
Kdybych to měla shrnout knížka se mi líbila ,ale kdybych jí četla o dva tři roky dříve byla bych z ní nadšená. Teď v šestnácti jsem z ní tak odváděna nebyla.
3,2*/5*


monca789
05.11.2020

Na této knize (a vlastně i celé této sérii) mi nejvíce vadilo, že se příběh odehrává v příliš krátkém časovém úseku na to, aby to mohlo působit uvěřitelně.

Veronikados
01.06.2020

Kniha byla průměrná. Možná lehce nadprůměrná. Takový odpočinkový šálek kávy, nebyla to žádná velká bomba, ale rozhodně se mi líbila. Vadilo mi jen vyprávění z pohledu třetí osoby. Ani na konci knihy jsem si na to nemohla zvyknout. Také si troufám tvrdit že Gabriel bude součástí milostného trojúhelníku Kaitlyn s Robem nebo v to alespoň doufám. Tihle dva mi k sobě prostě vůbec nepasují a mezi nimi jsem necítila ani žádnou pořádnou dávku chemie, zato u Gabriela ano. Jinak doporučuji, hodnocení 84% (4.2 hvězdičky)

Veruu95
16.03.2020

Líbilo se mi to :) sympatické postavy i příběh.
Určitě se pustím do dalšího dílu.

janelka2
01.05.2019

Až na to zamilování se po pěti minutách se mi kniha líbila. Určitě jsem zvědavá jak to bude pokračovat a další díl si přečtu.

Ivka14
20.08.2018

Kniha oddechová a napínavá. Už se těším na pokračování. Bavila mě jejich telepatie. Určitě doporučuji

oluskace
27.05.2018

Celá série stojí za přečtení. Pěkně jsem se u toho odreagovala a příběh mě vtáhl. Nechtěla jsem, aby to skončilo. Autorka opět nezklamala :)

1