Jeden z nás lže

kniha od:

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352020/bmid_jeden-z-nas-lze-SOq-352020.jpg 4.2 1021

Jeden z nás lže série

1. díl >

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

One of Us Is Lying , 2017


více info...

Komentáře (252)

Komentáře 252 Recenze 6

Nathally
Nathally
08.11.2023 5 z 5

Musím říct, že se mi tato knížka opravdu hodně líbila. Celý příběh mi připadal skvělý, dobře se nejen četl, ale líbilo se mi, jak to bylo celé vymyšlené. Celou dobu jsem si říkala, kdo to asi byl a nakonec jsem přeci jen nebyla daleko od pravdy. Myslím, že z YA Thrilleru je tato knížka nejlepší ze všech...

ydnac
ydnac
30.10.2023 4 z 5

SMRT NA STŘEDNÍ ŠKOLE !!!

Pět studentů zůstalo po škole, ale Simon už ze třídy neodešel.
ZEMŘEL!
Byla to souhra nešťastných náhod? Vražda? Spiknutí?
Nate, Addy, Cooper a Bronwin. Tito čtyři s ním byli v jedné místnosti, ale nikdo neví, jak se to mohlo stát.
Všichni tvrdí to samé, že jim někdo nastrčil do batohů mobily, které nesmějí v hodinách mít a díky tomu dostali školní trest - zůstali po škole.
Proč zrovna tito čtyři studenti měli být na stejném místě?
Nebo to byla také náhoda?
Něco je spojuje?
Možná...
Všichni však měli tajemství a SIMON je všechna znal!
A MOC RÁD JE ZVEŘEJŇOVAL!
Ničil spolužákům životy.

Bylo to napínavé :-)
Bavilo mě číst knihu ze čtyř různých pohledů.
Postupně jsem se dozvěděla o každé postavě, o její rodině, problémech, pocitech.
Celou dobu jsem musela spekulovat, kdo lže...

Děkuji mé oblíbené Petra-1, že mi tuto knihu doporučila :-)
Druhý díl už mám také připravený :-)


Hanathor
Hanathor
27.08.2023 4 z 5

Další knížka, kterou jsem si půjčila z důvodu, že se mi líbil seriál podle ní natočený.
Obojí se mi líbilo, ovšem oproti knize měl seriál dramatičtější závěr (:

Bety093
Bety093
16.08.2023 4 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mě naprosto nadchnul stejnojmenný seriál. Příběh byl moc pěkný, i když já jsem spíš na ty romanťárny a tohle není tak úplně můj šálek kávy. Celkově nemám knize moc co vytknout, ale úplně mě nepřekvapila. Možná, kdybych si nejdřív přečetla knihu a pak až zkoukla seriál, tak bych hodnotila jinak, ale je to moc pěkná knížka, doporučuji.

lucie5019
lucie5019
15.08.2023 5 z 5

Ja jsem teda spis na romanky a detektivky a thrillery moc nectu, ale tohle byla pecka! Cely pribeh me neskutecne chytl, byl ctivy, zabavny, no proste bomba. Zamilovala jsem si 4 hlavni postavy, vztahy mezi nimi a celkove se mi libily vsechny ty zapletky a finalni rozreseni:) Ja cetla od autorky svou uplne prvni knizku od ni Privedes mě do hrobu a moc nadsena jsem teda nebyla, ale tohle bylo víc než mnohokrat lepsi!

Fialkaaa
Fialkaaa
17.07.2023 2 z 5

Takže.....do knihy jsem se pustila prakticky jako do svého prvního thrilleru s velkým očekáváním s tím že jsem doma měla koupený už i druhý díl.Nápadově se mi kniha zdála geniální a celkově téma znělo čtivě. Ze začátku příběh plynul krásně a všechno bylo vysvětleno bez problémů.Knihu jsem aani nemohla odložit. Ovšem ani vlastně nevím kdy přesně to začalo, ale kniha pro mě začala být zdlouhavá,složitá a už jsem neměla chuť ji číst.Tudíž jsem ji odložila s tím že po ní později sáhnu.No abych se nalákala na dočtení tak jsem si chtěla pustit seriálovou adaptaci u té jsme ovšem nevydržela ani půl hodiny. A do dočtení knihy jsem se musela nutit. Podle mě měla autorka nápad s velkým potenciálem, ale občas se to zbytečně natahovalo. Někomu se určitě kniha líbit bude ovšem pro mě to nembylo to pravé ořechové, potom jsem přečetla jiné pro mě lepší thrillery.

katerina1237
katerina1237
05.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Takže, tohle je jeden z mála případů, kdy se mi filmové zpracování líbilo více než kniha. Ne, že by byla kniha špatná, to ne, ale seriál byl více napínavý, tady se to více táhlo.

Pět lidí se sešlo po škole za nepříjemné okolnosti. Někdo jim nastrčil do batohů telefony. Vyrušení dopravní srážkou na parkovišti. Učitel odchází, Simon se napije z kelímku z vodou a začne se dusit. Je moc pozdě na záchranu, ani v nemocnici mu už nedokážou pomoci.

Tak, jak už jsem psala, viděla jsem to a tak jsem hned od začátku věděla kdo je vrahem, ale mé kamarádky, kterým jsem to po večerech na sportovním kurzu četla, ne. Každé ráno u snídaně se dohadovaly, jak by to mohlo být. Pár z nich jich bylo blízko pravdy, Jake se jim zdál trochu divný a utvrdil je ten jeden příspěvek na Tumbrlu. Kniha se mi ale celkem líbila a těším se na další díla od Mcmanusové.

kotoulek
kotoulek
06.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Nápad se mi hrozně líbil a velice jsem se na knihu těšila. Začátek super. Pak už to začalo pomalu upadat a chvílema to byla docela nuda.
Když pak měl přijít ten největší zvrat a ''odhalení'', že to nakonec vlastně byla sebevražda s lehkou dopomocí, ani mě to nijak nepřekvapilo. Ne že bych to dopředu věděla, že to takhle skončí, ale když jsem si to přečetla, hlavou mi problesklo něco jako 'Jo to dává smysl.'
I přesto byl ten konec zase na úrovni skvělého začátku a stojí za to se k němu prokousat.
Ještě co se postav týče, asi nedokážu říct, že by mi některá z postav vyloženě přirostla k srdci. Nate a Cooper byli asi z těch sympatičtějších, ale třeba Bronwyn mi byla vyloženě nesympatická a nechápala jsem co na ní Nate vidí. A snad nejvíc jsem nenáviděla Simona, který ač se v knize vyskytoval víceméně jen ve vzpomínkách, jeho činy a myšlení byly odporné a značně nepříjemné a je fakt hnus, že jeden člověk, který nemá dostatek pozornosti, a proto musí kydat špínu na všechny okolo a vlastně pak skoro zničí životy několika lidí, z toho se mi dělalo fakt zle.

luckkia
luckkia
20.04.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla napínavá a dobře napsaná. Líbil se mi nápad Simonovi smrti a celkově zpracování postav. Zaujalo mě jak byl příběh napsaný z pohledů všech čtyř hlavních postav. Nejvíc jsem si zamilovala Natea a Bronwyn. Naopak Cooper mi nepřišel moc sympatický a ani moc zajímavý. Začátek i konec byli dobře promyšlené, ale prostředek mi přišel místy zbytečně dlouhý. Ale i přes to mě příběh bavil a já si ho dost užila. Skoro pořád mě to nutilo přemýšlet nad tím, kdo psal ty zprávy a celkově kdo to udělal. Každopádně knížku rozhodně doporučuji.

kačenaaa
kačenaaa
28.02.2023 5 z 5

Moc hezká kniha. Byl to můj první thriller a už nechci číst nic jiného :D. Doporučuji.

klarka41711
klarka41711
26.02.2023 5 z 5

Tak tohle. Můj první thriller a rozhodně vám to můžu doporučit. To jak to bylo ze střední školy bylo ještě lepší. Nejvíc z hrdinů mi sedl Cooper. Byl takový zlatý a měla jsem ho nejradši. Ten konec mi vyrazil dech a překvapilo mě to. Za mě velice dobrá knížka a rozhodně stojí za přečtení!

pedroK
pedroK
16.02.2023 5 z 5

Bavilo mě to. Svižné a napínavé a vy musíte kruci pořád přemýšlet, kdo to udělal, kdo napsal to a kdo tamto, kdo komu šlápl na kuří oko a proč, kdo šlápl vedle, kdo ho u toho viděl, kdo z toho bude těžit, kdo to napráší, kdo bude mít zlomené srdce a kdo naopak ne. Druhá kniha od Karen a pořád dobrý!

Lilinka.Ká
Lilinka.Ká
14.02.2023 5 z 5

Moc mě to bavilo, spojení YA a thrilleru mám ráda a tady se to opravdu povedlo.

stelka_knihomol
stelka_knihomol
02.02.2023 4 z 5

Vážně originální nápad a krásně zpracovaná kniha, jen jsem od toho prostě asi čekala víc. Začátek byl skvělej, konec ještě lepší, navíc to bylo dokonalé promyšlené, jenom ten... mezičas byl prostě moc dlouhý a vlastně se tam skoro nic nestalo.
S jistotou vím jenom tři věci:
a) ačkoli bylo podle mě na Bronwyn od začátku zahlizeno jako na “hlavní“ hrdinku, byla my strašně nesympatická;
b) nějakým záhadným způsobem se stal mojí nejoblíbenější postavou Šimon;
c) proč sakra v tom epilogu nebylo něco o Janae?
Ale pořád krásné čtení a originální konec.

Boogi
Boogi
24.01.2023 5 z 5

Poslední dobou jsem si docela oblíbila detektivky a musím říct, že tohle bylo vážně něco. Všechny postavy mi byly sympatické, i když jsem se ze začátku trochu bála, aby Addy nebyla jedna z těch rozmazlených, nepříjemných, populárních holek, které najdete ve skoro každé knížce. Až do konce jsem byla napjatá a knížku rozhodně doporučuju nejenom všem fanouškům detektivek.

Knihochod
Knihochod
07.01.2023

Premiantka, princeznička, športová hviezda, problémový študent a super drbna v mužskom tele sa ocitnú v jednej triede pri vykonávaní poškolného trestu, ktorý naruší smrť jedného z prítomných. Lenže ako zistiť kto z preživších je vrah?

YA detektívku som nikdy nečítala a povedala som si, že táto by mohla byť skvelým adeptom na moje prvýkrát v tomto smere. A poviem Vám, ešte stále som veľmi milo prekvapená!

Dej je rozprávaný z pohľadu vyššie spomínaných osôb z ktorých všetky sa stali svedkami záhadnej smrti školskej super drbny a povedzme si úprimne, tajomstvá, ktoré postupne knihy vyplávajú na povrch, vo Vás zanechávajú dojem, že vrah mohol byť úplne každý na škole.

ALE TEN KONIEC! Keď sa záhada vyriešila, zostala som asi pol hodinu sedieť a rozmýšľať, čo som to kurňa práve prečítala a či som to naozaj prečítala. Nemôžem Vám ale napísať viac, pretože by som spojlerovala a potom by ste túto knihu už vôbec nemuseli čítať.

Takto Vám ju môžem len odporučiť. Za mňa jedno veľké výborné a pokiaľ hľadáte detektívku, ktorá nie je príliš náročná na zápletku (aj keď táto nie je úplne nenáročná), resp. hľadáte "mierumilovnejšiu" detektívku pre násťročných, tak určite neváhajte. Nebudete ľutovať!

Fortuna7
Fortuna7
20.12.2022 4 z 5

Určitě to je zatím nejlepší kniha od autorky, kterou jsem četla, ale mně prostě nesedí její styl psaní. Vždycky mám problém se do jejích knih začíst a hlavně mi přijde, že v knize je skvělý zvrat a pak se tam nic moc neděje až do dalšího zvratu. Přišlo mi, že ve většině knihy chyběla i nějaká akce, neprobíhalo skoro žádné vyšetřování a k rozuzlení celého příběhu se postavy dostaly tak trochu náhodou... Konec mě ale vcelku překvapil.

Biba_with_Book
Biba_with_Book
03.11.2022 5 z 5

Tak tohle se cetlo samo! Prakticky az do posledni chvile jsem netusila jak se to vyvine.
Sice tyhle "teen" pribehy nemam moc rada, ale tohle mi sedlo. Prehledne i pres mnozstvi postav a jejich dejovych linek.

uzivatel80373
uzivatel80373
05.10.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Díky poutavému ději mě moc zaujala. Opravdu mě bavila, taky díky tomu že byla psaná z pohledu každé postavy zvlášt. Děj je promyšlený tak, aby nic nebylo takové jak se čtenáři na první pohled zdá. Někdy mi to i připomínalo detektivní knížku. Určitě si přečtu i další knihy.

miskaseverliska
miskaseverliska
22.09.2022 4 z 5

YA thriller který byl můj první a jsem neskutečně ráda, že jsem nesáhla s výběrem vedle. Kniha se četla opravdu rychle, zvraty tam byly a vraha jsem uhádla až chvilku před odhalením, romantická linka byla taky super, protože tu já můžu všude :). Všem milovníkům YA doporučuji.

Kuxka
Kuxka
20.09.2022 5 z 5

To bylo fakt super, úplně jsem to zhltla. Od autorky už jsem četla Rodina především a určitě se pustím i do dalších jejích knih. Moc se mi líbí, když je knížka psaná z pohledu více postav, nejvíc jsem se těšila na části Natea a Bronwyn. Postupem času jsem si zamilovala celou Bayviewskou čtyřku a nemohla jsem se srovnat s představou, že by to někdo z nich udělal.
Fakt doporučuji!

Spoiler:

Už na začátku mi Nate a Bronwyn hrozně připomínali Jonaha a Milly (z Rodina především), věděla/doufala jsem, že se dají dohromady a hrozně hrozně moc jsem nechtěla, aby to vyšlo na Natea. Toho mi mimochodem hrozně začala připomínat jedna písnička - Teeth (5 seconds of summer). To, že to byla vlastně sebevražda mě dost překvapilo a, jak Simon zamýšlel, jsem předpokládala, že to udělala Addy.

zaandulee
zaandulee
28.07.2022 5 z 5

Recenzi píšu zpětně, knihu jsem četla již před 2 roky, ale pořád si pamatuji, jak mě bavila, opravdu moc. Byla to jedna z mých prvních knih a navíc 1. thriller. Většinou nevyhledávám knihy psané z pohledu více postav, max. 2, ale tady mi to nevadilo. I když jsem měla své oblíbence - Bronwyn a Nata.

Kniha je opravdu skvěle napsaná, je napínavá, čtivá, detektivní, je tu i romantická linka a neustálé záhady, kterou jsou na konci rozuzleny. S knihou jsem rozhodně spokojená a doporučuji ji přečíst. :)

LusSyNDA
LusSyNDA
17.07.2022 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Napínavé od začátku do konce. Už se těším až si to celé zopakuji na Netflixu.

MichaelaS081
MichaelaS081
26.06.2022 1 z 5

Knihu jsem nedočetla nebavila mě.

Lexie321
Lexie321
12.06.2022 5 z 5

Kniha som si chcela prečítať skôr ako sa pustím do Netflix serialu a som rada, že som to urobila. Napísaná bola skvele. Aj keď z teen drama som už dospela, dej bol natoľko zaujímavý, že mi high school prostredie nevadilo. Všetky hlavné postavy boli veľmi sympatické a dobre sa čítali takže oblubenca by som si ani nevedala vybrať. Záhada to bola zaujmava a mrzi ma jedine, že kniha nemala viac strán lebo bola naozaj super. Maximálne odporúčam. Je to bomba.

Majulle
Majulle
05.05.2022 2 z 5

Ze začátku čtení mi dělalo hodně problém se v postavách zorientovat, jelikož se střídají čtyři postavy, ale nakonec jsem si zvykla. Knížka byla čtivá, autorčina první. Určitě stojí za přečtení, čekala jsem spíše více vyšetřování a zápletek ale přišlo mi že knížka byla spíše o vztazích postav a na konci přišlo najednou rozuzlení. dávám 3/5 :)

MollyCornelia
MollyCornelia
01.05.2022 3 z 5

3*/5*
Většina knihy byla zábavná a dobře napsaná, na prvotinu velmi slušné. Střídání postav mi ovšem nesedělo, ztrácela jsem se v úhlech pohledů a nemohly jsem si nikdy na osobu pořádně zvyknout a vcítit se do ní, protože přišla další postava.
Konec mě trochu zklamal, čekala jsem velké bum, které tak úplně nepřišlo.
Doporučuji holkám i klukům od 13 let.

greenie05
greenie05
16.04.2022 5 z 5

Musím se přiznat, že tak úplně nesplnila moje očekávání. Čekala jsem trochu víc akce a napětí, ale i navzdory tomu mě to vlastně bavilo. Postavy byly napsány velmi dobře a hlavně zajímavě a je vidět, že celkově měla autorka příběh hodně promyšlený.

Alienn
Alienn
09.04.2022 5 z 5

Přestože je toto kniha pro jinou věkovou kategorii, užila jsem si jí od první stránky až do konce. A i když závěr knihy není nijak šokující, napětí a zvratů se dočkáte. Moc doporučuji.

Barbora.M
Barbora.M
08.04.2022 4 z 5

A kdo že teda toho Simona oddělal...?
Asi tak někde v půlce jsem začala mít podezření, které se mi potvrdilo, ačkoliv vzhledem k tomu, co vše Simon na všechny ve škole věděl, to mohl být kdokoliv a nemusla být nutně podezřelá jen naše čtveřice.
Četlo se to sama, hezky to navazovalo a člověk se neztrácel v postavách jako je tomu mnohdy v jiných knížkách.
Doufám, že v pokračování budou Bronwyn a Nate spolu.