Mýtonoši přehled

Mýtonoši
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478165/bmid_mytonosi-yMy-478165.png 4 325 325

Mýtonoši série

1. díl >

Magie artušovských legend ožívá v urban fantasy hitu z americké univerzity! Šestnáctiletá Bree hledá po smrtelné autonehodě své matky únik před bolestí. Rezidenční program na Severokarolinské univerzitě vypadá jako skvělé útočiště – ale jen do chvíle, než se Bree stane svědkem útoku démona a dozví se o tajném studentském spolku mýtonošů. Neúspěšný pokus vymazat jí vzpomínky probudí její vlastní magické schopnosti... a tak se před ní otevírá nový svět, ve kterém není nic jisté. Dokonce ani to, jestli smrt její matky byla jen nehoda.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Legendborn , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mýtonoši. Přihlašte se a napište ho.

OndrejMergl.cz
29.05.2024 3 z 5

Proč číst knihu:
- Jste černoši a potřebujete to každých pár minut zdůrazňovat.
- Rádi po škole trávíte čas v tajném spolku lovců démonů.
- Přitahuje vás váš mentor.
Proč nečíst knihu:
- Pekelní psi nepatří mezi Vaše oblíbené mazlíčky.
- Rytíři kulatého stolu jsou vám ukradení.
- Nemůžete vystát ten všudypřítomný rasimus.

lenka7679
07.05.2024 2 z 5

Snažila jsem se prokousat tím rasismem zmíněným snad na každé stránce. Nepříjemnými postavami v čele s hlavní hrdinkou, ale čeho je moc, toho je příliš. Chápu, že Artuš a jeho rytíři jsou věčné téma a vděčný námět spousty příběhů, jenže v Americe? Proč? Téma je poměrně jednoduché a hned ze začátku je jasné o čem bude. Já jsem již v jiné věkové kategorii, než na jakou tato kniha cílí. Udělá jistě radost náctiletým, pro starší čtenáře již nebude tak dobře fungovat.

Alethea_k
30.03.2024 4 z 5

Na začátku knížky jsem byla zmatená jak lesní včela. Nedávalo mi smysl, co se to děje, jaké pojmy hrdinové používají a co znamenají... Ale společně s hl. hrdinkou se vše dozvíme a propojení magie s legendami je skvělý! Nešla jsem teda do knihy s tím, že budu číst fantasy, která se zaobírá především problémy jako odlišná barva pl ti, ale nakonec mají tyto otázky propojení s magií, takže beru.
Hl. hrdinka se chová na svůj věk, zároveň se ale dokáží postavy ze svých chyb poučit. Pozitivní je především uvědomění si hlavní hrdinky, že umí úplný prd a ty věci se musí prvně učit, případně zjistit jak vůbec fungujou. Asi od třetiny jsem už knížku hltala a fakt mě bavila.
Dalším překvapením bylo to, že jsem nedokázala absolutně předvídat, jak se děj bude vyvíjet. Pro mě to celé bylo napínavé, zajímavé, prostě jsem jen četla a nechala se unášet příběhem. Neodhadla jsem až na jednu věc snad nic a to je v YA fantasy příjemná změna. Palce nahoru!
Konec mi ale celý dojem z knihy trošku zkazil. Závěr mi přišel už maličko překombinovaný, ale zase... Čtenář to dost pravděpodobně čekat nebude, takže to už asi záleží na chuti :D Na druhý díl se ale chystám! Snad co nejdřív...

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (47. týden)

21.11.2021

Citáty z knihy (10)

Jenže tahle nová vzpomínka mi nepřipadá skutečná. Je to jen tenká, chatrná vrstva upředená ze stříbrného dýmu, pod níž je vidět nepopiratelná pravda. (Mýtonoši, str 33)

Zjistila jsem, že moje agonie je hladová. Nebaží po pravdě. Ve skutečnosti ne. Jenom se chce krmit smutkem, dokud na žádnou ji- nou emoci nezbyde místo. (Mýtonoši, str 445)

Ať už se rozhodneš dělat cokoli, holčičko, musíš žít život podle sebe. (Mýtonoši, str 453)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Mýtonoši v seznamech

ve Čtenářské výzvě86x

Štítky knihy

magie pro dívky romantika superschopnosti

Autorovy další knížky

Tracy Deonn