Probuzení

Probuzení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26011/mid_probuzeni-CPl-26011.jpg 3 1337 189

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Awakening , 1991

h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Spokojenost, příběh ke kterému utíkám si odpočinout..

linda_pauer
11.12.2019 4 z 5

Knížky upířích deníků se mi hrozně líbí. Je to trošku naivní, někdy neuvěřitelné, ale pro mě je to taková oddechovka. Nepřečetla jsem je všechny, protože po 10.knize už mě příběh unavil, ale prvních šest dílů jsem žrala docela dost.

RendysStrange
19.09.2019 2 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál. A musím říct, že seriál je zajimavější než kniha.

VAnna
18.09.2019 3 z 5

První jsem viděla seriál. Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak už to docela šlo.

gotvald
05.08.2019 odpad!

hrůza hrůz vzdala jsem to na 20-té straně... text psán ve třetí osobě.... :-(

Michelle95
01.08.2019 5 z 5

Člověk by řekl, že ve svých 23 letech z takového žánru vyrostu a nebo na to minimálně změním pohled, ale mě to prostě baví. Je to pitomý, je to naivní, ale já u toho odpočívám. Mám ráda tu možnost úniku a díky této čtivé "kravince" je to tak jednoduchý, že za to jsem prostě vděčná. Občas jsou dny, kdy tenhle únik z reality neskutečně oceňuji.

EvaStark
06.07.2019 2 z 5

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Pořídila jsem si ji, protože mám strašně moc ráda seriál, ale kniha je úplně jiná. Vadil mi i některý rozdíl ve jménech a vzhledu postav. Za mě teda nic moc.

lucygreen
11.05.2019 3 z 5

Nevím proč, ale kniha mi moc neutíkala a to je dost hubená.. Bylo to hodně předvídatelné a uvidím jestli si přečtu více dílů. Poslední dobou se mi však v knihách líbí kamarádky hlavních postav a i tady se mi líbila Meredith. Nic moc nového to však pro mě nebylo..

Denča23
12.01.2019 4 z 5

Jelikož jsem viděla seriál, myslela jsem si, že mě kniha nebude bavit, nastesti opak je pravdou jelikož seriál je docela dost odlišný. Akorát jsem zklamaná, že tahle Elena je blondýna ::( ale ne konci knihy jsem si ji také už trochu oblíbila. Hurá na další díl!

lenka7348
27.12.2018 3 z 5

Jsem překvapená, jak moc se kniha liší od seriálu, ale jsem celkem ráda, že jsem si ji přečetla. Kniha se četla dobře, a kupodivu mě tam Elena neštvala tolik jako v seriálu. :-)

Samozřejmě je nutné podotknout, že se jedná o young adult, tudíž nelze očekávat přespříliš kvalitní literaturu, ale na zahnání nudy dobré...

adriana9101
30.11.2018 3 z 5

Zcela odlišné od seriálu, ale líbilo se mi to. O prázdninách jsem s hrozně nudila, tak pak knihovnice šílely, když jsem si brala najednou až 7 knih, pak mě to nějak pustilo. Zvláštní typ psaní, už si to moc nepamatuju, o čem to bylo, ale až budu mít čas i náladu, přečtu si to ještě jednou.
Souhlasím, ale spíše tvrdím, že Elena mi nebyla moc sympatická v seriálu. Prostě se mi zdála otravná.

ecko0541
25.11.2018 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, ale kdo viděl TV seriál asi se bude hodně divit :D … jinak standardní dívčí čtivo.

majajahoda
14.09.2018 5 z 5

Já sice nemám ráda nafoukané hlavní hrdinky, ale i přesto na mě takhle Elena nepůsobila, naopak jsem si ji velmi oblíbila. Námět a příběh je bohužel místy klišoidní, ale zase je třeba přihlídnout k vydání knihy, je přece jenom starší ročník a v té době tyhle klišé nebyly klišé. Stefan mi byl taky dost sympatický, tento díl se mi líbil natolik, že jsem měla s touto sérii menší maraton. Za sebe doporučuji.

Horselen
29.08.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě a je pro mě zklamáním.
Elena mi už od začátku byla silně protivná a v průběhu knihy se můj odpor k ní ještě zvýšil. Celý příběh mi přijde uspěchaný, povrchní, hlavní postavy se hned od začátku milují, přestože se znají chvíli.
Navíc jsme nebyli svědky absolutně žádného zdrcujícího a temného překvapení, které bychom nezjistili už z pouhého názvu.

Nomia
20.04.2018 2 z 5

Bohužel, pro mě je styl psaní L. J. Smith naprosto nestravitelný. Příběh by byl třeba i zajímavý, ale její styl psaní a hlavně postavy jsou mi krajně proti srsti. Celé to na mě působilo, jako hodně plytká záležitost a postavy se chovaly, jak naprostí pošahaní puberťáci, kterými zmítají ještě hormony.

Další upírská teen love story, knížka je navíc k uzoufání povrchní, naprosto postrádá hloubku a o nějaké propracovanější psychologii postav se ani moc nedá mluvit. Ale zřejmě nejsem ta pravá cílovka pro tenhle druh literatury.

Kláraaa20
29.03.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila před rokem, začala jsem jí číst, ale Elena mi nebyla vůbec sympatická tak jsem knihu odložila.
Nyní jsem neměla co číst tak jsem se rozhodla dát knize ještě šanci a jsem z ní úplně nadšená. Jak už jsem říkala, Elena mi byla zezačátku nesympatická, ale postupně jsem si jí oblíbila. Je to nenáročná kniha, ale zároveň jsem v některých chvílích byla napjatá. Knihu jsem měla přečtenou vážne za chvilku(asi 5 hodin). Vážně doporučuji.

Sima890
04.03.2018 3 z 5

Elena mi ze začátku knihy mi nebyla moc sympatická, ale láska ke Stefanovi ji změnila. Neřekla bych, že se v knize stalo něco, co se nedalo očekávat- většinou i díky tomu, že jsem sledovala seriál. Ani nějaké skvělé zvraty. Přes nějaké ty chybičky to bylo hezké a pohodové čtení a tuto sérii určitě dočtu do konce (17 dílů).

Kniha je opravdu tenká-tedy pro mě je tenká- obvykle čtu ty tlusté bichle okolo pět seti stránek. Z příběhu se dalo vytáhnout určitě víc. Kvalitě by určitě pomohlo, kdyby se první dva díly spojily dohromady. Připadalo mi to, jako by kniha skončila nedokončená... Ale zase skončila tím víc napínavá.

Hoshi
27.02.2018 4 z 5

První díl upířích deníků jsem četla už kdysi, když byly všude, ale další díly jsem nečetla. Teď čteno po Stefanových denících a ... Je to stejně čtivé, oddechové, ale tenhle Damon mi trochu nahání strach (chci toho ze Stafonových deníků, ten byl mnohem lepší!). Elena se chová jako kdyby jí patřil svět, ale doufám, že se mi v průběhu čtení ukáže v lepším světle. Teď se s chutí vrhnu na další díly a po přečtení celé série možná mrknu i na seriál.

Morgaine07
12.02.2018 2 z 5

Kniha ušla, ale znám lepší příbehy o upírech.

leninam
30.12.2017 4 z 5

Oddychovka - super a hlavně nenáročné holčičí čtení pro dlouhé zimní večery :)