Zasvěcení

Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62914/big_zasveceni-n3D-62914.jpg 3.8371

Tajný kruh 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Initiation, 2008

Kniha Zasvěcení

Andynka
07. listopadu

Do knihy jsem se pustila po letech znovu, protože jsem před lety nedočetla celou sérii. Samozřejmě si už první díly nepamatuji.
A jde vidět, jak jste věkem náročnější na četbu. Tehdy jsem dala knize 4* a opravdu nevím za co.
Teď jsem dala s hodně přivřenýma očima dvě. A to se děsím pokračování.
Jako jasný, tohle je první díl, takže se seznamujeme s prostředím... Ale na to, že je to o čarodějnicích s dlouhou historií, tak se tady vlastně nedozvíme vůbec nic.
Vypadá, jako když se parta amatérů snaží hrát na velký kult.
A ještě ta naivita hlavní hrdinky, jak se hned zamiluje do kluka, kterého viděla jednou..... aaaaaa..... pomoc!
Nejvíc mě pak dorazilo, když si v příběhu postavy neumějí prostě říct, ze jsou silní a mají pevnou vůli. Ale dokazují jen, že jsou prostě pitomí. Musejí na vše použít "kouzla". A do konce i na banality, kde použijí kouzlo, které jim za porušení kouzelné přísahy může ublížit.
Bože, tohle moje hlava nepobírala.
Já tomu šancí ještě dám, protože celá ta série má poměrně dost dílů. A tohle byl přeci jen první díl. Tak snad se to ještě chytne a já nebudu celé čtení jen protáčet očima a přeskakovat řádky při čtení.

knihomolkaMist

Tato kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - nenáročný teen příběh čarodějek. Děj nebyl nějak mistrovsky vyvedený, ale mně se i přes to velmi líbil.
U knížky jsem si velmi odpočinula a přečetla ji téměř jedním dechem. Vlastně dvěma dechy - knihu jsem si rozdělila na dvě části :D
Dokonce jsem po přečtení zjistila, že začínám přicházet na chuť těmto starším fantasy sériím, jako je třeba i škola noci.
Za mě mohu knihu doporučit.

Charmedka
25.09.2020

Kniha není špatná, navíc tím, že je poměrně tenká, má jen kolem dvěstě stran a větší font, tak ji přelouskáte během dne, max dvou.

Je ale potřeba počítat s tím, že se jedná o knihu pro mládež. Ten děj je hodně jednoduchý, žádná pořádná zápletka ani složité dialogy. Za mě pro cca jedenáctileté slečny ideální čtení bez zbytečného násilí či erotiky.

Co beru jako mínus, tak poměrně dost chyb a překlepů v knize.

Prcek453
04.09.2018

Stálo mě opravdu velké úsilí knihu přečíst do třetiny, poté jsem to vzdala. Viděla jsem seriál, který, i přes to, že byl dost pro náctileté, vypadal celkem dobře. Jelikož nevyšla další série, řekla jsem si, že zkusím knihu. Musím podotknout, že žánr fantasy mám opravdu ráda a obdobné knihy čtu jedním dechem, ale tato kniha je opravdu strašná. To, že se jak postavy, tak příběh příliš neshodovaly se seriálem, by mi nevadilo, ale kniha celkově byla nehorázně nudná, neměla spád a hlavní hrdinkou byla ušlápnutá chudinka. Usoudila jsem, že nemá cenu knihu dočíst, a proto zůstane jednou z velmi mála knih, které jsem nedočetla. Autorka má sice dobré náměty na knihy, ale otřesný, zdlouhavý a nepoutavý způsob psaní (stejný pocit jsem měla u Upířích deníků).

Lethania
03.07.2018

Nejdříve jsem viděla seriál, který byl však ukončen po první sérii. Takže jsem přirozeně chtěla vědět, jak to pokračuje - ale kniha mě zklamala. Přišlo mi to takové vláčné, děj nudný a postavy mi byli krajně nesympatické. Pro mě to byla ztráta času (ale měla jsem to přečtený za pár hodin). Další díl číst nebudu.

Xena011
03.03.2018

Takový začátek a vtáhnutí do děje. Jako první jsme viděla seriál a jelikož byl po první sérii ukončen, chtěla jsem se dozvědět, jak bude celý děj pokračovat. Po přečtení prvního dílu začínám mít dojem, že seriál s knihou má společný snad jen název a jména některých postav, ale s dalšími díly se snad začnou některé podobnosti zjevovat, i když budu ráda za odlišnosti, protože nerada čtu něco, kde už dopředu znám ,co se bude dít. A zastávám názor, že kniha není film, ale něco lepšího :) .

Babsie
18.02.2018

Moje neoblíbenější série z dětství, nemůžu hodnotit jinak. Pro mladé čtenářky fantasy literatury bych ji rozhodně doporučila. Má vše, co má taková kniha mít- romantiku, překvapivé zvraty, dobrodružství, tajemno, napětí a zajímavé postavy.

oluskace
14.09.2017

Je to první díl této série tak jsem se s příběhem seznamovala. Musím proto hodnotit takto. Ale už se nemůžu dočkat až se začtu do druhého dílu. Autorka opět nezklamala ☺